Şimdi Ara

MANİSA 1. PİYADE EĞİTİM TUGAYI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
2
Favori
320.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: piyadeeremre

acayip sabırsızlanıyorum oraya gelmek için.orada çok güzel vakit geçireceğiz arkadaşlar.sağlam arkadaşlıklar kurmak dileğiyle 22 şubatta orada görüşürüz.hepinize şimdiden hayırlı teskereler

Alıntıları Göster
    ben 315 kd olarak acemiliği resmi adı avcı taburunda diğer adıyla doğukışlada yaptım.Daha sonrada manisada kalarak TUGAY karargahındaydım.
    Manisada doğukışla ve batıkışla var.
    Doğukışla dediğimiz yer turgutlu yolunda ankara yolu çıkışında ruh ve sinir hastalıklarına komşu olarak kurulu.Kışla adını hatırlamıyorum.Eğitim alanları yolun altından geçilerek spil eteklerinde.Resmi adı avcı er eğitim taburu.4 bölük var ben 4. blkteydim. 3 bölük geldik ve 1200 kişi civarı idik.Bizim devre doğukışlaya verilen ender kısa dönemlerden di genelde kısa dönemler batıkışlada eğitime tabi tutulurlar.ayrıca kalabalık olduğumuzdan şaşırmışlardı.bunların 900 kadarı kıbrısa gitti geri kalan manisada eğitim çvşluğu yaptılar.90 kilo olan adam batıkışlada 70 kiloyla yaz sıcağını bitirerek 17 eylül 2007 teskere aldı.Yani manisada yaz kış kalırsanız p.o.k.u yediniz.
    İlk hafta oryantasyon olursunuz :) size etrafı tanıtırlar askerliğe alıştırırlar.
    sonraki haftalarda atış dışında bölük komutanınız ve başınızda ki komutanların eğitim isteğine göre ya çok yorulur yada yan gelip yatarsınız.Ama hangi bölük olursanız olun yapacağınız en önemli şey törene hazırlık ve bunda da tören yürüyüşüdür.Sevgili tugay kmtanımızın önem verdiği en önemli şey idi.
    Ayrıca 1'inci piyade er eğitim tugayı 2007 ağustosu itibari ile ege ordudan ayrılarak edok kmtnlığına bağlanmıştır ki bu iyi bir şey değildir. neden mi denetlemelere direkt etkileyen bir olaydırki.Ege ordu ağlatıyordu edok bağırttırır.
    En eğlenceli zaman atışlardır.
    yazmaya devam edecem.....

• bana acemilere ulaşabileceğimiz bir telefon numarası verebilir misiniz bölük farketmez ben bulurum sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakari_

bana acemilere ulaşabileceğimiz bir telefon numarası verebilir misiniz bölük farketmez ben bulurum sonra
    güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakari_

güncel

Alıntıları Göster
    28 günüm MANİSA BATI kışlada bitti dağıtım iznindeyim.
    İstanbul Samandıraya düştüm.Beyler manisa lanet biyer o naim amca harbi deil aklından zoru var 87/4b dk gitmiştim.çok şükür 28 gün gecti ama nasıl gecti bilmiyorum.Gidiceklere bol sabır.Ben simdi dağıtım iznimdeyim inşallah salı günü birliğime teslim olucam bakalım istanbul nasıl.Herkeze hayırlı tezkereler allah sizi sevdiklerinize bağışlasın.gercekten zor alışıyorsun ama aile hasreti başka.hele ilk günler off off :D

• quote:

Orijinalden alıntı: west

28 günüm MANİSA BATI kışlada bitti dağıtım iznindeyim.
    İstanbul Samandıraya düştüm.Beyler manisa lanet biyer o naim amca harbi deil aklından zoru var 87/4b dk gitmiştim.çok şükür 28 gün gecti ama nasıl gecti bilmiyorum.Gidiceklere bol sabır.Ben simdi dağıtım iznimdeyim inşallah salı günü birliğime teslim olucam bakalım istanbul nasıl.Herkeze hayırlı tezkereler allah sizi sevdiklerinize bağışlasın.gercekten zor alışıyorsun ama aile hasreti başka.hele ilk günler off off :D

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bnmki 1.piyade er eğitim tugay komutanlığı ikmal sınıfı manisa bu ikmal sınıfı da ne oluyor anlamdım bıde tam olrak neresı yer olrak bilgilendirirsenz sevınırım acele yanlız 15 gun sonra gıdıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: der_sataN

arkadaşlar bnmki 1.piyade er eğitim tugay komutanlığı ikmal sınıfı manisa bu ikmal sınıfı da ne oluyor anlamdım bıde tam olrak neresı yer olrak bilgilendirirsenz sevınırım acele yanlız 15 gun sonra gıdıyorum

Alıntıları Göster
    BEYLER BEN 88/1B OLARAK 1NCİ P.EGT.TUG.K.LIĞ MANİSA NİSAN 4 DE TESLİM HARMI GİDEN TANIŞALIM

88/1 TİTO
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1NCİ P.EGT.TUG.K.LIĞ

BEYLER BEN 88/1B OLARAK 1NCİ P.EGT.TUG.K.LIĞ MANİSA NİSAN 4 DE TESLİM HARMI GİDEN TANIŞALIM

88/1 TİTO

Alıntıları Göster
    En başta yukarda arkadaşın biri naim babüroğluna atıfda bulunmuş. O adam gibi babacan o adam gibi askerine düşkün birisi varmı ? Büyük ihtimalle söyledikleri şeyleri yapamadınız ondan sizi uyandırmak için birşeyler yaptı. Bize neden yapmadı çünkü söylediklerini uyguladık birde aferin çok dinç bölük diye bizi övdü :)

51 Gün dile kolay :D 88/1 a dk gittim b leri beklemek zorunda kaldık :D Onlarla yemin ettik :)

Evet gidecek arkadaşlara yardımcı olmak için birşeyler yazıyım. Ben batı kışla 8. bölükde yaptım ilk başlarda bizi çok ezdiler eyvah dedik burda bizi öldürcekler ama daha sonra anladıkki adamların amacı başka :) Disiplin Disiplin disiplin. Batı kışlada 2 bölük var Dua edin buralara düşmemek için 8. bölük ve 9. bölük :D Diğer Bölükler bunlara nazaran daha rahat :) Ben 8. bölükdeydim sanırım 5 filamadan 3 tanesini alcakmışız bizden sonra gidenler görcekler. 8. Bölük komutanı murat bülent erdebak çok disiplinli bir insandır hata affetmez ama başarılı olursan seni göklere çıkarır herkesin içinde seni övmeye başlar. Teğmen Mustafa savran Mükemmel bir insandır onu sevmeyen adam yoktu :) Hatta denetlemerde hepimiz kendimizi parçaladık onu mahçup etmemek için :) Çok disiplindi bir insandır, askerini çok sever sorunu olduğunda birebir ilgilenir. Astsubay Niyazi kurtuldu :D Niyazi Kurtuldu Atış Poligonuna hoşgeldiniz :D Gabilerin Niyazi komutandan çok çekeceği var :D Mükemmel zekası ile öyle espiriler yaparki Hıh diye kalırsınız olduğunuz yerde. Akıllı adamı çok sever herzaman yardımcı olur :) Yanlış olabilir sesini çıkarmaz ama yanlış doğrunuzdan fazlaysa Besmele çekmeye başlayın :D Astsubay Metin deliktaş Niyazi kurtuldunun kankası aynı şeyler onun içinde geçerli :D Çavuş Murat Kılavuz :D Dua edin 15 günü kaldı yoksa onun eline düşen askerlerin vay haline vayyyyy :D Gittiğimiz ilk süründürmüştü bizi. Ancak içinde sakladığı çok iyi bir insan var onu askerlerine göstermez bizim aramız iyi olduğunu için bir kaç arkadaş çözmüştük murat çavuşu. İsmail ekinci bizim manga komutanı bu adama söyliyecek birşey bulamıyorum mükemmel bir insandı hep yardımcı oldu Allah ondan razı olsun.

9. Bölük buraya düşünlere Allah sabır versin ;)

Neyse baya dolmuşum. Arkadaşlar yemeklerinizde sıkıntı çekeceksiniz ama bazen öyle yemekler çıkacakki göbek atacaksınız :D Kantinlerde çok sıra oluyo genellike doğu kökenli askerlerin geldiği bir yerdir. Herşey gösteriştir Yürüyüşler çok önemlidir. Öğlene kadar yanaşık düzen veya teker vs eğitimi alıp öğlenden sonra yürüyüş eğitimi alırsınız. İstiratler çoktur Banyo Haftada 1 kez :) 1. tabura düşerseniz hergün :) İhtiyaç banyosu saatleri sabah 04-05 arası :) 3 güne bir, günde 1 saat koğuş nöbeti tutarsınız. Alay iştima hemen hemen hergün olur ve beklemekden çok sıkılırsınız :)

Yani akıllı adamın hiç sıkıntı çekmeyeceği bir yerdir cennettir :) Gabi adamlar ise cehennemin kör dibini görebilir :) Akıllı olun söylenenleri yapın yapamıyosanız yapmaya çalışın hiç bir sorun yaşamazsınız. Sonuçta asker ocağı ana kucağı değil ufak tefek sorunları büyütmezseniz çok rahat bir acemilik çekerseniz.

Haydi bakem alt devrelerimi bekliyo olacağım şimdiden hayırlısı olsun :)

Gabi Açılımı: Gerizekalı Aptal Beyinsiz İnsan :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaranÖzbek -- 6 Mayıs 2008; 13:51:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BaranÖzbek

En başta yukarda arkadaşın biri naim babüroğluna atıfda bulunmuş. O adam gibi babacan o adam gibi askerine düşkün birisi varmı ? Büyük ihtimalle söyledikleri şeyleri yapamadınız ondan sizi uyandırmak için birşeyler yaptı. Bize neden yapmadı çünkü söylediklerini uyguladık birde aferin çok dinç bölük diye bizi övdü :)

51 Gün dile kolay :D 88/1 a dk gittim b leri beklemek zorunda kaldık :D Onlarla yemin ettik :)

Evet gidecek arkadaşlara yardımcı olmak için birşeyler yazıyım. Ben batı kışla 8. bölükde yaptım ilk başlarda bizi çok ezdiler eyvah dedik burda bizi öldürcekler ama daha sonra anladıkki adamların amacı başka :) Disiplin Disiplin disiplin. Batı kışlada 2 bölük var Dua edin buralara düşmemek için 8. bölük ve 9. bölük :D Diğer Bölükler bunlara nazaran daha rahat :) Ben 8. bölükdeydim sanırım 5 filamadan 3 tanesini alcakmışız bizden sonra gidenler görcekler. 8. Bölük komutanı murat bülent erdebak çok disiplinli bir insandır hata affetmez ama başarılı olursan seni göklere çıkarır herkesin içinde seni övmeye başlar. Teğmen Mustafa savran Mükemmel bir insandır onu sevmeyen adam yoktu :) Hatta denetlemerde hepimiz kendimizi parçaladık onu mahçup etmemek için :) Çok disiplindi bir insandır, askerini çok sever sorunu olduğunda birebir ilgilenir. Astsubay Niyazi kurtuldu :D Niyazi Kurtuldu Atış Poligonuna hoşgeldiniz :D Gabilerin Niyazi komutandan çok çekeceği var :D Mükemmel zekası ile öyle espiriler yaparki Hıh diye kalırsınız olduğunuz yerde. Akıllı adamı çok sever herzaman yardımcı olur :) Yanlış olabilir sesini çıkarmaz ama yanlış doğrunuzdan fazlaysa Besmele çekmeye başlayın :D Astsubay Metin deliktaş Niyazi kurtuldunun kankası aynı şeyler onun içinde geçerli :D Çavuş Murat Kılavuz :D Dua edin 15 günü kaldı yoksa onun eline düşen askerlerin vay haline vayyyyy :D Gittiğimiz ilk süründürmüştü bizi. Ancak içinde sakladığı çok iyi bir insan var onu askerlerine göstermez bizim aramız iyi olduğunu için bir kaç arkadaş çözmüştük murat çavuşu. İsmail ekinci bizim manga komutanı bu adama söyliyecek birşey bulamıyorum mükemmel bir insandı hep yardımcı oldu Allah ondan razı olsun.

9. Bölük buraya düşünlere Allah sabır versin ;)

Neyse baya dolmuşum. Arkadaşlar yemeklerinizde sıkıntı çekeceksiniz ama bazen öyle yemekler çıkacakki göbek atacaksınız :D Kantinlerde çok sıra oluyo genellike doğu kökenli askerlerin geldiği bir yerdir. Herşey gösteriştir Yürüyüşler çok önemlidir. Öğlene kadar yanaşık düzen veya teker vs eğitimi alıp öğlenden sonra yürüyüş eğitimi alırsınız. İstiratler çoktur Banyo Haftada 1 kez :) 1. tabura düşerseniz hergün :) İhtiyaç banyosu saatleri sabah 04-05 arası :) 3 güne bir, günde 1 saat koğuş nöbeti tutarsınız. Alay iştima hemen hemen hergün olur ve beklemekden çok sıkılırsınız :)

Yani akıllı adamın hiç sıkıntı çekmeyeceği bir yerdir cennettir :) Gabi adamlar ise cehennemin kör dibini görebilir :) Akıllı olun söylenenleri yapın yapamıyosanız yapmaya çalışın hiç bir sorun yaşamazsınız. Sonuçta asker ocağı ana kucağı değil ufak tefek sorunları büyütmezseniz çok rahat bir acemilik çekerseniz.

Haydi bakem alt devrelerimi bekliyo olacağım şimdiden hayırlısı olsun :)

Gabi Açılımı: Gerizekalı Aptal Beyinsiz İnsan :D

Alıntıları Göster
    Selam Arkadaşlar Bende Manisa Batı Kışla 8. Bölükte Acemiliğimi 88/1 A dk Olarak 2 mayısta Bitirdim. Kadro Birliğim K.k.k Ast subay hazırlama meslek Yüksek okulu Balıkesir/ Merkez 9 mayısta Birliğime teslim olacam. Öncelikle aynı bölükte askerlik yapmış olduğum 1. takımdaki arkadaşım a selam ederim. Batı Kışla çok güzel ve bir okadar zordur acemilik dönemi 28 gündür tabiz bizler dk ( devre kaybı ) olarak gittiğimiz için diğer arkadaşlardan daha fazla yaptık 50-60 gün arası. Acemilik döneminde ilk 10 gün inanılmaz zorluk çekiyorsunuz sudan çıkmış balık gibi ama daha sonra arkadaşlıklar gelişiyor ve zaman geçmeye başlıyor. 8. Bölük 2. Takım daydım bende Takım Komutanımız Metin Deliktaş tı. Düşen Arkadaşlar mutlaka olacaktır Allah yardımcıları olsun derim . Ama şu bir gerçek herşeyi bizim iyiliğimiz için yapıyorlar biraz iyi oldukları zaman asker komutanla laubali olmaya başlıyor disiplini korumak için buna mecburlar. Bölük Komutanımız çok süper bir kişilikti Sayın Murat Bülent ERDABAK. Teğmen Mustafa SAVRAN Allah Yolunu Bahtını Açık etsin baba insan. Uzm Çvş Özgür DÜZGÜN gibi bir insanı tanıdığım için çok mutluyum.

Yemekler genelde çok güzeldir Kadın budu köfteler çorbalar pudingler tatlılar belkide çoğu insanın evinde yemediği güzellikte yemekler.

sigara sıkıntısı vardı sadece mavi kısa 2000 ve 2001 sigaraları haricinde sigara kesinlikle bulunmaz.

ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN TÜM ASKERLERİMİZE VE TERTİPLERİME HAYIRLI TESKERELER DİLERİM...

BÖLÜK İSTİKAMET MANİSA İZMİR KARAYOLU DAĞILIN :))))

• ben de 9. bölükte askerliğini yapan kısa dönem askerlerden biriydim.

öncelikle bölük komutanımız yüzbaşı Barış Ercan çok disiplinli bir komutandı. Askeri elbise üzerindeyken
    çok sert ve disiplinli ve taviz vermeyen komutandı. Ama elbiseyi çıkartınca çok iyi bir insandı. Beraber basketbol oynardık.
    Astteğmenimiz Serhat Şahbazoğlu çok iyi davrandı bize bizlere abi-kardeş yakınlığı gösterdi bize. Kardelen ayşeler deyip durdu esprisine.
    ama her zaman iyi anlaştık. Sadece bizi olabildiğince bağırtıyordu. avazımız çıktığı kadar bağırıyorduk tüfeksiz hareketler serisine başlarken"yaaahhh" deyip. Olmadı bidaha olmadı bidaha derdi hep bize.
    Astsubayımız Mustafa eriş ise bana kara astsubaylarına bakış acımı değiştiren insan oldu. Ben karacı atsubayları hep sert ve herşeye bağıran insanlar olarak bilirdim.
    ama bizim astsubayımız Mustafa Eriş çok iyi bir insandı. Bize hiç bağırmadı desem yeridir. Hiç sert bir tarafı yoktu. Her zaman naif bir yönü vardı.
    eğitimlerde hiç sıkılmadık o anlatırken. her zaman dikkatimiz ondaydı.Kardeşi gibi bilerek eğitti bizi. Ona ve diğer komutanlarımıza saygılarımızı sunarım.

Ha birde manga komutanımız vardı Çavuş Bülent Ayhan O sabahın 5 indeki gür sesi nereden bulduğunu merak ettim 28 gün boyunca. ama bize bağırmıyordu sadece hareketler esnasında ve içtima sıralarında sesi çok fazla çıkıyordu.

ama bu 28 gün boyunca hiç sayılmmışsak en az 200 defa sayılmışızdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: apuskal

ben de 9. bölükte askerliğini yapan kısa dönem askerlerden biriydim.

öncelikle bölük komutanımız yüzbaşı Barış Ercan çok disiplinli bir komutandı. Askeri elbise üzerindeyken
    çok sert ve disiplinli ve taviz vermeyen komutandı. Ama elbiseyi çıkartınca çok iyi bir insandı. Beraber basketbol oynardık.
    Astteğmenimiz Serhat Şahbazoğlu çok iyi davrandı bize bizlere abi-kardeş yakınlığı gösterdi bize. Kardelen ayşeler deyip durdu esprisine.
    ama her zaman iyi anlaştık. Sadece bizi olabildiğince bağırtıyordu. avazımız çıktığı kadar bağırıyorduk tüfeksiz hareketler serisine başlarken"yaaahhh" deyip. Olmadı bidaha olmadı bidaha derdi hep bize.
    Astsubayımız Mustafa eriş ise bana kara astsubaylarına bakış acımı değiştiren insan oldu. Ben karacı atsubayları hep sert ve herşeye bağıran insanlar olarak bilirdim.
    ama bizim astsubayımız Mustafa Eriş çok iyi bir insandı. Bize hiç bağırmadı desem yeridir. Hiç sert bir tarafı yoktu. Her zaman naif bir yönü vardı.
    eğitimlerde hiç sıkılmadık o anlatırken. her zaman dikkatimiz ondaydı.Kardeşi gibi bilerek eğitti bizi. Ona ve diğer komutanlarımıza saygılarımızı sunarım.

Ha birde manga komutanımız vardı Çavuş Bülent Ayhan O sabahın 5 indeki gür sesi nereden bulduğunu merak ettim 28 gün boyunca. ama bize bağırmıyordu sadece hareketler esnasında ve içtima sıralarında sesi çok fazla çıkıyordu.

ama bu 28 gün boyunca hiç sayılmmışsak en az 200 defa sayılmışızdır.
    Bende geliyorum yanınıza 2. tertib b grubu geliyorum Manisa 1.Piyade Eğitim Tugayı'na.. 2 Temmuzda teslim olucam.. :)

• merhaba bende 25 mayısda taslım olcam nasıl bı yer oldunu sımdıden ogrendım herkese tsk ederım bıde acık adres veresn olursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: derbeder_06

merhaba bende 25 mayısda taslım olcam nasıl bı yer oldunu sımdıden ogrendım herkese tsk ederım bıde acık adres veresn olursa
    s.a herkeslere bende sızlerle bır olrak 88/2 a olarak 1.pıyade egıtım tugayı komuanlıgı MANISA ulastırmacı 26 05 2008 teslım tarıhı. olarak aranıza katılıcam
    sevenhell_53@hotmail.com msn adresım tum tertıpler ekleyınkı askerden once sohbetımızı edelım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevenhell_53

s.a herkeslere bende sızlerle bır olrak 88/2 a olarak 1.pıyade egıtım tugayı komuanlıgı MANISA ulastırmacı 26 05 2008 teslım tarıhı. olarak aranıza katılıcam
    sevenhell_53@hotmail.com msn adresım tum tertıpler ekleyınkı askerden once sohbetımızı edelım:)

Alıntıları Göster
    selam arkadaşlar bende manısa merkez 1.piyade eğitim tugay komutanlığı batıkışladayımm..tanışmak isteyen arkadaşlar varsaa görüşelım..teslım olmadan buluşurr sağlam şekılde teslım oluruzz..ekleyın görüşelim..enderkahraman67@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enderkahraman -- 20 Mayıs 2008; 20:40:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enderkahraman

selam arkadaşlar bende manısa merkez 1.piyade eğitim tugay komutanlığı batıkışladayımm..tanışmak isteyen arkadaşlar varsaa görüşelım..teslım olmadan buluşurr sağlam şekılde teslım oluruzz..ekleyın görüşelim..enderkahraman67@hotmail.com

Alıntıları Göster
    quote:

Herşey gösteriştir Yürüyüşler çok önemlidir.

Benim demek istediğimde buydu sevgili arkadaşım.Tugay komutanını kaç defa gördün bilmiyorum ama ben 5 ay 15 metre uzaklıktaki odada yazıcılık yaptım.Ve sizin bir kez görmüş olduğunuz komutanı sabah 8 akşam 18 arasında gördüm..
    Kendinde söylemişsin zaten "gösteriş ve yürüyüş" ben ne demişim ???

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanthunder

quote:

Herşey gösteriştir Yürüyüşler çok önemlidir.

Benim demek istediğimde buydu sevgili arkadaşım.Tugay komutanını kaç defa gördün bilmiyorum ama ben 5 ay 15 metre uzaklıktaki odada yazıcılık yaptım.Ve sizin bir kez görmüş olduğunuz komutanı sabah 8 akşam 18 arasında gördüm..
    Kendinde söylemişsin zaten "gösteriş ve yürüyüş" ben ne demişim ???

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar,
    3. Tertipten ilk yazan benim sanırım... Ben 3. Tertip B grubu gidiorum 6 Ekim 2008 teslim tarihim...
    Manisa belli olduktan sonra çevreden bilgi toplamaya çalıştım sürekli, fakat her kafadan ayrı ses çıktı..

msn adresi yazan arkadaşları ekledim fakat yinede bana bilgi verirseniz sevinirim..

semichcim@hotmail.com

• Mrb iyi geceler ben 88/3 tertip olarak manisa batı kışla da acemi birligimi tamamladım 8. bölükteydım ilk başta şunu söylım 88/3 b giden arkadaslara allah yardım etsın dıyorum hele hele 8.böluge düşerlerse allah daha da çok yardım etsın diyorum fakat öyle konustukları gıbı hergun kuru fasulye yok kara şimşek mercimek felan yok yemekler harıka cıkıyor sadece bazı komutanlar cok acımasız özellıkle hasan kurt dıye bı cavuş var eger onun elıne düşersenız allah sıze yardım etsın adamı ne zaman görsem ya yerde takımını surunduruyor yada dayak atıyor ama ıyı uzm.çavuşlarda var 8.BÖLÜKTE AHMET TÜRKSAN İSİMLI Bİ UZMAN ÇAVUŞ VAR gerçekten pırlanta gıbı bı ınsan allah herkeze öyle bı komutan nasıp etsın baba gıbı davranıyor abı gıbı davranıyor gercekten cok ıyı bı ınsan sadece onu özlıcem gerı kalanı yalan...eger istersenız msn adresımı verım ekleyın daha detaylı konusabılırz fatih-cicek34@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih152

Mrb iyi geceler ben 88/3 tertip olarak manisa batı kışla da acemi birligimi tamamladım 8. bölükteydım ilk başta şunu söylım 88/3 b giden arkadaslara allah yardım etsın dıyorum hele hele 8.böluge düşerlerse allah daha da çok yardım etsın diyorum fakat öyle konustukları gıbı hergun kuru fasulye yok kara şimşek mercimek felan yok yemekler harıka cıkıyor sadece bazı komutanlar cok acımasız özellıkle hasan kurt dıye bı cavuş var eger onun elıne düşersenız allah sıze yardım etsın adamı ne zaman görsem ya yerde takımını surunduruyor yada dayak atıyor ama ıyı uzm.çavuşlarda var 8.BÖLÜKTE AHMET TÜRKSAN İSİMLI Bİ UZMAN ÇAVUŞ VAR gerçekten pırlanta gıbı bı ınsan allah herkeze öyle bı komutan nasıp etsın baba gıbı davranıyor abı gıbı davranıyor gercekten cok ıyı bı ınsan sadece onu özlıcem gerı kalanı yalan...eger istersenız msn adresımı verım ekleyın daha detaylı konusabılırz fatih-cicek34@hotmail.com
    Arkadaşlar....

88 / 3 B grubu gidicek tertiplerim gitmeden toplanalım burda....

msn adresimi ekleyebilirsiniz...

semichcim@hotmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: semichcim

Arkadaşlar....

88 / 3 B grubu gidicek tertiplerim gitmeden toplanalım burda....

msn adresimi ekleyebilirsiniz...

semichcim@hotmail.com

Alıntıları Göster
    slm mıllet herkese bende 88/3 b gıdıorum manısaya bellı degıl neresı oldu daha almadım sulusu ANK dan tanısmak ısteyen arkadaslar varsa esklesınler tanısırız sances_42@hotmail.com allah herkesın yardımcısı olsun...(hersey bır ruzgar gıbı geldı gectı takmayın buda gecer)

• quote:

Orijinalden alıntı: sances_tom

slm mıllet herkese bende 88/3 b gıdıorum manısaya bellı degıl neresı oldu daha almadım sulusu ANK dan tanısmak ısteyen arkadaslar varsa esklesınler tanısırız sances_42@hotmail.com allah herkesın yardımcısı olsun...(hersey bır ruzgar gıbı geldı gectı takmayın buda gecer)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende 1.piyade eğitim tuğ kom. ulaştırma ya düştüm ....88\3 b Tanışalım oceanboy20@hotmail.de 10 ekimde teslim olacam .....

• quote:

Orijinalden alıntı: uydusat54

Arkadaşlar bende 1.piyade eğitim tuğ kom. ulaştırma ya düştüm ....88\3 b Tanışalım oceanboy20@hotmail.de 10 ekimde teslim olacam .....

Alıntıları Göster
    selamlar bnm nişanlımda 29 ağustosta banisa batıkışlaya teslim oldu ancak ordan doğu kışlaya sevk ettiler.doğu mu batı mı onu siz gitmeden öğrenemiyorsunuz...oraya gidince belli oluyor..yaşadıklarından biraz bahsedeyim en azından fikriniz olsun...doğu kışlanın nüfusu batı ya göre daha azmış o yüzden imkanları kullanmak daha rahat oluyor..banyo hafta da bir soğuk su ile yapabiliyormus onu manga başı yaptıklarından diğerlerine göre daha rahat oldugunu söyledi ve batı kışlayla ilgili çok iyi duyumlar almadıklarını söyledi hem 12 bölük(doğu 4 bölük) çok kalabalık hemde eğitimleri daha ağırmış..yemekler dışardan geliyormus ilk günler et sote falan cok güzel yemekler geliyormus ama sona doğru bozulmuş.acemilik tam 28 gün son hafta nereye düştüğünüzü öğreniyorsunuz 28 günün sonunda yemin töreni oluyor ve 7 günlük dağıtım iznine yollanıyorsunuz..ben yemin törenine de gitmiştim çok güzel oluyor insan orada askeriyle gurur duyuyor herkese Allah kolaylık versin tez zmnda bitmesini nasip eylesin...

bu arada doğu kışlada batı kışlada türkiyenin her yerine yolluyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.