Şimdi Ara

MEGANE II DIESEL??? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • peki bu durumda 1.6 16 v olan dizel bir motormu yoksa 1.5 8v dizel motormu performanslıdır supaplar performansta fazla bişey fark ettirirmi sadece dizel motor için soruyorum
  • bu sorunun cevabı içinde 1.6 tdci focus ile 1.5dci 100 hp megane a bakarsak focusun daha performanslı olduğunu görürürz
    quote:

Orjinalden alıntı: strong84

peki bu durumda 1.6 16 v olan dizel bir motormu yoksa 1.5 8v dizel motormu performanslıdır supaplar performansta fazla bişey fark ettirirmi sadece dizel motor için soruyorum
  • Bir reno kullanıcısı olarak hala 3. nesil(euro3) standartında araç satan renoyu kınıyorum. fiat ,ford euro 4 normunda motorları piyasaya veriyor. Avrupada euro 4 satıyor reno yani 67,85bg ve 105 bg,

16v konusunda benzinlide epey fark oluşturuyor ama dizelde o kadar fark olduğuna inanmıyorum performans olarak 8 v in.

65 bg de turbo var ama intercolor değil yani turbo havayı eksoz gazçıkışından aldığı döndürme kuvvetini aracın önünde bulunan ayrıı bir radyatörde soğutulan su vasıtasıyla, soğutulan havayı direk pistonlara veriyor bu intercoler, 65 de önde extra radyatör yok o yüzden soğutma az , performansta az ve en basit turbo var üzerinde.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.