Şimdi Ara

Mala zarar verme. Ben ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 30.09.2018 tarihinde kız arkadaşım benim arabam ile kaza yaptı. Kazada araç içinde; sürücü koltuğunda kız arkadaşım. Yolcu koltuğunda ben. Arka koltukta iste kız arkadaşımın arkadaşı vardı. Kazadan sonra şoka girdim. Kız arkadaşım ağlayarak “Eğer ailem kaza yağtığımı duyarsa beni öldürür, okuldan alır, hayatım biter. Lütfen kazayı sen üstlen ben arabanın tüm masraflarını karşılıyacağım” dedi. Bende o an kazanın etkisiyle hiçbirşey düşünemedim ve kabul ettim.

Daha sonra aracı sanayiye bıraktım. Ve fiyat bilgisi almak için bekledim. Aracıma sanayiden 20bin ile 25bin tl arasında masraf gideceği bilgisini alıp kız arkadaşıma ilettim.
    Kız arkadaşım arabanın o kadar masraf tutmayacağını ona fazla fiyat söyleyip parasını almaya çalıştığımı söyledi. Daha sonra yarısını verebilirim dedi. Bende kabul ettim. Ancak daha sonra beni heryerden engelledi ve şuan kendisine ulaşamıyorum. Ailesiyle görüştüm. Eğer dava açarsan kızımıza sarkıntılık yaptın deriz zaten üzerinde hiç bir mal mülk yok hiç birşey alamazsın bizi rahatsız etme ne yaparsan yap dediler.

Bende daha sonra polis merkezine başvurup ifademi değiştireceğimi söyledim ve olayı anlattım. Kaza sırasında beni tanıyan bir kaç arkadaşımda var idi onlarda olaya tanıklık yaptı ve kızın sürücü koltuğundan indiğini doğruladılar.

Polise tüm mesaj kayıtlarının ekran görüntüsünü çıktıya çıkarıp verdim.

Bu gün polis beni aradı. Kazanın olduğu yerdeki kamera kayıtlarına ulaşmışlar. Kazada sürücü koltuğundan bayan indiği belli oluyor ama yüzü çok net değil dedi.

Kız ifadesinde olay yerinde olmadığını söylemiş ve arka koltuktaki arkadaşını şahit göstermiş.

Olay olduktan sonra 5 kiloya yakın kilo kaybım oldu ve düzgün uyku uyuyamıyorum.

Sizde bu dava nasıl sonuçlanır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler?

• Çok zor bir durum Allah sabır versin. Kaza bir yana bir de sırtından bıcaklanma durumu var. En iyi hukukcu arkadaslar bilebilir

Ancak kız arkadasının telefon sinyallerinden o an orada bulunduğunu, yahut etraftaki mobese, dükkan kameralarından yüzünün daha net göründügünü ispatlayamıyorlarsa polislik isini bıraksınlar. İsteyince harika calisabiliyorlar.

Bireysel olarak kamera kayıtlarına ulasmaya calistin mi? Dükkan vs... yüzü belli olabilir

• Hocam burada suç unsuru yok . Tazminat sorumluluğu söz konusu kız 18 inden büyük mü buyukse çalışıyor mu ?

• Lawyer066 L kullanıcısına yanıt
    Taksirle mala zarar verme olmaz. Bu nedenle suç oluşmadı. Yapilacak tek şey haksız fiil sebebiyle tazminat istemek. Faizi ile beraber zararını karşılarsın.

• Lawyer066 L kullanıcısına yanıt
    Hocam kız 19 yaşında ama çalışmıyor. Üstündede birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: hukuk1453

Taksirle mala zarar verme olmaz. Bu nedenle suç oluşmadı. Yapilacak tek şey haksız fiil sebebiyle tazminat istemek. Faizi ile beraber zararını karşılarsın.
    Selamlar. Dosya polisten savcılığa geçecek. Ben savcılıkta nasıl şikayetçi olacağım bilgi verirmisin?

• billybeat B kullanıcısına yanıt
    Zaten sen olayı bildirmissin başka bir şey yapmama gerek yok. Anladığım kadarıyla kasko da yok arabada. İleride işe başlarsa maaşa haciz koydurursun eve haciz yollarsin. Borç sorumlulugu şahsidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawyer066

Zaten sen olayı bildirmissin başka bir şey yapmama gerek yok. Anladığım kadarıyla kasko da yok arabada. İleride işe başlarsa maaşa haciz koydurursun eve haciz yollarsin. Borç sorumlulugu şahsidir.
    Peki ben ceza falan alırmıyım. Yalan ifade vermekten dolayı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.