Şimdi Ara

macOS Monterey ile Mac sistemleri silmek kolaylaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • macOS Monterey ile Mac sistemleri silmek kolaylaşıyor

Hafta başında tanıtılan macOS Monterey işletim sistemi gerek Intel işlemciler için gerekse Apple M1 işlemciler için sunduğu farklı özelliklerle dikkat çekiyor. Bazı özellikler ise lansmanda tanıtılması ancak oldukça fonksiyonel. 

Mac sistemleri silmek daha kolay

Önceki macOS sistemlerde kullanıcının tüm verileri ve uygulamaları silmesi için işletim sistemini yeniden yüklemesi gerekiyordu. macOS Monterey işletim sistemi bu gerekliliği ortadan kaldırıyor. 

Ayrıca Bkz.Beyin implantı girişimi Neuralink'in kurucu ortağı şirketten ayrıldı

Paylaşılan bilgilere göre Sistem Ayarları-Tüm İçeriği ve Ayarları Sil şeklinde eklenen yeni opsiyon sayesinde yönetici şifresini girdikten sonra kullanıcı mevcut tüm verilerini sistemden kaldırmış oluyor. 

Depolama alanı Apple M1 veya T2 yongası ile şifrelendiği için anahtarlar yok edilerek sistem güvenli bir şekilde siliniyor. Silindikten sonra ise Kurulum Asistanı en baştan kullanıcıya yol gösteriyor. Böylece tam bir format işlemi gerçekleştirmeden Mac bilgisayarlarınızı farklı kişilere devredebilirsiniz. 

Kaynak:https://www.macrumors.com/2021/06/09/macos-monterey-erase-all-content-settings/

• En sonunda! Cidden gereken bir özellikti Windows'ta durumlar nasıl bilmiyorum ama bu yıla kadar olmaması saçmalıktı...

• Geç oldu ama oldu be..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sonunda gelmis, gercekten sifirlamak icin gereksiz bir caba gerekiyordu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mck94 kullanıcısına yanıt
    tam olarak neyden bahşediyor acaba. bende Mac kullanıyorum ama olayı tam anlayamadım.

• ilker1999 kullanıcısına yanıt
    Cihazi satarken mesela sifirlamaniz gerekiyor, bunun icin cihaza tekrar OS kurulumu yapiyorsunuz. Bunun yerine sifirlama gelecekmis daha kolay bir sekilde telefonlardaki gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker1999

tam olarak neyden bahşediyor acaba. bende Mac kullanıyorum ama olayı tam anlayamadım.

Diski tamamen sıfırlayıp işletim sistemini tekrar yüklemek zorunda kalıyorduk artık zorunda değiliz 2 tane mac sattım bu zamana kadar cidden gereksiz uğraştırıcı bir işlem.

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt
    Windowsta uzun sürüyor.

• sonun da

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.