Şimdi Ara

Macbook Pro Yavaşladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okul için hem beni biraz götürsün hemde kasma gibi bir sorun oluşmasın diye yurt dışından Early 2011 model macbook pro aldım. Uygun aldım. ilk aldığımda el capitan yüklüydü diye hatırlıyorum. Pek anlamam macbooklardan internette kısa bir araştırma ile sürümünün eski olduğunu okudum. Gerek güvenlik gerek ise hız açısından yükseltme yapılması gerektiği yazyoru ben de önce sierra sonra high sierra yükseltimini sağladım. Ama güncelleme sonrası bariz bir yavaşlama (örneğin safari açılışı) ve nedenini anlayamadığım ses çıkışlarında cızırtılar başladı.

Okul gereği sürekli office programları ve üç boyutlu gösterim yapan uygulamalar çalıştırıyourm.
    Bunun yanında arada illustrator ve photoshop ile uğraşyorum

Sormak istediğim bu yavaşlık normalmi (ne bilim hep işte mac hızlıdır duyduk :) apple sonuçta sıfır noteboom parasına ikinci el alıyorsun )
    Ram yada ssd yükseltmesi düşünüyorum( çünkü beni en az 4 yada 5 yıl götürmesini bekliyorum) bi yarar olurmu
    Sistem düşürmesi yapmalımıyım yada bu sorun neyden kaynaklı olabilir
    Son olarak seri numarasını apple de sorguladığım zaman aldığınız yılı doğrulayın diyor ve işlem yapamıyorum ikinci el sonuçta :)

Yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bırakın 4-5 seneyi götürmeyi cihazın emeklilik vakti gelmiş yavaş çalışması, ısınması vs normal.
  • 2011 ise ve bu programlar ile uğraşıyorsan doğaldır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.