Şimdi Ara

Mef Hukuk kazandım itü ekonomi veya odtü siyaset yazasam daha mi iyi olurdu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam niye gelecek buranin iyi oldugunu dusundugu icin sen ne dusunuyorsun sen de istanbul yazmadin mef nasildir sana gore

• Hocam mefi hiç araştırmadım da o yüzden size soruyorum nasıldır diye.

• Hocam mef 2014 yilinda aldi ilk ogrencilerini su an taban siralamasi 13.9k 17 kisi aldi tam burslu 4 prof 1 docent 5 6 tane yrd doc var bunlar tam zamanli bir dr ilber ortayli haluk burcuoglu suheyl batum gibi yarim zamanli proflar var onlarin sayisi fazla erhan erkut gibi bir rektor yardimcisi var itü eski rektörü su an burada rektor cok iyi hocalar aliyorlar her yil.Kampus olarak biraz kicuk ama nezih temiz kutuphanesini begendim baya maslakta kampusu ulasim kolay durum bu hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertbey3310

Bir sorumda şu burada okurken cok fazla para haramam gerekiyor yurt olsun ulasim olsun sizce burada okumak ile cukurovada okumak farkli midir ? Bu kadar para harcadigima deger mi ?

Okulun beleş yurdu yok mu?
  • Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Okulda yurt yok hocam malesef istanbulda koc sabanci disinda yurdu olan okul yok sanirsam

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertbey3310

Hocam mef 2014 yilinda aldi ilk ogrencilerini su an taban siralamasi 13.9k 17 kisi aldi tam burslu 4 prof 1 docent 5 6 tane yrd doc var bunlar tam zamanli bir dr ilber ortayli haluk burcuoglu suheyl batum gibi yarim zamanli proflar var onlarin sayisi fazla erhan erkut gibi bir rektor yardimcisi var itü eski rektörü su an burada rektor cok iyi hocalar aliyorlar her yil.Kampus olarak biraz kicuk ama nezih temiz kutuphanesini begendim baya maslakta kampusu ulasim kolay durum bu hocam

Hocam Marmara'yı zaten binası için istiyorduysan hiç gelmemesi daha iyi olmuş. Bir üniversite sadece binasıyla değerlendirilmez. Beğenmediğin Marmara Hukuk'ta 28 prof, 11 doçent, 30 yar. doç. var. Kaldı ki 1982de kurulan bir fakülteyle 3 sene önce kurulan bir fakülteyi karşılaştırmak oldukça yanlış olsa gerek.

• İstikbalGöklerde kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece binası için değilde ne bileyim illa bu algı oluşuyor insanlarda belki bu okullar marmaradan daha iyi ama iste kiyaslayinca bile karsi cikiliyor.Senin gorusun nedir mef ile ilgili

Öğretim görevlisi sayısını değerlendirirken öğrenci başına düşene bakmak daha faydalı olur. Ki adamın da marmarayı beğenmediği yok. Sadece marmara gelmediği için üzülmüyorum Mef de gayet iyi bir okul diyor. Bu da yanlış bir düşünce değil zaten

• Hocam ben özel üniversiteleri tek tek araştırmış değilim ve Mef hakkında bilgim sizin dedikleriniz kadar. Objektif değerlendirme yapıldığında Marmara'nın alacağı bir kıyaslama. Siz de bir bakın isterseniz.

• by_goktug kullanıcısına yanıt
    Ben de ilk başlarda sizin gibi düşünmüştüm. Öğretim görevlilerini öğrenci sayısına göre bölmek daha mantıklı demiştim. Fakat daha sonra bunun doğru olmayacağını anladım. Çünkü hukuk fakültelerinde genelde mevcutlar çok fazladır. Hoca gelir 250 kişiye ders anlatır ve gider. Eğer 50 kişiyi geçmeyen bir sınıfta eğitim alıyorsanız hocayla iletişime geçme imkanınız olur. Daha fazlasında maalesef olmuyor. 28 profun olduğu bir fakültede kendinizi hayal etmenizi istiyorum. Kafanızda bir soru oluştuğunda ders çıkışı ya da koridorda seslenip nazikçe sorabilirsiniz. Etrafınız nitelikli hocalarla dolu olacak. Biri olmazsa diğeriyle iletişime geçersiniz. Haberlerde fakültenizden bir hocayı görürsünüz gururlanırsınız. Köklü hukuk fakülteleri adeta bir şehir gibidir. İçine girince çıkasınız gelmez çünkü niteliklidir herkes. Kendinizi sokaktaki insanlardan farklı hissedersiniz, insanlar domatesin kilosunu tartışırken siz fakültenizdeki hocalarınızla arkadaşlarınızla seçim sistemlerini, felsefi meseleleri tartışırsınız. Bu sebeple çevrenizde fazla insan olması adeta avantajdır. Etrafınızda çokça insan olması sizin hocalardan aldığınız verimi kalitesizleştirmez. Çünkü 100 kişilik sınıfta da 300 kişilik sınıfta da hoca dersini anlatır. Ha belki 30 kişilik sınıfta eğitim almakla 250 kişilik sınıfta eğitim almak aynı değil diyebilirsiniz evet haklısınız ama küçük hukuk fakültelerinde bu ortak sinerjiyi yaşamak oldukça zordur. Zaten toplam 30 40 kişisiniz ve ilerde meslek hayatınızda bile sizle aynı sinerjiyi yaşamış insan sayısı oldukça sınırlı olacaktır. Peki soruyorum pek az öğretim görevlisinin ve pek az öğrencinin olduğu bir fakültede mi okumak istersiniz yoksa çokça öğretim görevlisinin olduğu ama aynı zamanda kalabalık bir fakültede okumayı mı?

Hocam mef 3 yillik bir okul marmara bilmem kac yillik ve aralarinda siralama farki cok az simdi istatistik yaptigin zaman burasi gelisime cok acik kaldı ki cok iyi hocalar var okula gittigimde ortam cok iyiydi aile ortami gibi kampus modern temiz nezih ha baktim olmadı okul kötüye gidiyor ki sanmam herkes cok memnun avukat tanidiklarda onerdi ögrenciler cok memnun o durumda sinava girecegim zaten 2 sene sonra istanbul hukuk gelirse gecip diplomayi ordan alirim marmaraya zaten not ortalamam ile gecerim puanim oldukca yakin

Aynen kardesim dedigim tam olarak bu sadece odtu isletme veya itu ekonomi yazsamiydim diye dusundum

• Üniversiteye geçtikten sonra sınava tekrar hazırlanmak zor oluyor. Tabi sizin kararınız saygı duyarım :)

• Yalnız biri tam burslu 15 20 kişi için 14k diğeri devlet ve 400 kişi için ve hatta ikinci öğretim 13k istiyor.Bir de böyle düşünün

• Archangel_ kullanıcısına yanıt
    Marmara ile mef'i kıyaslamıyoruz. Zaten arkadaşın ilk tercihi de marmara. Ancak olmamış çok az bir puanla kaçmış. Mevzu marmara gelmedi diye karalar bağlamaya gerek yok. Okuyanlarla konuşmuş vs. okulun kötü olmadığı kanısına varmış. Tekrardan söylüyorum mef'i marmaraya tercih etmedi ancak şu durumda da mef kötü değil, yine istediğini alacaktır.

Arkadaş sıralama olarak kıyaslamış yukarıda alıntıladığım mesajda.Ben o konu hakkında cevap verdim
  • Archangel_ kullanıcısına yanıt
    Yanlis anlasilmis o zaman marmara kotu falan demiyorum ben burasi hakkinda yorum bekliyorum sadece

Zor olacak ama olsun denemeye değer bence hocam olmadi ortalama ile marmaraya gecmem daha kolay diploma icin gecerim.Sen bu okul ile ilgili ne diyorsun son

• Up up

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.