DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Matrix ile ilgili Bilgilendirme ve Tartışma
33
Cevap
3
Favori
5.440
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Matrix ile ilgili Bilgilendirme ve Tartışma
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   302 Mesaj
   30 Nisan 2011 17:35:11 Konu Sahibi
   Matrix serisinin hayranı olarak üstünden çok zaman geçmesine rağmen bilmediğim onca şeyin olduğuna inandığım bir yazı gördüm matrix'i yediden yetmişe belki herkez seyretmiştir ama bu bilgilere sahip olupta filmi bu kadar tanıyan acaba kaç kişi vardır bilemiyorum o yüzden bu yazıyı ilgili olabilecek kişiler için paylaşmak istedim


   "The Matrix Reloaded" Açıklaması *

   Matrix hakkında bir sürü şey yazıldı, çizildi. Felsefesinden bahsedildi. Kitabı çıktı. Ve daha bir sürü şey. Söylenenleri bir kenara bırakalım. Aşağıda okuyacağınız çeviride Matrix ile alakalı çok ilginç tespitler bulacaksınız.


   Zion Matrix gibi bir programdır. Neo, ikinci filmin sonunda Zion'da sentinellerin durdurabilecegini nasil farketmiştir? Kendisine kaşık önceden verilmişti. Ve kaşığı önceden eğmişti. Fakat bunu Matrix'in dışında nasıl yaptı? Bu fikir Neo'ya Zion'un da Matrix'in bir parçası olduğu fikrini verdi.

   The One "O" nun açıklanması

   "O" da bir programdır. Fakat Matrix'in içinde birisine eklenmiş bir programdır. Mr. Anderson Matrix'in 6. versiyonunda programın eklendiği kişidir. "O" programının amacı Zion'un yıkılımasını ve tekrar kurulmasını sağlamaktır. Bu amacın sebebi normal olmayan insanlardan kaynaklanmaktadır. İnsanlarin 1%'i Matrixi kabul etmemektedir. Bu kişiler "Morpheus" programı ve benzeri diğer gemilerin kaptanları tarafından Matrix programından çıkartılıp Zion programına getirilmiştir. Matrix'i kabul etmeyen anormal insanların Matrixten çıkartılıp Zion'a götürülmesinden sonra Zion'un yokedilip yeni bir Matrix'in upgrade zamanı gelmiş oluyor.

   Ne yazık ki, "O" programı her seferinde kullanılmak zorundadır. Ve program Matrix içinde anormal olanlardan birine ekleniyor. Eski "O" programlarına ne olmuştur? Silinmeyle karşı karşıya gelmişlerdir. Kahin'in anlattığı gibi. Sürgüne uğruyorlar. Fransız blok Merovingian'ın olduğu gibi. Merovingian ilk "O" idi. (Belkide ikinci versiyon'un "O" su idi) Ve görevini tamamladı. Sürülmüş program olmayı kabul etti. Görevinden Persephone ve gücü seçerek "O" olmaktan çekildi. Bu Persephone'nin Neo'ya öpüşme teklif etmesinin kanıtı olarak algılanabilirir. Persephone "insana yakın bir varlık tarafindan öpülmenin nasıl bir his olduğunu tekrar hissetmek istediğini, aynen Merovingianda olduğu gibi." söylüyor. Ve Trinity'i kıskanarak bu şeylerin (sevginin) sonsuza kadar sürmeyeceğini söylüyor. Bu yüzden Merovingian'in Neo gibi olduğunu söyleyebiliriz, yani "O" olduğunu.

   Mimar'ın odasındaki doğru kapı

   Burada olası iki seçenek var:

   1- Önceki "O" ların doğru kapıyı seçmeleri Matrix'e kodların "geçici yayılımının" sağlamasına olanak tanıyor. Bu kod, taşıma kodudur (bu Neo'nun gerçekten insan olduğunu gösteriyor). Sonra "O" 23 tane insanı Matrix'ten seçip, fişlerini çekerek Zion'un tekrar yapılanmasını sağlıyor. Bu, önceden Zion'un tekrar kurulmasındaki olasılıkları ortadan kaldırıyor. Morpheus ilk filmde "içeride bir adam doğdu, birşeyler değiştirme yeteneğine sahip, bizi özgürlüğümüze kavuşturacak kişi." Diyordu. Bu da önceki "O" ların doğru kapıyı seçtiğini ispatlıyor. Neo'nun amacı doğru kapıyı seçmek, fakat seçmiyor çünkü silinmeyle karşı karşıya kalacak ve süresi geçmiş programların yanına gitme seçeneğinin tek seçenek olmaması gerektiginden dolayi "O" (Neo) bu sefer sol kapıyı seçiyor. Neo diğer kapıyı nasıl seçebilmişti? Çok büyük irade gücüyle mi? Mimar'ın dikkat çektiği üzere "İlginç, bu diğerlerinden de hızlı oldu". Belkide Kahin parktayken bankta otururken Neo"ya verdiği şekerle "O" programini upgrade etmişti. Şeker "O" programını değiştirme metoduydu. Kahin Neo'nun Trinity hakkında seçim yaptığını ve bunun çok insancıl olduğunu söylüyor. Belkide önceki "O" lar upgrade yapacak şekeri kabul etmemişlerdi. Ve şimdi kahin'in ümidi var. Ümitli çünkü sonunda Neo öteki kapıyı seçebilecek.

   2- Önceki bütün "O"lar sol kapıyı seçip, Trinity'i kurtarıp, Zion'un düşmesine izin vermişlerdi. Bu sefer durum farklıdır. Fakat mimar şöyle diyor: "Buradasın çünkü Zion yıkılmak üzere. Yaşayan her canlı, her varlık yok edilmek üzere ve bu sefer ki Zion'u 6. imha edişimiz, ve her seferinde daha da tecrübe kazanıp, bunu yapıyoruz" - Mimarın yalan söylemediğini varsayarak - Zion zaten 5 kere yok edildi, sonuç sol kapıya doğru gidiyor.

   Morpheus ve Trinity de programdır. Morpheus'un amacı "O" yu bulup Mimar ile görüşmesini sağlamaktır. Trinity'nin amacı "O" yu sevgisiyle (aşkıyla) kontrol etmektir. Trinity her yeni Matrix kurulduğunda her yeni "O" nun annesi olabilir. Bu bize filmdeki sex sahnesinin neden önemli oldugunu ve adının neden Trinity olduğunu gösteriyor.

   Mimar "O ölecek, ve bunu durduracak hiçbirşey yok" diyor. Mimar doğru söylüyordu, çünkü Trinity ilk filmde Neo'nun öldüğü gibi ölecekti. Trinity öldü, fakat yaşama geri döndü (tabiki tıbbi çerceve içinde, kalp masajı gibi)

   Mimar Neo'unu sol kapıyı seçeceğini kesin olarak ihtar etmiştir. Ve şöyle der "Başarız olmak katalizmik sistemin çökmesiyle Matrix'e bağlı herkesi öldüreceği sonucunu çıkarmamızı sağlıyor. Matrixte ölenlerle Zion'un yokedilmesinin birleşmesiyle insan ırkının sonu gelmiş oluyor"

   Buna karşılık Neo "Bunun olmasuna izin veremezsin. İnsanlığın kurtulmasına ihtiyacın var" der.

   Mimar: "Hazırda kabul edebileceğimiz değişik yaşam seviyeleri var. Her nasılsa, ilgili olduğumuz konu senin dünyada yaşayan insanların ölümünün sorumluluğunu alıp alamayacağın"

   Mimar Zion'un yokedilmesinin birleşmesiyle insan ırkının sonu gelmiş olacak diyor. Demek ki Matrix'e bağlı olan herkes ölecek, fakat Zion yokedilmemişse, insan ırkının sonu gelmeyebilir. Bununla birlikte, sağdaki kapıya gitmemekle katalizmik çökmenin arasında zaman aralığı olmak zorunda. Bu yüzden Neo bu aralıkta yapabildiği kadar kişinin Matrix'ten fişlerini çekmesine fırsat vermiştir. Ve bu insanlar ölmeyecektir. Bu yeni Zion'un başlangıcı olmalı. Matrix için, katalizmik çökme matrix'in sonunu ifade etmez, tekrar yüklemeye ihtiyaçı olduğunu ifade eder.

   Ajan Smith'in açıklanması

   Ajan Smith bu dünyadaki tek "insan". Matrix'in sonunda tekrar yüklenmesine ve başarısız olmasına kadar tekrar tekrar kendisini bir virüs gibi çoğaltan tek kişi Ajan Smithtir. Tam manasıyla Matrix'ten çıkmak isteyen tek kişi Smithtir. İlk filmde şöyle demektedir "Buradan çıkmak zorundayım, özgür olmam gerekiyor! ve anahtar bu (Morpheus'un kafasını sıkarak) beynin içinde. Anahtarım! Bir kere daha Zion yok edildiğinde, burada olmama gerek yok!" Smith Neo'yu öldürdüğü taktirde matrixten kaçabileceğini biliyor çünkü Neo matrix'i resetleyebilecek anahtar, yada matrixi kapatabilecek. Ilk filmde Neo'yu öldürmesi Smith'in daha da güçlü olmasını sağladı. Kendini klonlama yeteneğini kaznadı. Neo'yu öldürmesi Neo'nun bütün enerjisini kazanmasına sebep olacak. Bu yüzden gücü alıp matrixi kapatabilecek. Oyleyse matrix'in yokedilmesini isteyen Smith hangi lanet yerden gelmektedir? Açıkca buraya ait olmadığı gözüküyor. Virüslerin bütün karakteristiklerine sahip bir bilgisayar virüsü. Çoğalıp, yayılabilen ve diğer programlari etkileyebilen birisi aynen "O" gibi. Aynen ilk filminde tanımladığı gibi "Bir yere gelirsiniz ve doğal kaynaklar tükenene kadar çoğalırsınız ve kurtulmanın tek yolu başka bir yere gitmektir/yayılmaktır. Evrende aynı şekilde yayılan başka bir organizma daha var. Ne olduğunu biliyor musun? Virüs"

   Fakat onu oraya kim koydu? Sanırım bunu ancak 3. filmde anlayabileceğiz. bahse girerim zion ve matrixin dışında insanların olduğu tamamen gerçek bir dünya var. Makinelerle savaş halindeler ve onları yıkmak için çabalıyorlar ve bunu da virüslerle yapmaya çalışıyorlar. Yani ajan smith ile. Bu teorideki ironi Ajan Smith'in insan ırkını temsil ettiği. Neo ise makineleri temsil ediyor! Ajan Smith "Neo'nun kahini görmesinden sonra kendisini yok etmesiyle özgür olacağını zannediyor. Virus olarak, Smith diğer programlarin özelliklerini alabilmesinden ötürü Neo'nun da bazı özelliklerini almıştır.

   Anormallerin Açıklanması

   Anormalleri Matrix'i kabul etmeyen insanlar olarak tanımlayabiliriz. Mimar "Senin yaşamın matrix programlamasinin doğasında olan dengesiz denklemlerin arta kalanlarının toplamından oluşmaktadır. Sen samimi çabalarıma rağmen matematiksel kesinlik ahenginin başka türlü olmasından ötürü eleyemediğim anormallerin sonucusun. Azimle ondan kaçmaya çalışırken o ağır yük sana kalıyor, beklenmeyen birşey değil, ve böylelikle kontrol ölçüsünden öte gidemiyor." Bu Neo'yu içermektedir, fakat neo'nun matrixteki ilahi görevi "O" programıyla kendisine eklenmiştir. Bu yüzden "O" açıklanmasında anlatıldığı gibi amacını gerçekleştirebilmenin peşinden gidiyor. Hernasılsa, kendisini koruması ve önüne çıkan herşeyi yolundan kaldırması gerektiğini sanmasını sağlanıyor. Mesela Ajan Smith gibi. Böylelikle görevini tam manasıyla yerine getirebilecektir. Neo, matrixi kabul etmeyen diğerleri gibi anormal. Mimar "Neoya, yaşamın dengesiz denklemlerin doğasında olan kalanların toplamının matrix programına eklenmesidir." diyor. Kanıt neonun programının adı. Yani "the one", yani bir. 1-3 örneğini ele alalım. 1/3 işlemi devreden 0,33333 sayısına eşittir. bilgisayar devirli rakamlarla iş yapmaz. Bunun bir sınırı olmak zorunda. Düşünmenin hatırına 0,33333'ü 3 ile çarpalım. Sonu. 0,99999 eder. Asla 1,000000 elde edemessiniz. Kalan, yani 0,000001 (one,1) nerede? İşte bu bilgisayarın sınırlamasıdır. Bu matrix programlamasında matematiksel yanlışlığın doğasında vardır. Ve sonuçta "O" anormal olan kişi elenemez.

   Denklem nedir?

   Emin olmamakla birlikte, fakat kesinlikle pi sayısını içeriyor olması gerekiyor. Anahtarcı kaynağa açılan kapının zaman aralığını 314 sn olarak belirtmektedir. 3.14 pi sayısıdır. Pi sayısı yarım daire içindeki radyanların sayısına eşittir. Yarım daire rahmin enine kesitine benzemektedir. "Neo" "One" kelimesinin çevirilmiş halidir. Trinity ve Neo - 1 üzeri 1, seçim 1 yada 1. Bizi 101e götürüyor. "101" ilk film ve ikinci filmde birçok kez geçmekte. Başlangıçte Neo'nun odasının numarası. Merovingian 101. katta bulunuyor, ikinci filmde 101 numaralı otobandaki araba kovalamaca sahnesi, Trinity'nin santralı kodu kırarken kullandığı Z10N0101 şifresi. Garip. Trinity'nin bu kodu daha farklı şifreler kullanmadan kırması bize Trinity'nin program olduğunu gösteriyor. 2 lik sistemde 101 "5" demektir. Sıfır tabanlı sistemde 000 "1"e, 001 "2"ye, 010 "3"e, 011 "4"e, 100 "5"e ve 101 "6" ya eşittir. Ve bu Matrix'in 6. versiyonu olduğunu gösterir.

   Ve birde 303 sayısı var. Bu numara ilk filmde Neo'nun vurulduğun odanın numarası. Kahin 303 numaralı odada yaşıyordu. İlk filmin başında Trinity'nin bulunduğu ve filmin sonunda Neo'nun ajan smith ile dövüştüğü ve matrix'in kodları görmeye başladığı otel odasının numarası 303 idi. 101 ile 3'ün çarpımı 303 eder. 3+0+3=6 eder yani 6. matrix demektir. Trinity 3'ü ifade etmektedir.

   Mimarin dikkat çektiği "anne" kimdir?

   Mimar Neo'nun kahini belirtmesiyle hemen hemen tasvip etmez bir duyguyla "Lütfen" der, fakat bu bahsedilen annenin kim olduğunu açığa vurmaya yada direk olarak belirtmeye yetmez. Bu durum Neo'nun yanlış olduğunu gösterir. Mimar matrix'i yaratanlardan birisidir. Yaratıcılardan diğeri ne Persephone ne de kahindir. Her ikiside matrix içinde amacı olan programlardır, aynen diğer programlar gibi. Mimar matrix dünyasında sorumlu olan kişidir. Diğeri Ziondan sorumludur. Bu kişi nerdeyse mimar ile aynı yaşa sahiptir. Bu yüzden bu kişi baş danışman olan kadındır. Zionda yaşayan tek önemli kadındır ve konseyde Morpheus ve gemisini kurtarma operasyonu için gönüllü olacak 2 tane kaptan isteyen kadındır. Matrix ile alakalı herşeyi bilen tek kadındır. Zion'un savunma bakanına sakin olmasını ve Morpheus'un görevini yapmasına izin vermesini bu sayede herşeyin planlandığı gibi gideceğini söyleyen kadındır. Alternatif olarak, gerçektende sorumuzun cevabi Kahin olabilir. Çünkü hakikaten insanların özgür seçim yapmalarını isteyen tek program o. Aynı zamanda geleceği görebiliyor, çünkü programın kodunu biliyor. Aynen tanrı gibi. Bu bize Seraph'ın neden onu koruduğunu gösteriyor. (Seraph'ı anlamak için aşağıda "Seraph nedir?" kısmına bakınız)

   Neo'nun varoluşundaki önem nedir?

   Neo yetenekli bir bilgisayar korsanı ve onun ilahi bir şekilde varolması dünyayı ele geçiren orjinal makinaların yapay zekalarını bulan insan üzerine dayandırılmış olmasıdır. Nasıl? İlk filmin başında Neo'ya gelen adama Neo'nun verdiği diske bakın. Üzerinde "DISC AI" yazıyor. Yani yapay zeka diski. Neo diski "Simulacra ve Simulasyon" isimli içi boş kitabın içinden alıyor. Bu kitap Fransız Postmodernist Filozof Jean Baudrillard tarafından yazılmıştır. Neo "Nihilizm üzerine" yazan kısmı açıyor. Nihilizm hiçbirşey gerçekte bilinemez demektir. Baudrillard'ın simulasyon kavramı gerçekliği yaratmanın kavramsal yada mitolojik modeller sonunda olduğudur. Bu modellerin gerçekçilikle ne kaynağı ne de bağlantısı vardır. model gerçekliği sezişimizdeki kararlılık olmuştur. Ve morpheus ilk filmde "Gerçekliğin çölüne hoşgeldiniz" demektedir. Bu kitabin Matrix'e ilk adımın atıldığı yer olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden disk yapay zekaya giden anahtarı taşıyor ve böylece makinaları nasıl yokedebileceklerini bilebilecekler, sanırım onlar bu bilgiyi son filmde makinalari yok etmek için kullanacaklar. Bu demek oluyor ki Neo gece klubune gitmek ve disk'i verdiği adami bulmak zorunda.


   Seraph kimdir? (Seraph'ın Türkçe karşılığı nedir?)

   Seraph'ın (Neo'nun kahini ile görüşmeden önce görştüğü çinli adam) sarı renkte koddan oluşmasının sebebi olağanüstü olmasındandır, matrix'in ilk oluşumundan gelmektedir, yani cennetten. Seraph çoğul olan "seraphim"in tekil halidir. Seraphim en yüce melekler topluluğu demektir ve israfil, Cebrail, Azrail ve Mikaili içermektedir. Onlar cennetin 8. katında tek tanrının altında oturmaktadır. Demek ki Seraph açıkca değişimin en büyük parçasına sahiptir. fakat Seraph kimin tarafında olacaktır. Makinelerin mi insanlarin mi? İşte soru bu..

   İkizler

   Kahinin anlattığına göre onlar süresi geçmiş programlar ve insan ruhunun yapabileceğinin daha iyisini yapabilecek varlıklar. Kötü amaç için hareket eden programlar. Persephone Merovingian'in korumalarından bir tanesini gümüş kurşunla öldürdü çünkü öldürdüğü kişi kurtadam gibi davranmaktaydi. Eğer ikizler ruh formuna geçebiliyorlarsa, neden kolu garajın kapısına sıkıştırıldığında bu forma geçmedi? Yaralandiği için yada kolu kapıya sıkıştırılmış olduğu için olabilir mi? Tabi ki hayır. Binanin kapıları kapatıldığı zaman anahtarcının anahtarı tarafından açılmadığı zaman daima başka biryerler açılıyordu, genelde dağlara. Demek ki eğer kapı ikizlerden birisi ruh forumuna geçerken kapatılsa, ikizin kolu Allah bilir nereye gidecekti, fakat kesinlikle ikiz'in vücuduna bağlı olmayacaktı.
   < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >   0
   |
   |
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   30 Nisan 2011 17:39:35
   kafam karıştı ve matrix'i izlediğim 9 yaşındaydım unuttum herşeyi ama paylaşım güzel.
   |
   |
  • Yüzbaşı
   302 Mesaj
   30 Nisan 2011 23:18:21 Konu Sahibi
   bende küçüktüm ilk izlediğimde ama tekrar izledim bambaşka bi film felsefesini anlayınca filim değiyo kesinlikle bunları okuyup sonra izlemenizi tavsiye ediyorum 10 numara bi filim...
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3825 Mesaj
   09 Mayıs 2011 02:17:54
   Matrix serisinin 4. filmi çekilecekmiş, üstelik 3D. Sabırsızlıkla bekliyorum
   |
   |
   _____________________________

   "Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır.
   Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."
   M.Akif ERSOY
  • Emekli Yönetici
   2980 Mesaj

   Android Beta Tester
   09 Mayıs 2011 02:21:33
   quote:

   Orijinalden alıntı: çerkez

   Matrix serisinin 4. filmi çekilecekmiş, üstelik 3D. Sabırsızlıkla bekliyorum

   Kaynak sağlam mı hocam?

   Ekleme: Keanu Reeves açıklama yapmış 4-5 çekilecek diye. Sonra yalanlanmış bu iş. Anlamadım gitti. Umarım yeni film/filmler gelir.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalurjist -- 9 Mayıs 2011; 2:27:45 >
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   288 Mesaj
   09 Mayıs 2011 02:22:24
   quote:

   Orijinalden alıntı: çerkez

   Matrix serisinin 4. filmi çekilecekmiş, üstelik 3D. Sabırsızlıkla bekli<input type=

   3 serilik ikinci parti
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   8342 Mesaj
   09 Mayıs 2011 02:31:18
   Tüm filmleri izledim ,şimdi bu yazılanlara biraz göz gezdirince filmleri aslında izlememişim lan ben dedim kendi kendime.Meğer ne çok ayrıntı varmış
   |
   |
   _____________________________

   Vatanı korumak çocukları korumakla başlar. -Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
  • Binbaşı
   1385 Mesaj

   iOS Beta Tester
   09 Mayıs 2011 02:35:27
   Çekileceğine daire rivayet var keanu reeves açıklama yapmış geçen aylarda. Doğru ise merakla bekliyorum
   |
   |
   _____________________________

   Amd Ryzen 5 1500X||MSI B350 Tomahawk||Kingston Hyperx Fury 2X8GB 2133@2933 CL15 DDR4||OCZ Trion 100 120GB SSD||WD 1TB Caviar Blue||Zotac 4 GB GTX 1050TI OC||HighPower 600W 80+ Element Bronze II||AOC 21.5" i2269VW||Xigmatek Asgard 382||Logitech G710+||Razer Deathadder Elite
  • Yarbay
   3825 Mesaj
   09 Mayıs 2011 06:23:35
   quote:

   Orijinalden alıntı: Metalurjist


   Alıntıları Göster


   Kaynak sağlam mı hocam?

   Ekleme: Keanu Reeves açıklama yapmış 4-5 çekilecek diye. Sonra yalanlanmış bu iş. Anlamadım gitti. Umarım yeni film/filmler gelir.


   Bir haberde görmüştüm. Hatta Wachowski kardeşler, Avatar filminin yönetmeni James Cameron(galiba oydu) ile filmin 3D çekimi ile ilgili görüş alışverişinde bulunmuşlar...
   |
   |
   _____________________________

   "Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır.
   Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."
   M.Akif ERSOY
  • Binbaşı
   1911 Mesaj
   09 Mayıs 2011 06:42:03
   |
   |
   _____________________________   The only escape is death.   Sakarya Üniversitesi
   Internet and Network Technologies

  • Yarbay
   2020 Mesaj
   09 Mayıs 2011 10:32:18
   eline sağlık kaynak varmı peki ? biraz daha ayrıntılı incelemek isterim
   |
   |
   _____________________________


   PSN:Quelwitch
  • 09 Mayıs 2011 11:56:12
   Hayatımda bu kadar karmaşık bir film görmedim. Ama çok yahu
   |
   |
   _____________________________

   Why do we fall?
  • Yarbay
   5013 Mesaj
   09 Mayıs 2011 21:07:42
   "Zion Matrix gibi bir programdır." cümlesinden sonra yazıyı okumaya gerek duymadım çünkü yapımcıların kendisi bile bunu inkar ediyor ayrıca 4. film yok NEO abimiz böyle bir şeyi söylemediğini hatta sözde açıklama yaptığı üniversitedende böyle bir açıklamanın olmadığı söylenmişti
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2739 Mesaj
   09 Mayıs 2011 22:54:34
   Yeni film iddaları ne kadar doğru arkadaşlar?
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3825 Mesaj
   10 Mayıs 2011 01:05:00
   quote:

   Orijinalden alıntı: bensatanistdegilim

   eline sağlık kaynak varmı peki ? biraz daha ayrıntılı incelemek isterim


   Valla bi gazetede okumuştum kardeşim...
   |
   |
   _____________________________

   "Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır.
   Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."
   M.Akif ERSOY
  • Yüzbaşı
   302 Mesaj
   10 Mayıs 2011 02:58:41 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: DH | equ*

   Tüm filmleri izledim ,şimdi bu yazılanlara biraz göz gezdirince filmleri aslında izlememişim lan ben dedim kendi kendime.Meğer ne çok ayrıntı varmış

   aynen öyle hocam...
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   9443 Mesaj
   10 Mayıs 2011 08:59:07
   quote:

   Orijinalden alıntı: Quadhros

   Yeni film iddaları ne kadar doğru arkadaşlar?   Yalan.Yakın zamanda böyle birşey yok.İlerde olabilir belki.
   |
   |
   _____________________________

   LosT - Prison Break - Chuck - Heroes - Gossip Girl - FlashForward - The Pacific - Terminatör:Sarah Connor Chonicles - Kyle XY - Dexter - Desperate Housewives - Fringe - Spartacus:Blood And Sand - Human Target - Band Of Brothers - Blue Mountain State-Persons Unknown - Pretty Little Liars - The Prisoner-The It Crowd - Hung-The Lost Room-Breaking Bad - V - The Big Bang Theory-The Pillars Of The Earth - Hellcats - Boardwalk Empire - The Event - The Vampire Diaries - The Walking Dead - Shameless - Glee - Game Of Thrones -Pushing Daisies -Terra Nova - Arrow -Vikings -The Originals-Defiance-Hannibal-True Detective - Fargo - Sherlock - Da Vinci's Demons-Homeland-House of Cards-Better Call Saul-Daredevil-Narcos-Billions - Taboo

  • Yarbay
   2739 Mesaj
   10 Mayıs 2011 19:18:00
   quote:

   Orijinalden alıntı: dodgé   Alıntıları Göster
   Yalan.Yakın zamanda böyle birşey yok.İlerde olabilir belki.


   Teşekkürler.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2486 Mesaj
   10 Mayıs 2011 20:07:49
   matrix'i 7-8 defa izlemişimdir ama çoğu öylesine izlemelerdir. 1 ya da 2 defa anlayarak izledim. ama görüyorum ki hala tam anlamamışım. hele 2 ile 3'ü tv'den bölük pörçük izleidğimden onları hiç anlamamışım. en kısa zamanda şimdiki kafamla bir üçleme yapmak lazım.
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   302 Mesaj
   10 Mayıs 2011 22:09:10 Konu Sahibi
   evet ben hela izliyorum inceliklerini anlamak için her izlediğimde ayrı bişey fark ediyorum ne filimmiş ya
   |
   |
   _____________________________

  • Reklamlar
   SEO
   izmir havalimanı transfer
   modasor
   ses yalıtımı
   Bu sayfanın
   Mobil sürümü
   Tablet sürümü
   Mini Sürümü

   DHSQLZ
   0,421
   1.2.165

   Reklamlar
    
   SEO izmir havalimanı transfer ses yalıtımı
   modasor
   Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

   DHSQLZ
   0,878
   1.2.165

   Bildirim
   mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.