Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RascalFalcon

quote:

Orijinalden alıntı: Razor.

quote:

Orijinalden alıntı: RascalFalcon

Razer BlackWidow Ultimate Q Türkçe kullanıyorum.

Bir de SS ile taçlandırayım dedim

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)

Fotoğrafta gördükleriniz:

Klavyem: Razer Blackwidow Ultimate Tr

Mouse'um: Cyborg M.M.O. 7

Mouse Pad'im: Razer Ironclad

3'ünden de çok memnunum

O aletler bende olacak ben de memnun olurum Bi fiyatlarına bakayım dedim toplamı bi 500-600 Tl civarında Abi bir mousepad 156 Tl olur mu yaa

İlk aldığımda aslında 800 TL harcamıştım Şu an sıkıldığım için klavyeyi de Mouse da satıyorum gittigidiyor üzerinden. Daha üst seviye modellere geçiş yapacağım.

Ben 800 lira biriktirecem de babamın deyimiyle ota ....a harcayacam Şimdi yaptığın iş iyi midir kötü müdür bilemem.

• Bir şey soracağım şimdi imzana baktım da 24 GB ram takmışsın ben 4 GB ram kullanıyorum 8 GB yapacağım 24 GB 'in yararları nelerdir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razor.

Bir şey soracağım şimdi imzana baktım da 24 GB ram takmışsın ben 4 GB ram kullanıyorum 8 GB yapacağım 24 GB 'in yararları nelerdir ?

Aslında 4gb her şeye yetiyor ve artıyor da. Lakin sanal belleği kapatınca iş değişiyor. Ben raid SSD kullandığım için sanal belleği kapattım. Bu yüzden de tüm programlar direk olarak ram üzerinde hazır bekletiliyor. Fakat daha 4,5 gb'dan yüksek bir ram kullanımına şahit olmadım. Yani 24gb ram gereksiz. En azından benim için. Yaptığım işe gelince, Türkçe öğretmeniyim.

Ayrıca baba mevzusuna gelince, hepimiz aynı yollardan geçtik. Kendi paranı kazanmaya başlayınca daha iyilerini alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 18 Nisan 2013; 15:10:36 >

• BU KONUDA BABA YA YER VERMEK LAZIMDIR...

http://www.gameekstra.com/SteelSeries-6Gv2-Mekanik-Oyuncu-Klavyesi,PR-2904.html

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)

+USB İLE KULLANIRSAN 6 TUŞA AYNI ANDA BASABİLİRSİN.
    +PS/2 GİRİŞİ KUTUSUNDAN ÇIKIYOR ONU TAKIP KULLANIRSAN TÜM TUŞLARI 106 TUŞA AYNI ANDA BASABİLİRSİN VE PC DEN SES GELMEZ...

@webbeast

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zZzerk -- 10 Mayıs 2013; 0:55:09 >

• ducky shine 2'yi merak edenler için inceleme. Ducky Shine 2 Tenkeyless numpadsiz model.
  • hepsini okudum.yazisma bir sayfa kadar daha az uzasaydi belki karar vermis olurdum ama hala kararsizim.dune kadar mekanik klavye hakkinda hicbir fikrim yoktu.iki gundur arastiriyorum be esnada elimin altinda bulunan klavyeye tiksinerek bakmaya basladim.pis plastik seni gibi gibi. ve aslinda eger benzeri olan business versiyonu kendisinden .5 pound daha hafif olan Microsoft natural ergonomic 4000 .2 pound daha hafif olsaydi da kargo ucretini 30 kusur lira artirmamis olsaydi sanirim klavyem su anda yolda benim son iki gunum rahat gecmis olurduk ve ben de burada olmazdim.
    cogu konuda olmasi gereken zaten budur ki bilgisi veya tecrubesi olan konusur da bu konudan umdugumun ustunde faydalandigimi hissediyorum.meraklisi icin usenmeyip uzun uzun yazmis olan arkadaslara tesekkur ediyorum.
    foruma yeni uye oldugumdan olsa gerek birazdan bu konunun devaminda yazimi gorecek olmak(aksilik cikmazsa,belki klavyeden soguyup enter tusuna karsi tavir alabilirm) sanirim tv ye cikmak gibi olacak.cunku cokca denk geldigim okudugum duydugum forumfu.
    amactan sapmadan ekleyeyim klavye almayi dusunen arkadaslara yardimci olabilecegini soyleyen arkadaslar olmus. bana da bir el atarlarsa iyi olabilir gibi hissediyorum su an.
    gerek asil kaynaklardan gerek turkce kaynak veya cevirilereden epeyce okuyup geldim ama anlamadigim cok sey olmus olmali.
    soyle soyleyim ki daha hangi switch I istedigimde bile karar kilamadim.
    1-)en sessizi olsun
    2-)low profile deniliyor sanirim:mumkun olan en kucuk tus yuksekligine sahip olsun,oyle ki parmaklar basmasin gezinsin istiyorum
    3-)tuslar arasindaki boslugun az olmasi eftaldir.
    4-)tenkeyless deniliyor olmali buna da-oldum olasi klavyede ayni isi goren iki tusun varligindan rahatsizim. numpadsiz,sayisal tusu olmayandan olsun
    5-)yukarida bahsi gecen markanin bahsi gecen modeli gibi ergonomic bir mekanik klavye bulmak imkansizdir saniriyom fakat bunu en azindan biraz rahatlik saglayacak bileklik veya onun yerine biraz gozu doldurarak o eksikligi hissettirmeyecek aydinlatmali klavye guzel olabilir,yine de olmazsa olmaz deil.
    sizing yazdiklarinizi zevkle okudum fakat kendi yazdiklarimi okuyup kendimi duzgun ifade edebilmismiyim size diye bakmaya useniyorum. affola.
    bakayim simdi bir yazimin yayimlanmasi veya yayinlanmasi nasil hissetirecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: newobject

hepsini okudum.yazisma bir sayfa kadar daha az uzasaydi belki karar vermis olurdum ama hala kararsizim.dune kadar mekanik klavye hakkinda hicbir fikrim yoktu.iki gundur arastiriyorum be esnada elimin altinda bulunan klavyeye tiksinerek bakmaya basladim.pis plastik seni gibi gibi. ve aslinda eger benzeri olan business versiyonu kendisinden .5 pound daha hafif olan Microsoft natural ergonomic 4000 .2 pound daha hafif olsaydi da kargo ucretini 30 kusur lira artirmamis olsaydi sanirim klavyem su anda yolda benim son iki gunum rahat gecmis olurduk ve ben de burada olmazdim.
    cogu konuda olmasi gereken zaten budur ki bilgisi veya tecrubesi olan konusur da bu konudan umdugumun ustunde faydalandigimi hissediyorum.meraklisi icin usenmeyip uzun uzun yazmis olan arkadaslara tesekkur ediyorum.
    foruma yeni uye oldugumdan olsa gerek birazdan bu konunun devaminda yazimi gorecek olmak(aksilik cikmazsa,belki klavyeden soguyup enter tusuna karsi tavir alabilirm) sanirim tv ye cikmak gibi olacak.cunku cokca denk geldigim okudugum duydugum forumfu.
    amactan sapmadan ekleyeyim klavye almayi dusunen arkadaslara yardimci olabilecegini soyleyen arkadaslar olmus. bana da bir el atarlarsa iyi olabilir gibi hissediyorum su an.
    gerek asil kaynaklardan gerek turkce kaynak veya cevirilereden epeyce okuyup geldim ama anlamadigim cok sey olmus olmali.
    soyle soyleyim ki daha hangi switch I istedigimde bile karar kilamadim.
    1-)en sessizi olsun
    2-)low profile deniliyor sanirim:mumkun olan en kucuk tus yuksekligine sahip olsun,oyle ki parmaklar basmasin gezinsin istiyorum
    3-)tuslar arasindaki boslugun az olmasi eftaldir.
    4-)tenkeyless deniliyor olmali buna da-oldum olasi klavyede ayni isi goren iki tusun varligindan rahatsizim. numpadsiz,sayisal tusu olmayandan olsun
    5-)yukarida bahsi gecen markanin bahsi gecen modeli gibi ergonomic bir mekanik klavye bulmak imkansizdir saniriyom fakat bunu en azindan biraz rahatlik saglayacak bileklik veya onun yerine biraz gozu doldurarak o eksikligi hissettirmeyecek aydinlatmali klavye guzel olabilir,yine de olmazsa olmaz deil.
    sizing yazdiklarinizi zevkle okudum fakat kendi yazdiklarimi okuyup kendimi duzgun ifade edebilmismiyim size diye bakmaya useniyorum. affola.
    bakayim simdi bir yazimin yayimlanmasi veya yayinlanmasi nasil hissetirecek..

ducky ürünlerini satan pchome sitesinde bileklik ayrıca satılıyor. 20$ falandı sanırım. pek ucuz sayılmaz.

• Arkadaşlar ben 7 Temmuz'da ingiltere'ye gideceğim ve mekanik klavye olarak Brown switch düşünüyorum sessizlik için ama tek bir sorun var klavyeyi alırsak tuşları değişebileceğiz mi Yoksa Post İt lerle Ğ Ü Ş Ç İ mi yazmak zorunda mı kalacağım
  • Evivva kullanıcısına yanıt
    Normalde evet ama tuşları nereden bulacaksın tartışılır. Klavye için sticker satılıyor. Şeffaf olanlardan alıp gerekli olanları yapıştırabilirsin klavyene. Daha mantıklı bir çözüm olacaktır bana sorarsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastzombie

Normalde evet ama tuşları nereden bulacaksın tartışılır. Klavye için sticker satılıyor. Şeffaf olanlardan alıp gerekli olanları yapıştırabilirsin klavyene. Daha mantıklı bir çözüm olacaktır bana sorarsan.

Bakalım ingitere''de kıyıp alabileckmiyim mekanik klavye çünkü anne ve babamın tepkisi tahmin edilemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evivva

quote:

Orijinalden alıntı: lastzombie

Bakalım ingitere''de kıyıp alabileckmiyim mekanik klavye çünkü anne ve babamın tepkisi tahmin edilemiyor

ingiltere de çok ucuz olduğunu sanmıyorum. Pahalı ürünlerde garntiye önem veriyorum. Hem g710+ tr fiyatı ile normal fiyatı arasında uçurum yok ondan alınabilir bence.

• Orada uygun bulduğumu alacağım ve buradaki fiyatını öğrenseler klavyeyi kafama sokarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bana da uygun fiyatlı brown switchli klavye önerir misiniz yurtdışı linki de verebilirseniz iyi olur gümrüğe takılmayacak şekilde
  • beyler maxkeyboard ve duckykeyboard arasında kaldım sizce hangi markayı tercih etmeliyim? yazı ve oyun için brown mu tercih etmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadpool__77__

arkadaşlar bana da uygun fiyatlı brown switchli klavye önerir misiniz yurtdışı linki de verebilirseniz iyi olur gümrüğe takılmayacak şekilde

ben logitech in g710+ kullanıyorum ve çok memnunum tam bir daktilo değil sesi var ama çok fazla çıkarmıyor ve çok güzel bir yazma hissi uyandırıyor. alalı 2-3 hafta oldu ama hala ne bulsam da yazsam diye bakıyorum ve oyun oynamak için de güzel bir klavye araştırmanı ve almanı şiddetle tavsiye ederim.
  • Ben de sırf MX Blue ve Türkçe Layout sevdiğim için Razer BW Ult aldım.

Gönül isterdi ki daha iyi klavyeler alıyım ama bu Türkçe layout olayı sınırladı beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

beyler maxkeyboard ve duckykeyboard arasında kaldım sizce hangi markayı tercih etmeliyim? yazı ve oyun için brown mu tercih etmeliyim?

max keyboard ione klavyelerle aynı sanırım. ışıksız modelini 65 dolar civarı bir fiyata alabilirsin. asus'un üst seviye oyun sistemlerinde de bu klavye kullanılıyor. switch seçimi sana kalmış ama bence blue en iyisi.
  • asterisk* kullanıcısına yanıt
    artık 2.bahar'a :) corsair vengance k90 klavye aldım..tekrar tercihlerim arasında maxkeyboard olabilir,yorumlarınız için teşekkürler..
  • arkadaşın klavyesi gelsin yurt dışından,bende ona göre ısmarlayacağım :) (Ducky Shine s2 9008 red backlit ve mx red)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

beyler maxkeyboard ve duckykeyboard arasında kaldım sizce hangi markayı tercih etmeliyim? yazı ve oyun için brown mu tercih etmeliyim?

max keyboard ione klavyelerle aynı sanırım. ışıksız modelini 65 dolar civarı bir fiyata alabilirsin. asus'un üst seviye oyun sistemlerinde de bu klavye kullanılıyor. switch seçimi sana kalmış ama bence blue en iyisi.

mümkünse link verebilir misiniz? gümrüğe takılmayacak bir klavye almak istiyorum mx brown ya da blue olabilir yeterki rubber dome'lu a4 tech klavyemden kurtulayım artık :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.