Şimdi Ara

macbook peo ssd sorunu mid12

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba. 2012 ortası macbook pro 13 a1278 kullanıyorum. geçen gün crucial marka 240gb ssd ve 4+4 gb ram değişikliği yaptım. dvdrom u iptal edip macteki eski hdd i de yedek olarak tuttum. usb ile sierraya yükselttim eski orjinal hdd i. ssd yi genişletilmiş günlüklü formatında biçimlendirdim . cihaz ssd yi görüyor fakat üzerine recovery de dahil olmak üzere (mountain lion) atmaya çalışsam da, usb ile sierra kurmaya çalışsam da işe yaramıyor. ssd yi hem windows pc de hem de mac te biçimlendirebiliyorum yani ssd sağlam. daha önce ssd sıkıntısı yaşayan var mı böyle? işletim sistemi kurarken 2 dk sonra yükleme başarısız oldu diyor. carbon copy cloner ile klonlama yaparken de disk hatası veriyor. ssd yi eski hdd yerine , eski hdd yi ise dvdrom yerine taktım. sierrayı eski hdd ile sorunsuz kullanıyorum ama ssd ye geçemiyorum işletim sistemi yüklenmiyor. şimdiden teşekkürler.

• İlk olarak SSD için bir firmware güncellemesi olup olmadığını kontrol edin, varsa uygulayın.
    https://www.youtube.com/watch?v=6qY18LmBXIE

İkincisi; sahip olduğunuz MacBook Pro modelinde kullanılan SATA kablosunun HDD ile desteklediği bilgi akışını, SSD ile sağlayamadığı ve SATA kablosunun değişiminden sonra problemin ortadan kalktığı belirtilmiş. Bu konuda bir teknik servisten destek almanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 26 Kasım 2019; 0:7:43 >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    merhaba. teşekkürler yanıt için. ssd güncellemesi win için var ama mac os için yokmuş.
    sanırım sata kablosunu değiştirmem gerekecek bu durumda
    sata kablosunun mid 2012 kasa için uyumlu yeni bir versiyonu yoktur diye tahmin ediyorum. üzerinden çıkanın aynısını almak kafi gelir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcourb -- 26 Kasım 2019; 9:8:22 >
  • rcourb kullanıcısına yanıt
    Aynısını alırsanız onda da aynı problem çıkabilir. Teknik servise bir sorun bence.
    Tamamdır teşekkürler
    Rica ederim. SSD modeli nedir?
    crucial bx500 240gb
    Evet, ben de baktım, firmware güncellemesi yok. Windows için olan da güncelleme uygulaması. Problem SATA kablosundan gibi görünüyor. Teknik servise durumu izah edin, ona göre bir kablo taksınlar.
    Hocam sorun sata kablosuymuş. Netten alıp değiştirince düzeldi. Ssd sorunsuz çalışıyor artık
    Güzel, sevindim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.