Şimdi Ara

Medieval II: Total War | Başlangıç Rehberi ve Spesyalist Taktikler (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
8
Favori
59.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bu oyun sence güzel olmuş mu? Ona göre satın almayı düşünüyorum.
  • Birçok strateji müdavimi bu oyunun hastasıdır. Dünya üzerindeki en iyi sıra tabanlı strateji diyebilirim. Bir yandan devletinin topraklarını harita üzerinde yönetirken diğer yandan savaş alanında askerlerini bizzat savaştırma imkanı buluyorsun. Dönemin gerçek haritasının kullanılmış olması da cabası.

Zannediyorsam d&r'da "Medieval 2: Total War Gold Edition" 26 lira. Bunun içinde oyun haricinde bir de "Kingdoms" ek paketi var, ki muhteşem bir ek pakettir. Ama yine de oyunu almadan önce bir demosunu oynamanızı tavsiye ederim, zira herkesin hoşuna gitmeyebiliyor.

Demo'ya buradan ulaşabilirsiniz...

• Hocam eline sağlık. 6 yıldır oynadığım, hemen hemen her ülkeyle dünyaya hakim olduğum oyunda bilmediğim ayrıntıları
    sayenizde öğrendim. Teşekkür ederim.
  • Rica ederim
  • arkadaşlar bu oyun için gerekli donanım tam olarak nedir ? yani bende masaüstü bilgisayar yok ama Toshiba core i5 laptop var. daha detaylı özellikleri nedir bilemeyeceğim, sizce bu yeterli oluırmu ? laptopu 2011 yılı sonu yada 2012 yılı başında almıştım (tam hatırlayamadım)
  • Olur diye tahmin ediyorum. Gerekli donanımdan ziyade ne kalitede oynayacağına bağlı. Her bilgisayarda oynarsın ama çözünürlük ne olur...
  • oyun 2006 nın oyunu, laptop 2012 nin, tek güvencem bu, yoksa atıyorum 2011 de bi yama yayınlandıysa ve büyük ölçekliyse onu okumayabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIJACKII

Bu oyunu iyi oynamak istiyorsanız rehber olarak yabancı forumları kullanın sözüm konu sahibine değil ama Türk forumları çöp bu konuda.

Hocam tavsiye ederim her seriye ayrı ayrı gayet güzel rehberler var.
    www.turktotalwar.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epimetheus-G

quote:

Orijinalden alıntı: IIJACKII

Bu oyunu iyi oynamak istiyorsanız rehber olarak yabancı forumları kullanın sözüm konu sahibine değil ama Türk forumları çöp bu konuda.

Hocam tavsiye ederim her seriye ayrı ayrı gayet güzel rehberler var.
    www.turktotalwar.com

Yeterli bir ingilizceniz ve ilginiz varsa bende size şunu önereyim.http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?72109-M2TW-FAQ-and-Strategy-Tips

• mesajım bulunsun
    bende de birkaç taktik var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hp2010

mesajım bulunsun
    bende de birkaç taktik var.

Bana ulaştırırsanız "hp2010 adlı kullanıcı aracılığı ile" şeklinde not ederek yazıya dahil edebilirim.

"Yabancı kaynak kullanın" diyen arkadaşa da şöyle bir cevabım olsun. Eğer köklü ve devamlı bir kaynak oluşturma amacında olsaydım kendi blogum veya sitem üzerinden yayınlardım. Ertesi gün bütün forumlara kopyalarlardı. Ben bu rehberi hiçbir yerden alıntı yapmadan yazdım, daha iyisini yazabilen varsa buyursun yazsın. Zira bu oyunu oynayan insanlar genelde "Dur bi rehber bulup bakayım" demezler. Hatta bazı şeyleri yanlış-eksik yaptıklarının farkında bile değillerdir. Ben, eğer forumda bu oyunu oynayan varsa, belki görür de birşeyler öğrenir diye böyle bir rehber hazırladım. Umarım işine yarayanlar vardır...

• bu nasıl bir oyun yaa sırf yazıları görünce tum oyunları indirdim..1 oynmadım berbat ya harita üzerinde ne yaptığın belli değil..sildim hemen..ve şunu anladım benim oyunum işçi çalıştıracaksın asker bina basacaksın teknoloji geliştireceksin tüm stratejilerin elinde olacak hissedeceksin..
  • Devlet yönetiyorsun daha ne kadar elinde olabilir

Şaka bir yana anladım ben senin ne demek istediğini. Kısa vadeli aksiyon stratejisi seviyorsun sen. Bu oyun o tarz değil ama "Rome 2:Total War" geliyor. O oyun daha ayrıntılı olacak, hem harita üzerinde hem de savaş alanında. Çıkınca onu bi dene derim...
  • yok en iyisi sevdiğim tarzda oyun beklemek ama o da gelmiyor..daha iyi yapay zekayla red alert 2 hd olarak çıkarsalar bana yeter..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-R-S -- 5 Kasım 2012; 21:29:35 >
  • Command and Conquere Tiberium Wars tavsiye ederim...
  • Merhaba arkadaşlar ben foruma daha yeni üye oldum ve total war medieval II oyunuyorum 2 konuda sizden yardım bekliyorum
    1) Ben İstanbul'u aldım İstanbul'da toplam 5 tane imam var (1 tanesi şehrin içinde) fakat 2 tane Hristiyan din adamı benim din seviyemi düşüryüyo imamların en az 4 yıldızı var.Hristiyan din adamlarını 2 kiside 4 yıldız bu soruna nasıl çözebilirim.

2)Devlete yardımcı olan karakterleri(din adamı,casus, suikastçı,tüccar,aile üyelerini) nasıl geliştire bilirim birde loncalar belirli yıllar damı açılıyor.

Lütfen yardım edin arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

Başlangıç Rehberi

Konu başına Türkçe videolarda çekip eklersen yeniler için kapsamlı bir rehber olur,hepimiz yararlanırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 14 Nisan 2013; 17:28:58 >
  • PM attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

Başlangıç Rehberi

Konu başına Türkçe videolarda çekip eklersen yeniler için kapsamlı bir rehber olur,hepimiz yararlanırız.

Hocam türkçe videolar var zaten. Şu anda bizzat benim çektiğim bir "The Turks" serisi var campaing olarak ama burada paylaşmak istemiyorum. Kanalın reklamını yapıyormuş gibi olmasın diye
  • güzel ve yararlı bir konu
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.