Şimdi Ara

MASTER TEST(YOL TUTUŞ VE FRENLEME TESTLERİ) 12 C SINIF SEDAN ARAÇ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
3
Favori
7.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eyvah ki ne eyvah komşular. Jetta için kuru zemin yol tutuşta '' Fue el menos capaz!'' demişler. Ne demek bilmiyorum ama fena giydirmişler gibi geldi capaz falan.

Tüm videolar izlendikten sonra DeepNote: Cruze ve linea beni pozitif anlamda, jetta ve impreza negatif anlamda şaşırttı beni. Hatta impreza hayal kırıklığı oldu. 4 çeker bir araçta yol tutuş konusunda bu zaafiyet hayret doğrusu.

Ayrıca bazı testlerde jetta çok da kötü bir performans göstermiyor gibi görünse de çok düşükj puanlar almış o da ilginç.

Her neyse @ikayaoglu çok teşekkürler keyifle izledim videoları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 6 Şubat 2013; 22:43:18 >
  • değerler ibretlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmosferik 8000rpm -- 6 Şubat 2013; 22:42:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bberko

quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

i30 nerde ? bütün külüstürleri teste almışlar

aa niye acaba, i30 çok kaliteli ya hani ondan olmasın sakın

cruze ve linea nın üst düzey puan aldıgı karşılaştırmada iyikide i30 olmamış valla...

bi kaç tık kaliteli gelir i30 bu külüstürlere..
  • Değerler oldukça kolpa. Türkiye'de satılmayan modeller hariç test yapılan araçlar arasında kullanmadığım ya da binmediğim Impreza ve Mazda 3 var sanırım. Mazda 3'ün de Focus II ile aynı platforma ve yürüyen aksama sahip olduğunu da biliyoruz.

Yanal ivmenin ingilizcedeki teknik karşılığı sanırım skidpad. Bu testte de bu araçlara ait değerler verilmiş. Ben üşenmeyip onları derlediğimde testteki sonuçlara göre jetta 0.82 cruze 0.87 elantra 0.87 mazda3 0.87 focus 0.86 değerleri elde edilmiş. Biraz araştırma yaptım ve bu değerlerin yüksek çıktığı araçların Porsche gibi, Viper gibi araçlarda 1.00 değerinin üzerine çıktığını gördüm:

http://www.motortrend.com/features/performance/112_0810_americas_best_handling_car_contenders_instrument_tests/photo_23.html

Bence test dediğin böyle olur:

Cruze'a da mok atmayın, iyi yol tutuyor benim Korelim

• Dünyanın sayılı 4 çeker ve aracın merkezkaç kuvvetini aşarıya çeken boxer motoruna sahip bir araba berbat puan alırken elin lineası,cruzesi harikalar yaratıyor..
  • lastik olarak aynı ebat ve aynı markamı kullanılmış acaba ?

eğer yol tutuşu araba markası ile oluyorsa o zaman lastikçiler yalan söylüyor demektir :)

benim bildiğim bir test tamamen eşit şartlarda yapılır ama bu tür testlerde sürücünün davranışları bile etkili olabildiğinden şahsen ben pek itibar etmiyorum

bu durumda araçları kullanan şahıs bir markayı üstün göstemek isterse araçları da ona göre kullanacaktır
  • Sanırım düşük puan en iyiyi gösteriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meksikalılar test etmiş inanmak güç Linea nın bu kadar iyi olması mümkünmü gerçekten. Jetta- Focus sonuçlarına çok şaşırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

Değerler oldukça kolpa. Türkiye'de satılmayan modeller hariç test yapılan araçlar arasında kullanmadığım ya da binmediğim Impreza ve Mazda 3 var sanırım. Mazda 3'ün de Focus II ile aynı platforma ve yürüyen aksama sahip olduğunu da biliyoruz.

Yanal ivmenin ingilizcedeki teknik karşılığı sanırım skidpad. Bu testte de bu araçlara ait değerler verilmiş. Ben üşenmeyip onları derlediğimde testteki sonuçlara göre jetta 0.82 cruze 0.87 elantra 0.87 mazda3 0.87 focus 0.86 değerleri elde edilmiş. Biraz araştırma yaptım ve bu değerlerin yüksek çıktığı araçların Porsche gibi, Viper gibi araçlarda 1.00 değerinin üzerine çıktığını gördüm:

http://www.motortrend.com/features/performance/112_0810_americas_best_handling_car_contenders_instrument_tests/photo_23.html

Bence test dediğin böyle olur:

Cruze'a da mok atmayın, iyi yol tutuyor benim Korelim

Daha kaliteli testler kendini hemen belli ediyorum paylaştığınız video da görüldüğü gibi.

İlk paylaşılan video içinde teşekkürler ancak şu varki böyle amatöre yakın testlerde sürücü, lastik jant ebatı çok şeyi değiştirir itibar edilecek sonuçlar olduğunu sanmıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bberko

quote:

i30 nerde ? bütün külüstürleri teste almışlar

aa niye acaba, i30 çok kaliteli ya hani ondan olmasın sakın

cruze ve linea nın üst düzey puan aldıgı karşılaştırmada iyikide i30 olmamış valla...

bi kaç tık kaliteli gelir i30 bu külüstürlere..

Once yorumu okudum, sonra sener abim gelmis dedim, sonra uye ismine baktim, vay be yanilmisim dedim.

• ya milletin niye bu kadar zoruna gidiyo cruze ile lineanın iyi olması, herkes kendi markasını övmüş, lineayı bu kadar hafife almayın sonuçta dünyadaki en iyi 4 araç markası içinde olan fiatın arabasıdır ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ligdevi

ya milletin niye bu kadar zoruna gidiyo cruze ile lineanın iyi olması, herkes kendi markasını övmüş, lineayı bu kadar hafife almayın sonuçta dünyadaki en iyi 4 araç markası içinde olan fiatın arabasıdır ...

dünyanın en iyi 4 markasından biriymiş

herkes kendi markasını övmüş diyorsun

sen ne yapıyorsun peki

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

quote:

Orijinalden alıntı: ligdevi

ya milletin niye bu kadar zoruna gidiyo cruze ile lineanın iyi olması, herkes kendi markasını övmüş, lineayı bu kadar hafife almayın sonuçta dünyadaki en iyi 4 araç markası içinde olan fiatın arabasıdır ...

dünyanın en iyi 4 markasından biriymiş

herkes kendi markasını övmüş diyorsun

sen ne yapıyorsun peki

çaktırma kardeş, bizde sürüye uyduk :D

• Subaru'nun test verisini anlarım sonuçta wrx sti yürüyeni yok.
    Fakat linea'nın sonuçları inandırıcı gelmedi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.