Şimdi Ara

Marvel'de ve Dc'de en iyi dövüşen çr karakteri kimdir? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
3.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şehirde, insanların yaşadığı yerlerde, şansı çok daha az Cap'in.

Bomboş arazide daha fazla ama.

Cap, dağ komandosu abi işte, hadi biraz da ajan, biraz da gerilla, ama nihayetinde bölük lideri.

CAP başkalarına komuta ederken daha iyi, CAP bir Aslan Batman bir Amur Kaplanı...

Batman sanki bir SEAL, adeta bir SAS, adeta bir Jason Bourne.

Batman sanki bir Chuck Norris, bir Malkoçoğlu, bir Tarkan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urazs -- 5 Ekim 2015; 20:10:20 >

• Çocukken dünya kadar Ninja Kaplumbağa figürüm vardı, çok severdim, hala da severim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urazs

Wolverine'i NAH alır hand to hand'de.

Yani Wolverine kendini kısıtlamaz ise ve cidden öldürmek isterse alamaz Mahmutçuğum Cap.

Yoksa elbette Wolvie ile başabaş dövüşür CAP, ama iş çok ciddi ise, fazla dayanamaz.

Kalkan CAP'in bir parçası mı?

O zaman adamantium iskelet ve pençelerde Wolvie'nin parçası.

Cap fazla yaşayamaz öyle pata küte bir dövüşte.

Wolverine Iron Man civarı ve üstü olmayan kahramanların ölümüne yakın dövüşe girmek isteyeceği biri değildir.

Cap'in şansı yok, bunu o da bilir, Wolvie'de bilir, ölümüne bir dövüşte şansı yok Cap'in.

Hand To Hand de Spider Man bile girmemeli ölümüne dövüşe Wolvie ile, uzaktan çalışmalı, taktik yapmalı.

Ha Colossus dersin anlarım, Omega Red dersin Sabretooth dersin anlarım, bunlar da Wolvie ayarında ölümcüldür yakın dövüşte.

Cap ı ıhh...

Cap bu adamları öyle dibine girip pata küte dövemez eğer yazar şaçmalamaz ise, kalkanı çok iyi kullanması lazım, ama salak herif atıp duruyor kalkanını hep, huyu bu, yalan mı len? bu bahsettiklerim de,, Batman de, o kalkanı rahatlıkla yakalayabilecek yetenektedir.

Sabretooth'da, Omega Red'de, Batman'de, Spider Man de, Wolverine de, hepsi.

Omega Red zaten yok eder, imha eder Cap'i hiç başlatma bile yani, Carbonadium Coil uzantıları neredeyse Adamantium kadar sağlam ama çok daha esnek ve adamda death factor var, Wolvie'nin tam tersi, vampir gibi yaşam enerjisini emiyor rakibin.

Misal kalkıp da Bane Sabretooth'u birebir dövüşte alır demem ben, ama Cap alır büyük ihtimalle Bane'i, lakin Sabretooth ile ölümüne bir dövüş Wolverine'in harcıdır.

Cap en fazla kaç saat savunmada kalacak kalkanı ile 10 saat mi?

Wolverine 10 gün durmadan, yorulmadan saldırabilir, hele hele adamantium iskelet yoksa aşırı hızlı iyileşiyor, çok daha enerjik oluyor, Cap dayanamaz.

Bütün yazarların yaptığı değil, MADEM CAP'İ kalkanı ile bir bütün olarak düşünüyorsun, o zaman Mahmutçuğum Batman'i de tüm BATCAVE ile, Batmobil ile, bilmem ne ile bir bütün olarak düşeneceksin, İSTEDİĞİ an yararlanabiliyor bunlardan ve HEPSİ DE kendi emeği çünkü.

Ve yine diyorum Batman'in bunlara da ihtiyacı yoktur ŞEHİR ortamında CAP'i yenmek için, biraz insaf edin.

KAZANMASI için KOŞULLARI SINIRLAMAK ZORUNDA OLAN CAP'TİR, BATMAN DEĞİL.

10 FARKLI SENARYO GELİŞTİRİN, BATMAN'İN 9'UNDA ONU GALİP ÇIKARACAK CEVABI OLUR CAP'E.

Tek zorlanacağı -BAKIN ZORLANACAĞI DİYORUM, KESİN KAYBEDER DEĞİL- koşul, kapalı, çıkışı olmayan bir yerde CAP ile kısılıp kalmasıdır.

Tamamen kapalı bir yerde yani.

İŞTE O ZAMAN O DAHA UZUN SÜRE DAYANABİLME, DAHA HIZLI METOBOLİZMA, DAHA YOĞUNLAŞMIŞ KEMİK VE KAS KÜTLESİ BİR ANLAM KAZANIR SADECE...

Ayrıca BANE, CAP'ten çok daha güçlü bir SÜPER ASKER serumu kullanıyor; VENOM.

Venom hali ile CAP ile güreş etseler, CAP bir çocuk kadar güçsüz kalır BANE karşısında biliyorsun değil mi?

Sabretooth dan bile güçlü oluyor, neredeyse Spider Man oluyor adam, ama Sabretooth eğer öldürmek serbest ise bence alır Bane'i...

Ama tabi BANE önce kemiklerini kırmazsa, ne var ne yok yani, orada pençeleri, direk öldürmeye odaklı atakları Sabretooth2u avantajlı kılıyor bence yine de.

Batman süper askerlere, CAP'ten çok daha güçlü süper askerlere, robotlara vs vs alışık yani, dert değil, KALDI Kİ aralarında fazla bir FARK yok zaten, en büyük fark metobolizma da, daha uzun süre dayanabilme konusunda, diğer konularda oldukça yakınlar...

Kapalı mekan...

Orada bile bir sürü yüksek tahrip gücüne sahip patlayıcısı bilmem nesi, gazı zartı zurtu var adamın, fiziken de yakın Cap'e, dövüş yeteneği de daha üstün.

Baktı adam dayanıklı ve normal insan değil, C-4'lü bataranglarını çakacak kafasına uzaktan bayıltacak, ağır yaralayacak Cap'i kapalı bir mekan bile olsa nedir yani, hep yaptığı şey...

Kalkanını almak cidden o kadar zor değil CAP'in, Batman alabilir gayet, zaten buna gerek kalmadan adam kendi atıp durucak habire keko gibi.

Rakip CAP olmasın, Wolverine olsun, ya da İron Man, ya da Spider Man, Batman için DAHA DİKKATLİ OLMA, daha ince planlar yapıp, koşullar yaratma zamanı gelmiş demektir.

Captain America Batman'i İKİ KERE DÜŞÜNDÜRECEK KAPASİTEDE BİRİ DEĞİL.

TEK BOYUTLU BİR KARAKTER, DÖVÜŞ YETENEĞİ VE KALKANI VE AZ ÇOK OLAN FİZİKSEL ÜSTÜNLÜĞÜ, SAHİP OLDUĞU ŞEYLER BUNLARDAN İBARET BATMAN'İN ÜZERİNE.

BATMAN'İN ÇOOOOK DAHA FAZLA ŞEYİ VAR, AVANTAJI VAR, ÖYLE Kİ SAY SAY BİTİREMEM.

E bunu da çok iyi biliyorsun Mahmutçuğum zaten, Cap'in kazanma ihtimalinin normalden FAZLA OLDUĞU KAPALI MEKAN koşulunu da KENDİM belirttim zaten.

Daha konuşacak ne var ki bunun üzerine?

Cap'in ne muhteşem bir atlet olduğunu tabii ki biliyorum, ama Batman de öyledir, aşağı kalır yanı yoktur.

Bu ikisi RASTGELE karşılaşıp birbirine dalmayacak herhalde, bu en saçma dövüş senaryosu, böyle birşey var mı abi?

Olacak olan şudur, ister CAP yazarı yazsın, ister Batman yazarı.

Batman RASTGELE karşılaşsa dahi bir süre rakibini tartacak, sonra da pata küte yakından dövüşmenin en iyi yöntem olmadığını, az da olsa risk içerdiğini anlayacak...

O noktadan sonra CAP'in zerre şansı yok.

Bunu çok iyi biliyorsun sende.

Batman geriye çekilmeyi kafaya koyarsa taktiksel olarak CAP onu durduramaz, engelleyemez, takip bile edemez, Spider Man dersin anlarım, ki onu bile yanıltıp ortadan rahat rahat kaybolur Batman.

Mevzu yazar abartması değil, Batman yıllardır böyle yazılır çizilir, buna SAÇMA DEMEK, Cap'e serum verdiler böyle oldu demek kadar saçma yani. :D

Hepsi süper kahraman, BATMAN normal insan ALGISINI YENELİM ARTIK, değil, dünyada kimse 1000 de biri kadar bile yetenekler bütünü olabilir mi Batman'in olamaz, o yüzden adı SÜPER KAHRAMAN zaten.

Bak kendi verdiğin örnekte bile var bu, Ninja Kaplumbağa?

Yani Mahmutçuğum, hepsine böyle bakıyoruz, normal bu.

Bende saçma maçma desem bile alsında AYLAR İÇİNDE o kadar iyi bir dövüşçü olmasının da kendince bir açıklaması var, Süper Asker serumu beynini de geliştiriyor, çok çabuk öğreniyor vs vs...

Ha, ama cidden Wolverine ile ölümüne bir dövüşe asla giremez CAp yakından.

Wolverine ile aşık atabilmesinin sebebi hem kendi GÖZÜPEKLİĞİ, hemde Wolverine öldürmeyecek zaten hem o biliyor, hem Wolverine biliyor bunu.

Ama ben sana birşey diyeyim mi?

Beni gözü dönmüş bir Wolverine den bile daha çok etkileyen biri varsa o da Spider Man'dir.

Spider Man çok çok özel bir karakter.

Ayrı seviyorum keratayı.

Ben Batman olsam, konuşa konuşa etkilerdim, Spidey zaten hayran olmaya dünden razı.

Bence Marvel'da gözü tamamen döndüğünde tehlike oranı en çok artan kişi Spider Man, Wolverine bile değil...

Hocam Dovus sanati uzmanligindaki bir savasla fiziksel guc gibi extra kisimlar eklenmemeli bana kalirsa Yoksa hand to hand te elbet wolvi CA yi lime lime eder ben hand to hand derken biraz da dovus tekniklerini daha iyi bileni kasdetiyorum
    mesela Superman in mi bilgisi daha iyi yoksa batman in mi dovus sanatinda?
    Burada superman in gucunu ele alirsak dovus sanatina odaklanmanin disina cikariz Teknik olarak Batman daha iyi diyebiliriz ama

Bu yuzden en iyi dovuscu olarak CA en iyiler arasinda

Yazacak cok sey varda benim o kadar vaktim olmadigindan biraz ozet gececegim

Batman i aslinda dediginiz gibi, Death Battle sirasinda savasa dahil edebilecegi ekipmani var baya Fakat benim dusundugum savas tam olarak o degil

Hani DC vs Marveldaki gibi bir karsilasma da ki gibi normal bir batman ve ca kapismasi.
    Sadexe savas alaninda yapabilecekleri her sey.
    Batman i de bu yuzden kemerlerinden ayirmiyorum, cunku zaten her zaman o sekilde yazilip ciziliyor CA da ayni sekilde kalkansiz olmaz, yani bir butun dedigim bu dogrusu

Bir de TMNT yi ornek olarak verdim İsterseniz bir dovus sanatinda tam olarak kac yilda uzman olunur diye tanidiginiz usta bir dovus sanatcisi varsa sorun Ben forumdan bu konulari bilen biriyle konusmustum zamaninda, tmnt ustalasma yonunden en mantikli ilerleyisi yaptigi icin ornegi de oradan veriyorum

Mesele mutant kaplumbaga ninja olabiliyor degil yani Ustalasirken ki o sure ama ca hakkinda fikriniz degistigi icin gerek kalmadi tartismaya

Yav bu arada kalkani gereksiz yere firlatmaz ki hic bir zaman CA Ustaca kullanir Sanki dogdugundan beri kalkanla buyumuscesine
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Çocukken dünya kadar Ninja Kaplumbağa figürüm vardı, çok severdim, hala da severim.

Ben de severim baya Ama hic figur alamadim

• Katılıyorum efenim.

İtiraz ettiğim bişey varsa yazarım, genel olarak katılıyorum lakin.

Ama işte ÇR olayı böyle, yazarların verdiği genel veriler neyse o.

Bazı şeyler ciddiye alınmıyor bazen, ama genel olarak bariz kabul edilen şeyler var, 127 dövüş sanatı ustalığı da onlardan biri, yapçak bişi yok.
  • Ben dinozor olduğum için, eheh, ben çocukken ortalık Ninca Kaplumbaa dan geçilmiyordu Mahmutçuğum.
  • quote:

Ben dinozor olduğum için, eheh, ben çocukken ortalık Ninca Kaplumbaa dan geçilmiyordu Mahmutçuğum.

Bir ara ebay den falan almayi dusunuyorum ama hadi hayirlisi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • urazs U kullanıcısına yanıt
    Batman ve JL okuyan adamlar bilir yani Batman'in ne denli tehlikeli olduğunu. Tartışmaya gerek bile yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bLackMumbLe

Facebook derken? İnşallah Çizgi Roman Meraklıları, Turkish Comics gibi velet grupları değildir. Öyleyse hiç uğraşma zira o grupların aşağı yukarı %95'lik bir kısmı film ve dizi fanlarından oluşuyor.

Dizisi çıkmadan önce Daredevil'den bi haber olan adamlar şimdi Daredevil fanboyluğu yapıyorlar. Green Arrow'a, Arrow diyen veletler çizgi roman konusunda millete ders vermeye çalışıyor. Yani takip edeceksende gülüp eğlenmek için takip et ama tartışmaya girme.

Buradan bi arkadaş, oradakilere laf anlatamayıp beni çağırmıştı ama iki mesaj sonra pes ettim. Nato kafa nato mermer, duvarla konuşsam daha çok şey anlar.

Ben :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emriva12

quote:

Orijinalden alıntı: bLackMumbLe

Facebook derken? İnşallah Çizgi Roman Meraklıları, Turkish Comics gibi velet grupları değildir. Öyleyse hiç uğraşma zira o grupların aşağı yukarı %95'lik bir kısmı film ve dizi fanlarından oluşuyor.

Dizisi çıkmadan önce Daredevil'den bi haber olan adamlar şimdi Daredevil fanboyluğu yapıyorlar. Green Arrow'a, Arrow diyen veletler çizgi roman konusunda millete ders vermeye çalışıyor. Yani takip edeceksende gülüp eğlenmek için takip et ama tartışmaya girme.

Buradan bi arkadaş, oradakilere laf anlatamayıp beni çağırmıştı ama iki mesaj sonra pes ettim. Nato kafa nato mermer, duvarla konuşsam daha çok şey anlar.

Ben :D

Evet

• Ne çok batmanci varmış

• cap. ın herhangibir eğitimi varmı dövüş konusunda ? ÇR lerine yabancıyım. Adam güçsüz, hasta, belki 1 sene sonrasını göremeyecek durumdayken birden bire güçlerine kavuştu. Herhangibir dövüş tekniği bilmemesi lazım.
  • Tamamen insan olarak Batman

• Ahh ahh, Batmanda ki dovus yetenegini Hulka yukleyeceksin. Onune geleni yatirir

• quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

cap. ın herhangibir eğitimi varmı dövüş konusunda ? ÇR lerine yabancıyım. Adam güçsüz, hasta, belki 1 sene sonrasını göremeyecek durumdayken birden bire güçlerine kavuştu. Herhangibir dövüş tekniği bilmemesi lazım.

Judo ve box stili var.

• urazs U kullanıcısına yanıt
    @urazs
    öncelikle çok güzel yazmışsiniz peki acaba
    deathstroke vs batman hakkında ne dersiniz
    ayrıca dc de en iyi dovusecek olan karakter wonder woman dir açık ara farkla kadın doğduğundan beri savaşıyor ve savaşın kendisinden savaşMayı öğrenmiş birisinden bahsediyoruz ki wonder woman hikeata serisinde batman yeniyor du dövüşte suan mobildeyim ss atamaam
    ama şunu diyeyim
    dc de wonder woman 1
    batman deathstroke 2 dir
    Marvel de
    Cap wolvi birde deadpool ile Punisher der gecerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben1905

@urazs
    öncelikle çok güzel yazmışsiniz peki acaba
    deathstroke vs batman hakkında ne dersiniz
    ayrıca dc de en iyi dovusecek olan karakter wonder woman dir açık ara farkla kadın doğduğundan beri savaşıyor ve savaşın kendisinden savaşMayı öğrenmiş birisinden bahsediyoruz ki wonder woman hikeata serisinde batman yeniyor du dövüşte suan mobildeyim ss atamaam
    ama şunu diyeyim
    dc de wonder woman 1
    batman deathstroke 2 dir
    Marvel de
    Cap wolvi birde deadpool ile Punisher der gecerim

Silahsız yumruk yumruğa dövüşte batman.

Marvelde de Cap

• pes2012forever kullanıcısına yanıt
    Yahu wonder woman savaşın kendisinden savaşMayı öğrendi diyom
    daha tecrübeli diyom batman i hikeata serisinde dövdü diyom

• quote:

Orijinalden alıntı: ben1905

Yahu wonder woman savaşın kendisinden savaşMayı öğrendi diyom
    daha tecrübeli diyom batman i hikeata serisinde dövdü diyom

Yok deathstroke vs batman yazmışsın onun için dedim

• pes2012forever kullanıcısına yanıt
    He o zaman batman daha iyidir ama öyle çok fark yok bir tık felan nisancilikta
    Batman felan tanımaz
    adam falsh koşarak vuruyor
    bir de bunu Cannon seride yapiyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.