Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.353
Cevap
37
Favori
349.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mavi seri iyidir, en az 15 sene kullanırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • albati kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler o zaman şu iyi gider ;

http://www.hepsiburada.com/skil-710-watt-darbeli-matkap-p-HRBOSCHF0156290AA#reviews

3 tanede uç varmış yeter heralde ekstra uç lazım olursa hırdavatçıda bulurum zaten uçları geneldir bunların diye düşünüyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Teşekkürler o zaman şu iyi gider ;

http://www.hepsiburada.com/skil-710-watt-darbeli-matkap-p-HRBOSCHF0156290AA#reviews

3 tanede uç varmış yeter heralde ekstra uç lazım olursa hırdavatçıda bulurum zaten uçları geneldir bunların diye düşünüyorum...

Henüz almadıysanız yanına bu üçlü seti ekleyin derim. Yüksek performanslı tungsten uçlar. Ben elimdeki Makita ile çoğu betonu peynir gibi deliyorum bu uçlarla.
    http://www.hepsiburada.com/piranha-x58080-hi-tech-bullet-beton-matkap-uc-seti-pm-hrklprx58080

• albati kullanıcısına yanıt
    Sipariş vermedim bunuda eklerim sağolun...

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Hocam hepsiburadadan matkap alacağım

Bosch Gsb 1300 550W olanı 185
    Bosch Gsb 1300 re 600w olanı 235

genelde herkes 1300 re demiş ancak
    1. sorum RE lii modelin watt dışında ne farkı var
    2.si 50 tl lik fark değer mi
    3. birde AEG Sbe 705RE modeli var 216 tl ye

Ev kullanımı, her işi kendim yapmayı severim. özellikleri fazla olursa kullanmaktan çekinmem

Hangisini öenrirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MedicuS_

quote:

Ev kullanımı, her işi kendim yapmayı severim. özellikleri fazla olursa kullanmaktan çekinmem

Hangisini öenrirsiniz

2 Bosch arasında watt dışında mandren farkı var. Biri anahtarlı mandren diğeri elle sıkılandan.
    Ben çok sık kullanmadığım için daha sağlam tutması açısından her zaman anahtarlı mandren tercih ederim.
    AEG de çok iyi bir markadır, o matkaptan alıp satmıştım ben.

HB'de dünkü 200 üzeri 50 TL indirim kampanyası çok iyiydi, kaçırmasaydınız keşke.

• quote:

quote:

quote:

Hangisini öenrirsiniz

2 Bosch arasında watt dışında mandren farkı var. Biri anahtarlı mandren diğeri elle sıkılandan.
    Ben çok sık kullanmadığım için daha sağlam tutması açısından her zaman anahtarlı mandren tercih ederim.

HB'de dünkü 200 üzeri 50 TL indirim kampanyası çok iyiydi, kaçırmasaydınız keşke.

Hocam sizden cevap gelmeyince AEG yi aldım. bosch un mavi 13 re modelinden watt ve tork olarak daha iyi. Fiyatı daha ucuz. Ekstra hediyeleri de kaliteli.

AEG 705 re ile bosch 13 re modelleri arasında siz olsanız hangisini alırdınız.
    Artılarını eksilerini yazarsanız sevinirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hangisini öenrirsiniz

Hocam sizden cevap gelmeyince AEG yi aldım. bosch un mavi 13 re modelinden watt ve tork olarak daha iyi. Fiyatı daha ucuz. Ekstra hediyeleri de kaliteli.

AEG 705 re ile bosch 13 re modelleri arasında siz olsanız hangisini alırdınız.
    Artılarını eksilerini yazarsanız sevinirim

Hayırlı olsun, çok iyi bir matkap almışsınız.
    Bosch ile aralarında fazla fark yoktur, Bosch'un TR'de biraz daha fazla servisi vardır. Onun dışında farklı değiller.

• Tekrar Merhaba :)

Ben aradan geçen 21 güne rağmen hala alamadım. Bosch PSB 10.8 i biliyormusunuz? 2 akülü kampanya var şuan akülerde 2.0 Ah, GSB 10.8 PSR 10.8 mi vb derken şimdi bu PSB yi keşfettim. Mavi seri değil ama mavi seri ye benziyor sanki.

https://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/16746
  • yyusa Y kullanıcısına yanıt
    Ben olsam 10 voltluk yeşil seriye o kadar para vermezdim.
    İndirimleri takip edin, mesela yukarda yazdık, tek akülü aynı alet 200 tlden satıldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusuruma bakmayın, Yukarıyı okudum bir kaç kez ama aynı özelliklere benzer yada yakın 200 TL altına satılan makina hangisi göremedim. Son yorumlarda da hep kablolular konuşulmuş, Kızmazsanız Model verme şansınız varmı? O modele kilitlenip indirim bekleyeceğim.
    Amacım Duvar,demir vb delmek ve zorlanmadan vidalama yapmak. Evde darbeli kablolu matkap ım var o yüzden kablosuz bakıyorum. 1 tane hediye 1 tane de kendime alacağımdan tanesi 200 TL altı birşey bulursam harika ötesi olur. Tekrar çok teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

Kusuruma bakmayın, Yukarıyı okudum bir kaç kez ama aynı özelliklere benzer yada yakın 200 TL altına satılan makina hangisi göremedim. Son yorumlarda da hep kablolular konuşulmuş, Kızmazsanız Model verme şansınız varmı? O modele kilitlenip indirim bekleyeceğim.
    Amacım Duvar,demir vb delmek ve zorlanmadan vidalama yapmak. Evde darbeli kablolu matkap ım var o yüzden kablosuz bakıyorum. 1 tane hediye 1 tane de kendime alacağımdan tanesi 200 TL altı birşey bulursam harika ötesi olur. Tekrar çok teşekkür ediyorum.

Estafullah hocam neden kızayım, tavsiye vermekten memnuniyet duyarım aksine.
    Sıcak fırsatlarda da bir başlık var arada oraya da tavsiye yazıyoruz demek ki ben karıştırmışım orayla.
    HB'de indirim vardı ama bitmiş.
    Burdan inceleyin :
    https://forum.donanimhaber.com/m_78250896/mpage_13/tm.htm

10 volt ile vidalama ve yumuşak zemin delme dışında çok bişey yapamazsınız.
    İnce saç, ahşap falan delebilir en fazla.

Siz matkap gibi beton delen akülü bişey bakıyosanız en az 14 volt ve darbeli olanlara bakacaksınız.
    Onların da fiyatı 400-500 TL'den başlıyor.
    Bana göre elinizde kablolu matkap varsa çok gerekli değil.
    Genelde o tarz aletleri çatı, inşaat vs elektrik imkanı zor olan yerlerde profesyonel olarak kullanırlar.
    Alet pahalılaştıkça akü ve yedek parçası da pahalı oluyor. Buna da dikkat edin.

Tek modele odaklanmayın derim. Büyük markaların (Bosch, Makita, DeWalt, Metabo, Aeg vs.) birbirlerine pek üstünlüğü yoktur.
    Dikkat edeceğiniz şey lityum ion pilli olması ve ihtiyacınız tam olarak nedir buna karar vermeniz.
    Ayda yılda bir kullanacağınız özellik için gaza gelip bür sürü para vermeyin derim.
    Ben bu işi profesyonel yapan bir çok ustanın elinde Einhell, DBK, MacAllister gibi ikinci, üçüncü sınıf modeller sıklıkla görürüm.

• http://www.hepsiburada.com/bosch-psb-650re-650w-kompakt-seri-cantali-darbeli-matkap-p-HRBOSCHPSB650
    http://www.hepsiburada.com/aeg-sbe-705re-705-watt-cantali-setli-darbeli-matkap-p-HRCNTAEGSBE705

Bu 2 üründen hangisini seçmeliyim, Dayanıklılık ön planda.
    Bosch çin üretimi, acaba Aeg nerenin üretimi bilen var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

http://www.hepsiburada.com/bosch-psb-650re-650w-kompakt-seri-cantali-darbeli-matkap-p-HRBOSCHPSB650
    http://www.hepsiburada.com/aeg-sbe-705re-705-watt-cantali-setli-darbeli-matkap-p-HRCNTAEGSBE705

Bu 2 üründen hangisini seçmeliyim, Dayanıklılık ön planda.
    Bosch çin üretimi, acaba Aeg nerenin üretimi bilen var mıdır?

Ben olsam AEG alırım hem wattı yüksek hem de Bosch'un mavi serisine denk.

• Teşekkür ederim. Ben de öyle düşündüm. Peki bu ürünle Aeg arasında seçim yapsanız hangisini seçerdiniz.
    Bu matkap seçimi zor işmiş.
    http://www.hepsiburada.com/bosch-gsb-13-re-600-watt-profesyonel-darbeli-matkap-p-HRENSBOSCHGSB13R?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 8 Ağustos 2016; 15:44:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Teşekkür ederim. Ben de öyle düşündüm. Peki bu ürünle Aeg arasında seçim yapsanız hangisini seçerdiniz.
    Bu matkap seçimi zor işmiş.
    http://www.hepsiburada.com/bosch-gsb-13-re-600-watt-profesyonel-darbeli-matkap-p-HRENSBOSCHGSB13R?magaza=Hepsiburada

Arada 100 Watt fark var, AEG bir adım önde.

• dewalt d25123k ile makita hr2470 arasinda kalmistim. ikisi de kirici delici ve ayni segmentte sayilirlar. dewalt in kirici ozelliginin, makita nin ise delici ozelliginin daha iyi oldugun belirtiyorlar daha cok.

dewalt d25123k ayni zamanda 3 adet uc veriyor. bu artisi.

fakat, hiz ayari olmasi, nispeten daha uygun fiyati, ve delme islemlerinde, daha guclu oldugunu belirtenler sebebiyle makita hr2470te karar kildim. makita ya, dewaltla beraber verilen uclari da alirsam muhtemelen makita ayni fiyata gelmis olur, ama simdilik kalsin diyorum

umarim memnun kalirim
  • hr2470 siparisim geldi, yerde seramik kirmam gerekiyordu. bir de yassi uc aldim bosch, uc guzel, matkap guzel, kiriyor. fakat, bu tarz aletleri kullanirken arada mola vermek lazim, hicbirseyi fazla zorlamayi sevmem..

makina guzel, kullanacak arkadaslara tavsiye ederim, alcipan ustasi vardi o da begendi makinami
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın, Güzel makina.

• Öncelikle hayırlı olsun. Dewalt ve makita profesyonel seri olduğu için ikisi de sizi üzmedi. Ben gerek servis bolluğu gerek orijinal ve muadil yedek parça çeşitliliğinden dolayı bosch gbh 2-26 dre modelini almıştım. Bu seviye aletler zaten bariz farkla ayrılmazlar birbirlerinden. Hepsi pro anlamda gayet iş görür ürünlerdir ki ben kendim amatör kullanıcı olduğumdan dolayı uzun yıllar kullanırım diye düşünüyorum. Zira tanıdığım bir sıhhi tesisatçı alt model başka bir bosch kırıcı deliciyi uzun yıllar beton, tuğla duvar kırma gibi ağır işlerde yoğun olarak kullandığı halde tabiri caizse halen canavar gibi çalışıyordu. Dediğiniz gibi her ne kadar ağır iş makineleri olsa da bu aletler soluksuz olarak uzun zaman kullanmamak gerekiyor. Özellikle kırıcı özelliğini kullanırken makineyi yarım saat, 45 dakikadan fazla soğutmadan kullanmamak gereklidir. Ayrıca yine bu aletler için satılan aşağıda fotoğrafını koyduğum kırıcı/delici uç yağı alıp kırma işini yapmadan önce ısınmayı geciktirmek için ucun matkaba giren kısmını yağlayıp öyle kullanmak çok daha sağlıklıdır.

Matkap tavsiyesi

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.