Şimdi Ara

MEGANE 2021 KASIM FİYAT SABİTLEME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
4.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fatura sabitlenen fiyattan kesilirse sorun olmaz. 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne bayisi, ne insiyatifi. Bas bas tüm TR de sabitleme var dediler. 100 k verim sabitlenecek dediler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ol tarihte olmayan aracım faturası nasıl kesilecek

• Şu an aksi durum yok. Haftaya belli olur. Bekliyoruz bakalım

• Fiyatlar artacak gibi görünüyor. Nasıl sabitleme ise

• Arkadaslar yine zam gelmis..otv farki olarak fiyat sabitlemis olsaniz bile fiyatlara yansiyacakmis..yansiyacak fiyat hakkinda bilgisi olan varmi? megan 1.3 tce edc

• Reno kendisi ortalama 40 bin tl civari kur farki zammi yapmis bugun itibariyle..bu sebepten %50ve %80 otv farkini bize yansitacakmis 1.3 megan joy sedan tce edc icin bu farkin yaklasik 56.000 tl oldugu ve renonun bu rakami bizden yani fiyat sabitleyenlerden isteyecegi soyleniyor..detayli bilgi sahibi olan yada fark istenen arkadaslar yazarsa iyi olur

• casus99 C kullanıcısına yanıt

Otv farki yansitilir, normal bir durum bu. Sozlesme yaptiysaniz bununla ilgili madde vardir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 3 Aralık 2021; 15:44:40 >
  • Otv farki yansitilir ama biz sozlesmeyi yaptiktan sonra otvde bir degisiklik olmadiki..hala %50 ve 80 var e fiyatta sabitledik durduk yere arac niye yuzde 50den 80e gecti deyip fark istiyolar onu anlamis degilim..ha su olsa araya bide yuzde 60 gelse yada 80e girenlerin fiyati daha dusuk degere gelse tamam dicem ama

• Bayiler ile fabrika arasında bir anlaşmazlık var sanırım.
    Fiyat sabitleme fabrika satış fiyatının sabitlenmesi ile sağlanabilir ancak.
    Bayi böyle bir söz veremez.
    Renault iyi niyetli bir kampanya yapmak istemiş ama öngörülemez ve birilerinin elinde oyuncak olmuş piyasanın gazabına uğramış.
    Araba alan zarar etmez farkı ödeyip aracı teslim almak en mantıklısı gibi duruyor. Yasal süreç te takip edilir.

Evet değerlendirme doğru.

Ben aracımı alırken %45 vergi diliminde Şubat 2020'de fiyat sabitlendi. 6 ay sonra ÖTV oranları değiştirildi ve araç fiyatları çok yükseldi. Eylül'de aracımı Şubat ayındaki sabitlenen fiyattan teslim aldım. Eylül ayında aracım bir üst vergi dilimine girmişti. Ancak, bize söz verildiği üzere Şubat'ta sabitlenen fiyattan fatura kesildi.

• Megane 400 500’bin vermek vay yavrum vay clio 350’bin

Ben geçen sene en dolu Superb alırken 315 bin verip aldım kaç gün kendime gelemedim şimdi diyorum ki iyi ki almışım

Hayırlı olsun ne deyim

• plf P kullanıcısına yanıt

Hangi bayiden almistiniz..birde faturayi soz verikdikleri fiyatttanmi kestiler

Otokoç Ümitköy/Ankara'dan aldım. Kampanya Otosan'a aitti. Çok sayıda kişi sabitlenen fiyattan araçlarını teslim aldılar. Yani bana özel bir durum söz konusu değildi.

Benim düşünceme göre Otosan araçların parasını Euro cinsinden Mart ayında fabrikaya ödemişti. Çünkü kampanya Şubat sonunda sona ermişti. Bizlere de söz verilen fiyattan fatura kesildi.

• Bizdede durum ayni bizler sabitleme fiyatini dogrudan renoya odedik fabrikaya...olasi vazgecme durumunda euro kur farkiyla beraber odeyecekler magduriyet olmadin diye...ama bnm anlamadigim otv farkini istemeleri...gerekceleride devlet aracin kritik parcalarina gizli otv zammj yansitti ve arac%50 den %80dilime cikti deniyor

• Bizim arkadaşta clio aldı 230 bin TL'ye 100 bin TL verip fiyat sabitledi, kara kara düşünüyor şuanda.

• masterap M kullanıcısına yanıt

Dünden beri anlatamadik bu durumu. Insanlar 149.999 tl ye fiyati sabitledi vergisiz fiyatini yani. Yüzde 50 ötv + Yüzde 18 kdv ile 265.498 tl yapar.

Şimdi reno derse ki ben 149.999 u 190bin yapacağım, ozaman yüzde 80 otv dilimine girer 150bin üstü olduğu için vergisiz fiyat.

190bin x yüzde 80 x yüzde 18 = 403.560 yapar. Reno 40 bin arttiracak diye benim 265 bin tl ye sabitledigim aracim 403bine çıkacak.

Hala sözleşme de ötv değişirse yaziyorsa falan diyorlar. Arkadaslar oran yüzde 50 ve yüzde 80 değişmedi. Reno keyfi vergisiz fiyati artıracağı için matrah arttığı için sonraki vergi dilimine giriyor. Reno 40 bin arttiracagı için, ilave olarak 98.560 lira ötv ödemek zorunda bu insanlar.

Fiyat sabitlemenin mantığı zaten vergisiz fiyati sabitlemektir. 149.999 fiyata yüzde 100 vergi gelseydi tamam kabul ederdi insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet sabır -- 4 Aralık 2021; 0:54:51 >
  • Mehmet sabır M kullanıcısına yanıt

Aynen dediginiz gibi..ama fark istendiginde ne yapacak bu insanlar .nasil bir yol izleyecek.asil sorun bu

• Ben zaten hammadde maliyetini ödedim 100.000 TL 49.000 de işçilik,bina,kar gibi maliyetler neye dayanarak talep ediyor. Zaten kampanya adı bana maliyetini ver bende sana fiyati sabitleyim..
    Topluca dava acar ve kazanırız bence.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.