Şimdi Ara

Megane II 1.6 16V Dinamik yakıt tüketimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
5
Favori
127.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mortaerexmatthew

1.6, 115 hp, benzinli - gazlı, düz vites, megane 2 sedan

Ankara şehir içi, harcanan yolun yarısı az biraz trafik sıkışıklığı ile geçiyor; lt'si 2.80 TL olan bir gaz, km'ye 33 kuruş yakıyor.

Benzinden gaza ilk geçişte ufak bir gaz kokusu geliyor akabinde hiç gelmiyor.

Normal midir arkadaşlar bu kadar yakması ve anlık gaz kokusu ?

Normal değil . Bir LPG ciye gösterin.
    Yakıt olarakta 1.6 dinamik ile şehir içi 25-30 kuruş , uzun yolda 18-22 kuruş arası yakıyor .
    Ülkemizde ki yakıt fiyatlarına göre arabalarımız resmen çatlayacak az yakmak için .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir Salim -- 23 Ocak 2014; 16:00:03 >
  • aracla gezdıgınız yer otoban gibi düzmü yoksa bayırlar tepeler cokmu. tepe coksa fazla yakar gezdıgınız yer düz yer ise az yakar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 5 Şubat 2014; 21:12:58 >
  • Merhaba Arkadaşlar;

1 ay önce 2005 model 67000 kmde 1.6 16 V megane 2 dynamiq benzinli araba aldım.Yalnız yol bilgisayarındaki yakıt tüketim göstergesi çok ama çok falz gösteriyor gösterdiği deger 100km/12.8 L bu bazen 13 oluo bazen 11.9 falan bu benim bir hayli canımı sıktı.

size sorum bu yol bilgisayarı doğrumu gösteriyordur veya göstergedemi sıkıntı vardır veya cidden bu şekilde fazlamı yakıyordur araba

Patronumda 2014 7.35 bmw var 3000 motor dedi benim arabadan çok yakıyor nerdeyse diyor :(

Bujilere falan baktırcam motorun onla ilgili olabilir diye bir kaç yerde okudum ama size sormak istedim bana acil bilgi verirseniz çok sevinirim LPGde taktırmak istemiyorum ama bu boyle cok yakıyorsa taktırcaz sanırım

Kolay gelsin

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildizmax -- 9 Şubat 2014; 13:21:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildizmax

Merhaba Arkadaşlar;

1 ay önce 2005 model 67000 kmde 1.6 16 V megane 2 dynamiq benzinli araba aldım.Yalnız yol bilgisayarındaki yakıt tüketim göstergesi çok ama çok falz gösteriyor gösterdiği deger 100km/12.8 L bu bazen 13 oluo bazen 11.9 falan bu benim bir hayli canımı sıktı.

size sorum bu yol bilgisayarı doğrumu gösteriyordur veya göstergedemi sıkıntı vardır veya cidden bu şekilde fazlamı yakıyordur araba

Patronumda 2014 7.35 bmw var 3000 motor dedi benim arabadan çok yakıyor nerdeyse diyor :(

Bujilere falan baktırcam motorun onla ilgili olabilir diye bir kaç yerde okudum ama size sormak istedim bana acil bilgi verirseniz çok sevinirim LPGde taktırmak istemiyorum ama bu boyle cok yakıyorsa taktırcaz sanırım

Kolay gelsin

Saygılarımla

Ankara da sehir ici normal kullanim 7-8 lt arasi yakiyor uzun yolda 5 lt ye kadar düser.siz yol bilgisayar verilerini sifirlamissaniz normal degeri bulana kadar yüksek gösterir sonra normal degeri yakalar.eger öyle bir durum söz konusu degilse atesleme bobinlerini kontrol ettirin(arac calisirken yukari cekilir calismasinda degisiklik yoksa o bobin arizalidir.eger bobinler hic degismemisse renault tan katilim alirsiniz).birde bujileri degistirin serviste iscilik dahil 30 tl civarinda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Kolay gelsin

Saygılarımla

Ankara da sehir ici normal kullanim 7-8 lt arasi yakiyor uzun yolda 5 lt ye kadar düser.siz yol bilgisayar verilerini sifirlamissaniz normal degeri bulana kadar yüksek gösterir sonra normal degeri yakalar.eger öyle bir durum söz konusu degilse atesleme bobinlerini kontrol ettirin(arac calisirken yukari cekilir calismasinda degisiklik yoksa o bobin arizalidir.eger bobinler hic degismemisse renault tan katilim alirsiniz).birde bujileri degistirin serviste iscilik dahil 30 tl civarinda.

Teşekkürler cvbınız için yol bilgisayarını nasıl sıfırlıyoruz bilgim yok yani daha arabayı tanıyamadım açıkçası ustaya göstereeğim rolantiside düşük sanırım ateşlemi bobini ve bujilerler alakalı sıkıntı var.

Birde bir kaç gün önce arabnın direksiyonunu sola tam kırdımda bi çat sesi geldi ve geliyor direksiyon veya airbag ile sıkıntımı vardır yani nedendir direksiyonu tam kırdıgımda bu çat sesi geliyor ve kuvvetli bir ses bazende arabayla giderken sanki rüzgar sesi gibi bir ses geliyor ön takımlara baktırmam mı gerek anlayamadım.

Kornik bir renault sıkıntısı sanırım bunlar ve dikiz aynasının fanındanda ses geliyor bunları nasıl yok edebilirim ben can sıkıyor ve size bir kişisel sorum daha olacak bu arabaya sizce tüp taktırmak mantıklımı yoksa benzin 7 8 lt göstergesine ulaşırsa o şekildemi kullanmalıyım

Cvb için teşekkürler

Kolay gelsin

• quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Kolay gelsin

Saygılarımla

Teşekkürler cvbınız için yol bilgisayarını nasıl sıfırlıyoruz bilgim yok yani daha arabayı tanıyamadım açıkçası ustaya göstereeğim rolantiside düşük sanırım ateşlemi bobini ve bujilerler alakalı sıkıntı var.

Birde bir kaç gün önce arabnın direksiyonunu sola tam kırdımda bi çat sesi geldi ve geliyor direksiyon veya airbag ile sıkıntımı vardır yani nedendir direksiyonu tam kırdıgımda bu çat sesi geliyor ve kuvvetli bir ses bazende arabayla giderken sanki rüzgar sesi gibi bir ses geliyor ön takımlara baktırmam mı gerek anlayamadım.

Kornik bir renault sıkıntısı sanırım bunlar ve dikiz aynasının fanındanda ses geliyor bunları nasıl yok edebilirim ben can sıkıyor ve size bir kişisel sorum daha olacak bu arabaya sizce tüp taktırmak mantıklımı yoksa benzin 7 8 lt göstergesine ulaşırsa o şekildemi kullanmalıyım

Cvb için teşekkürler

Kolay gelsin

km orijinalse mutlaka 7-8 lt ye düser.benim arac 107 bin de o halde bu degerleri yakalayabiliyorum.bu arada sente ayarini da kontrol ettirin triger seti disarida degistirilmisse sente kacik olabilir.ben 7 senedir benzinle kullaniyorum yillik 7-8 bin km yaptigim icin lpg taktirmadim.rûzgar sesi fitillerden gelir fitilleri cikarip parmaklarinizla kasaya gecen kisimlarini sikistirip geri takin ses kesilir.megane 2 nin sorunlarinin tüm cözûmlerini forumlarda bulabilirsiniz ustalara gidipte cok masraf yapmaya gerek yok.megane II bölúmúnún ilk sayfasina da göz gezdirin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Kolay gelsin

Saygılarımla

Cvb için teşekkürler

Kolay gelsin

km orijinalse mutlaka 7-8 lt ye düser.benim arac 107 bin de o halde bu degerleri yakalayabiliyorum.bu arada sente ayarini da kontrol ettirin triger seti disarida degistirilmisse sente kacik olabilir.ben 7 senedir benzinle kullaniyorum yillik 7-8 bin km yaptigim icin lpg taktirmadim.rûzgar sesi fitillerden gelir fitilleri cikarip parmaklarinizla kasaya gecen kisimlarini sikistirip geri takin ses kesilir.megane 2 nin sorunlarinin tüm cözûmlerini forumlarda bulabilirsiniz ustalara gidipte cok masraf yapmaya gerek yok.megane II bölúmúnún ilk sayfasina da göz gezdirin

Verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkürler

Km orjinal almadan önce bakıma soktum yetikili serviste ordan km orjınal dediler ve trigeri 61000 kmde değişmiş 2 sene daha götürür seni dediler.

Sadece rüzgar sesi var dikiz aynasını ordaki fandan ses geliyor ve işte değim gibi direksiyonu tam kırıdgımda cat diye siddetli ses geliyor onuda 2 gün önce yaptı
    Dediğiniz şeyleri denemek isterdim ama bilim hiç yok en kötü ustaya götürüp yaptırcam sanırım fazla masraf cıkarmaz ama o direksiyonu tam kırdıgımdaki ses nedendir sizce fikriniz varmı

Kolay gelsin

• kullakların ıyı duyuyor o zaman devam et gıtsın bırsey olmaz radyoyu sesını az daha ac saka bır yana ılgınc sses mı bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loordd -- 14 Şubat 2014; 23:08:21 >
  • Merhaba Arkadaşlar;

Sorunum hala devam edi

Ben yaklaşık 2 ay önce megane hb 1.6 16 v dynamiq aldım.Orjinalk km si 67000.Fakat benim çok önemli bir yakıt problemim var bunu bir türlü çözemedim napmam gerekiyor bilemedim bana acilen fikir verirseniz çok mutlu olurum.

İlk aldıgımda yol bilgisayarı 100 km'de 12.3lt bazen 11,9lt gibi değerler gösteriyordu.Bana çok geldi ve o bölümü yol bilgisayarında geçiş yaptıgımız butona basılı tutarak sıfırladım ve o zamandan beri 21 lt bazen 19 bazen 18 bazen 2 gibi kafasına göre dfegerler göstermeye başladı ve bu benimçok canımı sıktı.!00 tl lil benzin doldurum 80 km yaptım nerde ise benzin ışıgı yandı yanacak 20 km yol falan kaldı gösteriyor yol bilgisayarında yani nerede ise km de 1 tl yakıyor sanki tank kullanıyorum.

Ustaya götürdüm bujilerini benzin ve hava filtresini değiştirdim ve kelebek uclarını temizlettim ama hala devam edıyor.Kısa mesafelerde kullanıyorum.Bu anormal durumu nasıl çözebilirim bana lutfen yardım edin nedir sorun renault yetkili servisinemi götürmem gerekir yada napğmam lazım lpg mi taktırmam lazım normal sartlarda 50 kurus yakması gerekmiormu bu arabanın cıldırmamak elde değil.

Bekliyorum lutfen yardımcı olun

• quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Sorunum hala devam edi

Ben yaklaşık 2 ay önce megane hb 1.6 16 v dynamiq aldım.Orjinalk km si 67000.Fakat benim çok önemli bir yakıt problemim var bunu bir türlü çözemedim napmam gerekiyor bilemedim bana acilen fikir verirseniz çok mutlu olurum.

İlk aldıgımda yol bilgisayarı 100 km'de 12.3lt bazen 11,9lt gibi değerler gösteriyordu.Bana çok geldi ve o bölümü yol bilgisayarında geçiş yaptıgımız butona basılı tutarak sıfırladım ve o zamandan beri 21 lt bazen 19 bazen 18 bazen 2 gibi kafasına göre dfegerler göstermeye başladı ve bu benimçok canımı sıktı.!00 tl lil benzin doldurum 80 km yaptım nerde ise benzin ışıgı yandı yanacak 20 km yol falan kaldı gösteriyor yol bilgisayarında yani nerede ise km de 1 tl yakıyor sanki tank kullanıyorum.

Ustaya götürdüm bujilerini benzin ve hava filtresini değiştirdim ve kelebek uclarını temizlettim ama hala devam edıyor.Kısa mesafelerde kullanıyorum.Bu anormal durumu nasıl çözebilirim bana lutfen yardım edin nedir sorun renault yetkili servisinemi götürmem gerekir yada napğmam lazım lpg mi taktırmam lazım normal sartlarda 50 kurus yakması gerekmiormu bu arabanın cıldırmamak elde değil.

Bekliyorum lutfen yardımcı olun

dedeğiniz sorun aracın acaba elektronik sisteminde kaynaklanıyor olabilir mi size bir tvsiye verebilirim motorda gerekli bakımları yapmışsınız şimdi
    ilk tavsiye depoyu tam doldurun 100 km gidin tekrar doldurun net yakıt ne kadar pompadan bakın çünkü belkide yol bilgisayarı ve benzin göstergesi arızalı
    eğer bunu yapmış iseniz aracın lastik hava değerlerini kontrol edin ciddi yakıt tüketimini artırır 31 önler 29 arkalar olacak şekilde yada hepsi 30 olacak şekilde ayarlayabilirsiniz bunda da sorun yoksa Carbon Clean yaptırarak motor iç temizliği ile belki bir yere varılabilir. Eğer bunlar sağlamsa motorun çekişine bakılır aracı yavaşlatacak bir sorun varmı diye yani sürerken çok gazamı basıyorsunuz diye. Bunlarda sağlam ise gittiğiniz güzergah hep rampa araçta hep düşük viteste ve zorlanıyor ise bundan kaynaklanabilir. Eğer bu da değilse özellikle motor sesi dinlenir ve motorda bir sorun var mı yokmu araştırılır.

Ayrıca bakımları yaptırırken subapların çalışıp çalışmadığı test edildi mi yanı kutup başları çıkarılarak motor dinlendi mi yok dinlenmediyse bunun yapılmasında fayda var.

• benim 2012 model 10600 km de megane 3 bva tiptronic var , yakıt ort 12-13 lt felaket yani. ve aracım kontrollerdende geçti fabrika değerlerne çok yakın. yapacak bişey yok ama cıldırmak üzereyim . lpg taktırdım ilk önceleri iyiydi ama şimdi çok yüksek değerlerde bende benzinle kullanıyorum. en iyisi dizel çoooooooooooook pişmanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megane3-beyaz

benim 2012 model 10600 km de megane 3 bva tiptronic var , yakıt ort 12-13 lt felaket yani. ve aracım kontrollerdende geçti fabrika değerlerne çok yakın. yapacak bişey yok ama cıldırmak üzereyim . lpg taktırdım ilk önceleri iyiydi ama şimdi çok yüksek değerlerde bende benzinle kullanıyorum. en iyisi dizel çoooooooooooook pişmanım.

Mrhb aracinizin 100 km sehir ici lpg de gercek tuketim degeri 12 13 lt civaridir. Bunun 2 temel sebebi arac 4 vites full otomatik bu nedenlerden surekli yakit harcayan bir sanziman turudur start stop olmadigindan da daha yuksek degerlerde yakit harcar. Birde arac 4 ileri oldugundan biraz zayif cekis gucune sahiptir sizde bu durumda guc istediginizde gaza fazla bsacaginizdan yakit tuketimi artmaktadir. Size tavsiyem araci mumkuse dusuk devirlerde yavas hizlanmalala surmek. Tabi yasadiginiz sehrinde onemi cok ozellikle rampasi fazla olan sehirlerde yakit tuketimi diger sehirlere gore 1.2 litre fazla oluyor

• cgr1903 kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim , evim çok dik rampa bi yerde. atiker sıralı sistem var . ilk taktırdığımda sarfiyat kötüydü , başka bir usta buldum atiker uzmanlık markası , başka bir şehirde işyeri . eve dönerken hesaplamki yaptım şehirler arası 22 kuruş yaktı bence mükemmel temmuzda 2000 km şehirler arası yol yapcam . ama şehir içi 70 kuruş lpg ile. ustanın yanına tekrar gitmem gerekiyor. aracımı çok seviyorum gaza basmaya korkuyorum . görüntüsü çok çekici beni al diyordu sanki. bende aldım , lpg ile 36 kuruşu görsem şükredicem . tespitiniz doğru ama neden böyle şehiriçi anlayamıyorum lpg takılalı 2 ay oldu....
  • Sehir ici 70 kurus imkansiza yakin yani ort 28 lt 2.5 liradan mumjun degil depoyu tam bitirin ya da yarim depo ile ayni benzinlikte ayni pompadan doldurun boylece olcum daha net olue uzunyol degerleri normal gercekci

• Aracım Megane 2 HB 1.6 16v Dynamique manuel vites. Aygazdan sürekli aliyorum 2.93 litre fiyatı 70 TL ye 225 km gidiyorum değerler nasıl ne kadar yakıyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xaroon

Aracım Megane 2 HB 1.6 16v Dynamique manuel vites. Aygazdan sürekli aliyorum 2.93 litre fiyatı 70 TL ye 225 km gidiyorum değerler nasıl ne kadar yakıyorum ?

Sehir icinde yakit tuk 10.6 lt eger sehrinizde veya evinize giderken rampa kullaniyorsaniz degerler iyi ama duz bir sehirde kullaniyorsaniz trafik te yogun dehil sizde devirli kullanmiyorsaniz 1 2 litre fazla (mesela konyada)ama genel olarak iyi.

• Arkadaşlar 2005 megane 2 1.6 16v duz vites benzinli kullaniyoruz( ben annem ve babam) aracin ilk sahibiyiz. Aldigimizdan beri 100 km de 11-12lt gosteriyor. 0.55/km yakiyor. Arac surekli reno kendi servisine gidiyor. Arac 87.000de
    Bana anormal geliyor sizce?

• act02 kullanıcısına yanıt
    kesinlikle anormal, bence normal yakıt tüketiminiz 8 lt olmalı ve kesinlikle 9 lt yi bulmamalı. Km de 40 kuruş civarı normaldir.
    Bende aynı araç var ancak lpg li benim sarfiyatım 0,25 kuruş gibi (benzin+lpg toplamı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serden33

kesinlikle anormal, bence normal yakıt tüketiminiz 8 lt olmalı ve kesinlikle 9 lt yi bulmamalı. Km de 40 kuruş civarı normaldir.
    Bende aynı araç var ancak lpg li benim sarfiyatım 0,25 kuruş gibi (benzin+lpg toplamı)

yeni servise gitti motor ustasıyla konuştum normal diyor lpg taktıralım diyorum bizimkiler korkuyor patlar diye km başı 55 kuruş sanki bmw audi kullanıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: act02

quote:

Orijinalden alıntı: Serden33

yeni servise gitti motor ustasıyla konuştum normal diyor lpg taktıralım diyorum bizimkiler korkuyor patlar diye km başı 55 kuruş sanki bmw audi kullanıyoruz

dostum bazı ustalar her şeye normal diyor:)) dediğin gibi ağır iri bir araç olur kia sportage yada opel insignia vs. gibi o zaman 50-55 kuruş yakarda bizim araçların yakacağı ancak 40 kuruş bence başka bir ustaya daha göster.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.