Şimdi Ara

## Mercedes-Benz C Serisi Sahipleri Bilgi Ve Paylaşım Yıldız Kulubü [W202-W203-W204-W205]## (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
278
Cevap
20
Favori
73.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TOGAH

Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımda 2011 w204fl amg 1.8cgi var, arkasında çift çıkı ( sağ ve solda ) egzos çıkışı var, altına bakmadımda egzosun orjinal olduğunu manifolda kadar iki çıkış olarak devam ettiğini söylüyor. var mı böyle bir c180 araştırdımda pek birşey bulamadım ( aracı satınalmayı düşünüyorum )
    Hayır orjinal değil tek tarafta egzos bulunur onda çift çıkışlı olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozkan007

Merhaba arkadaşlar bizde 2017 model w205 kasa c200d comfort model mercedes var. Yol bilgisayarındaki menüde yakıt bilgileri kısmında anlık yakıt tüketiminin yanında charge yazan ve frene bastıkça yeşil renkle dolup boşalan bir kısım var. Kullanma kılavuzuna baktığımda reküperatif fren sistemi yazmışlar ama çok açıklayıcı bir bilgi bulamadım.Şimdi benim merak ettiğim şey bu araba hibrit mi yani dizel motorun yanında ufak menzilli bir elektrik motoru mu var yoksa sadece frene bastıkça tekerden ürettiği elektriği aküyü şarj etmek için mi kullanıyor? İkinci sorum da şu araçta collision prevent assistant plus var yani çarpışma önleme asistanı araba öndekine çok yaklaşınca ya da aniden yaya fırlayınca yola sesli ve görsel olarak uyarıyor ancak kılavuzda dediğine göre eğer bu uyarıları sürücü dikkate almazsa araba kendiliğinden fren yapar yazıyor ama biraz kafa karıştıcı bir şekilde yazmışlar. Acaba bu araç kendiliğinden fren yapıyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
    Hocam hybrid sistem yok

Ve çarpışma önleyici siz fren yapmazsanız en son fren yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

W204 ün direksiyonu pamuk gibidir sizin araçta bir sıkıntı var hocam gösterin derim

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkürler. Açıkçası bir çok Ustaya, Mercedese binene denettirdim direksiyonu ağır gelmediklerini söylediler.

Benim sorunum aracı kullanan ben olduğum için, kışlıktan yazlığa geçtiğimde bir tık sertleşmesi.

Elektrikli olduğu için de çok müdahale edemiyorum. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

Cevabınız için teşekkürler. Açıkçası bir çok Ustaya, Mercedese binene denettirdim direksiyonu ağır gelmediklerini söylediler.

Benim sorunum aracı kullanan ben olduğum için, kışlıktan yazlığa geçtiğimde bir tık sertleşmesi.

Elektrikli olduğu için de çok müdahale edemiyorum. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mıdır?

Alıntıları Göster
    Lastikler nedir hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Lastikler nedir hocam

Alıntıları Göster
    2016/16. hafta, Michelin Primacy 3, kışın bodrum katta bekledi.
  • C180 W204 Amg aracım var. Lastik basınç denetimi çalışmıyor hatası alıyorum. 32psi den 36psi a kadar tüm seçenekleri denedim. Uyarı gidiyor, bir zaman sonra yeniden geliyor. İlk geldiğinde abs ve esp ışığı da yanıyor. Havaları kontrol ediyorum, geçmezse arıza lambası da yanıyor. Sonra kendiliğinden sönüyor hepsi. Bir süre sonra(1 gün belki 10 gün) yeniden başa sarıyor bu durum.. Araçtan soğudum gerçekten.. Başına gelen var mı böyle bir şey, ne yapmamı önerirsiniz? Biraz göz gezdirdim, vites kutusundan açı sensörüne kadar hep farklı şeylerden bahsedilmiş yanlış işlemler yapılmış. O yüzden bilgili arkadaşlara danışmak istedim..

Edit: Hafta sonu Mersin'e gittim, havalar sıcaktı basınç uyarısı verdi. Tüm lastikleri 32 yaptım söndü, bügün Kayseri'de yeniden hata verdi. Kontol ettiğimde 29-31 arası değişmişti basınçlar. Yeniden 32 yaptım hepsini uyarı sönmedi. Bakalım sabah ne olacak:) Lastikleri alalı 1 ay oldu(Continental PremiumContact™ 6)..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 29 Mayıs 2019; 3:56:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

C180 W204 Amg aracım var. Lastik basınç denetimi çalışmıyor hatası alıyorum. 32psi den 36psi a kadar tüm seçenekleri denedim. Uyarı gidiyor, bir zaman sonra yeniden geliyor. İlk geldiğinde abs ve esp ışığı da yanıyor. Havaları kontrol ediyorum, geçmezse arıza lambası da yanıyor. Sonra kendiliğinden sönüyor hepsi. Bir süre sonra(1 gün belki 10 gün) yeniden başa sarıyor bu durum.. Araçtan soğudum gerçekten.. Başına gelen var mı böyle bir şey, ne yapmamı önerirsiniz? Biraz göz gezdirdim, vites kutusundan açı sensörüne kadar hep farklı şeylerden bahsedilmiş yanlış işlemler yapılmış. O yüzden bilgili arkadaşlara danışmak istedim..

Edit: Hafta sonu Mersin'e gittim, havalar sıcaktı basınç uyarısı verdi. Tüm lastikleri 32 yaptım söndü, bügün Kayseri'de yeniden hata verdi. Kontol ettiğimde 29-31 arası değişmişti basınçlar. Yeniden 32 yaptım hepsini uyarı sönmedi. Bakalım sabah ne olacak:) Lastikleri alalı 1 ay oldu(Continental PremiumContact™ 6)..
    2009 w204 de abs esp direksyon destek fren destek vs devre dışı diye uyarı vermişti.
    Sorun ESP beyni dendi ve hata silindi sonra bir daha olmadı.

Hatayı sildirin.
    Açı sensörü diyenlerde var.
    Ama sorun ESP beyni de olabilir.

• Merhaba arkadaşlar bende 2 gün önce 2012 model W204 1.6 AMG aranıza katılmış bulunmaktayım.

Şimdi sizlere bi sorum var bu aracı yaklaşık kullanmaya başladıktan 20 dakika sonra aşırı bi fan sesi gelmeye başlıyor 5 - 10 dakika yüksek devirde çalıştıktan sonra normale dönüyor, hararet derecesi sürekli 90 derecede yani normal.. bu sesin neden olduğunu anlayamadım ama araştırdığım kadarıyla başka forumlarda yetkili servis güncellemesiyle bu sorunun düzeltildiği söyleniyor böyle bişey başına gelen var mı yardımcı olabilir misiniz aklım çok takıldı bu konuya..
  • ilk olarak herkese merhaba, vw golf 7 1,4 TSİ DSG Highline donanımlı aracım var. satıp 2011-2013 arası mersedes c180 amg paket araç almak istiyorum, merak ettiğim noktalar;
    - araç lpg de sorunsuz çalışıyor mu
    - LPG/Benzin ortalama ne kadar yakar (golf TSİ ortalama 6,5-7,5 litre benzin tüketiyor ve malum lpg takılmıyor)
    - W204 makyajlı ile makyajsız arasındaki fark nedir acaba (burası önemli)
    - 2015 model golf 7 verip 2011 merso c180 almak ne kadar doğrudur.

yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim
  • Makyajlı 2011 1.8 turbo 7g tronic 140 bin km de ön tampon harici boyasız tramersiz fascination donanım için 108 bin tl ye anlaştım nasıldır almalimiyim bu aracı ? Varmı bilgisi olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • w205 c180 2015

halihazırda 19" amg jant ve Continental Conti Sport Contact 5 SSR runflat lastikler kullanıyorum. lastik dişleri orta düzeyde. her continental lastik gibi gereksiz sesli ve sert. 73 db imiş.

konfor ve sessizlik için 17" janta ve normal rft olmayan lastiğe geçmeyi düşünüyorum. 19" jantları da ileride satışa çıkarmayı düşünüyorum.

sizce mantıklı bir karar mı olur?

yol tutuşta kayıp yaşar mıyım?

aracımda airmatic süspansiyon var. jantları 17" ye çektiğimde bu bir problem yaratır mı?

aracım amg paket. ön ve arka lastikleri veya jantları aynı boyutta almamın bir sakıncası olur mu?

19 janttaki lastik basınç sensörü 17 dekine de uyar mı?
  • Merhabalar 2008 Model C200 Kompresör Hatasız 20 bin km aracım ile ben de aranızdayım. Araçla ilgili değiştirmek istediğim şeyler ve düşüncelerim mevcut.Birkaç ay sonra yavaştan bu işlere girmek istiyorum. Uzun süredir w204 kullanan önerisi olan olursa seve seve dinlerim. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guardianum

Merhabalar 2008 Model C200 Kompresör Hatasız 20 bin km aracım ile ben de aranızdayım. Araçla ilgili değiştirmek istediğim şeyler ve düşüncelerim mevcut.Birkaç ay sonra yavaştan bu işlere girmek istiyorum. Uzun süredir w204 kullanan önerisi olan olursa seve seve dinlerim. Teşekkürler
    Hayırlı olsun hocam. Ben de 2 sene kadar 2008 C200 CDI kullandım. 2 sene boyunca 120TL masraf açtı bana sadece. Çok konforlu ve güzel bir araç. Benzinli modelini bilmiyorum fakat turbo dizel torku dolayısı ile çokta keyifliydi. Güle güle kullanın.
  • Argonath LXI kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam teşekkür ederim. Vallahi ilk kez mercedes kullanıyorum. Yaşına bakmadan düşük km li diye aldım lokal sürtme hariç hatasız aldım şükür bakımladım bi yakıtı biraz yüksek ama motoru keyifli gerçekten. Sevdiğim kasalarından Mercedesin tork sanırım 400-500 bandındaydı eminim keyiflidir. Bu km de bulamam ama sanırım onlardan 🤣 şuan ne kullanıyorsunuz hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Sağolun hocam teşekkür ederim. Vallahi ilk kez mercedes kullanıyorum. Yaşına bakmadan düşük km li diye aldım lokal sürtme hariç hatasız aldım şükür bakımladım bi yakıtı biraz yüksek ama motoru keyifli gerçekten. Sevdiğim kasalarından Mercedesin tork sanırım 400-500 bandındaydı eminim keyiflidir. Bu km de bulamam ama sanırım onlardan 🤣 şuan ne kullanıyorsunuz hocam
    2014 E220 kullanıyorum hocam. Açıkcası üst model başka bir marka araç yerine Mercedes bana hep daha keyifli, konforlu, güvenli geliyor. Hep dizel kullandığım için yakıt konusunda da bir şikayetim yok. Genel olarak 6,5litre civarlarında oluyor yakıt tüketimim.
  • Argonath LXI kullanıcısına yanıt
    Güzel araba kazasız belasız kullanın hocam benim de niyetim bundan sonra w212 kasa e serisi ama bakalım buna daha binerim muhtemelen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Güzel araba kazasız belasız kullanın hocam benim de niyetim bundan sonra w212 kasa e serisi ama bakalım buna daha binerim muhtemelen.
    Teşekkürler hocam siz de sağlıkla kullanın. W213 kısmet olur umarım.
  • Selamun aleyküm bizde henüz araba yok honda civic vardı 2017 onu 1.5 yıl önce sattık şuan audi a4 ile w204 arasında bakıp duruyoruz yakın galerici arkadaşlardan ve kendiminde bildiği kadarıyla audi performansda belirgin olarak önde konfor olarakta geri kalmıyor ama w204 de hoşuma gidiyor sizce hangisi alınmalı ve neden alınmalı yazarsanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.