Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11971198119912001201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam selamlar ancak cevap yazabiliyorum. Ümit Usta. Ankara Şaşmazda dükkanı var. Sadece Renault Araçlarla ilgileniyor ve dediğim gibi Renault Yetkili servisten ayrıldığı için konusunda uzman. Tel : 0506 337 33 29.

Selamlar.
  • birdy2 B kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim arıyorum hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emoloo

Çok teşekkür ederim arıyorum hemen

Aradım ustayı sesli ikaz için tüpten geliyor olabilir tüpçüye göstermen gerekiyor dedi.
    Service ışığı ve airbag lambası için farklı arızalar saydı anlayabilmek için hata kodunun alınması gerektiğini söyledi.
    çok teşekkür ederim
  • Merhaba arkadaşlar yeni 2006 model megane 1.4 16v benzinli araç aldım açıkcası yakıt konusunda hiç bir bilgim yok haftaya aracı alıcam şehir içinnde nekadar yakıyor şehir şehir dışında ne kadar yakıyor. konu ile ilgili yardımlarınız bekliyorum..
  • Emoloo E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temmuz_aksami

Merhaba arkadaşlar yeni 2006 model megane 1.4 16v benzinli araç aldım açıkcası yakıt konusunda hiç bir bilgim yok haftaya aracı alıcam şehir içinnde nekadar yakıyor şehir şehir dışında ne kadar yakıyor. konu ile ilgili yardımlarınız bekliyorum..

Ben de 1.6 16v vardı. Şehir içi tüpte 30 km ortalama hızda 8 km/1 lt yakardi. Şehir Dışı 90-95 km hızda 14 km/1 lt yakardi. Tabi 1.4 dediniz de o biraz daha fazla yakar. Bi de 1.4 2006 mod. Megan var mı? Hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray045

İyi akşamlar, İzmirde döner kontakör tamiri yapan usta tavsiye edebilir misiniz?

Yok mu yardımcı olabilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eray045 -- 8 Mayıs 2015; 13:56:29 >
  • merhaba arkadaşlar 2006 hb megane var evet 1.4 16V benzin olarak çok yakarmı yakarsa lpg dönmem gerek şimdiden yorumlarınız için tşk ederim
  • temmuz_aksami T kullanıcısına yanıt
    Ben megani satmadan önce tüp de sorun çıkardığı için hep benzinde kullandim. Tüp değerlerini ilk mesajda yazdım benzin degerleri. Şehiriçi 30 km ortalama hız ile 12km/1 ltr. Şehir dışına 90-95 km ortalama hız ile 17-20 km/1 ltr. Para hesabını siz yaparsınız.

• Merhaba arkadaşlar, otomatik vites 2004 model Megane 2 sahibiyim.

Aracım dünden beri çalışmakta zorlanıyor, dünden beri toplam 20 start denemesinden 3-4 tanesinde başarılı olabildim. Onlardada şansa mı denk geldi bilmiyorum ama arabaya gaz vererek(gaza pompalarak) çalıştırabildim.

Araç Lpg li, çalışmama sorununu motor soğuk ya da sıcak olmasından etkilenmeyerek yapıyor; şöyle ki bugun aracı zorla çalıştırıp sorunun motor sıcaklığıyla ilgili olup olmadığını anlamak için stop edip tekrar çalıştırmak istediğimde ne yazık ki çalışmadı.

Anlayabilmeniz için 2 kere start a bastığım bir videoyu sizlerle paylaşmak istedim, ilk startı yapıyorum 10 sn boyunca araba takır takır çalışmak istiyor ama çalışamıyor, ikinci keresinde de keza gene aynı durum oluyor.

Megane 2 Start Sorunu

Yardımcı olabilirseniz memnun olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurabiyee Canavari -- 8 Mayıs 2015; 21:37:18 >

• Selam arkadaşlar

Renault yetkili servisinde, 2004 Megane II Authentique, 1.6 16V Sedan için

- Triger kayışı
    - Açı kaydırıcı
    - Devirdaim pompası

değiştirtmek yaklaşık ne kadar tutar ? Acil yardımınıza ihtiyacım var.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candenizden -- 8 Mayıs 2015; 23:07:03 >
  • Herkeze merhaba 2004 model megane2 orjinal stepne ihtiyacı olan özelden bana ulaşsın

• quote:

Orijinalden alıntı: candenizden

2. Bu modelde bagaj lambası yok. Bagaj lambası sonradan taktırılabiliyor mu? Taktıran var mı ? Varsa yaklaşık fiyatı nedir ?

Arkadaşlar, 2004 model Megane II 1.6 Authentic Sedan arabam hakkında yanlışım varmış. Arabamda bagaj lambası varmış. Dün akşam fark ettim. Ne çok sevindim bilemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candenizden -- 10 Mayıs 2015; 21:17:10 >
  • birdy2 B kullanıcısına yanıt
    Umit usta demeeek konuyla alakam yok ama atladim hemen. Iyi ustadır valla yalanda dolanda isi yok cok dürüst biri babamin arkadaşının damadi bizim arabada oralara gidiyo bisey olduğunda

• arkadaşlar 2004 megane 2 dizel aracım var. 1.2 ve 3. viteslerde pek yapmıyor ama 4. ve 5. viteslerde hızlanmak için gaza yüklendiğimde devir 4000i buluyor motor bağırıyor ama araba gitmiyor. aynı vitesboştayken gaza basarmış gibi birşey oluyor yani? sorun ne olabilir turboyla mı alakalı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gok_tenri

arkadaşlar 2004 megane 2 dizel aracım var. 1.2 ve 3. viteslerde pek yapmıyor ama 4. ve 5. viteslerde hızlanmak için gaza yüklendiğimde devir 4000i buluyor motor bağırıyor ama araba gitmiyor. aynı vitesboştayken gaza basarmış gibi birşey oluyor yani? sorun ne olabilir turboyla mı alakalı acaba?

Sorunuzun cevabı baskı balata olabilir ancak 4 ve 5. viteste yapması ilginç. Şu şekilde denerler genelde (yanlış hatırlamıyorsam) el freni çekin 4. viteste kalkmaya çalışın eğer stop etmiyorsa baskı balata bitmiş demektir.
  • Selam arkadaşlar

2004 Megan II Authentic aracıma geçen hafta sonu özel bir serviste genel bakım yaptırdım. Triger kayışı, açı kaydırıcı, devir daim pompası, filtreler, motor takozu değişti. Hep orjinal parçalar kullanıldı. Yağ değişimi de yapıldı.

Ancak o günden beri devamlı ''Service'' uyarısı veriyor. Bir de kalkış yaparken iki tenekenin sürtünmesi gibi bir ''sürtünme sesi'' geliyor. O gün serviste usta balataların değişmesine gerek yok, en az 5.000 km daha dayanır demişti. İnanın aracımdan soğumaya başladım. Artık aracıma binerken hep tedirginim. Sorun balatalarda değilse, sizce sorun nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitto

quote:

Orijinalden alıntı: gok_tenri

arkadaşlar 2004 megane 2 dizel aracım var. 1.2 ve 3. viteslerde pek yapmıyor ama 4. ve 5. viteslerde hızlanmak için gaza yüklendiğimde devir 4000i buluyor motor bağırıyor ama araba gitmiyor. aynı vitesboştayken gaza basarmış gibi birşey oluyor yani? sorun ne olabilir turboyla mı alakalı acaba?

Sorunuzun cevabı baskı balata olabilir ancak 4 ve 5. viteste yapması ilginç. Şu şekilde denerler genelde (yanlış hatırlamıyorsam) el freni çekin 4. viteste kalkmaya çalışın eğer stop etmiyorsa baskı balata bitmiş demektir.

hocam el freni çekiliyken 3 .viteste denedim kalkmayı araba hareket etmeye çalışıyor, el freni çekili olduğu için de stop ediyor. el freni çekili değilken denedim 3 .viteste araba kalkıp gidiyor maalesef

• bir de araba stop etmiyorsa kısmını anlamadım. araba stop ediyor ama el freni kalkık olduğu için hareket etmeye çalışsa da el freni yüzünden hareket edemeyip sttop ediyor diye düşünüyorum. @mitto
  • quote:

Orijinalden alıntı: candenizden

Selam arkadaşlar

2004 Megan II Authentic aracıma geçen hafta sonu özel bir serviste genel bakım yaptırdım. Triger kayışı, açı kaydırıcı, devir daim pompası, filtreler, motor takozu değişti. Hep orjinal parçalar kullanıldı. Yağ değişimi de yapıldı.

Ancak o günden beri devamlı ''Service'' uyarısı veriyor. Bir de kalkış yaparken iki tenekenin sürtünmesi gibi bir ''sürtünme sesi'' geliyor. O gün serviste usta balataların değişmesine gerek yok, en az 5.000 km daha dayanır demişti. İnanın aracımdan soğumaya başladım. Artık aracıma binerken hep tedirginim. Sorun balatalarda değilse, sizce sorun nedir ?

malesef megane başlangıcta sıkıntılı bir araç..ama şu sıkıntıları atlattın mı emın ol çok keyif alacan.bende gecen yaz 2007 privelege aldım..hala sorunlar hallolmadı.klıma sogutmuyordu hallettık.o arada bakıma soktuk yağ vs disklere kadar değişti.derken yaz geldi lastık aldık.ama bu aralar cam çalışmıyor hala baktıramadım..ama her şeye rağmen araçtan çok memnunum..ben göz nazarına bağlıyorum bunları..hakkımızda jayırlısı

• 
Sayfa: önceki 11971198119912001201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.