Şimdi Ara

Merkezi sisteme CCTV Güvenlik kamera sistemini bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
6.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CCTV Güvenlik kamera sistemini merkezi sisteme bağlamak için sanırım RF Modülatörü denilen cihaza ihtiyacım varmış. Fakat bu cihazdan o kadar çok çeşit var ki,25 tl den 200 tl ye kadar..
    Detaylı bilgi araştırdım ama kafamdaki soru işaretleri aydınlanmadı maalesef..

- Tek kamera değilde 6 kameranın görüntüsünü verebilirmiyim? (DVR cihazımda BNC video çıkışı mevcut) Yani tek bir kamera yerine doğrudan DVR cihazı bağlasam?
    - Uydu alıcımdan belirli bir kanala mı sabitleyeceğim ? 6 kamera bağlanırsa ayrı kanallardan izlenemez sanırım ama dvr den hangi görüntü modunda bırakırsam o şekilde izleyebilirim, doğru mu?
    - Bunda da SD ve HD farkı oluyormuş sanırım ?
    - Hangi marka/model tavsiye edersiniz, çok paralar vermeye gerek var mı?
    - Bağlantıyı nasıl kurmam gerekir? (Kullandığımız dağıtıcı aşağıdadır)

Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Saygılar..
     Merkezi sisteme CCTV Güvenlik kamera sistemini bağlamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahattintopaloglu -- 5 Şubat 2015; 9:04:00 >

• Aşağıdaki ürün sizce uygun mudur ? (Bu arada konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum ama hiç cevap yok..)

http://www.sanalpazar.com/Alpsat-Full-Band-Rf-Modulator-profosyonel__isp20454346#imgd
  • bahattintopaloglu kullanıcısına yanıt
    Evet uygundur..

DVR cihazının video out çıkışını, bu modülatöre gireceksin.

Modülatördeki RF Out çıkışınıda, merkezi sistemdeki multıswıch santralinin Terrestrial yani karasal yayın girişine bağlayacaksın...

O multıswıch santraline bağlı olan uydu alıcılara giden kabloların çıkışlarınada sat / rf prizi takacaksın...

Prizin sat çıkışını uydu alıcıya... RF çıkışınıda televizyonun anten girşine bağlayacaksın...

Kanal ayarı modülatörün kullanma klavuzunda yazar....

Bu arada şunuda belirteyim kamera görüntüsünü uydu alıcınla izleyemezsin...bu modülatör daha doğrusu bu tarz modülatörler yayını RF sinyali olarak iletir.... Dolayısı ile sen sat / rf prizi taktığın zaman, uydu alıcıya gelen dvb-s sinyalini modülatörden gelen rf sinyalinden ayrıştırmış oluyorsun... Yani kamera görüntüsünü izlemek için televizyonun kendi kanallarından birine görüntüyü aktarıyorsun....

Son ir ekleme daha yapayım...

Bazı uydu alıcılarda dvb-t tunerde oluyor.... mesela Vu+ larda S / T / C gibi 3 tunerde bulunabiliyor... Eğer senin uydu alıcıda DVB-T tuner varsa buda televizyonun işini görür... O zaman uydu alıcınla kamerayıda izleyebilirsin....

Biraz karışık gibi gelebilir ama....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 5 Şubat 2015; 15:12:57 >

• janjarre kullanıcısına yanıt
    Aslında gayet açıklayıcı olmuş hocam, çok teşekkür ederim :)

Buradan anlamamız gereken sanırım; kameranın görüntü çıkışını Modülatör aracılığı ile RF sinyaline dönüştürüp çoğaltıcıya vermek,sonra da uydu sinyali olan kablo üzerinden daireye taşıyıp RF sinyali (priz yardımı ile) kablodan ayırdıktan sonra görüntüyü TV ye RF (normal anten) üzerinden vermek.

RF / SAT prizine örnekleriniz varsa sevinirim..
  • bahattintopaloglu kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle arkadaşım.....

priz örneği :http://www.nextpazar.com/default.asp?git=9&urun=31#.VNObbC5ld-w
  • Hocam çok teşekkür ederim,
    deneme yapıp detayları buraya yazacağım.

Saygılar..
  • Rf modulator kullanmak sart mi? Zaten video out cikisi rf degil mi? Ordan tv ye baglaniyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba yeni katıldım aranıza ve zor durumdayım bahsi geçen sistemi kurdum yalnız görüntü çok parazitli karıncalı yani rf modülatörü next marka ile değiştirmemi söylediler ama model çok piyasada ne yapmam lazım.kabloyu rg u6 aldım bakır bağlantılar lehimli anlamadım sıkıntı nerede.yardımcı olurmısunuz lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: nesetkar

merhaba yeni katıldım aranıza ve zor durumdayım bahsi geçen sistemi kurdum yalnız görüntü çok parazitli karıncalı yani rf modülatörü next marka ile değiştirmemi söylediler ama model çok piyasada ne yapmam lazım.kabloyu rg u6 aldım bakır bağlantılar lehimli anlamadım sıkıntı nerede.yardımcı olurmısunuz lütfen.

Sorunu çözdünüz mü?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.