Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5.734
Cevap
115
Favori
229.398
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Apple >> MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü]
Giriş
    9860 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HTK954

Merhaba, ben mac pro sahibiyim, cihazı alalı tam 1 hafta oldu. Bugün safaride dizi izlerken bilgisayardan ilk defa fan sesi duydum. Yaklaşık 2 saat falan dizi izledim ve bu kadar basit birşeyde hemen ısınması garibime gitti . Bu normal midir sizde de oluyor mu acaba?

Merhaba.Hayır hiç fan sesi duymadım.

Allah allah ben zaten ısımmaya fobim olduğu için aldım bu cihazı. 720p video izlerken bile ısınıyosa ayıp denen bişey var yani. Tabiki klavye üzerinde bişey yaparken hissetmiyorum sıcaklığı ama gene de fan sesi az da olsa duyuluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    eyoruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Allah allah ben zaten ısımmaya fobim olduğu için aldım bu cihazı. 720p video izlerken bile ısınıyosa ayıp denen bişey var yani. Tabiki klavye üzerinde bişey yaparken hissetmiyorum sıcaklığı ama gene de fan sesi az da olsa duyuluyor.

Ben ses duymadım hiç.Ama ısınması var tabi.Fakat normal olduğu söylenmekte takıntılı isen zamanla pil gevşeyecek salladığında tak tak sesler geliyor olabilecek o zaman işin var. Ama olmayabilir de.

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Ben ses duymadım hiç.Ama ısınması var tabi.Fakat normal olduğu söylenmekte takıntılı isen zamanla pil gevşeyecek salladığında tak tak sesler geliyor olabilecek o zaman işin var. Ama olmayabilir de.

Flash tabanlı bi site olduğu için olabilir mi acaba? dizi siteleri genelde öyle oluyor çünkü.

• Yarbay
    9860 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Flash tabanlı bi site olduğu için olabilir mi acaba? dizi siteleri genelde öyle oluyor çünkü.

Olabilir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    557 Mesaj

Flash tabanli olanlarda isindiriyo cihazi hocam html5 uyumlu hale getirseler sitelerini boyle olmaz. YouTubeda 4k'lik video acin hic bi sicaklik hissetmezsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doobeyy -- 14 Eylül 2016; 18:25:24 >
    |
    |
    HTK954 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynen 1 gün önce 8 saat internette dolaştım, afiş hazırladım, dizgiyle uğraştım bir gram ısınmadı,bugün böyle olunca şaşırdım ben de.
    |
    |
    doobeyy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Flash tabanlı sitelerde video izlediğiniz zaman hem ısınma ve dolayısıyla fan sesi oluyor, hem de pil çok daha hızlı tükeniyor. Normalde 10 saat pil ömrü veren aletin pili flash video izlerken 4-5 saat içinde tükeniyor.
    @HTK954

Hocam o tak tak sesi pilden gelmiyor. Aynı sesi fark ettiğimde cihazı Apple yetkili servisine götürdüm. Cihazın içini açtıklarını ve herhangi bir problem, hareketli parça vs. olmadığını, sesin menteşeden geldiğini, mağazadaki sıfır (yahut teşhir) cihazları da salladıklarında aynı sesin geldiğini ve durumun normal olduğunu söylediler. İnternette de araştırdım, apple forumlarında birçok kişi aynı sesten bahsediyor, bataryanın gevşemesi gibi bir durum yok, ses sanırım menteşenin yapısından kaynaklı ve normal bir durum. Hatta cihaz bir süredir çalışmamış ve tamamen soğuk halde iken denerseniz muhtemelen aynı sesi duymayacaksınız. Menteşe fandan gelen havayla ısındığı zaman ortaya çıkıyor bu ses.
    @eyoruk
    |
    |
    Bahsedilenler: eyoruk , HTK954

• Çavuş
    41 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

Flash tabanlı sitelerde video izlediğiniz zaman hem ısınma ve dolayısıyla fan sesi oluyor, hem de pil çok daha hızlı tükeniyor. Normalde 10 saat pil ömrü veren aletin pili flash video izlerken 4-5 saat içinde tükeniyor.
    @HTK954

Hocam o tak tak sesi pilden gelmiyor. Aynı sesi fark ettiğimde cihazı Apple yetkili servisine götürdüm. Cihazın içini açtıklarını ve herhangi bir problem, hareketli parça vs. olmadığını, sesin menteşeden geldiğini, mağazadaki sıfır (yahut teşhir) cihazları da salladıklarında aynı sesin geldiğini ve durumun normal olduğunu söylediler. İnternette de araştırdım, apple forumlarında birçok kişi aynı sesten bahsediyor, bataryanın gevşemesi gibi bir durum yok, ses sanırım menteşenin yapısından kaynaklı ve normal bir durum. Hatta cihaz bir süredir çalışmamış ve tamamen soğuk halde iken denerseniz muhtemelen aynı sesi duymayacaksınız. Menteşe fandan gelen havayla ısındığı zaman ortaya çıkıyor bu ses.
    @eyoruk

Peki acaba videoyu indirip vk dan izlesem aynı problemi yaşar mıyım yoksa sorun çözülür mü?
    |
    |

• Binbaşı
    1684 Mesaj

Bahsettiğiniz programı bilmiyorum ancak flash tabanlı değilse sıkıntı çıkarmayacaktır
    |
    |
    Bahsedilenler: HTK954
    http://www.macworld.co.uk/news/mac/new-retina-macbook-pro-2016-release-date-specs-rumours-uk-tim-cook-3593988/

İlk defa Macbook alıcağım için şunları sorayım, yeni Macbook'u beklemeye gerek var mı? Yenisi çıkınca eskisinin fiyatlarına ne oluyor, veya satışı kesiliyor mu Apple'ın sitesi üzerinden. Ne zaman tanıtılır ve uçuk bir fiyattan başlayıp yavaş yavaş düşerek mi gider?

Bir de şu konuma bakar mısınız? Teşekkürler.
    https://forum.donanimhaber.com/m_120401476/tm.htm
    |
    |

• Binbaşı
    1971 Mesaj
    Eylül başında kampayayıda kaçırmamak için havale ile 12" macbook siparişi geçtim daha ödemeyi yapmadım, yanında beats kulaklık mevcut. Yeni macbooklar tanıtılmadı ve benim gördüğüm söylentiler arasında beklemeye değer birşey yok gibi sizce geçeyimi havaleyi yoksa bekliyimi? Tek gördüğüm lte ve kalem desteği bunlarda gereksiz zaten.

|
    |

Üstelik sadece film izliyordum Movist programı ile .Safari falan hepsini kapatmıştım.

20.47 de başladım %100
    23.20 de bitti % 54 !

2.5 saat %50 bitirmiş bile.Çok pişman oldum El Capitan geçiş yaptığıma..Umarım Sierra geçiş yapınca düzelir.
    |
    |

|
    |
    |
    |
    Arkadaşlar durum çubuğunda pil ile kullanımda pil göstergesi uzun süre sabit değerde kalıyor ve tutarlı olmuyor. Coconut ile gerçek kalan süreyi görebiliyorum. Üzerine tıkladığımızda kalan süre hesaplanıyor yazısı ise çok uzun süre işlevsiz. Sürüm el capitan.

Çözüm var mıdır?

|
    |
    Apple Airpods 1.Generation
    2016 BMW 116D Joy Plus
  • Yüzbaşı
    333 Mesaj

Evrensel pano olayında 2 cihazında Bluetooth açık olması gerekiyor ama apple watch olmadığı için onu deneyemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    PesimistChe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Metin kopyalayıp yapıştırmayı denedim, çalışıyor.
    iOS'te resim ve video kopyalayıp macOS'te sağ tıklayınca Finder kilitleniyor.
    Apple Watch ile kilit açma kusursuz.
    Siri mükemmel değil ama iş görür.

Not: Siri'yi dikteyle kontrole etmeye çalıştım ama hiç kararlı değil.

Bu özelliklerle ilgili Facebook profilimde birkaç video paylaştım;

Türkçe anlayan Siri:https://www.facebook.com/kemalersinyilmaz/videos/689312281242735/
    Apple Watch ile Mac kilidini açma:https://www.facebook.com/kemalersinyilmaz/videos/689314007909229/
    Siri ile küçük çaplı bir tartışmamız:https://www.facebook.com/kemalersinyilmaz/videos/689317997908830/
    |
    |
    PesimistChe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2009 Mesaj
    Sierraya geçş yapan arkadaşlar pil durumu nedir. 13" Macbook pro 2015 kullanan özellikle bir yorum yapabilir mi? Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.