Şimdi Ara

MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ANKARA Mamak Bedelli Yeri Olanlar (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
589
Cevap
13
Favori
141.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kardeşim buraya gidiyor hayırlısı ile şu sivil hat ve tuşlu telefon olayında sıkıntı yaratmazlar degil mi, askercell falan istemiyoruz, almak sorun degilde sacma gibi duruyor.

giden ve durumu yaşayan arkadaslardan yorum bekliyorum.
  • Benim Sevk tarihi 12.10.2019

İzmirden gidicem birliğe 12.09 da mı yoksa 13.09 da mı teslim olmam gerekiyor ve saat önemli mi ?

12.09 da teslim olursam hangi tarihte bitiyor askerlik ?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖZGÜNBEY

Yazıcı olmak için nereye ve kime müracaat ediyoruz?
  • 21 aralıkçı arkadaşlar varsa kuralım grubumuzu.
  • 21 Aralık Mebs Mamak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 Aralık ekibi burada mı ?
  • 23 Eylülcüler buralardaysa ses versin
  • 0130 kullanıcısına yanıt
    Hocam benımde aynı gün istersen paslaşırız
  • Bugün terhis oldum
    Sorusu olan varsa cevaplarım.

• dimontales kullanıcısına yanıt
    evet kardeş 12 ekim sevk tarihi
  • dimontales kullanıcısına yanıt
    evet kardeş sevk başlangıç 12 ekim
  • Hocam geçmiş olsun ve hoş geldin. 21 günün nasıl geçtiğini, önemli kısımları kısaca anlatırsan güzel olur :)

• hayırlı olsun , nasıl geçti , mutlaka dikkat edin dediğiniz şey var mı ?
  • Beyler 1-6 dan terhis oldum komutanlar ve konumu cok iyiydi

• OnizukaSensei kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Öncelikle 21 gün değil 18 gün :)
    Sonrasında ise oraya adapte olarak giderseniz bir şekilde geçiyor
    Zorlanilacak bir şey yok. Fakat her sabah 5 ile 5 buçuk arası kalkmak sakal tıraşı olmak mıntıka temizliği günde 3 defa yapılan ictimalar biraz sıkıcı olabiliyor
    Bol bol boş vaktiniz var. Bu boş vakitleri sohbet muhabbet ile geçirebileceğiniz gibi uyuyarak yada TV izleyerek kitap okuyarak Play station oynayarak yahut Langırt Bilardo vs masa oyunları ile de doldurabilirsiniz.
    İmkanlar ve zaman açısından bir sıkıntı yok ancak emir altında olmak bir parça yorucu oluyor.
    İlk hafta öyle böyle geçiyor. Evraklar giyinme vs ikinci hafta oldukça yoğun. Atış eğitimi ve yürüyüşler var Son hafta nispeten daha sakin
    Yemek tuvalet ve banyo imkanları Türkiye ve askerlik şartlarında en iyisi denebilir
    Onbaşı cavuş ve asteğmenler anlayışlı ve rahat. Sadece ufak bir kaç şeye dikkat etmek gerekiyor. Onları kendi komutanları nezdinde zor durumda bırakmazsanız onlar da size rahat davranır. İlk haftadan sonra çavuşlar ve bazı asteğmenler ile karı kız muhabbeti döndürecek kadar samimi olabilirsiniz.
    İçeriye telefon alacak isen askercell şart ve içeride 120 liraya kitliyorlar. Bunun önüne geçmek için ya gelmeden önce askercell temin et yada arama yapılır iken tıpkı avmye girdigimiz gibi olan öten kapılardan geçerken telefonu cüzdana koyup kemerle beraber yan tarafa koy ve geç yani salağa yat. Bu sayede telefonun olduğu anlaşılmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Geçmiş olsun kardeşim. Bi hususta bilgi alacaktım: komutanlar eğitimlere ve tören provalarına katılmak zorunlu deyip göz korkutuyormuş, ama son dakikada provalara katılmak istemeyenler ayrılsın diyormuş ve provaya katılmayan askerler gazinoda yemin edip teskereyi alıyolarmış
    Bu doğru mudur?
  • Provaya katılmama durumu yada eğitimlere katılmama durumu bir rapor ile sağlanıyor aynı şekilde törenlere katılmama da rapor ile sağlanıyor. Gelmeden önce rapor alabilirsen yada geldikten sonra sevk alıp hastaneden rapor alırsan olur. Bizim bolukte bu şekilde çok kişi oldu. Gazinoda yemin ettiler fakat çıkarken bizle aynı saatte beraber çıktılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam hayırlı olsun, y.lisans öğrencisiyim 12 ekimde gideceğim 26 ekimde sınavım olacak, izin felan alabılir miyim var mıydı bu şekilde olan arkadaşınız

• bende komutanların insiyatifine kalıyor sanmıştım :) özelden yazacaktım ama mesaj almıyormuşsun burdan yazayım; raporu herhangi bir hastalık üzerine alabilir miyiz? ve kaç günlük olması gerekir?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.