Şimdi Ara

Merhaba arkadaşlar fotoğrafçılık hobisiyle yeni tanışıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar fotoğrafçılık hobisiyle yeni tanışıyorum uzun süredir hevesim vardı. fakat yaklaşık 3-4 senedir profesyonel olmayan makinelerle yani cep telefonları ve 2 farklı digital makineye takılı kaldım. Çektiğim resimleri hep saklarım artık çözünürlükleri ve kaliteleri düşük geldiğinin farkına vardım daha başarılı fotoraflar çekmek istiyorum. Piyasa değerleri 200-300 lira kadar düşük kaliteli makineler kullandım daha önce hiç bir eğitim almadım photoshop ve fotografçılık alanı üzerinde demek istediğim tamamen amatörüm, düzgün poz yakalayabilmek için ışığı arkama almaktan başka bildiğim pek birşey yok. 200-300 dolar bir bütçe ayıracağım (Bütçeye mümkün oldukça lens de dahil olursa iyi olur) Lens'ler konusundada çok bilgiliyim diyemem.

Bu arada elimde çalışıp çalışmadığından emin olmadığım 3 farklı soğuk damgalı sovyet yapımı klasik makine var. Fed5- kiev 4 ve jupiter3 var üstlerinde çok farklı ayarlar var oturup tam detaylı araştırma yapmadım. Yaşadığım yer itibariyle bu tarz makinelere kolay ulaşabiliyorum.
    İsimlerini internetten araştırabilirsiniz retro makineler kısacası artık bu hobiyi ilertmek istiyorum.
    Bana belirttiğim kiriterlerde birşeyler önerebilirmisiniz ? Mümkünse çok ağır olmayan bir makineyi tercih ederim.
    İnternet üzerinden önerebileceğiniz eğitim videoları varmı ?
     Merhaba arkadaşlar fotoğrafçılık hobisiyle yeni tanışıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakY35 -- 3 Haziran 2015; 19:06:29 >

• Bende 2-3 ay önce merak saldım fotoğrafçılığa.

Youtube da,https://www.youtube.com/watch?v=ngSyWrUwpjw bu abinin derslerini takip ettim 17-18 tane ders var,
    bir ders 20 dk sürüyor, çok güzel anlatımı var hocanın.

Bir makina almadan önce bu videoları seyredersen nasıl fotoğraf çekeceğin ve ne tip bir makinaya ihtiyacın var anlarsın...
  • Şu konuda birkaç bilgi edinebilirsiniz...
    http://forum.donanimhaber.com/m_106248356/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.