Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
37
Favori
349.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: callio9

Hepsiburadaki linkteki ürün sizce nasıl? Duvar rafı takmak için almnak istiyorum ama olası beton da da delik açmak gerebilir. Üstesinden gelebilir mi?
    https://www.hepsiburada.com/bosch-universal-impact-700-darbeli-matkap-bosch-48-parca-aksesuar-seti-bosch-sirt-cantasi-p-HBV00000OLB9S?magaza=Hausport
    hocam aldınız mı ? memnun musunuz?

• merhaba arkadaşlar, duvar delmek ve vidalama yapmak için sıkıntı çıkarmayacak ev işi matkap önerileriniz nelerdir ? duvara raf falan takacağım birde olursa mobilya vidalaması falan işte. buna uygun önerileriniz nelerdir?
  • Ev eşyalarinda tasarruf Önerileri bir çok makale var.https://elektriktetasarruf.blogspot.com/2019/12/ev-esyalarinda-tasarruf-onerileri.html?m=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 56ben55

Ev eşyalarinda tasarruf Önerileri bir çok makale var.https://elektriktetasarruf.blogspot.com/2019/12/ev-esyalarinda-tasarruf-onerileri.html?m=1
    Blogun hayırlı olsun.

• Kablolu darbeli matkap alacağım ancak 2 ürün arasında kaldım.

AEG SBE 750 RE
    BOSCH GSB 13 RE

Çok ağır işlerde kullanılmayacak. Ev vb. yerlerde kullanılacak.

Sizce hangi ürünü tercih etmek daha mantıklı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Bende 1 aydir arastiriyorum.2 model arasinda kaldim.guc farki cok ama bosch'unda vidalama olayi cok hassas ve iyi.Oburude dolap montajinda sikinti cikarmaz heralde.Aeg delme videosunda izledim cok iyiydi.Aeg ile ilgili yorumlar cok cok iyi.Bosch bildigimiz kalite zaten.Bir tane teknik arkadas aeg pek kaliteli degil dedi.Kullandigini zannetmiyorum.Ama bende tereddutteyim.Aeg alirsam indirimiyle 12v hyundai vidalama alabilirim.Duruma gore.Birileri acil yorum yazsa keske.uc konusunada cok takildim baya.Bosch setler uygun gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ERYX

Bende 1 aydir arastiriyorum.2 model arasinda kaldim.guc farki cok ama bosch'unda vidalama olayi cok hassas ve iyi.Oburude dolap montajinda sikinti cikarmaz heralde.Aeg delme videosunda izledim cok iyiydi.Aeg ile ilgili yorumlar cok cok iyi.Bosch bildigimiz kalite zaten.Bir tane teknik arkadas aeg pek kaliteli degil dedi.Kullandigini zannetmiyorum.Ama bende tereddutteyim.Aeg alirsam indirimiyle 12v hyundai vidalama alabilirim.Duruma gore.Birileri acil yorum yazsa keske.uc konusunada cok takildim baya.Bosch setler uygun gibi.
    Amazon'dan Bosch'u satın aldım ancak performansından memnun kalmadım ve ertesi gün iade ettim.

Kolon, kiriş ve sert betona nefesi yetmiyor.

Kolon, kiriş vb. sert zeminlerde kullanım olacak ise SDS Plus ( kırıcı / delici ) tavsiye ederim. Yıllar önce 50TL'ye aldığımız çin malı SDS Plus matkap kolon, kiriş, sert beton dinlemeden kısa sürede delip geçiyor.

Ben bu tür zeminlerde kullanmam; ev duvarı, ahşap vb. hafif işlerde kullanacağım der iseniz kompakt darbeli matkap alın ancak yine de bu Bosch alıp bu kadar para vermenize gerek olmadığını düşünüyorum. Daha ucuz yollu iş görecek nice makineler var.

• Mustakil evim var ve duvarlar cokta saglam degil.Ayrica bugun bosch un indirimi bitti.350 oldu.Aeg 750 darbeliyi alcam galiba.Bizim duvarlari tuz buz edecegini dusunuyorum. 300 lira matkap.Kaliteli ucta alcam.Ev kullanimi icin 12v begendigim uygun vidalama 260 lira.
    Benim derdim mobilya sök-tak yapabilmek.Matkap yapsa iyi olurdu.750lik matkap cok uygun olmaz gibi geliyor bu ise.3 4 voltluk vidalama cihazlari mobilya montajindaki akilli vidalari rahat takar mi acaba?
    Bu sartlarda istedigim seyleri maksimum 400e halletmek istiyorum.
    En az 5 senede isime yarasin.2 ayda bir anca kullanirim.Kablolu vidalamalarda pahali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERYX -- 7 Şubat 2020; 11:41:44 >

• albati kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler yorum icin.Evin duvarlari briket.Bazi yerler tugla.tavan(alcipan kapli) ve ust kat
    Ahsap.Salonu bolup, ytongla duvar ordurup oda yaptim. Kiricilik isindende anlamam.Alet olsada kirip fayans vs yapamamki.Banyoyu komple yiktirip yaptirdim.Fayansi delcemde o yuzden bu islere giristim (:
    750lik aeg yeterli degil mi? Az farkla 700luk makitada satiliyor.Demem o ki kirici benim isime yaramaz gibi?
    Birde galiba sizin eski bir yorumunuzda piranha(black deckerin heralde) hi tech tungsten uc seti tavsiyeniz vardi. 4 6 8 mm galiba.Onuda almayi dusunuyorum.
    Stanley tavsiyenizde bana uzun omurlu olcaksa cok iyi gibi.Oyleyse alirim .Peki onu alirsam sds plus hangi uctan almaliyim? 3lu falan seti yok heralde.
    Fiyat perf olarakta su cok hosuma gitmisti.Deger mi 70 lira fazlaya max extra yerine bu?
    Hyundai HPA1200 12V Li Ion Çift Akülü Vidalama
    260 lira cift vites

Giriş Gücü: 12 V
    Batarya: 2 X 1.5 AH LI-ON
    Manderen: 10 MM
    Boşta Devir Hızı: 0-350 / 0-1100 DEV/DK
    Tork: 25 NM
    Ağırlık: 0,94 Kg

Ürün Özellikleri:
    * Çift akülü
    * Taşıma çantalı
    * Led aydınlatma ve şarj göstergeli
    * Sağ sol dönüş ve Auto Stop
    * Metal dişli kutusu
    * Farklı uygulamalar için çift vites
    * Ergonomik soft kabze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERYX -- 7 Şubat 2020; 16:18:53 >

• ERYX kullanıcısına yanıt
    Hocam kırıcının normal matkaba göre dez avantajı devrinin biraz daha düşük olması. O da genelde metal delmede işe yarar. Ama bir korniş deliği deleceksen matkap uğraştırır.
    Bende 650 watt Makita var birçok işimi görüyor ama betonda zorluyor açıkçası ki uçlarım da hep kaliteli. Bir de kırıcı da uç sınırlaması yok, her kalınlıktaki ucu takabilirsin. Matkaplarda kovan çapını geçemezsin ki o da en fazla 13 mmdir. Kırıcının normal delme ayarı da vardır yani illa ki kırıcı şeklinde kullanman şart değil.
    Siz sipariş verirseniz sds uç da tavsiye ederiz.

Aeg matkap da işini görür mü görür, alma demiyorum ama şimdiki aklım olsa düz matkaba para vermezdim.

• albati kullanıcısına yanıt
    Stanley kiriciyi alcam.Fiyatida uygun.
    Sds plus uc tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Ilk etapta banyodaki fayansa havluluk vs set takicam.
    Uclari tam marka modeliyle yazarsaniz size zahmet.

Baska tavsiyeniz yoksa vidalamayla ilgili yazdiginiz modelide alirim.Onada uc lazim galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERYX -- 7 Şubat 2020; 16:39:38 >
  • quote:

Stanley kiriciyi alcam.Fiyatida uygun.
    Sds plus uc tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Ilk etapta banyodaki fayansa havluluk vs set takicam.
    Uclari tam marka modeliyle yazarsaniz size zahmet.

Baska tavsiyeniz yoksa vidalamayla ilgili yazdiginiz modelide alirim.Onada uc lazim galiba.
    Hitachi 401979 5 Parça Profesyonel SDS-Plus Uç Setihttps://www.amazon.com.tr/dp/B07HH18SLD/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_ArBpEb18VXCV4

Black & Decker X54092/Qz Sds/Plus Delici Uç, Metalik, 10 Mm X 310 Mmhttps://www.amazon.com.tr/dp/B017KTMPKG/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_BsBpEb2VQ7ETG

Bu ikisini alırsanız kargo bedava oluyor.
    İkisi de kaliteli markalar.

Akülü vidalama için bir kaç tane yıldız ve düz bits ucunuz olsun yeter. Uzun ve kısa yıldız uçlar tavsiye ederim. Hatta çevrenizde hırdavatçı varsa ordan da bits ucu alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Hocam kırıcının normal matkaba göre dez avantajı devrinin biraz daha düşük olması. O da genelde metal delmede işe yarar. Ama bir korniş deliği deleceksen matkap uğraştırır.
    Bende 650 watt Makita var birçok işimi görüyor ama betonda zorluyor açıkçası ki uçlarım da hep kaliteli. Bir de kırıcı da uç sınırlaması yok, her kalınlıktaki ucu takabilirsin. Matkaplarda kovan çapını geçemezsin ki o da en fazla 13 mmdir. Kırıcının normal delme ayarı da vardır yani illa ki kırıcı şeklinde kullanman şart değil.
    Siz sipariş verirseniz sds uç da tavsiye ederiz.

Aeg matkap da işini görür mü görür, alma demiyorum ama şimdiki aklım olsa düz matkaba para vermezdim.
    Benim de tam olarak bahsettiğim bu.

SDS Plus varken düz matkap almaya gerek yok. Düz matkap daha ufak, kompakt olabilir ancak SDS Plus çok daha işlevsel ve faydalı.

Buyuk ihtimal uclarim ve Stanley sds matkabim bugun gelecek.15 martta kullanabilecegim 50 lira indirim oldu bu alisveristen.O zamanda 12v lik sarjli vidalama alcam.
    Max Extra (mx1213 - mx1215) ve Hyundai aklimda simdilik.Diger markalarida arastirayim biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERYX -- 11 Şubat 2020; 12:8:43 >
  • quote:

Buyuk ihtimal uclarim ve Stanley sds matkabim bugun gelecek.15 martta kullanabilecegim 50 lira indirim oldu bu alisveristen.O zamanda 12v lik sarjli vidalama alcam.
    Max Extra (mx1213 - mx1215) ve Hyundai aklimda simdilik.Diger markalarida arastirayim biraz.
    Gayet güzel tercih.

Daha önce de bahsettiğim gibi markası bile belli olmayan yıllar yıllar önce aldığımız Çin malı SDS Plus matkap Bosch darbeli matkabın nefesinin yetmediği alanlarda zahmetsiz bir şekilde işimizi gördü. Aldığınız SDS Plus matkap son derece iyi. Hayırlı olsun.
    Teşekkürler...

Uçlar Amazondan geldi.Böyle bir kargo sistemi ilk defa görüyorum.Mesajlar falan 2 saat icinde gelicez diye.Evde misiniz onaylayin falan.Telefonla arıyorlar sistemden.Sonra bağlıyor.Gelen çocukta çok kibardı.Kutulama vs çok iyi.Koli bandı bile farklı.Çaprazlama iplikler var içinde.Rastgele paketlenmemiş.Hizmete bayıldım...
    Hepsijette dagitimda...Matkapta gelir heralde 5 gibi.

• Matkap işlerinden hiç anlamayan biri olarak benimde tavsiyeye ihtiyacım var.

Yapacağım iş en fazla duvarı delip kablo geçirmek, çivi takmak için duvarı delmek bir de ağacın gövdesine aşı yapmak için matkapla delmek gerekiyor.
    Darbeli matkap veya kırıcı falan ne almak gerekiyor bilmiyorum. Arkadaştan bir ara duvarı delmek için bosch matkabı ödünç almıştım profesyonel bir aletti ama ben amatörüm senede belki 1-2 kere kullanacağım birşey için profesyonel bir alet almak mantıklı gelmiyor.
  • Ev işlerinde ayda yılda bir duvar delmek için kullanacağım bir matkaba ihtiyacım var. Uca filan ekstra para vermek istemiyorum. Hyundai hp710 modelinin hepsiburada da iyi yorumları var. Ne dersiniz iş görür mü?

https://www.hepsiburada.com/hyundai-hp710set-710w-darbeli-matkap-pls-canta-16-parca-uc-set-p-HBV00000FGZ40?magaza=eschırdavatbahce

• Normal matkap yerine Kırıcı delici olanı almanızı tavsiye ederim. Hyundai BHD2413 modeli olabilir. Çok daha rahat ve hızlı kullanırsın, rahat edersin.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.