Şimdi Ara

Marşa bastıktan hemen sonra gelen vıjjjjt diye ses (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
142.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • slm arkadaşlar. şuanki konunuzla pek alakalı deil ama birşey sormak istiyorum
    99 model skoda felicia çok noktadan enjeksiyonlu arabam var.
    bu aralar yolda giderken boşa aldığımda çok sık olmamak üzere araba stop ediyor. mesala 100km yolda yaklaşık 2-3 kere. VE
    boşta çalışırken gaza hafifce basıp bıraktığımda motor devri rolantinin altına 2-3 kez(400-500 devire kadar) inip ondan sonra sabitleniyor.
    bunu sebebi neler olabilir. yardımcı olursanız sevinirim
  • arkadaşım motor çalıştıktan sonra kontağı hemen bırak sen hemen bırakmıyorsun yani çalışan motora tekrar çalıştırmak gibi birşey yapıyorsun motor bir kere çalıştımı kontağı bir daha çevirme
  • arkadaşım senin99 model skoda arabanın sorunu mutlak basınç kaptörü bozulmuş olabilir veya oksijen sondası arızalanabilir yani motora benzini göndermiyordur veya kesik kesik gönderiyordur
  • quote:

Orjinalden alıntı: fbilker1907

Seninde sölediğin gibi sesin büyük bir olasılıgı kayışlardan kaynaklanıyo olabilir ama vantilatör kayışı olacağını sanmıyorum eğer ses kayıştansa büyük bir ihtimal ya marş kayışındandır.

marş kayışı ne abi.
  • Dayım da 95 corolla var.Arbaba çalışınca il 1-2 dk. o ses den geliyor.Direksiyonu çevirince daha çok ses yapıyo.Araba benim olsa toz kondurmucamda.Nese var yani o ses den.
  • 1-2 DK LIK SES, KAYIŞ SESİDİR...

quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa_16

Dayım da 95 corolla var.Arbaba çalışınca il 1-2 dk. o ses den geliyor.Direksiyonu çevirince daha çok ses yapıyo.Araba benim olsa toz kondurmucamda.Nese var yani o ses den.

• Bence marş motoru arızalanmış,değiştirmen için oto elektrikçisine göstermen gerekli.
  • Bugün bizdede öyle oldu viiiijjjj diye ses geldi ve babam her gaza bastığında o ses artıp boşa aldığında ses azaliyo açıp kapatmada gelemeye başladı ve ilk kez bugün başladı turbofan geldiğini tahmin ediyorum ama inşallah ağır bi bi şey olmaz diye dua ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar sorunun sebebi marş motoru içindeki yağsız kalan planetary dişli. Marş motorunu söküp bu dişliyi gress yağı ile yağlayınca sorununuz çözülecektir.http://forum.kendinonar.com/index.php?topic=3.0 Burada anlatılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim puntodada yapıyor en kısa sürede yağlatacağım takriben kaça mal olur bilen varmı ?
  • Geçen aylarda yaptırdım sök tak temizle 50 Tl aldılar.Punto aracım.
  • aynı sorunu punto da bende yaşıyorum. 50 lira sök tak a alıp yaptırabilirsem aybaşı bende halledeyim. araç 160 bine geldi.
  • 1.6 multijet sıfır araç ilk marşa bastığım anda şakırt şeklinde ses geliyor servis buna normal diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2009 2 nesil Honda Jazz var. yukarda bazı arkadaşlarında belirttiği gibi günde bir defa ve ilk marşta yapıyorsa bu sesi Honda olan bir durummuş ve sıkıntı yapmaya gerek yokmuş. Ustam, Honda ustasıdır.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.