Şimdi Ara

Mace Windows kurarken disk problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba mac e windows 10 kurmaya çalışıyorum ama boş yerim olmasına rağmen boş yer yok uyarısı veriyor.Daha önceden bir kaç kez işlemi başlattım boş yer yok uyarısı almadım.Şimdi denediğimde bu hatayı veriyor.Disk izlencesine girdim orda enteresan şekilde toplam hafıza (250 gb) 4 disk bölümü tarafından kullanılıyor yazıyor.Oysaki görünürde tek bir bölüm var oda mac bölümü.Tahminim ben hatalı windows kurma denemelerimin her birinde bir disk bölümü oluşturdu sanal olarak ama şuan gözükmesede yer kaplıyor.Bu disk problemini nasıl çözerim ?

• kurarken bootcamp Macinizi ilk baştan başlattığında Windows'un yükleneceği bölümü baştan biçimlendirmelisiniz, bu şekilde sorununuzu çözebilirsiniz (200 küsür mb lık olan değil, kendinizin windows için ayırdığı bölümü)
  • quote:

Orijinalden alıntı: domate5

kurarken bootcamp Macinizi ilk baştan başlattığında Windows'un yükleneceği bölümü baştan biçimlendirmelisiniz, bu şekilde sorununuzu çözebilirsiniz (200 küsür mb lık olan değil, kendinizin windows için ayırdığı bölümü)
    Hocam sorun şu; ben mac kısmı dışında diskte bir başka bölüm görüntüleyemiyorum disk izlencesinden bakıyorum sadece mac gözüküyor.Windows kurulum ekranı falanda açılmadı sistem bugda kaldı gibi bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

Hocam sorun şu; ben mac kısmı dışında diskte bir başka bölüm görüntüleyemiyorum disk izlencesinden bakıyorum sadece mac gözüküyor.Windows kurulum ekranı falanda açılmadı sistem bugda kaldı gibi bişey

Alıntıları Göster
    Mac'inizin açmak için Power tuşuna bastığınız sırada Alt tuşuna basılı tutun, orada sadece Machintosh HD mi gözüküyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: domate5

Mac'inizin açmak için Power tuşuna bastığınız sırada Alt tuşuna basılı tutun, orada sadece Machintosh HD mi gözüküyor ?

Alıntıları Göster
    Evet dediginiz gibi sadece macintosh gozukuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben olsam diski yerinden çıkarır SATA-Usb kablosu ile başka Mac'e takar onda disk izlencesi ile bir güzel sıfırdan partisyonlardım. Büyük ihtimalle diskin partisyon tablolarında veya bir yerinde bir veri bozuldu. diger tavsiyem harddisk 250GB ise 3 parcaya ayırmak 10GB - 120GB - 120GB gibi. 10GB'ye en cok kullanacağınız sistemin kurulum ISO'sunu bootable olarak yazdırmak (macOS için disk izlencesi, Windows için Acronis ile) ve partisyonlardan birine onun üzerinden kurulum yapmak; cok hızlı ve sorunsuz oluyor. İlerde herhangi bir sorun olunca harici harddisk / ISO imaj falan arama derdi olmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

ben olsam diski yerinden çıkarır SATA-Usb kablosu ile başka Mac'e takar onda disk izlencesi ile bir güzel sıfırdan partisyonlardım. Büyük ihtimalle diskin partisyon tablolarında veya bir yerinde bir veri bozuldu. diger tavsiyem harddisk 250GB ise 3 parcaya ayırmak 10GB - 120GB - 120GB gibi. 10GB'ye en cok kullanacağınız sistemin kurulum ISO'sunu bootable olarak yazdırmak (macOS için disk izlencesi, Windows için Acronis ile) ve partisyonlardan birine onun üzerinden kurulum yapmak; cok hızlı ve sorunsuz oluyor. İlerde herhangi bir sorun olunca harici harddisk / ISO imaj falan arama derdi olmuyor.
    Dediklerinizi yapmadan sisteme format atsam diskle ilgili bozulmaları düzeltmiş olur muyum ?
  • Ras0 R kullanıcısına yanıt
    Elinde temiz bir macOS kurulum diski varsa Mac'i onunla başlatarak ilk çıkan ekranda üstte menüde seçeneklerde Disk İzlencesi ile de partisyonlama ve/veya formatlama yapabilirsin. Yani harddiski çıkarmak şart değil. Aynı partisyonlama ve/veya formatlamayı windows kurulum diskiyle de yapman mümkün olmalı ancak macOS diski ile yapmanı tavsiye ederim. Benim Mac'lerden birinde harddisk 2 partisyonlu ve birine macOS diğerine Vista kurulu ve harddisk partisyonlama vs tüm işlemleri Disk İzlencesi ile yapmıştım, macOS 'nin araçları daha bir güven veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Elinde temiz bir macOS kurulum diski varsa Mac'i onunla başlatarak ilk çıkan ekranda üstte menüde seçeneklerde Disk İzlencesi ile de partisyonlama ve/veya formatlama yapabilirsin. Yani harddiski çıkarmak şart değil. Aynı partisyonlama ve/veya formatlamayı windows kurulum diskiyle de yapman mümkün olmalı ancak macOS diski ile yapmanı tavsiye ederim. Benim Mac'lerden birinde harddisk 2 partisyonlu ve birine macOS diğerine Vista kurulu ve harddisk partisyonlama vs tüm işlemleri Disk İzlencesi ile yapmıştım, macOS 'nin araçları daha bir güven veriyor.
    Malesef elimde hiçbir kurulum diski yok , macos un kendi içinden formatlama seçeneği yok mu windows 10 gibi
  • Kardeş bi şey sormak istiyorum bende mac os high sierra ve macbook pro 2015 var iso yu seçip yeri ayarlıyorum windows destek yazılımı incek diyor kalan süre yazıyor ama 2-3 saatte 0 ilerliyor hiç ilerlemiyor nasıl çözerim her türlü dns vpn denedim

• arkadaşlar bu işte uzman birisi varsa yardım etsin yaw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.