Şimdi Ara

Mac OS'ta DVD Sürücüyü İptal Etmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Macbook'ta sürücüyü yazılımsal olarak (terminal) iptal edebilir miyiz acaba? Yani cd, dvd kullandığım yok. Her açılışta acayip sesler çıkarmasa güzel olacak. Gerek olduğunda da aktif edip kullanabilmenin bir yöntemi var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mettini -- 27 Ocak 2018; 11:2:53 >

• Ne kadar doğru bilmiyorum ama şöyle bir yöntem önerilmiş:
    System/Library/Extensions klasöründeki IODVDStorageFamily.kext ve IOCDStorageFamily.kext dosyalarını dışarı bir yere taşıyıp bilgisayarı yeniden başlatırsanız sürücü devre dışı kalıyormuş. Yeniden kullanmak istediğinizde eski yerine koymanız yeterli.

Taşıma için yönetici izni gerekiyor ve genel olarak bu klasör içerisindeki dosyaların taşınmasından çok kopyalanmasına izin var. Olur da taşıyamazsanız bir konuma kopyaladıktan sonra çöpe atıp yeniden başlatabilirsiniz.
  • hocam ben mac te piyade modundayım. o bahsettiğiniz yolu nasıl, nerden bulucam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mettini -- 31 Ocak 2018; 22:35:37 >
  • hocam bahsettiğiniz dosyaları buldum fakat silmenin bir yöntemini bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.