Şimdi Ara

Mac Osx86 Network Sorunu+Driver

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Network Sorunu olan arkadaşlar çalışması gereken diğer kişilerde çalışmış olan network kartlarının çalışmaması .kext'lerin yanlış olmasından kaynaklanıyo çalışan network kextlerini aşağıya veriyorum, yüklemeyi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz

http://www.h emen paylas .com/download/1820330/network.zip.html

Linkteki dosyayı indirip masaüstüne açın.

Daha sonra teminali açın ve aşağıdaki komutları sırası ile girin

cd Desktop/network

sudo ./install.sh

terminalden çık

makinayı yeniden başlat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turanX -- 9 Ekim 2006; 22:38:45 >

• calismadi :(

surecom ep 320x ethernet kartim var rtl 8139 çipsetli.. hardware support bölümünde desteklenen sürücüler listesinde var bu kart ama tanımıyor macosx'im.. bu dosyayi inidrip ./install.sh yaptim.. 1-2 dakka biseyler yapti yukleme bitti heyoo fln yazdi, yeniden baslattim bi degisiklik yok :(
    hala built-in ethernet disabled durumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: mfyz

calismadi :(

surecom ep 320x ethernet kartim var rtl 8139 çipsetli.. hardware support bölümünde desteklenen sürücüler listesinde var bu kart ama tanımıyor macosx'im.. bu dosyayi inidrip ./install.sh yaptim.. 1-2 dakka biseyler yapti yukleme bitti heyoo fln yazdi, yeniden baslattim bi degisiklik yok :(
    hala built-in ethernet disabled durumda

Dosyayı değiştirip tekrar upload ettim tekrar denermisin çalışması gerekiyo...
  • olmadı yine.. yani bi değişiklik yok ortalıkta.. ne ifconfig çıktısı bi aygıt gösteriyo ne de about this mac penceresinden more info ile gittiğim o hardware info'ya benzeyen şey..
    network diagnosis de hiçbir tepki göstermedi :(

sadece ./install diyip restart mi atcas yoksa baska bi olay var mi?
    yani HCL'de yer alıyo ethernet kartım. Surecom EP 320SX mi ne var ya o işte.. hatta çipseti de RTL8139
    yani RTL8139 ve surecom çözümleri de işime yaramadım :(

bunun tekniği nedir yani bi yolu olmalı.. HCL'de var sonuçta :(
    internetsiz bilgisayar hiçbişey valla.. mac'i kullanmama nedenim olur yani bu
  • mfyz; kardeş senin yüklediğin Dvd nin versiyonu ney bi enayilik var Realtek8139 un çalışmaması imkansız daha önce birkaç tane denemiştim hepsi direk çalıştı hiçbişey yapmadan..

Not: Versiyonu ney diye sordum gerçi ama 8139 her versiyonda çalışıyo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turanX -- 13 Ekim 2006; 16:39:05 >
  • arkadaşlar anakartımın ehernet kartı marvell yukon die bi kart bi tek bunu tanımıyo nasıl tanıtanilirin acaba bunu mac e
  • quote:

Orjinalden alıntı: seljuks

arkadaşlar anakartımın ehernet kartı marvell yukon die bi kart bi tek bunu tanımıyo nasıl tanıtanilirin acaba bunu mac e

Marwell Yukon'un hangi modeli olduğunu yazmamışsın eğer 8001 ise aşağıdaki driveri kullanabilirsin ...

MarwellYukon8001.zip.html">http://www. hemen paylas .com/download/738389/MarwellYukon8001.zip.html

linkteki dosyayı indirip masaüstüne açın ve komutları terminalden girin.

cd desktop/MarwellYukon8001

sudo ./install.sh

terminalden çık

makinayı yeniden başlat
  • saol varol kardiş sizde olmasanız naapcaz bilmiyom valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: seljuks

saol varol kardiş sizde olmasanız naapcaz bilmiyom valla

Link kapalı galiba tekrar, MarwelYukon Driver...

http:// rapids hare.com/files/3777430/MarwellYukon8001.zip.html
  • saolasın kardeş
  • via rhine III vt6105 ve nforce (forcedeth) eternet kartım var ikisini de tanıtmayı başaramadım..
    yukardaki link hem enpa ylas ta he menpay las ta kapalı ..
    http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=12933
    burdakileri aynen uyguladım fakat bi sonuc alamadım.. system.log dosyasında herşey başarılı olarak görünüyor..

sistem :amd64 3800 am2 socket asus m2npv-wm anakart... sata hd leri de görmedi.. pata hd üzerinden kurdum.. boot işleminde de dvd den boot ediyorum.. GRUB ayarlarını doğru yaptığım halde "no devices" gibi bir hata alıyorum.. pata diskin macos kurulu bölümünü bootable yaptım gene olmadı (fdisk ile)

öncelikle network işini çözmeli.. bu viarhineIII 8139 chipsetli değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahakrishna -- 23 Aralık 2006; 8:57:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mahakrishna

via rhine III vt6105 ve nforce (forcedeth) eternet kartım var ikisini de tanıtmayı başaramadım..
    yukardaki link hem enpa ylas ta he menpay las ta kapalı ..
    burdakileri aynen uyguladım fakat bi sonuc alamadım.. system.log dosyasında herşey başarılı olarak görünüyor..

sistem :amd64 3800 am2 socket asus m2npv-wm anakart... sata hd leri de görmedi.. pata hd üzerinden kurdum.. boot işleminde de dvd den boot ediyorum.. GRUB ayarlarını doğru yaptığım halde "no devices" gibi bir hata alıyorum.. pata diskin macos kurulu bölümünü bootable yaptım gene olmadı (fdisk ile)

öncelikle network işini çözmeli.. bu viarhineIII 8139 chipsetli değilmi?

viarhineIII, 8139 chipsetli değil adı üstünde ''via'' 8139 ''Realtek'' chipsettir via'yı halletmen şu an için zor, ama ''forcrdeth''in olması lazım alttaki linkten diriveri indir sonra aşağıdakileri sırası ile yap...

1. indirdiğin driveri (ziplidir) masaüstüne aç

2. Terminal'i aç ve buradaki komutları gir

cd ~/Desktop/forcedeth/build/Release

sudo chown -R root:wheel forcedeth.kext

sudo chmod -R 755 forcedeth.kext

sudo kextload -v forcedeth.kext

sudo cp -R forcedeth.kext /System/Library/Extensions

sudo kextcache -k /System/Library/Extensions

yeniden başlat, çalışması gerekir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turanX -- 23 Aralık 2006; 17:25:02 >

• bunları yaptığımı yukarda yazmıştım.. kextunload yapıp birkaç kez daha yaptım.. sonra disk utility içinde "repair permission" ile izinleri tamir et dedim gene olmadı.. bir de 10.4.7 ile deneyim..
    viarhine için bir driver var idi onuda yukledim oda aynı şekilde çalışmadı..

dün intel işlemcili bir bilgisayarda denedim herşey tıkır tıkır çalıştı.. SATA hd ye kurdum ..intel ekran kartı ve marvel ethernet kartı vardı 3D bile çalıştı benim işlemci ondan iyi olmasına rağmen benimkinden çok daha hızlıydı :)

benim anakarttan mıdırı yoksa amd den kaynaklanan bir sorunmudur bilmiyorum ama ne SATA ne de biostan USB desteğini kaldırmadan mouse ve klavye çalıştı..
  • mac os x de wireless çalılştırabilen var mı ? Bende ki wireless intell 2200
  • Marwell yukon 8053 ethernet'in çalıştığı söylenmiş alttaki linke bakın...

10.4.7 IONetworkingFamily.kext'ini 10.4.8 sistemin'ile değiştirin, extension.kextcache ve extensions.mkext'i silin ve repairpermission yapın deniyor...

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=32586&pid=229134&mode=threaded&start=#entry229134

quote:

Orjinalden alıntı: Harlequinn

acil Marvell Yukon 8053 eternet yardımı ( nasıl tanıtılır ?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turanX -- 16 Ocak 2007; 20:15:32 >

• Arkadaşlar sistem 10.4.5 ve 10.4.4 den orjinal IONetworkingFamily.kext lazım. Bana cizgidergi@hotmail.com adresinden atan olursa cok sevinirim.
  • arkadaşlar dizüstü bilgisayara jas 10.4.8 kurdum.Şimdilik çok güzel ve hızlı çalışıyor ama etherneti görmedi.sistem amilo L7300,ethernet kartı VIA VT6102 Rhine II.

Yardım ederseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extreme_mac -- 16 Nisan 2007; 23:09:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: extreme_mac

arkadaşlar dizüstü bilgisayara jas 10.4.8 kurdum.Şimdilik çok güzel ve hızlı çalışıyor ama etherneti görmedi.sistem amilo L7300,ethernet kartı VIA VT6102 Rhine II.

Yardım ederseniz sevinirim.

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=34074

ethernet listesi, en altta Via Rhine driver ve rehberi var
  • @dijitalman teşekkürler kardeş hallettim şimdi çalışıyor
  • Arkadaşlar sistem 10.4.9 kernel 8.9.1 (8P2137 idi galiba...) Anakart ASUS P5LD2-VM SE...... mac.i bir açışımda internet bağlantısı oluyor, kapatıyorum ya da restart yapıyorum internet bağlantısı kopuyor. hatta bazen birkaç kez restart yapmama ya da tamamen kapatıp açmama rağmen internet bağlantısının olmadığı zamanlar da oluyor. Bunun sebebi ne olabilir ve ne yapmamı önerirsiniz? Herkese yardımları için çok teşekkürler...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.