Şimdi Ara

Manyetik korumalı hoparlör ne anlama geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Manyetik korumalı hoparlör ne anlama geliyor arkadaşlar?
    Hoparlör alacağımda bilgilendirirseniz sevinirim? (Sıradan 2 kanal bana yeterli)
    Diğer manyetik alan oluşturan aletlerin, hoparlör sesinde mümkün olduğunca paraziti engelliyor anlamına mı geliyor?
    Yoksa, hoparlör kendisinin oluşturacağı manyetik alanı mı azaltıyor?

• sanırım ilk söylediğin hani cep telefonunu yaklaştırınca ötüyorya pıttıdı pıttıdı die onu engelliyo...:))
  • MAnyetik koruma demek eğer yanlış bilmiyorsam bazı eski monitörlerde hoparlörü monitöre çok yakın koyduğunuzda monitörün renginde bozulmalar,kaymalar,acayiplikler oluşturuyordu.Sanırım bunu önlemek için konulmuş bir önlem.
  • MAnyetik koruma demek eğer yanlış bilmiyorsam bazı eski monitörlerde hoparlörü monitöre çok yakın koyduğunuzda monitörün renginde bozulmalar,kaymalar,acayiplikler oluşturuyordu.Sanırım bunu önlemek için konulmuş bir önlem.
  • hoparlörün kendi magnetik alanını çevreden mümkün olduğunca yalıtması.daha çok monitorler için düşünülmüş bir önlem
  • hoparlörler içerlerinde kuvvetli mıknatıslar içerirler. Mıknatıslarda eğer koruma altına alınmadıklarında tv, monitör gibi cihazlarda görüntü bozulmalarına neden olur. Manyetik koruma mıknatısın etkisini diğer cihazlardan korumak için hoparlörler içine yerleştirilen bir çeşit yalıtım malzemesidir dersek yanlış olmaz.
  • adam bosuna Albay olmamis
  • iyi bir özellik yararlı. 15 senelik kolonlarımda olmadığı için isterdim öyle bir özellik :)
  • +1 yavuzbah
  • biliyormusunuz manyetik korumalı haporlor sitesi
  • Arkadaşlar ilginize teşekkürler,
    gorkem_adakoglu sorusu şayet böyle bir aletin alınacağı site hangisidir anlamındaysa ben;
    http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=O2VYZ2NMQ360WOD2DBD7
    adresindekini alma niyetindeyim.
  • bana sorarsan ondan alma..resmi tam göremedim ama ondan kullanan bir arkadaşım var yurtta..daha doğrusu hoparlörler süs olarak takılıyor eleman sürekli kulaklık ile..vasatın altında bir ses veriyordu..tipi oldukça benzior sanırım aynısıdır 3-5 milyona daha kıy derim ben..ben de genius 2+1 var yetiyor bana çoğu şeyde..15$ civarıydı sanırım..
    zaten artık çoğu hoparlörde de o manyetik koruma var bunlar özellikmiş gibi oraya yazmışlar işte..
  • teşekkürler önerin için.
  • +1 eses
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.