Şimdi Ara

Memoright 240GB Maximum SSD Kullanıcı İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
3.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Achi'deki auto'yu enable şeklinde değiştirdim.
    Açıkcası performansa etkisi olmadı. Ama olması gereken buysa yerine getirmiş olduk diyelim.
    Driver konusuna şu an bulaşmadım. İleride ihtiyaç olursa girerim o işe.
    Bilgiler için tekrar sağol hocam
  • berdush42 kullanıcısına yanıt
    valla anlamıyorum 4kb altı dosyalarda neden ssdler hddnin gerisinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoes

valla anlamıyorum 4kb altı dosyalarda neden ssdler hddnin gerisinde

Nasıl yani?

Tam tersi diyecektiniz sanırım, ufak dosyalarda her zaman ssdler daha başarılıdır. Aslında büyük dosya yazma okumada da ssdler öndedir, raid0 yaparsanız büyük dosya yazma okumada yüksek hızlara ulaşılabilir ama ufak dosya yazmada yine değişen birşey olmaz.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    4kb'a kadar ewet ssd daha hızlı ama 4kb altında sizin değerler ile benim değerler neredeyse aynı ve ssd hddden daha düşük buda bazı yerde etkiliyor doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoes

4kb'a kadar ewet ssd daha hızlı ama 4kb altında sizin değerler ile benim değerler neredeyse aynı ve ssd hddden daha düşük buda bazı yerde etkiliyor doğrusu

Ne ile ölçüm yapıp bu fikre kapıldınız, dediğiniz teorik olarak mümkün birşey değil, ya sonuçları yanlış yorumluyorsunuz, yada sizin donanımınızda problem var. Ufak dosya yazmada standart disklerin ssdlerden hızlı olmasına imkan yok.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    kardeşim istersen karşılaştıralım yanlış yorumladığım yok ssdlerde hep böyle oluyor onu anladım artık sizin ssd benimkinden çok daha iyi olması gerek benimki 60 kingston v300 4 kb altı dosyalarda aynı performansa sahip sizinki ile

hdd ise 2 kat fazla atto ile yaptığınız teste tekrar bakmanızı rica ederim hdd ile karşılaştırarak (tabi sizin hdd ne durumda bilemiyorum)
  • Sata standart hdd

Memoright 240GB Maximum SSD Kullanıcı İncelemesi

Sata ssd disk

0,5 - 1 ve 2kb taki fark açıkça belli. Ayrıca diğer önemli nokta, ssdlerin veriye ulaşım hızıdır, sata standart diskler ufak dosyaları hızlı bile yazsa, 15 ms tepki süresiyle yavaş işlem yapar, ssdler ise 0.1,0.2 ms ile veriye kat kat hızlı ulaşıp işlem yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 24 Ekim 2013; 17:03:25 >

• 256 GB almıştım geçenlerde bozuldu malesef, hiç bir şekilde SSD görmüyodu bilgisayar. Götürdüm direk yenisi ile değiştirdiler. Performans olarak bence gayet iyi,zira SSD bozulunca ve HDD ye dönünce anlıyoruz SSDnin nası bi nimet olduğunu.

Bu arada bu SSDnin firmware update için link verebilecek olan var mı ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedarkride

256 GB almıştım geçenlerde bozuldu malesef, hiç bir şekilde SSD görmüyodu bilgisayar. Götürdüm direk yenisi ile değiştirdiler. Performans olarak bence gayet iyi,zira SSD bozulunca ve HDD ye dönünce anlıyoruz SSDnin nası bi nimet olduğunu.

Teşekkürler.

http://www.memoright.com/webe/html/product/03.aspx?Page=1&p=3&num=255&kind=5&kind2=45&kn=Personal+Computing&kn2=2.5%22+SADownloads kısmına tıklayın.TAi+SSD
    Download kısmına tıklayın.ikinci sıradaki firmware update oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berdush42 -- 29 Ekim 2013; 10:14:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

quote:

Orijinalden alıntı: thedarkride

256 GB almıştım geçenlerde bozuldu malesef, hiç bir şekilde SSD görmüyodu bilgisayar. Götürdüm direk yenisi ile değiştirdiler. Performans olarak bence gayet iyi,zira SSD bozulunca ve HDD ye dönünce anlıyoruz SSDnin nası bi nimet olduğunu.

Teşekkürler.

http://www.memoright.com/webe/html/product/03.aspx?Page=1&p=3&num=255&kind=5&kind2=45&kn=Personal+Computing&kn2=2.5%22+SADownloads kısmına tıklayın.TAi+SSD
    Download kısmına tıklayın.ikinci sıradaki firmware update oluyor.

Linke tıklayınca Download sekmesi var ona tıklıyorum ancak Tai+SSD diye bir seçenek göremedim.

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.