Şimdi Ara

macbook pro win 10 kurulum hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba. mid 12 13'' macbook prom var. flash ile windows kurmak için microsofttan win 10 u indirdim. bootcamp ile gerekli işlemleri yaptım, diski kendisi oto bölüntüledi. windows u nereye yüklemek istersiniz ekranına gelince seçtiğim hdd ( hem ssd hem hdd olmak üzere iki harddiskte de ayrı ayrı bootcamp ile bölüntüleyip denememe rağmen) ''windows 1 sürücüsünün 4 bölümüne yüklenemiyor'' hatası veriyor. açıklamasında ise windows bu diske yüklenemez. bu bilgisayarın donanımı bu diske önyükleme yapmayı desteklemeyebilir diyor. i win yüklem ekranında diski biçimlenir desem dahi yükleme yapmıyor aynı hatayı veriyor. işletim sistemi sierra. çözüm için yardımcı olabilirseniz sevinirim. bu arada herkese iyi karantinalar

• https://fgimian.github.io/blog/2016/03/12/installing-windows-10-on-a-mac-without-bootcamp/

Linkteki elemanın anlattıkları sayesinde bir hafta uğraşım sonucu Win10u ikinci bir bölüntüye yüklemeyi başardım. Benim bilgisayarmda bootcamp düzgün çalışmadı. Doğal olarak win10 diskini ayrı hazırladım. SSD'yi kendim bölüntüledim. Bunlara rağmen Win10 yüklemesi sırasında hata almıştım. Yine bu elemanın yazdığı üzere bazı bilgisayarlarda hem ssd hem hdd olunca hata olabiliyormuş. Ben de alt kapağı açıp hdd bağlantısını kesip sadece ssd bağlı şekilde yüklemeyi yapınca yükleme başarılı bir şekilde sonlandı. Tabi bunları yaparken Wİn10 diskine bootcampten driver dosyalarını manuel indirip atmayı da unutmayın.

Ancak şöyle bir problem var bootcamp ile yükleme yapınca gpt düzenine göre yükleme yapıyor ve ses driverı çalışmıyor. sadece mbr düzeninde yükleme yapınca ses driverı çalışıyor. Mbr düzeninde yüklemeyi ise bootcamp ile birlikte yapmayı beceremedim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HunterInTheNight -- 16 Nisan 2020; 13:29:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HunterInTheNight

https://fgimian.github.io/blog/2016/03/12/installing-windows-10-on-a-mac-without-bootcamp/

Linkteki elemanın anlattıkları sayesinde bir hafta uğraşım sonucu Win10u ikinci bir bölüntüye yüklemeyi başardım. Benim bilgisayarmda bootcamp düzgün çalışmadı. Doğal olarak win10 diskini ayrı hazırladım. SSD'yi kendim bölüntüledim. Bunlara rağmen Win10 yüklemesi sırasında hata almıştım. Yine bu elemanın yazdığı üzere bazı bilgisayarlarda hem ssd hem hdd olunca hata olabiliyormuş. Ben de alt kapağı açıp hdd bağlantısını kesip sadece ssd bağlı şekilde yüklemeyi yapınca yükleme başarılı bir şekilde sonlandı. Tabi bunları yaparken Wİn10 diskine bootcampten driver dosyalarını manuel indirip atmayı da unutmayın.

Ancak şöyle bir problem var bootcamp ile yükleme yapınca gpt düzenine göre yükleme yapıyor ve ses driverı çalışmıyor. sadece mbr düzeninde yükleme yapınca ses driverı çalışıyor. Mbr düzeninde yüklemeyi ise bootcamp ile birlikte yapmayı beceremedim ben.
    merhaba. ben de bir hintli elemanın paylaşımında okudum ve aynen ssd yi kapağı açıp devre dışı bırakarak yükledim ve bingo! win10 kuruldu fakat ses yok :) sürücüleri vs güncelledim ama nafile. sonra ssd yi bağladım. mac driverları baştan flash a kaydettim. bootcamp win dizinine tıkladığımda bu sefer windowsa geçiş yapmıyor. siyah bir ekran sol üst köşede bir alt çizgi yanıp sönüyor ve cihaz win 10 ile başlamıyor :) en son sinir olup bıraktım uğraşmayı . bir de paylaştığınız yönergeleri deneyerek yapayım. çok teşekkürler

• Hocam anladığım kadarı ile win10 ve osx farklı disklerde kurulu onu tavsiye etmem. size tavsiyem hem win10 için bir yükleme usbsi hem de osx için ayrı bir yükleme usbsi hazırlayın. Bilgisayarda bulunan ssd'ye bütün bölüntüleri silerek win 10 yükleyin. bilgisayarda sadece win10 olsun. Daha sonra win10 içinde bazı programlar var yapabileceğiniz ssdnizin sizin belirleyeceğiniz kadarını osx'e göre bölüntüleyin ve o bölümüne de osx yükleyin. Bu şekilde sorunsuz çift işletim sistemini de kullanabilirsiniz sorunsuz. Dediğim şekilde yükleme yaptığınızda windosta ses sorunu da yaşamayacaksınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.