Şimdi Ara

Masaüstü mü Dizüstü mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Biliyorum belki yeri değil ama oyun(BATMAN,AC,COD....vb) oynadığımdan dolayı buraya yazıyorum.Benim sıkıntım aşağıda yazdığım sistem artık yetersiz gelmeye başladı.OC yaparak veya işlemci,ekran kartı değiştirerek bir süre daha bu sistemi kullanabilirim.Fakat 2.düşünce komple masaüstünü kaldırıp iyi bir oyun dizüstü bilgisayarı almakta olabilir.Biliyorum her ikisininde avatajları ve dezavatajları var.Sizin tercihiniz ne olurdu.?Aşağıda hem mevcut sistemimi almayı düşündüğüm işlemci ekran kartı modellerini veya dizüstü bilgisayar seçeneklerini yazıcam tavsiye verirseniz sevinirim.ÖNEMLİ OLAN YAPILACAK OLAN DEĞİŞİKLİK EN AZINDAN 4 SENE KULLANILACAK ŞEKİLDE OLMALI.

Mevcut Sistem

AMD FX 6100 3.3GHZ AM3+ İŞLEMCİ
    GIGABYTE 970A-DS3 AM3+ ANAKART
    4+4GB KINGSTON DDR3 1066 RAM
    AMD HD5850 1GB DDR5 256BIT SAPPHIRE E.KARTI
    750W KASA

Alınması gereken

AMD FX 8370E 4.2GHZ AM3+ İŞLEMCİ ortalama fiyat 710TL
    AMD R7 370 4GB GDDR5 256BIT EKRAN KARTI ortalama fiyat 725TL

Bu parçalar 4 sene götürür mü?

Dizüstü olarak ise

Monster ABRA serisi fiyat 3400TL

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-2-1.html#.VjzduvnhAdU

• O monster geçen yaz 2.5tu la ne ara pahalandı öyle :D

konuya gelicek olursak kasa toplama imkanın varken boyle bi soru sorman saçmalıktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiro Battousai -- 6 Kasım 2015; 19:59:03 >
  • mustafa080 M kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını Sapphire R9 380 ile değiştir R7 370 e o kadar para verilmezhttp://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-380-nitro-dual-x-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa080 M kullanıcısına yanıt
    ekran kartını sapphire 4gb 380 yap 4 sene götürür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.