Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim yarın arayacağım
  • num N kullanıcısına yanıt
    Hocam güncel veri paylaşabilir misiniz şarj süresi ile alakalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheApproachingCurve

Hocam güncel veri paylaşabilir misiniz şarj süresi ile alakalı

Aynı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dc106

Arkadaşlar bende yaklaşık 15 gün bekleme sonucu MacBook Pro ile bugün aranıza katıldım .
    2.9ghz 16gb amd 460,1tb
    Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]
    Sorularıma üşenmeden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.Bir sorum daha var :) cihazda sağ hoparlörün altından bir çizik ile çıktı, açılışını kameraya çekmiştim ve çizik orda da mevcut, sizce apple a bunu bildirsem cihazı değiştirirler mi?

14 gün içinde sorgusuz sualsiz iade hakkınız var. İade edersiniz sonra tekrar sipariş verebilirsiniz fakat tüm süreci baştan yaşamak zorunda kalırsınız :)

Çok büyük birşey değilse kafaya takmamak gerek.

• Herkese selam arkadaşlar.

Ben de iki hafta önce 2016 touchbarsız modeli alarak aranıza katıldım. İlk macbookum. Ciddi anlamda çok hoşuma gitti. Bir kaç gün kullandıktan sonra askerlik nedeniyle cihazdan ayrıldım :) İzindeyken almıştım.

Ben bi kaç gün kullanımda hiç bir problem farketmedim, forumu baştan sona okudum yazılanları not aldım döndüğümde bakacağım.

Bu arada AliExpress ten xiaomi nin hdmi type-c adaptörünü ve bir kaç küçük dönüştürücü aldım. Gelmek üzereler umarım uyum problemi yaşamam. Alırken yeni mbpr lar ile uyumlu olup olmayacağı aklıma gelmedi.

Sandiskin dual drive diskini kullanan arkadaşlara bir sorum olacaktı; aktarım hızı nasıl belleğin? Sandisk extreme belleğim var, dual drive alıp da 40/50lerde aktarım yapacaksa hiç almaya gerek yok dönüştürücü ile kendi belleğimi kullanırım daha iyi diye düşünüyorum.

Emeği geçenlere teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alekiss

Herkese selam arkadaşlar.

Ben de iki hafta önce 2016 touchbarsız modeli alarak aranıza katıldım. İlk macbookum. Ciddi anlamda çok hoşuma gitti. Bir kaç gün kullandıktan sonra askerlik nedeniyle cihazdan ayrıldım :) İzindeyken almıştım.

Ben bi kaç gün kullanımda hiç bir problem farketmedim, forumu baştan sona okudum yazılanları not aldım döndüğümde bakacağım.

Bu arada AliExpress ten xiaomi nin hdmi type-c adaptörünü ve bir kaç küçük dönüştürücü aldım. Gelmek üzereler umarım uyum problemi yaşamam. Alırken yeni mbpr lar ile uyumlu olup olmayacağı aklıma gelmedi.

Sandiskin dual drive diskini kullanan arkadaşlara bir sorum olacaktı; aktarım hızı nasıl belleğin? Sandisk extreme belleğim var, dual drive alıp da 40/50lerde aktarım yapacaksa hiç almaya gerek yok dönüştürücü ile kendi belleğimi kullanırım daha iyi diye düşünüyorum.

Emeği geçenlere teşekkürler.

Hayırlı olsun.

Standart usb tarafı için windows aktarım hızı 30-50 mb/s arası, parçalı dosya olursa daha da düşüyor. Fakat usb-c ile macbook'a aktarımda 100 mb/s hızlara ulaşıyor hatta aşıyor.

32 gb olanda durum böyle.

Hayırlı tezkereler bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 1 Nisan 2017; 13:56:40 >

• alekiss A kullanıcısına yanıt
    haha ne tesadüf ben de askerim ve ben de 2 hafta önce touchbarlı modeli aldım ve senin gibi 2 gün kullandıktan sonra zulaya yatırdım :) . dediğin aktarım olayı biraz flash belleğin kendisiyle de alakalı. usb-c potensiyelin tamamını kullanacaktır diye düşünüyorum.
  • Son macos güncellemesinin ardından hiç olmayacak zamanlarda 2 kez cihaz donup kaldı. Hiçbir şekilde klavye vs tepki vermedi. Tek çözüm kapatıp açmak oluyor. Bu hata o kadar kötü ki, toplantıda olduğunuz bir anda bile yaşanabiliyor ve rezillik.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Akasha_Ether kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler sağ olun. Az kaldı macbookumu kullanmak için sabırsızlanıyorum :) 100mb lardaysa alınır, çift usb olması da filmi tv de izlemek için bir avantaj.

Bir de geçen MediaMarkt'te sonynin aynı dual belleğini gördüm fiyat olarak biraz pahalı fakat. Artılarıysa küçücük olması ve Sony oluşu. Büyük ihtimalle 32GB olanı 109₺ alacağım. Ufak tefek şeyler için Sürekli dönüştürücü taşımama derdi de olmayacak.

@akasha Ben de bayağı touchbarlı modeli kovaladım ama denk gelmedi bir türlü, açıkçası pil konusunda yazılanları okuduktan sonra da iyi ki almamışım diyorum. 2.0lık işlemci benim işimi fazlasıyla görür.

hocam bellek neyse de asıl önemli olan hangi usb hub ı alacağımız. bu benim için çok büyük bir soru işareti.
  • Akasha_Ether kullanıcısına yanıt
    Ben şunları satın aldım AliExpress'ten.

https://m.aliexpress.com/item/32676596281.html

https://m.aliexpress.com/item/32772683271.html

Bir de n11den Anker'in usb 3 hub'ını aldım 65₺'ye. Bayağı methedilmiş olumsuz tek yorum duymadım. Bunu tabi dönüştürücü ile kullanmam gerekecek çünkü ucu normal usb.

AliExpress ten aldığım ürünler konusunda şüphelerim var, onları ancak gelecek ay test edip deneyebileceğim. Hub konusunu çok araştırdım amazonda youtubeda bakmadığım hub kalmadı. Ama en mantıklısı 219verip appleın kendi orijinal dönüştürücüsünü almak ve yanıma kalıteli bir hub almak. Hdmi ile işim olmaz derseniz MediaMarkt'de type-c uçlu hub var 90₺ gibi bir fiyatı vardı Trust markaydı yanlış hatırlamıyorsam.

• kesinlikle apple dönüştürücüler dışında ürün kullanmayın bariz takılmalar yaşıyorsunuz. ben apple dışında aldığım tüm ürünleri iade ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LouisVuitton

kesinlikle apple dönüştürücüler dışında ürün kullanmayın bariz takılmalar yaşıyorsunuz. ben apple dışında aldığım tüm ürünleri iade ettim.

Büyük ihtimalle ben de elden çıkartacağım ve orijinal apple adaptörünü alacağım. Keşke forumdan haberim olsaydı da boşuna o kadar ürün sipariş etmeseydim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    https://eshop.macsales.com/item/OWC/TCDOCK11PSL/

Bu tarz bir şey iyi olabilir

• https://www.kickstarter.com/projects/hypershop/hyperdrivetm-compact-thunderbolt-3-usb-c-hub-for-m?ref=user_menu
    69$ fiyatıyla bu ürünü almıştım.

Tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Nadirde olsa VGA ihtiyacım içinde, hdmi to vga alarak sorunu çözdüm.

Hiçbir uyum sıkıntısı çekmedim. Bir problemde yaşamadım.
    Apple'ın ürününü almıştım fakat iade ettim. Bu ürünü alıp tüm dertlerden kurtulabilirsiniz.

Ürünü almak isteyenler yeni link:https://www.indiegogo.com/projects/hyperdrive-thunderbolt-3-usb-c-hub-for-macbook-pro#/

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Seçeneğini seçerek devam edip satın alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dedefon -- 2 Nisan 2017; 14:27:52 >

• Dedefon kullanıcısına yanıt
    Ürünü nasıl alacağım bir türlü bulamadım hocam ?

mesajı güncelledim hocam.
  • Dedefon kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ben de alacağım sanırım. 79Usd olması gümrük açısından sıkıntı çıkarır mı acaba bir fikriniz var mı? Gümrüğe takılma vs olur mu?

benim 69$ lık ürün geçen hafta ülkeye giriş yaptı ve teslim aldım. Herhangi bir sorun çıkmadı.
  • Ne zaman sipariş vermiştiniz hocam?

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.