Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Free shipping Turkiye'de gecerli degil. En ucuz kargo 20 dolar falan tutar. Pakedin buyuklugune gore fiyat degisebilir. 10 gunde elinde olur ortalama. 75 euroyu asarsa da %20 vergi odersin(satin alirken bunu da odersin).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalitesi nasıl bilmiyorum ama Zalman ZM-K500 165 lira civarı indirimde şuanda, cherry değil yalnız başka bir marka kullanılmış haliyle performansı nasıl bilmiyorum, bilen ya da kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi
  • hyperneon kullanıcısına yanıt
    Bu bölümdeki konuları biraz araştırın daha dün okduum birisi 88 tlye aldığını söylüyordu aynı klavyeyi.
  • Arkadaşlar 2 aya oyun kasası topliyacağım sizce bu set nasıl gider ? Hiç kullanan var mı ?

Cooler Master Storm Devastator Siyah Mavi Ledli Klavye + Mouse Set

• Maskeli Bilo kullanıcısına yanıt
    yorum attıktan sonra farkettim, daha ucuza varmış, hatırlattığınız için teşekkürler. en düşük fiyatı 120 lira şuanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyperneon -- 3 Mayıs 2015; 23:20:56 >
  • Daha 2 saat önce razer blackwidow ultimate 2014 aldım arkadaşlar baya güzel klavye öneririm. Fakat driveri sorunlu açılmıyor ne yapsam etsemde.
  • Arkadaslar bir sorum olacak baya bi kafam karisti. Ne alacagima karar veremedim
    Malum lys yaklasti lys'den sonra istedigim yeri kazanabilirsem bilgisayara ekipman alacagim ama paramin bir kismi monitor ve ekran kartina gidecek. Kalanla ise ya headset ya da mekanik klavye alacagim. İkisini de kullanmis birisi bana hangisinin oyunlara daha cok katkisi oldugunu ya da daha cok keyif verdigini soyleyebilirse iyi olur. Genelde dota2 oynuyorum ama bf4 gta5 watch dogs falan da oynarim. Cevaplarsaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Triliteral T kullanıcısına yanıt
    Oyun performansını veya zevkini arttırsın dersen ilk önce 144 hz bi monitör almaya bak. Onun dışında ben olsam mekanik klavye alırdım. Senin oyununa pek performans etkisi olmaz ama eğer mavi sviçli bi mekanik klavye alırsan, benim gibi sırf sesini duymak için klavyeyi bilgisayardan ayırıp tuşlara rastgele basarsın.
    Ekran karti almaktan vazgectim zaten su an highda 50 fps falan aliyorum watch dogs gibi oyunlarda. Mekanik klavye headset ve monitor alacagim tesekkurler cevap icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende corsair k70 rgb almayı düşünüyorum ancak aklıma takılan Uk klavyenin dil çubuğu ayarından değiştirilmesi halinde ç,ö,ş gibi harflerin Türkçe klavyeye ile birebir aynı yerde olacağını okudum.Peki US klavyede durum nasıl?mesela ç yazmak yada ö,ş yazmak için ne yapmamız gerekli?Birde alışması zor mu?
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    TR UK LayOut'un modifiye edilmiş hali, UK LayOut alırsan Türkçe klavye deki gibi rahat bir şekilde kullanırsın US içinse alışman gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeeenRipper -- 9 Mayıs 2015; 2:15:58 >
  • XeeenRipper X kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim mesela Us olanda Ç,Ş,Ö harfleri nereye geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dc106 -- 9 Mayıs 2015; 9:33:41 >
    Trde nereye geliyosa usde de ayni yere geliyo. M nin saginda ö ve ç var. L nin saginda ş ve i var. P nin saginda ğ ve ü var.

bir yanlışlık olmasın sadece Uk klavyelerde dediğinizin geçerli olduğunu okudum Us olanlarda harf yerleri değişiyormuş

Dedigim gibi. Us klavye resimdeki gibi gozukecektir ama mesela m'nin sagindaki < basarsaniz ö yazmis olursunuz.
    Sagdaki shiftin solunda nokta var.
    Enterin ustunde virgul var.
    P'nin saginda ğ ve ü var.
    L'nin saginda ş ve i var.
    M'nin saginda ö ve ç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maskeli Bilo -- 9 Mayıs 2015; 10:36:18 >
    Üstteki arkadaşın anlattığı gibi işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeeenRipper -- 9 Mayıs 2015; 11:09:55 >
  • o zaman Uk ile Us arasinda harf yerleşimi bakımından fark yok dil çubuğundan Tr yi seçersem tuşlar eski yerlerine oturuyor

@XeeenRipper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dc106 -- 9 Mayıs 2015; 11:24:32 >
    Dil çubuğundan TR seçilirse tuşlar bakımından bir sorun olmuyor. Ama US dizilimde enter tuşu küçük ve uzun, TR dizilimde enterın solunda olan virgül US dizilimde enterın üstünde. Ve soldaki shift TR dizilimde küçük ve yanında "<,>" var. US dizilimde soldaki shift aynı sağdaki gibi uzun ve yanında küçüktür işareti yapılabilen tuş yok. Üstte eklediğim fotoğraftan kendi TR klavyenizle karşılaştırabilirsiniz.
    çok teşekkür ederim
  • Ben de ilk Razer BlackWidow Ultimate 2014 US almıştım switch sorunu çıktı (key chattering) dediğimiz sorun mevcuttu geri gönderdim daha sonra Ducky Shine 3 US aldım aralık ayında, özellikle yabancı forumlarda bu ürünü çok övmüşlerdi, bu klavyede de ledler ölmeye başladı şu an 3 led ölmüş durumda ve S tuşunun led'i de gidici.
    Bütün hatalı ürünler beni mi buluyor bilmiyorum gelecek hafta bunu da garantiye yollayacağım, ne alacağım konusunda şu an bir fikirim yok.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.