Şimdi Ara

Mart 2019 da bir sistem topladım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    anakart: asus z390 tuf gaming

ram: 16 gb ddr 4 3200 mhz

ekran kartı: gtx 2070 msı (usb type c olan modelinden)

ssd: samsung 970 evo plus 500 gb

sogutucu:master liquid lite 240

Ben bu sistemi yaklaşık bir sene önce topladım g1080p monitorden memnun oldugum için 2070 gtx i tercih ettim.şimdi günümüzdeki teknolojiyide baz alıyorum 10 k serisi işlemciler çıktı bile 3000 serisi ekran kartıda yıl sonunda çıkmak üzere.Ben bu topladıgım sistem ile 1080 p olarak.benı ileriye dönük götürürmü? Asıl sorularıma geçersem eğer;

1- Ram kullanımı ortalam 5 gb gibi kısmını kullanıyor 16 gb ramin yetmeme gibi sorunla karşılaşırmıyım ilave bir ram takviyesi gerekirmi

2 sdd ye sadece windowsu kurdum lakin geri dönüşümü temizleme haricinde yene yer kaybım oluyor.acaba pcde yapmış oldugum işlemleri ön belleğinde tuttugundan dolayı olabilirmi(pcyi kapatıp açtıgımda önceki oturumda yaptıklarım aynen karşıma çıkıyor tarayıcı gibi)resetlediğimde yahut disk belleğini temizle yaptıgımda bu sorun düzeliyor.bunu önlemeninin bir yolu varmıdır.

3-epuda perfomans modunu ağır yük isteyen oyunlardamı açmam gerek,şuanda sessiz modda çalışıyor:ve ikisinin arasında watt olarak gözle görülür oranda bir tasarruf oluşuyormu elektrik tüketimi adına

4 İşlemci bazen 45 50 sıcaklığına geliyor bu değer sizce normalmi şuanda 34 derecede stabil

Yene siz değerli arkadaşların doğrultusunda vereceğiniz bilgilere göre ileride yapılması gereken işlem nedir parça olarak,Ben ekran kartı olarak düşünüyorum ama şuanki mevcut anakart 10 k serisi takılabilirmi eğer bios güncellemesi ile yapılırsa ve nekadar verimli olur.Herşeyden öte sistemimden memnunum gerek şuan ki ekonomik koşullardan gerekse iş yoğunlugumdan ötürü sistemi değişmeyi planlamıyorum uzun bir süre için. eğer değişilecekse hangileri değişir ve sizce bilinçli olarak toplayabildim mi sistemi? vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SouthPark_Konsol delisi -- 25 Mayıs 2020; 0:1:4 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.