Şimdi Ara

Mazda E2200 mü Mitsubishi L300 mü (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
115.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 91 model mazda, 93 ve 97 l300 kullandım.
    mazda e2200 2200 cc 64 hp
    mitsubishi l300 2500 cc 75 hp
    bu tarz araçlarda belli modelin altında düz motordaki 2500 cc altındaki hiç bir araç tutulmaz, mazdanın geniş hacmi hariç mitsubishiden hiç bir artısı yok bence ve yakıt oranları arasında ben pek fark göremedim. e2200 mü l300 mü derseniz açık ara l300 derim ancak h100 de l300 e rakip olarak düşünülebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar mazda aldim cali 11+1 yani 12 kisilik hususi diye geciyor trafik sigortasi 620 ira tutuyor bu nasil biris arac 92 model bu kadar yuksekmi sigorta koltuklari kaldirtsam ruhsattan dusermi fityat

• Merhaba arkadaşlar. L300, h100 derken ilk sahibinden 2005 e200 Glass Van HD almaya karar verdik. 16500 anlaştık. O fiyatlara 2001 l300 bile yok. Fiyatları uçmuş. H100 var onun da sağlamını bulmak zor. İnşallah sorun yaşamayız e 200 le.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhansevm

Merhaba arkadaşlar. L300, h100 derken ilk sahibinden 2005 e200 Glass Van HD almaya karar verdik. 16500 anlaştık. O fiyatlara 2001 l300 bile yok. Fiyatları uçmuş. H100 var onun da sağlamını bulmak zor. İnşallah sorun yaşamayız e 200 le.

Bakımları zamanında yapıldıysa Mazda sorun yaşatmaz inşallah.
  • merhaba arkadaşlar, 98 model e2200 aracım var geçen ay şanzıman yağını değiştirdik usta tavsiyesi üzerine po 75w80 koyduk ancak eskisinden kötü oldu diyebilirim. Bu konuda deneyimli olan yada yağ tavsiyesi verebilecek arkadasımız varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acn90

merhaba arkadaşlar, 98 model e2200 aracım var geçen ay şanzıman yağını değiştirdik usta tavsiyesi üzerine po 75w80 koyduk ancak eskisinden kötü oldu diyebilirim. Bu konuda deneyimli olan yada yağ tavsiyesi verebilecek arkadasımız varmı ?

Geçenlerde Mazda Garaj'da manuel şanzıman yağının yerine Atf yağı konulduğunu okumuştum. Tecrübe eden herkes olumlu yorumlar yazmış. Deneyebilirsin.
  • e-rose kullanıcısına yanıt
    uzun vadede sorun cıkarmazsa kullanabilirm mazdagaraja bakayım teşekkür ederim, orjinal yağına nasıl ulasabilirim peki çoğu yerde 75w90 yazıyor :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi

quote:

Orjinalden alıntı: kereviz

mıtsubıshı nin isterse 90 modeli olsu mazdanınsıfırından daha iyidir. benim mazda 97 model beş para etmez bi araba. önceki arabam 86 model mıtsubıshıydı. istediğin kadar şıkıştır arabayı hararet göstergesi sabit kalıyodu. hemde daha az yakıyodu.

allah allah elımızden 3 tane e2200 gectı nedense hıc bır sıkıntı yasamadık...demekki kullanım farkı: mazdanın sanzımanı yuk ıcın tasarlanmıstır hız ıcın degıl onun farkı 2tonu yukleyıp rampada kalktıgında bellı olur. ustelık bızım e2200 suan 235 bınde ve orjınal balatasıyla...
    hız ıstıyorsan l300
    on kabınde yumusak sıspansıyon e2200
    yakıtta e2200
    ıc hacım ve yukleme kapasıtesı e2200
    ıkıncı el l300
    ıkıncı elde uygun fıyata alınabılme e2200

arkadasım senın arabanda bır sıkıntı olmasın? g.o.paşa cıvarında isen eger benımle kontaga gecersen babamla tanıstırırım senı yardımcı olur sana...bu arada 92 e2200 panelvan 93 mınubus 98 panelvan(hala elımızde) hepsıyle 250 bın sınıırına dayandık ne motor yaptırdık ne hararet nede herhangı bır masraf..lutfen tekj bır araca gore yargılamayın. kaldıkı kapak catlatma olayı 92 kasalarında falandı ve bunu mazda ucretsız telafı ettı...benım akrabamınkı mesela ucretsız degıstırıldı..gercı bu sıkıntıya ragmen bızde boyle bır olay olmadı...bu arada hyundai mıtsubishi toyota ve sprinterda aldık ve kullandık...benım gordugum en dayanıksız olanı hyundai idi...toyota gayet guzeldi hatta l300den daha ıyıydı. mazda ıse sorunsuzluk yukleme kapasıtesı gıbı taraflarıyla bızı memnun ettı..dıgerlerınde yanı mercedeste bıle bunu bulamadık... ama salt yuk arabası olarak alıncaksa e2200 mantıklıdır. zıra arabada hıdrolık harıc hıc bır goze carpan unsur yok..buda mazdanın rezıllıgı artık ne dıyelım :(
    Hala elinizde bu araçlardan var ise sizin ile iletişime geçmek isterim

• Hala alınır mı bu araçlar?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.