Şimdi Ara

Manchester City Taraftarları ⚪🔵 KDB IS BACK (889. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.870
Cevap
36
Favori
475.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 887888889890891
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ñolofinwë

Daha 2 hafta önce Guardiola hakkında bir konu açtım. (https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140570143 )

Olayın özeti şuydu; 2012 ve sonrasında ŞL'deki çeyrek ve yarı final deplasman maçlarında 10 maçta 0 galibiyet, 3 beraberlik, 7 mağlubiyet ve -12 averaj.
    Bu adam küçük takımları ezmede çok çok iyi sistemiyle Bayern'de ligi kazanmada sıkıntı çekmedi. City'de o sıkıntıyı çekmesine Arap sermayesi engel oldu (bunu bu şekilde söylüyorum çünkü Guardiola ve Xavi Arap'ların insan canını hiçe sayan para kazanma şekilleri için savunuculuk yaptığı açıklamalar oldu yakın zamanda). Ama büyük maçlarda bu adam 2012'den beri devamlı sıkıntı halinde.

Çöp demek fazla popüler oldu ve Guardiola hiçe sayılacak bir hoca değil. Ama Klopp'la aynı seviyede anılacak hoca da değil. Çöp demem ama ben de abartıldığı kanaatindeyim. Senelerdir...

Alıntıları Göster
    Pep'in bence çeyrek final ve üstü fobisi var. Bayern, Barca, Liverpool, City'den oluşan bir ŞL grubunda olsa dahi bu grubu birinci bititir ama çeyrek finalde Monaco'yu bile geçemez. Lakin geçemedi de. Ama sezarın hakkını sezara vermek lazım. Geçen seneki EPL hiç kolay bir lig değildi. Back to back şampiyon olarak güzel bir başarı aldı ama City gibi Avrupa arenasında elle tutulur bir başarısı olmayan takıma sadece lig yetmiyor. Ayrıca Pep'in sistemine şapkadan tavşan çıkaracak yetenekte oyuncular lazım. Bunu zamanında Messi yapıyordu şimdi De Bruyne yapıyor. De Bruyne olmayınca takımın halinin ne olduğunu görüyoruz.

Klopp gerçekten günümüzün aktif olarak en iyi hocası. Aktif olarak diyorum çünkü Hitzfeld ve Heynckes yakın geçmişte bıraktı. Onların hala arkasında olduğu düşünüyorum. Her şeyden önce bu adamın eli kime değerse yıldız oluyor. Andrew Robertson'ı 9 milyona aldı, dünyanın en iyi sol beki yaptı. Origi dediğimiz adam ŞL'nin alt-orta düzey takımlarında oynayacak adam. Onunla ŞL kazandı. Bence Dortmund'da da bu seviyeye çıkabilirdi ama Lewandowski'yi kaptırdı. Zaten 2013 ŞL finali bile bir çok şey anlatıyor. Pep'in de adam ettiği futbolcular yok değil. Bernardo Silva, Douglas Costa (söndü ama sonrasında) vs.

Pep'i severim ama Pep'in kendini kanıtlaması için Barca dışında 1-2 tane ŞL alması lazım.

• Bu Kendini kanıtlama olayını neye göre belirliyorsunuz? Mesela size göre Ferguson'un da kendini kanıtlaması gerekiyor mu?

City geçen sezon bütün yerel kupaları kazandı. Ferguson'un imkansız dediği yerel üçlemeyi elde etti. En güvendiği stoper saçma şekilde 2 hata yapmasa belki finale çıkıp kupayı da alacaktı.

Pep zaten genç bir hoca. 10 yılda 27 kupa kazanmış böyle devam ederse de kariyerini en çok kupa kazanan hoca olarak bitirecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YeQiu

Bu Kendini kanıtlama olayını neye göre belirliyorsunuz? Mesela size göre Ferguson'un da kendini kanıtlaması gerekiyor mu?

City geçen sezon bütün yerel kupaları kazandı. Ferguson'un imkansız dediği yerel üçlemeyi elde etti. En güvendiği stoper saçma şekilde 2 hata yapmasa belki finale çıkıp kupayı da alacaktı.

Pep zaten genç bir hoca. 10 yılda 27 kupa kazanmış böyle devam ederse de kariyerini en çok kupa kazanan hoca olarak bitirecek.
    Elinde Messi varsa o takımın ölüsü bile çeyrek finaldir. 2009 Barcası ise tarihin görmüş olduğu en iyi takımdır. İkinci en iyi ise 2010 İspanyasıdır. Onun da çekirdeğini Barca kurmuştur.

Buradaki çoğu kişi Messi-Barca düşmanlığından dolayı Pep'e laf ediyor ama benim eleştirim başka yönde. Ben Bayern kariyerini de eleştirmiyorum. Ama City'de Monaco ve geçen seneki Tottenham'a çok saçma bir şekilde elendi. 2018'de Liverpool'u da eleyebilirdi, eleyemedi. Çünkü Pep'in sistemine uyan oyuncular çok özel oyuncular, bu yüzden kurduğu takımlar çok pahalı. De Bruyne, takımın %30'u. Geri kalan %70'i de Sterling, Laporte, David Silva, Bernardo Silva, Agüero aralarında paylaşıyor. Bu oyuncular ucuz oyuncular değil. Bazen bu oyuncular olsa bile yukarıda adı geçen takımlara çok saçma bir şekilde eleniyor.

Pep'i çok severim ama şuan en iyi hoca Klopp. Adamın kalecisi Karius'du final oynadı. Salah sakatlanmasaydı belki o sene kupayı bile alacaklardı. Liverpool'u romantiklerin takımı olduğu için çok sevmem. Ama en iyi hocayı kaptılar, onun da kaymağını yiyorlar.

• 2009 Barcelona'sı en iyisi demişsin de o takım kendi kendine mi en iyi oldu? bak bu bir sezon öncesi.

Manchester City Taraftarları ⚪🔵 KDB IS BACK

Bu da 1 yıl sonrası

1 takımın 1 yıl içinde bu kadar değişmesinin en büyük sebebi hoca değil midir?

2018 Liverpool maçları adil bir şekilde yönetilse sonuç ne olurdu bilemeyiz belki yine yenilirdi ama 2 maçta da aleyhine net hatalar vardı .

De Bruyne takımın %30u demişsin geçen sezon 1800 dakika oynadı 4 kupa kazandılar.

Pep hocadan sonra doğru düzgün hoca göremedik. Elimizde Messi var ama ona rağmen düştüğümüz durumlar ortada sözde Barcelona sistemini görüyoruz ezber yorumlardan başka bir şey değil güzel maç izlemeye hasret kaldık.

Ben kim en iyi kıyasına girmiyorum herkese göre değişebilir ama bu kendini kanıtlaması lazım argümanı bana göre saçma. Pep kendini kanıtlamış biri Barcelona ile ilk sezonunda batırsa bu kadar iyi takım yönetme şansını zaten elde edemezdi ama o her şeyi kazandı ve üst düzeyde kaldı. Sırf romantik tayfa istiyor diye Roma,Bvb gibi daha düşük bütçeli takımlara gidip bir şey kazanması gerekmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YeQiu -- 14 Kasım 2019; 22:55:36 >

• Manchester City are considering a move for Bayern Munich winger Kingsley Coman if Leroy Sane joins the German champions as expected in the summer.

[@SkySportsNews]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ñolofinwë

Daha 2 hafta önce Guardiola hakkında bir konu açtım. (https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140570143 )

Olayın özeti şuydu; 2012 ve sonrasında ŞL'deki çeyrek ve yarı final deplasman maçlarında 10 maçta 0 galibiyet, 3 beraberlik, 7 mağlubiyet ve -12 averaj.
    Bu adam küçük takımları ezmede çok çok iyi sistemiyle Bayern'de ligi kazanmada sıkıntı çekmedi. City'de o sıkıntıyı çekmesine Arap sermayesi engel oldu (bunu bu şekilde söylüyorum çünkü Guardiola ve Xavi Arap'ların insan canını hiçe sayan para kazanma şekilleri için savunuculuk yaptığı açıklamalar oldu yakın zamanda). Ama büyük maçlarda bu adam 2012'den beri devamlı sıkıntı halinde.

Çöp demek fazla popüler oldu ve Guardiola hiçe sayılacak bir hoca değil. Ama Klopp'la aynı seviyede anılacak hoca da değil. Çöp demem ama ben de abartıldığı kanaatindeyim. Senelerdir...

Alıntıları Göster
    Hocam emeğine sağlık oturup hazırlamışsınız. Ama forumun büyük çoğunluğu için Guardiola 1 numara olduğundan cevap gelmemiş konuya. Veriler ortada olduğundan karşıt bir argüman bırakmamışsınız. r/soccer'da daha çok takdir edilir bu çalışmanız diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gecmis olsun

• KdB 1-1.
  • gol be
  • DE BRUYNEEEEEE HAYDİ HAYDİ

• İlkay'ı mumla arıyor ortasaha.

Rodri agir markaj altinda.

D.silva iyi oynamiyor.

• Mahrez çok güzel attı 2-1.
  • Mahrez, Messi vari bir gol attı 2-1.

• RİYAAAAAAAAAAAD DONDUKKKKK

• herkes sakat bu ne ya
  • Dalga mi geciyor bunlar?? Salahin golunde ofsayt cizgisi bile cekmeyenler simdi CM hesapliyorlar

• Salahin golunde adamlar 30 dk sonra verdiler. Sterlingte canli canli cizgi cektiler mm icin

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırarım Boynuzunu İblis

Salahin golunde adamlar 30 dk sonra verdiler. Sterlingte canli canli cizgi cektiler mm icin
    öyle deme chelsea maci kazansin diye yagmur duasini ciktilar, hala korkuyorlar puan farki kapanir diye

• Ne yapabiliriz ki artik?
    30 yil sonra Liverpoola hediye edilen sampiyonluk

• Allahsız De Bruyne astı gene.
  • 
Sayfa: önceki 887888889890891
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.