Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.671
Cevap
130
Favori
282.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • El Capitan elveda diyorum.Yosemite geri dönüş yapacağım..Şarj sorunu çıldırttı beni
  • Arkadaşlar durum çubuğunda pil ile kullanımda pil göstergesi uzun süre sabit değerde kalıyor ve tutarlı olmuyor. Coconut ile gerçek kalan süreyi görebiliyorum. Üzerine tıkladığımızda kalan süre hesaplanıyor yazısı ise çok uzun süre işlevsiz. Sürüm el capitan.

Çözüm var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • macOS Sierra kullanmaya başlayan var mı ? Şu evrensel pano olayını (iPhoneda kopyala Mac'da yapıştır) ve Apple Watch ile şifre açma olayını kullanamadım.
  • PesimistChe kullanıcısına yanıt
    Evrensel pano olayında 2 cihazında Bluetooth açık olması gerekiyor ama apple watch olmadığı için onu deneyemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Metin kopyalayıp yapıştırmayı denedim, çalışıyor.
    iOS'te resim ve video kopyalayıp macOS'te sağ tıklayınca Finder kilitleniyor.
    Apple Watch ile kilit açma kusursuz.
    Siri mükemmel değil ama iş görür.

Not: Siri'yi dikteyle kontrole etmeye çalıştım ama hiç kararlı değil.

Bu özelliklerle ilgili Facebook profilimde birkaç video paylaştım;

Türkçe anlayan Siri:https://www.facebook.com/kemalersinyilmaz/videos/689312281242735/
    Apple Watch ile Mac kilidini açma:https://www.facebook.com/kemalersinyilmaz/videos/689314007909229/
    Siri ile küçük çaplı bir tartışmamız:https://www.facebook.com/kemalersinyilmaz/videos/689317997908830/

• Sierraya geçş yapan arkadaşlar pil durumu nedir. 13" Macbook pro 2015 kullanan özellikle bir yorum yapabilir mi? Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • monoblaine kullanıcısına yanıt
    Selamlar ,

Bende Apple Watch ile açılıyor diyor şifre ekranına dönüyor çalışmıyor.
    Sanırım bilgisayar parolam ile iCloud şifrem farklı bundan kaynaklı olabilir mi ?
    Ayrıca metin kopyala / yapıştır olayını hala çalıştıramadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PesimistChe -- 21 Eylül 2016; 18:07:49 >
  • Macbook pro kullanıcılarına bir sorun olucak mimarım şuan asusun i5 4. nesil işlemcili 8 gb ram ve 2 gb gtx850m ekran kartlı modelini kullanıyorum render sürelim uzun sürüyo sizce 3000 tlye ikinci el 2013 -2014 model macbook pro alsam daha performanslı olur mu ? Malum macbookların ekran kartı gtx850m den çok daha düşük daha mı kötü bir performans verir mimari programlarda ?

iPhone ayarlarında "İki Faktörlü Kimlik Doğrulama" özelliğini açtınız mı?

Apple Watch için MacBook Pro'da bluetooth'u kapatıp açmayı deneyin.
  • monoblaine kullanıcısına yanıt
    Evet açık. Farklı bir yönden ben problemi çözdüm.
    Zira copy / paste olayını hala istikrarlı bir şekilde kullanamıyorum.
  • Sistem sorun çıkartıp duruyordu tekrar kurulum yaptık..Bu sefer Time Machine kullanayım diyorum...Hazır HDD de aldık.

Fakat merak ettim bir şey var ;

Ben macbook ilk aldığımda ya da 1 ay önce Time Machine kullanmış olsaydım eğer yazılım sorunlarını da almış olacaktı onun yedeğini de almış olacaktı ? "Düz mantık olarak baktığımda bu sanırım "?

Şimdi sistem temiz iken Time Machine ayarlasak...

2.hafta yedek aldı bir süre böyle gitti her HDD taktığımda..Ama diyelim 7.hafta da yazılımda bir sorun çıktı ve sistem yavaşladı"3 haftadır başıma gelen şey gibi".
    ve ben de bundan biraz gecikmeli olarak farkına vardım ve tekrar 7.haftanın da yedeğini aldı ?

Bir süre sonra ben artık sıfırlamak istediğimde o Time Machine yedeğini geri atarken sorunlu kısımı da atmaz mı ?

Aşağı yukarı haftada 1 defa hdd ile elle yedekleme yaparım..Sorun değil.Ama Time Machine ile sistem sıfırlama sonrası tekrar programları kurma gibi bir dert olmayacak ?

Ne yapmalı ? Eğer sistem sorunlarını o sorunlu kısımların yedeği alınmaz diyorsanız Time Machine aktif yaparım.

• arkadaşlar macbook pro retina'lar kasa ne zaman değişiyor? yeni kasa çıkacakmı??
  • 2015 retina mbp 13" kullanıyorum. Ekranımın çizilmemesine dikkat ediyorum. Fakat ekranımın kapatınca space tuşu üstüne gelen yerlerinde çizik denmese de lekeler oluştu. Özellikle ekran siyahken fark ediliyo. Biraz araştırma yaptım. Mbp retinalarda olabiliyormuş. Nedir bu yani şimdi ? Var mı benzer durum yaşayan ?
    Kimisi ilk aldığında ekranla klavye arasında olan kağıttan kullan demiş ama sürekli kullanamam ki ben onu. Apple birşey diyor mu bu işe

• Ucuz yollu magic klavye ve Magic Trackpad 2 nereden bulabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: furer

2015 retina mbp 13" kullanıyorum. Ekranımın çizilmemesine dikkat ediyorum. Fakat ekranımın kapatınca space tuşu üstüne gelen yerlerinde çizik denmese de lekeler oluştu. Özellikle ekran siyahken fark ediliyo. Biraz araştırma yaptım. Mbp retinalarda olabiliyormuş. Nedir bu yani şimdi ? Var mı benzer durum yaşayan ?
    Kimisi ilk aldığında ekranla klavye arasında olan kağıttan kullan demiş ama sürekli kullanamam ki ben onu. Apple birşey diyor mu bu işe

Hocam dediğiniz sorun staingate diye geçen ekran değişimiyle sonuçlanan bir sorun fakat bu sorun 2013-2014 mbp retinalarda vardı 2015 de olan duymadım. Genellikle klavyedeki yağ kir toz ekrana yapışıp çizebiliyor veya ekranda leke oluşturabiliyor. Ben bunun önüne geçmek 2015 mbp 13 için ekran koruyucu ve klavye koruyucu aldım. Tavsiyem staingate sorunu oluştuysa mutlaka premium reseller veya apple store a gösterin. Zaten sorun tespit edilirse ekran değişecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

2015 retina mbp 13" kullanıyorum. Ekranımın çizilmemesine dikkat ediyorum. Fakat ekranımın kapatınca space tuşu üstüne gelen yerlerinde çizik denmese de lekeler oluştu. Özellikle ekran siyahken fark ediliyo. Biraz araştırma yaptım. Mbp retinalarda olabiliyormuş. Nedir bu yani şimdi ? Var mı benzer durum yaşayan ?

Hocam dediğiniz sorun staingate diye geçen ekran değişimiyle sonuçlanan bir sorun fakat bu sorun 2013-2014 mbp retinalarda vardı 2015 de olan duymadım. Genellikle klavyedeki yağ kir toz ekrana yapışıp çizebiliyor veya ekranda leke oluşturabiliyor. Ben bunun önüne geçmek 2015 mbp 13 için ekran koruyucu ve klavye koruyucu aldım. Tavsiyem staingate sorunu oluştuysa mutlaka premium reseller veya apple store a gösterin. Zaten sorun tespit edilirse ekran değişecektir.

Apple ın ekranı değiştirmesi kısa bir süre için çözüm olabilir fakat tekrar bozulmaya devam edecekse sıkıntılı bir durum. Apple a danışmakta fayda var.
    Ekran koruyucuyu ekranın kalitesini bozacağı tereddütüyle kullanmıyorum.

• Siri sorulara yanıt vermiyor, az önce defalarca denedim çalışmıyor. Deaktif edip tekrar aktifleştirdim problem devam ediyor.

Siz de dener misiniz, server problemi mi yoksa kişisel mi?

• mulholland dr. kullanıcısına yanıt
    Bende çalışıyor.

Late 2014 5k iMac
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

Apple ın ekranı değiştirmesi kısa bir süre için çözüm olabilir fakat tekrar bozulmaya devam edecekse sıkıntılı bir durum. Apple a danışmakta fayda var.
    Ekran koruyucuyu ekranın kalitesini bozacağı tereddütüyle kullanmıyorum.

Kaliteli bir ekran koruyucu kullanırsanız sıkıntı olmuyor yani ben görüntüyü bozduğuna hiç şahit olmadım :) hemde ekranda kir çizik vb olmuyor kafam rahat

• furer F kullanıcısına yanıt
    2013 Retina 13" Vardı kapağı kapatınca tuş değdiği için ekran çiziği oluşuyordu, Apple Store "cihazda kusur yok çantada taşımayın dedi", bir hafta sonra ışık sızması var Yeni cihaz istiyorum deyince ekran değişti; şu an cihazı peder kullanıyor ve gayet hoyrat kullanıyor çizilme vs. hiç yok. Aynı cihazın 2015'ini aldım onda'da kapağı kapatınca çizilme var birlikte gidip bunları dövelim diyorum...

• 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.