Şimdi Ara

MAX 10000 TL MONITOR DAHIL SISTEM TAVSIYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi forumlar arkadaşlar.imzamdaki sistemi yaklasik 5-6 senedir kullaniyordum artık miladını doldurdu. Yeni bir sistem toplamak istiyorum oyun odakli olucak.Son sistemi topladigimdan beri forumdan uzagım yeni çıkan parçalardan haberim yok o yüzden sizlerin öneri ve tavsiyelerinize açıgım. Monitoru de oyun odakli dusunuyorum.film dizi icin kasayi televizyona bagliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kasa psu hdd kullanılabilir tabi imzadaki sistem ise
  • MAX 10000 TL MONITOR DAHIL SISTEM TAVSIYE
  • Islemci : R7 3700X > 2402 lira http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=12151

Anakart : Asus TUF B450m Pro > 723 Lira (Bios update gerekli)https://www.sinerji.gen.tr/asus-tuf-b450m-pro-gaming-3533mhzoc-rgb-m2-am4-matx-anakart-pmu417182

veya B450 Tomahawk 808 TLhttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=11988

Ram : 2x8gb 3000Mhz CL16 561 Lirahttps://www.sinerji.gen.tr/xpg-16gb2x8-gammix-d10-kirmizi-3000mhz-cl16-ddr4-ram-ax4u300038g16a-sr10x2-pmu418763

SSD : Samsung 860 Evo 500gb 532 lirahttps://www.vatanbilgisayar.com/samsung-500gb-860-evo-sata-3-0-okuma-550mb-yazma-520mb-ssd.html

Buraya kadar 5.023 lira yapiyor. Uzerine custom sogutmali bir RX 5700 XT alinip (yaklasik 3200 lira) monitor olarakta AOC C24G1 gibi 1080P 144Hz bir monitor alinabilir. Oynadiginiz oyunlar nedir? Ona gore monitor onerisi gelebilir.

Elinizdeki kasa-psu-hdd kullanilabilir tekrardan masrafa gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

Elimdeki kasa ve hdd evet kullanilabilir lakin guc kaynagim kullanilmayacak durumda. PSU'dan anarkata giden kalın kablonun uclari malesef yandı. Bu sebepten olucagını dusunuyorum ki islemci cok ısınıp kapaniyor.hatta kısa bir sure sonra kapanip acılmiyor. Resmini de birazdan eklerim

• burish B kullanıcısına yanıt
    Zaten topladıgım ürün 9.720. 400 e güzel bronze 750 w sharkon psu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 23 Ağustos 2019; 15:50:49 >
    O zaman PSU'yu da yenilemenizi oneririm. Eger butce yeterse su modele bakin;

https://www.itopya.com/sharkoon-silentstorm-cool-zero-850w-80-plus-gold-full-moduler-siyah-psu/

Daha uygun bir model dusunurseniz Asko56'nin onerdigi urun bu;

https://www.sinerji.gen.tr/sharkoon-750w-wpc-serisi-80-bronz-guc-kaynagi-pmu414387

Ben olsam Gold olana yonelirim.

• 10000 TL'lik bütçeyle hala 1080p de oynamayın rica ediyorum artık ya. Bu forumda tavsiye veren insanlar da çok garip insan o paraya 1080p monitörlü bir şey tavsiye etmeye utanır.
  • filojistoN kullanıcısına yanıt
    Dünyadaki en degersiz para olan tl ile anca 1080p 144 hz sistem yapılıyor o paraya ki yapılamıyor

Arkadasın elinde bazı bilesenler var onları eklemeyip bişiler yapıypruz ki 2k 144 hz ürünler kafadan 2500 den başlıyor

2500 monitör e çıktıdımızda 7500 tl miz kalıyor onada anca 3600 üne ekran kartı aldıgında 3900 kalıyor bak sadece 2 ürün ve para bitti işlemcide 1500 artı anakart 1500 3000etti

3900 eksi 3000 900 tl kaldı

Bu 900 e ram mi alsan ssd mi alsın psu mu alsın kasamı alsın

Suan 2k sistem isteyen biri min 15 bin tl gözden çıkarmalı

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Şaka yapıyorsun herhalde? 2 Dakikamı almadı şu sistemi toplamak.

MAX 10000 TL MONITOR DAHIL SISTEM TAVSIYE

Hadi diyeceksin Hepsiburada da şu an KDV indirimi var ondan öyle, indirimsiz fiyatı 9200 TL civarı bu sistemin.

Araştırmıyorsun diyelim tamam ama 1080p de oyun oynatacağın adama hem de ekonomiden dert yanarak hangi akıl ve mantıkla 3600X ve X570 anakart önerdin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 23 Ağustos 2019; 17:40:30 >
  • filojistoN kullanıcısına yanıt
    2k monitör koymak için her parçadan astronomik seviyede kısılmış bende kısarak bişiler yaparım ki ben hepsiburada tercih etmiyorum sıkıntılı bir firma daha saglam firmalar daha önceligim yoksa hb dende isteyen yapabilir sistemi

benim koydugum parça kalitesi bile yok

blower fanlı yerine ben pulse özel sogutmalı model koymusum anakart x570 çipset mortardan daha kaliteli bir anakart komusum bunlar fiyatı arttıran ürünler

ssd zaten hakaret 8 binlik sisteme 480 gb ssd ben 1tb ssd hemde m2 oalrak tercih etmişim ileriye yönelik konu sahibinin istedigi şekil

gene bendeki işlemci 3600x sizdeki 3600

kasa zaten gerek yok arkadasın kasası koydugun kasadan daha iyi

psu da arkadaş için ve 5700xt ve ileriye yönelik olması için 750w tercih edilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 23 Ağustos 2019; 19:37:25 >
  • Arkadaşlarımın arasındaki kavgayı bitirmek için sistemde hangi oyunları oynayacaksınız belirtmek ister misiniz 1080p 144hz mi 2k 75hz mi 4k 60hz mi tercih edersiniz?
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    X570 gereksiz. PCIE 4.0 SSD takmadıktan sonra almanın mantığı yok, bu sene ömrünü tamamlayan AM4 çipseti için son model üst seviye anakart almak mantıksız.

Astronomik'in kelime anlamını öğrenmeni tavsiye ederim, biliyorsan da parçalar arasında ki astronomik farkı kanıtlamanı bekliyorum.

3600X ile 3600 arasında o fiyat farkına değecek bir performans artışı yok. Bir de arkadaş sadece oyun oynamak için istiyor, render alıyorum, video edit yapıyorum, stream yapıyorum dese 3600X önersen tamam diyeceğim.

SSD nası hakaret? M2 ile Sata SSD arasında NVME değilse bir fark yok, NVME olsa dahi 100+GB dosya yazıp okutmuyorsan isterse 1000x hızlı olsun gerçek zamanlı işlerde farkını hissetmiyorsun.

Benim yaptığım sistem 8200 TL, 1800 TL lik fazlalık var, bu fazlalığa 5700 XT pulse da alabilir, yeni kasa da alabilir. Bir SSD daha takabilir. Daha iyi PSU'da alabilir. Ya da 1 sene bekler biraz daha üstüne koyar yeni nesil Zen 3 serisini alır platformunu günceller. X570 alacak bundan sonra yeni işlemcileri takamayacak, napacaksın şimdi o kadar üst düzey anakartı?

Hepsiburadadan da alsan sıfır paket gelecek, diğer bilgisayar satıcısı yerlerden alsanda sıfır paket gelecek. Toplattırırsan o bile şüpheli, belki önceden kullanılmış parçalara yeni fatura çekip Parçada sıkıntı çıksa ne Hepsiburada senin muhattabın ne de Sinerji/Teknobiyotik/Inventus vs. Direkt üreticinin servisiyle iletişime geçeceksin. gönderecekler nerden biliyoruz?

Bence sen tavsiye vermelerine biraz ara ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 23 Ağustos 2019; 20:19:27 >

• Mr. Decent kullanıcısına yanıt
    1080 144 hz ben Cs go, pubg, BF bu tarz rekabetci oyunlar oynuyorum.

Dostum sen benim 8K'lık sistemi indirim bitmeden al, o dediğin oyunları 1440p 125+ FPS'de oynayacaksın.

Ekran kartını soğutucusu iyi istersen çıkart Sinerjiden Sapphire 5700 XT Pulse al, bu da sistemi 8500-8700 arasına çıkartır. 10K'yı illa harcarım dersen mekanik klavye, oyuncu faresi alırsın.

Hepsiburada B450M Mortar'ı 2 Eylülde göndereceği yazıyormuş, B450M Gaming Plusla değiştirebilirsin parçaların 1 haftada gelmesi için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 23 Ağustos 2019; 20:14:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burish

1080 144 hz ben Cs go, pubg, BF bu tarz rekabetci oyunlar oynuyorum.
    BF hiç oynamadım onu bilemem de CS:GO, PUBG, Fortnite için 10 bin liralık bir sistem dizmene gerek yok hocam. Ben o oyunlarda söylediğiniz değerleri v3.5 killer ile bile alıyorum. Bence 4000 liralık falan bir sistem toplayıp kalan parayı dövize altına neyin bir şeye yatırın, sistem eskimeye başladığı zaman bozdurur o zamanın teknolojisiyle yenisini alırsınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.