Şimdi Ara

Mekanik klavye tuşu zor basıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
79
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 48 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 14
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Yiğit Can Binici (4 mesaj) LGR9 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Diğer dahili bileşenler >> Mekanik klavye tuşu zor basıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    32 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar merhaba başlıkta belirttiğim gibi mekanik klavyemin genelde en çok kullanılan tuşları w , enter ve boşluk tuşu bir anda zor basmaya başladı bazen 1 kere basmama rağmen çift bastığı oluyor. Ama son zamanlarda oyun oynayamaz oldum w tuşu bazen gidiyor şöyle sağlam sert basmadıkça algılamıyor bu şekilde de oyun oynanmıyor. Klavyemin modeli Rampage Hydra R6 RGB 2.5 yıldır kullanmaktayım böyle bir sorunu yoktu aniden bugün ortaya çıktı. Biraz araştırdım switchleri temizlemek gerekiyormuş sanırım lakin switchleri nasıl sökeceğimi bilmiyorum tuşları söküyorum ama switch klavyeye sabit çıkmıyor. Tamamen klavyeyi söksem geri toplayamam endişesine kapılıyorum biri yardımcı olursa çok sevinirim.

|
    |
    switchlerin Cherry MX ya da Cherry MX benzeri olduğunu varsayıyorum ve klavyeyi tamamen sökmene gerek yok, YouTube'da disassembly videoları mevcut, gerekli adımları izleyerek sıkıntı yaşadığın switchleri temizleyebilirsin.

Örnek video:

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü

AMD Ryzen 9 3950X @4.7Ghz / Asus x570 TUF / Corsair Vengeance LED 4x16GB 3200Mhz CL16 / PNY Tesla P100 AI GPU / Nvidia Titan Volta / EVGA 750W P2 80+ Platinum / Corsair 400C / Corsair H115i / Corsair ML140 x4 / Corsair RapidFire RGB / Corsair M65 Pro RGB / Corsair Void USB RGB / Corsair MM300 Medium / ASUS VG248QE 144Hz / Samsung Evo 970 1TB / Samsung Evo 840 120GB x2 / WD Green 1TB

• Onbaşı
    32 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Teşekkür ederim deneyeceğim
    |
    |
    LGR9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Malesef switchler klavyeyi tamamen sökmeden çıkmıyor mecbur söküyorum bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Switchi çıkarıp açtım klavyeyi tekrar toplayabildim sorun yaşadığım switchlerin içini açtım sildim şuan sorun yok durum düzeldi gibi yazı yazma testi için şuan sorun yok oyuna bakmadım henüz
    |
    |
Reklamlar
Bitcoin
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,134
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.