Şimdi Ara

MAKSİMUM 1000 CC KLUBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.073
Cevap
30
Favori
227.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de Sirion'un Türkiye'de satılmayan bir versiyonu var. 936 cc motor hacmi, 133 beygir. 1000 cc motorlu arabaların kralı diyebiliriz kendisine.
    Hain Japonlar kendileri 936 cc, 133 beygir. Bize sattıkları sport versiyon 1500 cc, 103 beygir.

Araçla ilgili detaylı bilgi:
    http://www.daihatsuaskina.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=110
  • beyler araç ile ilgili fotoları da paylaşsak nasıl olur
  • arkadaşlar su an ankaradayım.
    kilometre göstergesi 350 yi gösteriyor yakıt durumu ise yarım deponun üzerinde ve bir çeyreğin 1/3 ü kadar otobanda aracı biraz zorladım yani yakıt tüketim rekoru kırmak için otobana girmemek gerekiyormuş zira otobanda 90 la gitmek mümkün olmuyor.
    ancak yarın sabah 5 te konyaya yola çıkıyorum ve hedefeim 90 km ortalama ile gitmek. ordanda alanyaya gececegim ve konya alanya arasınıda 90 la gidip alanyada depoyu fulleyeceğim. ve sonucu sizinle paylaşacağım.
    şimdilik bu kadar
  • umut senide listeye ekleyelim mi. senin araç nedir
  • quote:

Orjinalden alıntı: otomobilci_x

umut senide listeye ekleyelim mi. senin araç nedir

isterdim katılmak ama malesef... şu anki aracım 1298 cc. yine de eklemek isterseniz listeye tabii, sevinirim.
  • 1000 cc dostu mu diyeyim ne diyeyim :) nasıl ekleyeyim seni
    quote:

Orjinalden alıntı: umutgultekin

quote:

umut senide listeye ekleyelim mi. senin araç nedir

isterdim katılmak ama malesef... şu anki aracım 1298 cc. yine de eklemek isterseniz listeye tabii, sevinirim.
  • Ve arkadaşlar malüm testi bitirdim.
  • bütün fotolar var bagajın ve arka koltukların silme dolu olduğunu söylemiştim fotolardan bakabilirisiniz .ancak bulunduğum yerden fotoları gönderemiyorum 1 hafta sonra fotoları eklerim.

Şimdi dün yazdığım mesajda da belirttiğim gibi otoban işimizi bozdu. Otobanda 100 km yi geçtiğim çok oldu. Ama olsun bu arada yolculuğun kalanında genelde ibre 100 ile 90 arasındaydı 100 km yi çok nadir geçtim ama 90 km ninde altına nadir indim.aslında hedefim 90 la gitmekti ama olmadı ne yapalım. Aksekiyi geçince dağda kırmızı yandı oralarda çok tenha olduğundan 832 km de iken benzinliğe girdim doldur usta boğazına kadar dedim ve 130 ytl lik ve 40 litre benzin aldı. Yani 100 kmde 4.8 litre yaktı yani 155 kuruş. Eğer otobandan gitmeseydim bunu 4.5 litre yapmak işten bile değil ama işin özü 90 km ile gitmekte.
  • quote:

bütün fotolar var bagajın ve arka koltukların silme dolu olduğunu söylemiştim fotolardan bakabilirisiniz .ancak bulunduğum yerden fotoları gönderemiyorum 1 hafta sonra fotoları eklerim.

Şimdi dün yazdığım mesajda da belirttiğim gibi otoban işimizi bozdu. Otobanda 100 km yi geçtiğim çok oldu. Ama olsun bu arada yolculuğun kalanında genelde ibre 100 ile 90 arasındaydı 100 km yi çok nadir geçtim ama 90 km ninde altına nadir indim.aslında hedefim 90 la gitmekti ama olmadı ne yapalım. Aksekiyi geçince dağda kırmızı yandı oralarda çok tenha olduğundan 832 km de iken benzinliğe girdim doldur usta boğazına kadar dedim ve 130 ytl lik ve 40 litre benzin aldı. Yani 100 kmde 4.8 litre yaktı yani 155 kuruş. Eğer otobandan gitmeseydim bunu 4.5 litre yapmak işten bile değil ama işin özü 90 km ile gitmekte.

yinede mükemmel bir değer

• tebrikler çok güzel bir değer yakalamışsın
  • arkadaşlar depoyu fulledikten sonra su anda 420 km daha yaptım depo yarım oldu ancak bu sefer bagaj yok.
    bu 420 km nin yarısı şehir içi dağ taş gezerken yapıldı.diğer yarısı ise 90 km geçilmeden yapıldı. sanırım kocaeline dönünce 2000 km den fazla yol yapmış olacağım.
    araba az yakınca insan her yere hiç düşünmeden basıp gidiyor
    bu tatilde iyice anladım ki iyiki bu arabayı almışım.
  • Eee kardeşim OPEL bu
    adamlar ECO diye bir model yapmışsa,tasarrufun da kralını yapar icabında...
    hele bir de dikkatli kullanır,gaza nazik davranırsan,dadından yinmez :)
    Kanka,sen bir de CRUİSE CONTROL taktırsan var ya!!!
    Coşarsın coşar...
  • 86 model Suzuki Alto :) 800cc. Benimki biraz çok yakıyor herhalde 16 kuruş civarı yakıyor km de
  • 400 ytl ye gaz taktır,
    depoyuda 20 litrelik olandan tak.
    (az yer kaplar)
    10 kuruş yakar...
    95 yılında 90 model ALTO'm vardı :)))
  • pompera cc takdıracağım haziranda bakıma götüreceğim arabayı gerçi km dolmayacak ama 1 yıl dolduğu için bakımını yaptırmak istiyorum o zaman takdırırım büyük ihtimalle.
    bu arada dostum sen eskiden beri düşük hacimli motorlar kullanıyorsun anladığım kadarıyla. işin özüne çok daha önceden varmışsın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 20 Mart 2008; 8:26:11 >
  • bountr hoşgeldin.
    senide ekledim. artık birde suzukici var.
  • su an konyaya geri döndüm kilometre 760 oldu gösterge son çeyreğin ortasından biraz daha düşük sanırım 800 kmde ışık yanar ve 40 litre alır depo ama 200 kmsi şehir içi ve dağda taşta yapıldı. ayrıca alanya_konya arasını akseki üzerinden geldik yani bi ara rakım 1825 di buda bu arabalar yokuşta acaip yakar diyen arkadaşların ön yargılarını boşa çıkarmıştır sanırım.
  • Var ya o alto nun ekonomisini uzun yıllar unutamadım.ta ki geçen yıl LPG taktırana kadar...
    quote:

pompera cc takdıracağım haziranda bakıma götüreceğim arabayı gerçi km dolmayacak ama 1 yıl dolduğu için bakımını yaptırmak istiyorum o zaman takdırırım büyük ihtimalle.
    bu arada dostum sen eskiden beri düşük hacimli motorlar kullanıyorsun anladığım kadarıyla. işin özüne çok daha önceden varmışsın :)
  • bu klübe beni de nişanlımın arabasıyla alırmısınız?:)
    Nissan Micra 1.0 97 model otomatik vites.
    Ne yalan söylüyüm araba cok zor gidiyo otomatik olunca.Ama çok sevimli cok eğlenceli bir araba.Kırmızı. :)
  • senide ekledim pascuu.
    nişanlı kontenjanından :)
    quote:

Orjinalden alıntı: pascuu

bu klübe beni de nişanlımın arabasıyla alırmısınız?:)
    Nissan Micra 1.0 97 model otomatik vites.
    Ne yalan söylüyüm araba cok zor gidiyo otomatik olunca.Ama çok sevimli cok eğlenceli bir araba.Kırmızı. :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.