Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Manyetik korumalı hoparlör ne anlama geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
2.292
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Manyetik korumalı hoparlör ne anlama geliyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    176 Mesaj
    Manyetik korumalı hoparlör ne anlama geliyor arkadaşlar?
    Hoparlör alacağımda bilgilendirirseniz sevinirim? (Sıradan 2 kanal bana yeterli)
    Diğer manyetik alan oluşturan aletlerin, hoparlör sesinde mümkün olduğunca paraziti engelliyor anlamına mı geliyor?
    Yoksa, hoparlör kendisinin oluşturacağı manyetik alanı mı azaltıyor?

|
    |
  • Çavuş
    82 Mesaj
    sanırım ilk söylediğin hani cep telefonunu yaklaştırınca ötüyorya pıttıdı pıttıdı die onu engelliyo...:))
    |
    |
  • Binbaşı
    1408 Mesaj
    MAnyetik koruma demek eğer yanlış bilmiyorsam bazı eski monitörlerde hoparlörü monitöre çok yakın koyduğunuzda monitörün renginde bozulmalar,kaymalar,acayiplikler oluşturuyordu.Sanırım bunu önlemek için konulmuş bir önlem.
    |
    |
  • Binbaşı
    1408 Mesaj
    MAnyetik koruma demek eğer yanlış bilmiyorsam bazı eski monitörlerde hoparlörü monitöre çok yakın koyduğunuzda monitörün renginde bozulmalar,kaymalar,acayiplikler oluşturuyordu.Sanırım bunu önlemek için konulmuş bir önlem.
    |
    |
  • Yarbay
    4138 Mesaj
    hoparlörün kendi magnetik alanını çevreden mümkün olduğunca yalıtması.daha çok monitorler için düşünülmüş bir önlem
    |
    |
  • Yarbay
    3852 Mesaj
    hoparlörler içerlerinde kuvvetli mıknatıslar içerirler. Mıknatıslarda eğer koruma altına alınmadıklarında tv, monitör gibi cihazlarda görüntü bozulmalarına neden olur. Manyetik koruma mıknatısın etkisini diğer cihazlardan korumak için hoparlörler içine yerleştirilen bir çeşit yalıtım malzemesidir dersek yanlış olmaz.
    |
    |
  • Teğmen
    220 Mesaj
    adam bosuna Albay olmamis
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    iyi bir özellik yararlı. 15 senelik kolonlarımda olmadığı için isterdim öyle bir özellik :)
    |
    |
  • Yarbay
    5654 Mesaj
    +1 yavuzbah
    |
    |
  • Binbaşı
    1131 Mesaj
    biliyormusunuz manyetik korumalı haporlor sitesi
    |
    |
  • Teğmen
    176 Mesaj
    Arkadaşlar ilginize teşekkürler,
    gorkem_adakoglu sorusu şayet böyle bir aletin alınacağı site hangisidir anlamındaysa ben;
    http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=O2VYZ2NMQ360WOD2DBD7
    adresindekini alma niyetindeyim.
    |
    |
  • Çavuş
    94 Mesaj
    bana sorarsan ondan alma..resmi tam göremedim ama ondan kullanan bir arkadaşım var yurtta..daha doğrusu hoparlörler süs olarak takılıyor eleman sürekli kulaklık ile..vasatın altında bir ses veriyordu..tipi oldukça benzior sanırım aynısıdır 3-5 milyona daha kıy derim ben..ben de genius 2+1 var yetiyor bana çoğu şeyde..15$ civarıydı sanırım..
    zaten artık çoğu hoparlörde de o manyetik koruma var bunlar özellikmiş gibi oraya yazmışlar işte..
    |
    |
  • Teğmen
    176 Mesaj
    teşekkürler önerin için.
    |
    |
  • Binbaşı
    1408 Mesaj
    +1 eses
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
SEO
haberler
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.