Şimdi Ara

Macbook Pro Retina SSD Yükseltme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Merhaba, uzun zaman geçti ancak zamanım oldu. Amazon üzerinden sipariş verdiğim şu ürünlerle denemeleri gerçekleştirdim;

1- https://www.amazon.com.tr/gp/product/B087FNTTVF/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

2- https://www.amazon.com.tr/gp/product/B089N3D9JH/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

İlk deneme: Ürünleri cihaza taktıktan sonra bir USB yükleyici ile önce MacOs Big Sur yüklemeyi denedim. Yükleme işlemi sürerken mac restart yapmak istiyor ve kapanıyor ardından açılışta dahili (dönüştürücü ve NVMe SSD) sürücüyü göremediği için yeniden USB yükleyiciyi açıyor ve yükleme işlemini tekrar başlatmam gerekiyor. Burada paradoks içerisinde kalıyor.

İkinci deneme: Ürünler yine cihaza dahili şekilde bağlı iken USB yükleyici ile MacOs Catalina yüklemeyi denedim. Burada da ilk denemede aldığım sonucu alıyorum ne yazıkki.

Üçüncü deneme: Harici bir usb içerisinde MacOs Catalina yüklü iken macbook'u başlatıyorum. Daha açık ifade etmek gerekirse harici usb içerisindeki işletim sistemi ile macbook'u açıyorum. Ve MacOs Big Sur yükleyicisini masaüstünde başlatıp dahili sürücüyü seçiyorum. Yükleme çubuğu yarıya geldiğinde restart istiyor. Kapanıyor ve ilk denemedeki sonuca geliyorum.

Sonuç: Yabancı forumlarda ifade edildiği gibi macbooklar dahili sürücü ile birlikte High Sierra işletim sisteminde olmadığı sürece yeni takılacak sürücüleri firmware update yapamadığı için boot edemiyor maalesef.

• glaubig kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bilgi için. Sandisk neden ucuz Samsung'a göre? Yarı yarıya değişiyor sanki fiyat.  

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.