Şimdi Ara

Merkezi Puan ile Yatay Geçiş Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar puan ile yatay geçiş yaparken kendi bölümümüze geçiş yapabiliyor muyuz? Yoksa illa başka bir bölüm mü olması lazım.
    Mesela ben x üniversitede a bölümünü okuyorum, puan ile y üniversitesinde a bölümüne yatay geçiş yapabilir miyim?
    Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BMO kullanıcısına yanıt
    Hocam durum ciddi lütfen, bilen biri yardım etsin...

• Up

Bi bakın hele

• Normal yatay geçiş yapsan ortalaman yetmiyor mu?

• İstediğin her yere geçiş yapabilirsin,ister aynı bölüme ister farklı bölüme.
  • Rovaniemi kullanıcısına yanıt
    Bu sene yeni başladım üniversiteye. Ama şehri hiç sevmedim. Beni çeken hiçbir şeyi yok. O yüzden kendi şehrime böyle geçmeyi düşünüyorum ama daha sadece fikir. Normal geçişte bölümde en az 1 yıl okuman gerekiyor. Ki benim birde hazırlık var etti sana burda 2 yıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: kasova

Bu sene yeni başladım üniversiteye. Ama şehri hiç sevmedim. Beni çeken hiçbir şeyi yok. O yüzden kendi şehrime böyle geçmeyi düşünüyorum ama daha sadece fikir. Normal geçişte bölümde en az 1 yıl okuman gerekiyor. Ki benim birde hazırlık var etti sana burda 2 yıl.

Benim bildiğim, yanlışım varsa araştır, yine 1 sene beklemen gerekiyor. Ve yine, yanlışım varsa araştır, istediğin bölüme gidebilirsin sadece yerleştiğin seneki puanının yüksek olması şartı var.

• Peki geçersek 2.sınıftan mı devam ediyoruz? Veya sene ortasında geçebilir miyiz?

Baya baktım hocam araştırdım, okudum yönetmeliği, forumları, blogları. Hazırlığın bahar döneminde geçiş yapılabiliyormuş istenirse.
    Şuan kararsızım ama. Düşünücek vakit çok aslında. Burdaki üniversitem aslında oldukça kaliteli ama şehir sıkıntı. Geçmeyi düşündüğüm diğer üniversite ise daha düşük profilli. O yüzden aslında çok da sıcak değilim. Büyük ihtimal bölümde 1 sene ortalama kasıp hem kendi şehrimde hemde daha yüksek profilli bi üniversiteye geçiş yaparım. Ama o da zor çünkü ikinci öğretimim ve bölümde ilk %10'a girmem lazım başvuru için.

• kasova kullanıcısına yanıt
    Sorun varsa yardımcı olayım

• quote:

Orijinalden alıntı: kasova

Baya baktım hocam araştırdım, okudum yönetmeliği, forumları, blogları. Hazırlığın bahar döneminde geçiş yapılabiliyormuş istenirse.
    Şuan kararsızım ama. Düşünücek vakit çok aslında. Burdaki üniversitem aslında oldukça kaliteli ama şehir sıkıntı. Geçmeyi düşündüğüm diğer üniversite ise daha düşük profilli. O yüzden aslında çok da sıcak değilim. Büyük ihtimal bölümde 1 sene ortalama kasıp hem kendi şehrimde hemde daha yüksek profilli bi üniversiteye geçiş yaparım. Ama o da zor çünkü ikinci öğretimim ve bölümde ilk %10'a girmem lazım başvuru için.

Dikkatli karar ver. Bölüm seçimi üniversiteyi kazanmaktan daha önemli. Ben bu yanlış tercih yüzünden 3 senemi kaybettim. Allah gönlüne göre versin.

İstediğim bölümü okuyorum ve dediğim gibi üniversitemde iyi. Ama şehir sıkıyor boğuyor beni bi türlü alışamadım. Artık ya dişimizi sıkıp katlanacağız yada basıp gideceğiz.

• Saat Mahkumu S kullanıcısına yanıt
    Bu geçiş olayları hakkında bilgili iseniz bi sorum daha var.
    Puanla geçiş yaptıktan sonra üniversiteyi beğenmezsek, tekrar eski üniversitemize koşulsuz geçebiliyormuşuz öyle yorumlar ve yazılar okudum. Bu konuda bilginiz var mı?

• 15 days

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstediğin bölüme geçiş yapabilirsin yanlız dikkat et. Mesela a bölümünden b ye gecicen a da görüp b de görmediğin dersleri ya dönem içinde yada bir sonraki dönem göreceksin yani okulun uzama ihtimali var

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Aynı bölüme geçmeyi düşünüyorum farklı bölüme değil zaten.

• Aynı bölüme gecsen bile yine ders farklılıkları olabilir

• kasova kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğin gibi :) . Direk geri dönebiliyorsun merkezi ile yatay geçişte. Ama sadece 1 kere merkezi ile başka bir yere geçebilirsin haberin olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.