Şimdi Ara

Makinanın sürekli kendini resetlemesi hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar konuyu biraz uzun anlatacağım ama size yardımcı olması açısından iyi olur diye düşünüyorum.
    Geçen gün bir arkadaşın makinesine yeniden sistem yükledim. Vestel Click makina. fdisk yapıp hddyi 2 eşit parçaya böldüm. Sistemi kurdum (Ms Windows Xp Home Edition) . Herşey bitti, makinayı kapatacağız neredeyse, birden elektrik birden gelip gitti yalnız dalgalanma yaparak gitti. Neyse makina da kapandı açıldı sonra tekrar kapandı açıldı baktım döngüye girdi sürekli açılıyor kapanıyor falan bende başlangıçta yüklenen programları iptal ettim tek tek sonra olmadı hepsini iptal ettim. Tahminimce Kaspersky antivirüs programından kaynaklanan bir hata oluştu. makina açılmaya başladı fakat bir süre sonra tekrar kapanıp açılmaya başladı bu arada çalıştıra msconfig yazıyorum başlangıç menüsü görünüyor diğer config.sys, system.ini, win.ini sekmelerinde hiçbir şey görünmüyordu. Bende tekrar windowsu yükledim herşey güzeldi fakat kaspersky antivirüs programını yükledikten sonra tekrar makina gelip gitmeye başladı. Sistem yapılandırma hizmetlerinde daha önce görmediğim programlar yüklenmeye başladı. Bende kaspersky i kaldırıp yerine norton antivirüs kurdum. fakat yine kapanıyor açılıyor. dial-up bağlantı kur diyorsunuz bazen dial-up bağlantıya tıkladıktan hemen sonra makina resetliyor kendini bazen bağlandıktan 1-2 dakika sonra kapatıyor. Nfs Underground 2 oyununa tıklıyorsunuz hemen kapatıyor bazen oyun açıldıktan sonra kapatıyor yani belli olmuyor ne zaman kapatacağı bios ayarlarını geri yükledim sorun yine devam ediyor. uzatma kablosunu değiştirdik acaba tesisatmı yapıyor diye o da olmadı. tahminimce anakartta bir şasi olayı da olabilir. bilemiyorum yani elim kolum bağlandı sizin anlayacağınız. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Sistemini tekrar kur servispack2 yi yükle normal şartlar altında sıkıntı çekmezsin. Ama güvenliğini arttırmak için Virüs programı için AVG firewall içinde zonealarm kur yine resetlenmeler devam ederse. donanımsal testler yaptırırım sana
  • virusden kaynaklanıyor olabilir format yetmeyebilir mbr türü olabilir fdisk ile tekrar diski olusturup denemeni öneririm
  • guvenli modda aç..sonra sonra sistem özelliklerinden başlangıç ve kurtarma seçeneklerinden "otomatik olarak yeniden başlat" seçeneneğindeki işareti kaldır muhtemelen düzelelecektir sonra sistemin uymunu cdninle kontrol et. xp crack kullandıysan crackı değistir..
  • xp pro + sp2 + eztrust av+ system mechanic profesyonel 5 (astalavista com da aratarak crack ini bulabilirsin)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.