Şimdi Ara

Maksimum 7000 TL sistem tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    keşke dün incehesap gaming gecesindeki sapphire pulse 5700xt yi 3.199tlye alsaydınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Hocam evet onu geç gördüm aklımdaydı 11 de baktığımda bitmişti ancak amd ekran kartlarında sorun yaşayanlar çok var gibi o da korkutuyor bir miktar

Rtx 2060 super için sizce hangisi? Display portları farklı mesela önemlimidir bilmiyorum ne bunlar çoklu ekran desteği falan birde aydınlatmalıymış palit rgb gibi herhalde ne dersiniz?

https://www.epey.com/ekran-karti/karsilastir/397329-404665/inno3d-geforce-rtx-2060-super-twin-x2-oc_palit-geforce-rtx-2060-super-dual/

Inno3d vs Palit

Ayrıca
    Asus In Win101 600W 80+ kasa iyi midir? Benim eklediğimin psusu kötüymüş buna geçiş yaptım o yüzden ne dersiniz

• VONMOGER kullanıcısına yanıt
    bu kasa ve psu nun siparişini geçtiniz mi?

Yok hocam bugün içerisinde kafama yattığı an her şey geçicem bugün bitiyor sipariş geçmiyim mi bunu

2070 vardı bu fiyata

Keşke onu alsaydınız. Palit e bu parayı vereceğinize..

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Hocam daha bir şey almadım bugün alıcam zaten 2070 nerde varki bu fiyata

Aksam ince hesapta vardı.
    Hem 200 tl likte hediyesi vardı.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Evet ben baktığımda bitmişti fiyatını göremedim hediyesi neydi üzüldüm şimdi ama toplıcam hocam bugün yapacak bir şey yok asus in win kasa iyi midir bilginiz var mı?

Hocam f/p olarak rx5700xt güzel ancak mavi ekran alanlar vs olmuş çok fazla sayıda topladıktan sonra öyle bir şey yaşarsam üzer epey o sebeple rtx serisinden topluyordum ve sinerji üzerinden tek siteden sipariş geçmeyi düşünüyorum çünkü birini oradan birini başka yerden alınca parçadan sorun çıksa bir sürü yerle muhattap olucam oran olarak birisinin ilgisiz çıkma olasılığı yüksek tek site kararı verdim o yüzden

Ben şöyle bir sistem topladım ama kasayı asus inwin yapsam sorun olur mu sizce hoşuma gitti iyi midir 650watt 80+ psu su var

Sistem linki :https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/UJ51Z7TC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VONMOGER -- 11 Temmuz 2020; 11:12:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VONMOGER

Fantazi değilde ikinci el sıkıntı çıkarabiliyor güven meselesi faturalıysa ayrı tabii ama bu dahada büyük araştırma gerektiriyor ben bugün bitiriyorum hocam 2060 ı 2060 supere yükseltsem mi onda kararsız kaldım monitoru 165hz aldım sipariş geçtim monitörü bir tek sistem kaldı sizce 2060 super mi almalıyım

Amd ekran kartından vazgeçtim bu arada yukarda yazmışızdır yine nvidia ya döndük
    Nvidia daha pahalı olabilir. Tabi benchmarklara bakıp fiyat performans karşılaştırması yapmak lazım. En yüksek fiyat performansı veren ekran kartını almanız lazım.

İkinci elde en büyük problemi çıkarabilecek hard disk. Diğerleri kronik sıkıntılı değilse problem çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 11 Temmuz 2020; 15:38:51 >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkçası o zaman 5600xt aşırı mantıklı oluyor bence ama o mavi ekran olayı korkutuyor siz amd ekran kartı mı kullanıyorsunuz söz konusu mu hala bu durum

• quote:

Orijinalden alıntı: BuraKAyaydın

Ram : G.Skill Ripjaws V 32GB DDR4-2133Mhz 32 GB 2 x 16 GB DDR4 2133 MHz 288-pin DIMM Red = 640 TL
    Ekran Kartı : Biostar Amd Radeon Rx560 4gb (dual Cooling) 128bit Gddr5 (dx12) = 885 TL (885+640 = 1525 TL)
    Güç Kaynağı :Rampage Rmp-600-80p 600w 80plus Bronz 12cm Fan Akti·f Pfç Power : 320 TL (1525 + 320 = 1945 TL)
    İşlemci :Intel Core I3-9100f 3.6 Ghz Lga1151 6 Mb Cache 65 W Işlemci : 576 TL (1945+576 = 2521 TL)
    Kasa : GamePower Dark Side Pencereli RGB Fanlı-Modlu Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası : 330 TL (2521+330 = 2851 TL)
    Ana kart : Msi B360 Gaming Plus Intel B360 Lga 1151 Ddr4 2666mhz Atx : 870 TL (2851+870 = 3691 TL)
    Monitör : Rampage Rm-144 24.5" 144 Hz 1ms (hdmi+display) Freesync Full Hd Led Monitör : 1380 TL (1380+3691=5071)

Mouse : Gamepower Bane Siyah Oyuncu Mouse : 100 TL (5071+100 = 5171 TL)
    Mouse pad : Trust 61025 Gaming Mouse Pad Ultra İnce : 20 TL (5171+20 = 5191 TL)
    Klavye : Rampage Kb-rx7 Alpor Pro Sese Duyarlı Rgb Q Gaming Oyuncu Klavye (5191 + 120 = 5311 TL)
    Mikrafonlu Kulaklık : Snopy SN-GX7 CRAZY Siyah USB Ledli Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı : 50 TL (5311+50 = 5361 TL)

XPG Spectrix S40G AS40G-1TT-C 1TB M.2 2280 SSD Disk : 1300 TL (5311+1300 = 6611 TL)

Unuttuğum Bir şey Varsa Eklersin. Ram Fazla Gelmiş Olabilir Ekran Kartını Yükselte bilirsin. Ya da Rami düşürebilirsin. Saygılar :)
    kardesim sen mümkünse pc toplama

• EMRE_RUSLAN kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bunu yeni gördüm bu ne böyle dalga geçiyor galiba 2 haftadır içindeyim konunun ama hepsi dalga geçer gibi seçilmiş sanki c4 gibi tüm parçalar birleşince

• quote:

Hocam f/p olarak rx5700xt güzel ancak mavi ekran alanlar vs olmuş çok fazla sayıda topladıktan sonra öyle bir şey yaşarsam üzer epey o sebeple rtx serisinden topluyordum ve sinerji üzerinden tek siteden sipariş geçmeyi düşünüyorum çünkü birini oradan birini başka yerden alınca parçadan sorun çıksa bir sürü yerle muhattap olucam oran olarak birisinin ilgisiz çıkma olasılığı yüksek tek site kararı verdim o yüzden

Ben şöyle bir sistem topladım ama kasayı asus inwin yapsam sorun olur mu sizce hoşuma gitti iyi midir 650watt 80+ psu su var

Sistem linki :https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/UJ51Z7TC
    işlemci soğutucu konusunda arkadaşlar yardımcı olsun.
    https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/3F9T6SAS

Hmm iyi olmuş bu hocam bütçeyi epey iyi çekmişsiniz psu kasa güvenilirdir dimi 2060super kartıda yaktırmayalım sharkoona bide 3000mhz yi 3200 yapınca büyük bir etkisi yok mu

• quote:

Hmm iyi olmuş bu hocam bütçeyi epey iyi çekmişsiniz psu kasa güvenilirdir dimi 2060super kartıda yaktırmayalım sharkoona bide 3000mhz yi 3200 yapınca büyük bir etkisi yok mu
    kasa bu hocamhttps://www.youtube.com/watch?v=Fst5QR9emRA

malzeme kalitesi olarak belki biraz düşük gelebilir fakat ana bakış açısı kasanın soğutması olduğundan ve bu kasanın da önü mesh olduğundan havalandırma, soğutma konusunda kesinlikle sıkıntı çekeceğiniz bir kasa değil.

inno3d kendi sitesinde 2060s için 550w güç kaynağı önermiş. forumda çokça sharkoon psu kullananlar da var ve bir sıkıntı çektiklerini görmedim. dolayısıyla 550w psu önerilen karta sharkoon 650w psu kullanmak ekran kartınızı yaktırmaz diye düşünüyorum.

3000mhz ile 3200mhz arasında da performans olarak çok büyük farklar görmezsiniz.

kolay gelsin

Çok sağ olun hocam epey yardımcı oldunuz monitörüm geldi bu arada forum sakinleri :) acer 165hz

rica ederim hocam. işlemci soğutucu konusunda diğer arkadaşlar yardımcı olsun halledin şu sistem işini
    Hallettik hocam yardımlarınızla hepinize teşekkür ederim
    Bu arada 100 tl fark ile ekran kartını gigabyte’a yükselttim iyi mi yaptım sizce inno3d ile aralarında 100 tl vardı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.