Şimdi Ara

Megane II Kısayol tuşları (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
15
Favori
373.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: red_power

quote:

Orjinalden alıntı: highsane

Arkadaşlar, Megane II HB Auth. sahibiyim. Radyo üzerinde 6 dan fazla istasyon tanımlaya biliyor muyuz? Diğer birçok aracın teybinde band,shift gibi tuşlarla 12-18 kanal kaydetmek mümkün. Renault teybinde böyle birşey var mı?

Güzel soru bilen varmı??eğer böyle bir özellik varsa öğrenelim

o var mı bilmiyorum ama menüde source(src) tuşuyla olması lazım radyoda yalnızca kanallar arasında gezebiliyorsun

• quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

quote:

Arkadaşlar, Megane II HB Auth. sahibiyim. Radyo üzerinde 6 dan fazla istasyon tanımlaya biliyor muyuz? Diğer birçok aracın teybinde band,shift gibi tuşlarla 12-18 kanal kaydetmek mümkün. Renault teybinde böyle birşey var mı?

o var mı bilmiyorum ama menüde source(src) tuşuyla olması lazım radyoda yalnızca kanallar arasında gezebiliyorsun

evet o özelliği bende biliyorum ama arkadaşın da sorduğu gibi eğer 6 dan fazla kanal kaydetme imkanmız varsa çok daha güzel

• http://www.renault.com.tr/forms/forms.asp

linkinden istediğim kullanım kılavuzundan
    50 kanal hafızaya almayı öğrendim sonunda.

quote:

quote:

quote:

• quote:

Nota tuşuna 5 saniye basılı tuttuğunda kalın bir BİP sesi geliyormu ?

quote:

Orjinalden alıntı: itas59

quote:

Radyoda Hıza duyarlı otomatik ses seviye ayarlaması:
    Nota tuşuna 5 saniye basılarak
    Sol oklardan Speed
    0-12345 ayarı değiştirilerek yapılır.

bu özelliği bende denedim fakat bende olmuyor araç 1.6 dynamic sedan 2004 model full neyşe alakalı acaba
    teşekkürler

nota tuşuna basınca gelmiyor ama src tuşuna basınca o menüye ulaşıyorum fakat 3 'e ayarladığım halde her hangi bir değişiklik olmuyor.Kaça ayarlamak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itas59 -- 25 Ocak 2007; 17:59:40 >
  • Orjinalden alıntı: _SANTRAL_

http://www.renault.com.tr/forms/forms.asp

linkinden istediğim kullanım kılavuzundan
    50 kanal hafızaya almayı öğrendim sonunda.

Dostum mesela benim zaten bir kullanma kılavuzum var senin elde ettiğin bu kılvuz elimizde bulunan kılvuzlardan farklımı acaba yoksa aynı kılavuzmu???

• Arabanın kullanım klavuzundan ayrı bir CD RAdyo kullanım kitapçığı 15 sayfa kadar bir şey bendeki. Yanımda olmadığımdan ismini yazamıyorum.
  • Sürat 50km yi aşınca seste otomatik artırma olmuyor mu?
    Benim tespit edebildiğm 80km civarı ve 110km de aynı artma oluyor !?

quote:

quote:

quote:

quote:

Sol oklardan Speed

bu özelliği bende denedim fakat bende olmuyor araç 1.6 dynamic sedan 2004 model full neyşe alakalı acaba
    teşekkürler

nota tuşuna basınca gelmiyor ama src tuşuna basınca o menüye ulaşıyorum fakat 3 'e ayarladığım halde her hangi bir değişiklik olmuyor.Kaça ayarlamak gerekiyor.

• Bende megane II Hb Autountic 1.4 var araba süper ama erzurumdaki servis (DOĞUMAK)berbat arabadan nefret ettirdi. En kısa sürede elden çıkarıp başka bi araba alacam. Araba almadan önce servisi kontrol etmek lazım satış sonrası hizmet çok önemliiii
  • ben bastım hiç bir şey olmuyor bi fonksiyonu yok galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: highjacker

quote:

Orjinalden alıntı: babarow

megan II lerde 2007 modelden bahsedıyorum soldakı sınyal kolunu kontağı kapadıktan sonra kolu kendınıze doğru çekıp bıraktıktan sonra aracı kapatın ( yanı kıtleyın ) 30 sn aracın ışıkları yanık kalıyor .Buda gece ışığın olmadıgı bıryerde eve gırene kadar cok faydalaı oluyor her yer aydınlanıyor . her cekışte 30+30 artıyor 2 dk ye kadar..

moralini bozmak gibi olmasın ama bu mesaj bu forumda hatta bu başlık altında yayınlandı zaten
    lütfen yazılanları okumadan bişeyler yazmayalım

10 ocak tarihli mesaj şöyle;

quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

megane II ye binipte bunları bilmeyen var mı ki? varsa birşey demiyorum megane 1lerde de böyle oto kilit sistemi. e bari biz de söyleyelim ozaman bitane, sinyal kolunun üstündeki tuşa basılı tutarak oto far açıp kapamayı kontrol edebiliyoruz arkadaşlar,bilgi ekranından da uyarı yazısı çıkacaktır.

yalnız benim en çok kullandığım,sevdiğim ve işime yarayan -pek kullananı görmedim- follow me home fonksiyonu. beyler misal garaja girdik,ışık yok, araçtan inmeden bir kere sellektör yapın(motoru durdurmuş ve kartı çıkarmış olabilirsiniz) ve araçtan indikten sonra kapıları kilitleyin,kısa farlar 15sn civarında yandıktan sonra kendiliğinden sönecektir garajda çok işime yarıyo valla

sayın HIGHJACKERyazıya dikkat edersen sevinirim orda belırtılmek ıstenen surenın 2007 lerde 30+30 2 dk kadar uzamasından bahsedılıyor bu bılgıyı öncekı mesasjda goremedığım ıçın yazdım teşekkürler....yinede uyarı için saol

• quote:

Orjinalden alıntı: _SANTRAL_

Sürat 50km yi aşınca seste otomatik artırma olmuyor mu?
    Benim tespit edebildiğm 80km civarı ve 110km de aynı artma oluyor !?

quote:

quote:

quote:

quote:

Sol oklardan Speed

teşekkürler

arkadaşlar bakın burda ses kaydı bile var r a p i d den bulabilirsiniz

benimkinde 5'eayarlı

http://forum.donanimhaber.com/m_10887015/mpage_5/tm.htm

• vallla ben 2 yıldır MEGANE II HB DİNAMİK kullanıcısıyım
    bu yazılanların çoğunu bilmiyordum
    teşekkürler arkadaşlar
    :)
    özellikle kapıların hareket halindeyken kilitlenmesi olayını öğrendiğim iyi oldu.
  • Santral Arkadaş linkinden istediğim kullanım kılavuzundan
    50 kanal hafızaya almayı öğrendim sonunda. diye bildirmişsin

Burada kısaca Anlatırsan bizde bakarız iyi olur Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: NiNa

Santral Arkadaş linkinden istediğim kullanım kılavuzundan
    50 kanal hafızaya almayı öğrendim sonunda. diye bildirmişsin

Burada kısaca Anlatırsan bizde bakarız iyi olur Şimdiden teşekkürler

Arkadaşım kusura bakmayın sistem değişikliğinden siteye giremiyordum 1 haftadır.

Radyo direksiyon kumanda düğmelerinde alttaki tek tuşa 5 sn. basılı tutun, Radyo ekranında list - update bilgisi dönüşümlü yanıp sönmeye başladığında bulunduğunuz bölgedeki 50 kadar kanalı hafızaya alıyor demektir. Bu 5 dakika kadar sürer. Sonrasında kumanda tekerinden 50 kadar kanalı sırası ile zaplayabirsiniz.
  • Aslında aşağıdaki linkten bir form doldurunca
    aracınızdaki müzik sisteminizin güzel bir Türkçe kitapçığını
    adresinize kargoyla ücretsiz gönderiyorlar.

Orada daha detaylı ve şekiller yardımı ile anlatılıyor bunlar.

http://www.renault.com.tr/forms/forms.asp
  • Bu söylediğin 50 kanaldan çok uzun seyahetlerde bölgedeki radyoları tarayarak bir liste oluşturmak için. Yoksa teybin hafızası 6 adetten ibarettir.

50 kanalı da sıralarken yayın bilgisi sırasına göre olanlardan başlar olmayanlara doğru devam eder.

Kemer takmayınca gelen uyarı sesini de iptal edebiliyorsunuz. Ama bunu tabiki tavsiye etmiyorum.
    Hoş kemeri arkadan takan veya çıkma kemer kilidi alıp takan maalesef arkadaşlar var ama yakışıksız tabii.

Ama site içinde markete giderken de sesi duymak hasta ediyor. O yüzden ben iptal ettim. Her zaman takılıymış gibi algılıyor. Yanlış anlaşılmasın normal trafiğe çıkarken takmayı ihmal etmiyorum arkadaşlar.
  • GAYET TABİİ !
    AMA YİNE DE 6 TANE İLE YETİNMEKTEN İYİDİR !

Kemer takmayınca gelen uyarı sesini nasıl iptal edebildiğimizi açıklarsan seviniriz,
    zira ben çıkma kemer kilidi alıp takanlardanım maalesef..
  • arabayı çalıştırırken yol bilgisayarı değiştirme tuşuna (silecek kolu ucundaki) aynı anda basarsanız göstergeler kendini test etmeye başlayacaktır.yolda göremediğiniz 250km hızı oturduğunuz yerden görebilirsiniz.şimdi bu testi nasıl durduracağızmotoru durdursanız bile test devam eder taki siz km sıfırlama düğmesine basana kadar.hadi hayırlı traşlar...

Megane II Kısayol tuşları

• Açıkçası pek güvenli değil. O yüzden söylemek istemiyorum. Olmaz olmaz yaparsınız başınıza bir iş gelir, bu sorumluluğu almak istemem. Benden bilmeyin.
  • Orjinalden alıntı: hnuman

arabayı çalıştırırken yol bilgisayarı değiştirme tuşuna (silecek kolu ucundaki) aynı anda basarsanız göstergeler kendini test etmeye başlayacaktır.yolda göremediğiniz 250km hızı oturduğunuz yerden görebilirsiniz.şimdi bu testi nasıl durduracağızmotoru durdursanız bile test devam eder taki siz km sıfırlama düğmesine basana kadar.hadi hayırlı traşlar...

Çok denedim beceremedim biraz daha detay rica edebilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SANTRAL_ -- 24 Şubat 2007; 0:01:47 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.