Şimdi Ara

MEİZU M2(MİNİ) ANA KONU (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
614
Cevap
16
Favori
20.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DARBE

quote:

Orijinalden alıntı: madlive

Selam arkdaslar. M2 telefona imei tamiri yapmadan kullanmaya basladim. Bugun mesaj geldi. 5 inci aya kadar suresi var diye. 5. Aya kadar kullansam sonra imei tamiri yapsam olur mu? Telefonu bloke etme durumu olmaz degil mi?

Hat taktıktan sonra 4 ay süresi var. Neden bloke olsun ki?

Bilmediğimden soruyorum. 4. ay sonra imei tamiri yapamama gibi bir durum olmasından endişe ettim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DARBE

quote:

Selam arkdaslar. M2 telefona imei tamiri yapmadan kullanmaya basladim. Bugun mesaj geldi. 5 inci aya kadar suresi var diye. 5. Aya kadar kullansam sonra imei tamiri yapsam olur mu? Telefonu bloke etme durumu olmaz degil mi?

Hat taktıktan sonra 4 ay süresi var. Neden bloke olsun ki?

Bilmediğimden soruyorum. 4. ay sonra imei tamiri yapamama gibi bir durum olmasından endişe ettim.

Cihaza imei atılabildildikten sonra istediğiniz zaman atabilirsiniz.

• Klavye titreşimi ve geri (home) tuşu titreşimini nasil kapatiyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream787

Arkadaşlar Meizu M2 international en güncel rom olan 4.5.4.2I yükleyerek yaptığım türkçeleştirme işlemini sizle paylaşayım.
    Gearbest ten M2 sipariş ettim M578U modeli geldi. (Bileydim international versiyon olan M578 modeli isterdim ama cahilliğime geldi işte)
    Çinliler içine OS 84.5.3.2A (türkçesi ve ingilizcesi çince karışık) diye anormal bi rom yüklemişler. En sıkıntısı root olayı
    İlk sayfada yazdığı gibi Flyme hesabına login oldum ve hesaba girdiğimde sistem ayrıcalıkları (privileges) Open görünüyodu. yani rootlu gibi.
    Telefon rootlu görünümlü rootsuz, root gerektiren hiç bi işlemi yapmıyor. kingoroot la rootlayım dedim oda tamamlayamadı.
    Bende OS 4.5.4.1A sürümünü indirdim.https://downloads.meizufans.eu/m2/firmware/stable/4.5.4.1/a/
    power ve volume up basarak girdiğimiz recovery den system upgrade yaparak sistemi normal A sürümüne güncelledim.
    Flyme loginden sonra default Close olan system privileges Open yaparak root işlemini gerçekleştirebildim :))

Türkçe olan international rom 4.5.4.2I yükleme amacıyla zaten telefonu rootlamaya uğraşıyodum onu çözdük.
    Daha sonra bu sitedeki (https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu)
    Method 1 i kullanarak 4.5.4.2I yi yükleyebildim.

Özellikle Root konusunda sıkıntı yaşayanlara yardımcı olur umarım :)

Belki işine yarayan olur

• dream787 kullanıcısına yanıt
    Mini içinmi note içinmi bu anlattıklarınız..m578 international sürüm ne yüklü geliyo? İ mi a mı
    bide gearbesten takılmadan nası gelmiş ilginç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Meizu m2 mini için 4.5.4.2I diye bir ROM bulamadım.romum tam olarak surumu be linkini alabilir miyim?

• M2 mini için note değil. gearbest m578 international satmıyo zaten başka yerden alablirsiniz.
    Takılmamasına bende şaşırdım pakete mobile phone charger yazmalarına rağmen ben Car digital video recorder yazın demiştim halbuki :D @righteous@

En güncel 4.5.4.2I @meddah58
    http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=18&type=1
  • 4.5.4I imiş pardon :)
    https://meizufans.eu/firmwares/
    Hocam bu adreste m2 için 4.5.4.2 diye bir rom var aslında ama i mi a mi belli değil?bu hangi ROM?

• A ROM o hocam @meddah58
    Tesekkur ederim.

• meddah58 kullanıcısına yanıt
    4.5.4.2A romu kullandim bir fark goremedim,ne degistirdiler anlamadim acikcasi.4.5.4iye geri dondum.Flyme 5 gelse baride biraz degisiklik olsa.

• Telefon dün geldi. Akıyor resmen ya. Bu fiyata böyle telefon Türkiye de imkansız. Standart ev kullanıcıları için harika bir telefon. Flyme arayüzü de miui den sonra kullandığım en iyi arayüz diyebilirim.

• Nicksiz1i N kullanıcısına yanıt
    Ben de bir fark göremiyorum romlar arasında pek:)

Cogunu denedim merak edipte yok yani,mesela su dokun uyandir ozelligi basta calisiyor sonra tik yok.
    Hafiza karti problemi vardi ben de yeni kingston marka aldim bugun onu deniyorum simdide,mesela oyun indirdim android obb klasorune atmam lazim hafiza kartina atinca calismiyor,kendi dahili hafizasinin ismi sdcard sanirim ondan oluyor,taktigima (sdcard1)gore uyarlama yolunuda kesfedemedim daha.
    Utorrentlede hafiza kartina veri indiremedim,garip geldi.

Hafıza kartı denemedim hiç ama dokununca uyanma sorunsuz çalışıyor bende

Bende buga giriyorduda su an baktim duzgun duruyor,son kurulumdan sonra denememistim hic.
    Oyun konusu hala muallak,sd carda tasiyorum oyun kurulumu dosyalari falan ama yine de kabul etmiyor,cozerim insallah bunuda zamanla

İnsallah hocam.

Obb dosyasını linklemen lazım. Eskisi gibi tak çalıştır olmuyor. Google de folder mount kullanımi yazsan cikar.

• 6.5 saat ekran suresi. Stabilite. Neden daha once almadim demeden gecemiyirum.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.