Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1372. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

Orijinalden alıntı: legendmarea

slm arkadaşlar mareasında voltran marka lpg kullanan varmı,varsa sıkıntı yaşıyormu?
    ben 2004 yılında voltran marka sıralı lpg taktırdım,ozamanlar amasyada bildiğim bir yer vardı,oda voltranı tavsiye ediyordu,brc yi hiç duymamıştım o yıllarda,servisede sordum marea için orjinal uygulama gibi bişeyden bahsetti ve ozamanın parası ile 3000 tl fiyat verdi,fiyatı fazla olduğu için sanayide voltran taktırmak zorunda kaldım 1300 tl ye,ve artık silkeleye silkeleye gitmesinden bıktım,ilk zamanlar iyiydi,4-5 ay sonra sorunlar başladı,benzine geçtiğinde araç ilk günki gibi,fakat lpg de sürekli;ya hava emiş hortumu çıkıyor ya enjektör bozuluyor,yada regülatör ve ekü ayarı dengesizleşiyor,sürekli servise gitmektende bıktım,hergün stop etmesindende,en kısa sürede söktürmeyi düşünüyorum,aracım 1.6 liberty,tecrübelerinizen yola çıkarak bana hangi marka lpg yi önerirsiniz,şimdiden teşekkür ederim.

Benim bildiğim kadarıyla servislerin orjinal dedikleri lpg kiti sanırım brc öyle birşeyler kalmış aklımda kesin bilen arkadaşlar vardır yalnışsa düzeltirler sizin taktırdığınız dönemlerde fazla firma/rekabet olmadığından uçuk fiyatlar verilmiş ama genel olarak çoğunlukta herkes brc ve atiker tercih ediyor

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim,atiker veya brc den birini taktıracağım artık,inşallah iyi bir usta bulurum.

• Marea çok yakar diyenlere;

2007 Temmuzundan beri 2001 Marea HLx'imi Lovato marka sıralı LPG sistemiyle kullanıyorum. Taktırdığımda 64.000 km'de olan araç şu an tam 101.800 km'de. Taktırdığımdan beri her depoda ölçüyorum; 36 litrelik simit depom her seferinde 34-35 lt gaz alıyor ve her seferinde aracım 320-335 km (kesinlikle Ankara trafiğinde) arası yol yapıyor. Gazı milangazdan da opetten de alıyorum. Firmaya göre ne aldığım gaz ne de yakıt miktarı oynamıyor;

Şimdi; ortalama 100 km'de tükettiğim gaz miktarı 34.5*100/327.5 = 10.53 lt. Opetten alırsam gazı 100 km'de 17.5 TL, milangazdan alırsam 13.7 TL lik gaz yakıyorum. Yani aracım aldığım gaz fiyatına göre km'de 13.7 ile 17.5 krş arası yakıyormuş. Yani neymiş, marea çok yaktığı için kesinlikle binilmezmiş

Unutmadan belirteyim, çok da kıl bi binici değilim, genelde aracımı 3000-4000 d/d arası kullanırım. Aracım 5 silindir, 2000 cc motorlu. Taş gibi motoru var, ne yokuşlarda bayılma ne de sollama derdim var. İçinde kaç kişi ve de kaç kg yük olursa olsun ben gitmem demez.

Neymiş; çok yaktığı için mareaya binilmezmiş.

İnsanımızın hayal gücümü diyelim, uydurma kabiliyetimi diyelim, önyargısına hayret ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbaran -- 7 Kasım 2009; 19:07:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: legendmarea

slm arkadaşlar mareasında voltran marka lpg kullanan varmı,varsa sıkıntı yaşıyormu?
    ben 2004 yılında voltran marka sıralı lpg taktırdım,ozamanlar amasyada bildiğim bir yer vardı,oda voltranı tavsiye ediyordu,brc yi hiç duymamıştım o yıllarda,servisede sordum marea için orjinal uygulama gibi bişeyden bahsetti ve ozamanın parası ile 3000 tl fiyat verdi,fiyatı fazla olduğu için sanayide voltran taktırmak zorunda kaldım 1300 tl ye,ve artık silkeleye silkeleye gitmesinden bıktım,ilk zamanlar iyiydi,4-5 ay sonra sorunlar başladı,benzine geçtiğinde araç ilk günki gibi,fakat lpg de sürekli;ya hava emiş hortumu çıkıyor ya enjektör bozuluyor,yada regülatör ve ekü ayarı dengesizleşiyor,sürekli servise gitmektende bıktım,hergün stop etmesindende,en kısa sürede söktürmeyi düşünüyorum,aracım 1.6 liberty,tecrübelerinizen yola çıkarak bana hangi marka lpg yi önerirsiniz,şimdiden teşekkür ederim.

bende voltran lpg kiti kullanıyorum ama bi sorun yaşamadım daha. 7 aydır bende araç ancak 2005 te takılmış voltran. Umarım da bir sorun yaşamam :)

• Öncelikle selam arkadaslar benım bir sorum olucaktı yaklasık 1 aydır ankaradan marea arıyorum 97-98 üstü model 10750 civarında ama buldugum araclar ya komple boyalı yada degişen parçası olmus oluyor 1-2 arabayada bakmaya gittim ve inanın adam arabanın içine paspas bile koymamıs 98 Sx buldum yarın bakmaya gidicez 60.000 km de sağ ve sol camurlugu boyanmıs 9400 fiyat vermiş arkadaslar ama araba sx in boş modeli ön camlar otomatik degil klima yok bu aracın piyasası ne kadar birde alıcak olsam ön 2 kapıyı otomatik cam a cevirtebilirmiyim orjinale yakın hale masraf ne kadar tutar Teşekkürler hepinize Ankara civarı temız bakımlı mareasını satmak isteyen varsa mesaj atarsa sevinirim 98 Marea sx boş olan modelin özellikleri neler acaba birde araçta Lpg yok ve LAstik masrafı varmıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: darth630

Öncelikle selam arkadaslar benım bir sorum olucaktı yaklasık 1 aydır ankaradan marea arıyorum 97-98 üstü model 10750 civarında ama buldugum araclar ya komple boyalı yada degişen parçası olmus oluyor 1-2 arabayada bakmaya gittim ve inanın adam arabanın içine paspas bile koymamıs 98 Sx buldum yarın bakmaya gidicez 60.000 km de sağ ve sol camurlugu boyanmıs 9400 fiyat vermiş arkadaslar ama araba sx in boş modeli ön camlar otomatik degil klima yok bu aracın piyasası ne kadar birde alıcak olsam ön 2 kapıyı otomatik cam a cevirtebilirmiyim orjinale yakın hale masraf ne kadar tutar Teşekkürler hepinize Ankara civarı temız bakımlı mareasını satmak isteyen varsa mesaj atarsa sevinirim 98 Marea sx boş olan modelin özellikleri neler acaba birde araçta Lpg yok ve LAstik masrafı varmıs

Benim bildiğim sx lerde ön camlar otomatik ve tek airbag var ve immobilizer başkada opsiyonel ekletilmiş klima yada abs seçenekli olanlarıda vardır bazen nette görüyorum hatta izmirde bi 99 vardı sahibi abs ve klima olduğunu söylüyordu ön döşdende klima olduğu açıkça belliydi. bende o 9400 lük araca bakacaktım yarın işim çıktı gidemeyeceğim hayırlısı bakalım. piyasası 8-10 arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fimarea -- 7 Kasım 2009; 20:46:29 >

• Ama aracın + 4 lastik+Akü masrafı var Ayrıyetten Telefonda Bilgi aldık Marealarda Sx Modellerinin bazılarında Ön camlar Otomatik degil Aynalar Elektrikli degil öyle modeli var Agır bakım masrafıda varsa Zaten arac Lpg siz
    10000 10500 e denk geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametadali

quote:

Orijinalden alıntı: serisonu101

bir arkadaş istiyo yapma etme diyos ama illede marea diyor ben diyorum opel al focus al sonra ne benzin ne gaz yetiştirecek marea ya parça desen yok bulsan pahalı bu araçlara lpg olmazzzz süreklii hata veriyor lpg ye uyumlu bir model değil arkadaşlar bu marealar ne derseniz deyin bi kaç sorun çıkartmaz ondan sonra emdiğiniz süt burnunuzdan gelir ben söliyem size yok şehiriçi 150kuruş yakıyom falan diyede kendinizi kandırırsınız dizel araba bile kışın 170/180den aşağı yakmıyo marea mı yakacak ya yapmayın sorunlu bi araç olmasa nie madem 2004/2007 model ful arabalar 12/14bin tl herkes bilmiyo bi sizmi biliyonuz iyi olduğunu sanki. ayrıca düz yol arabası iki bozuk yola gir bakalım heryerden gacurt gucurt ses gelecek ön takım zaten vasat ötesi hemen dağılacak tempradan farksın ön konsoldan sesler gelecek dökülecek gidecek tempra tipo marea bunlar kaymak gibi yol olacak o zaman arıza vermicek gidecek git o zaman kendine bisiklet al daha iyi. kendine ne diye marea alıp masraf çıkartacaksınki çok yakın arkadaşımda var 2004model liberty yazın adam usul usul giderken 190kuruş yakıyor kışın nolcak 210/220 direk yakacak git opel al focus al 2000 model olsun hiç olmazsa sorunsuz binersin

sen harbi komiksin ya...sana şehir içi 15 kuruş yakıyo diyen olmadı şehir içi 18-19 kuruş şehir dışı 13-14 kurş yakıyor ister inan ister inanma..2 yıldır 30 bin km yol yaptım arabam şuan 154 bin kmde ve hiçbir sorun çıkartmadı...şimdi ben kendi yaşadığımamı inanayım sanamı inanayım buradaki herkes bu arabaya sahip ama sen şuan kusura bakma ama dış kapının mandalısın herkes bu arabayı kullanıyor bir zahmet senden iyi bilelim bizim adımıza karar verme...arkadaşında doğru yolu bulmuş temiz bir marea bulursa sorunsuz kullanır sen ne dersen de...bu arada opel ford dediğin araçlar ne kadar yakıyor? sanki şehir içi 15 kuruşmu yakıyorlar?? sen nerde yaşıyorsun mareanın 19 kuruş yaktığı yerde focusda 19 kuruş yakar

YOK BEN LAFIMI GERİ ALDIM BU ADAM DOĞRU YOLU FALAN BULAMAZ.
    MÜMKÜN DEĞİL ODA HERŞEYİ BİLİP ASLINDA HİÇ BİR B.K BİLMEYENLERDEN YAZIK

• quote:

Orijinalden alıntı: cihatdag01

selamlar...

benim arabam lpg li iken uzun yolda sakin kullanımda 0.13-0.14 arası yakıyoordu...şehirdışı ise 0.17-0.18 yakıyoordu.....
    benzinde de uzun yol ve sakin kullanımda 0.22-0.23 ve şehir içinde de 0.28-0.30 yakıyordu...

lpg yi söktürdüm çünkü sorun vardı...ve eğer bana sorun olmayacağını %100 garanti eden ve örnek uygulamalı araba sahibiyle-sahipleriyle görüşştürmek isteyen usta yada servis bulursam tekrar lpg taktırırım...

serisonu arkadaşım galiba ulaşamadığı ciğere mundar diyenlerden ve mareanın m sinden bile habersiz olan bir arkadaşımız galiba...mareaları halk diliyle değerlendirenleri kapsama alanı dışına çıkartarak muhatap almamayı öneriyorum.......
    focus öneriyor arkadaşımız...sanayi ve servis değerlendirmelerine bi baksın bakalım...türkiyedeki 3 focustan biri servis yada sanayiden çıkamıyor...mareaların hangiisi servis yada sanayiyi uzun süre aşındırmış.....opeller içinde aynı durum söz konusu değilmi sanki...adı var güya...
    halkım böyle işte...diyecek bişey yok......

Mareanın parçasına pahalı diyor opelin yada focus un parçası ucuzmu
    Kardeşimde opel astra var 2008 model otamatik geçenlerde depo kapağı kilitlendi hiç bir şekilde açılamadı araç servise çekildi depo kapağını açıp kapayan motor bozulmuş yaklaşık 350 tl
    triger değişimi vakti geldi 900 TL miş oda bunlarmı parçası ucuz olan arabalar.Periyodik bakımı 500 TL den az tutmuyor bumudur

• korell kardeş sen takılma boşver....adamın marea ile alakalı en ufak bilgisi yok..sadece yurdum insanından duyduklarıyla değerlendirme yapan, ne katalog değerlerini, ne sürüş zevkini, nede mareanın parça fiyatlarının diğer marka araçlardan daha ucuz olduğunu (hatta bazı parçalar cliodan bile ucuz...toyota opel wv parçalarının pahalılığından bahsetmiyorum bile ) bilmiyor garibim...

ben lpg mi söktürdüm..neden mi...bence takan usta ayarıda takmayıda beceremedi...yada salladılar takarken...neyse.....

valla kim ne dersin..bu kalite ve ucuzluğun birleşimi demektir..bu marea demektir...bu marea sevdası demektir...bu arabayla özdeşleşmek, arabayı sevmek demektir....
  • Herkese merhaba
  • quote:

korell kardeş sen takılma boşver....adamın marea ile alakalı en ufak bilgisi yok..sadece yurdum insanından duyduklarıyla değerlendirme yapan, ne katalog değerlerini, ne sürüş zevkini, nede mareanın parça fiyatlarının diğer marka araçlardan daha ucuz olduğunu (hatta bazı parçalar cliodan bile ucuz...toyota opel wv parçalarının pahalılığından bahsetmiyorum bile ) bilmiyor garibim...

ben lpg mi söktürdüm..neden mi...bence takan usta ayarıda takmayıda beceremedi...yada salladılar takarken...neyse.....

valla kim ne dersin..bu kalite ve ucuzluğun birleşimi demektir..bu marea demektir...bu marea sevdası demektir...bu arabayla özdeşleşmek, arabayı sevmek demektir....

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş o hesap haklısın takılmamak lazım bunun gibi kendini bilmezlere
    ben yaklaşık 1 yıldır lpg ile kullanıyorum lpg den kaynaklanan hiç bir sorunum olmadı şu ana kadar Atiker sıralı Sen işi bilmeyen ustalara denk gelmişsin.yakıt tüketimi gayet makul seviyelerde araçta ne çekiş düşüklüğü var nede çalışma problemi 1 yıldırda arıza yapan tek parça marş motoru oldu o da söküldü temizlendi dişlisi değişti 30 TL gibi bir rakamla halloldu bunun dışında ne bir arızası oldu nede problemi ve tabiri caizse bu aralar arabaya eşşeğe biner gibi biniliyor.araba hergün yollarda (kayınpeder sağolsun)
    ben bu kadar sorunsuz başka bir araba kullanmadım bugüne dek

• motor suyu depom delinmiş (radyatöre su gönderen depo adını bilmiyorum üzgünüm )

(marea liberty 2004 16v)

uygun yedek parça satan adres varmı bildiğiniz

şanlıurfadayım ama online olarak satan yerlerden de alışveriş yapabilirim

ayrıca sağ ön cam motoru, sağ arka ve ön amartisörlerde değişecek ama önceliğim depo şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mareas -- 8 Kasım 2009; 15:36:30 >
  • kardeş ben adıyamandayım ve malesef adıyamanda parça bir tek serviste var....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerempitbull

Selamlar;

Arkadaşlar kısa bir araştırma sonucunda polo palio derken 2 hafta önce 1997 model 140.000Km. İtalyan MAREA ELX 1.6 16V aldım. Araca 9.000TL verdim. Atiker sıralı taktırdım ve şimdilik memnunum. Performansta pek bi hissedilir düşüş olmadı. (şimdilik)

Bu model (97) aracın tam donanım bilgilerine çok fazla ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Birde sizce nasıl bir fiyata alınmış yorum yaparsanız evinirim. Şimdi araç temizmi, hasarlımı v.s. sorularınızı duyar gibi oluyorum. Benim amacım bu model bir MAREA'nın piyasası nedir onu öğrenmek.

Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar;

:( Çokmu gereksiz olmuş sorum? Üzüldüm cevap gelmemesine.

• quote:

quote:

Selamlar;

Arkadaşlar kısa bir araştırma sonucunda polo palio derken 2 hafta önce 1997 model 140.000Km. İtalyan MAREA ELX 1.6 16V aldım. Araca 9.000TL verdim. Atiker sıralı taktırdım ve şimdilik memnunum. Performansta pek bi hissedilir düşüş olmadı. (şimdilik)

Bu model (97) aracın tam donanım bilgilerine çok fazla ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Birde sizce nasıl bir fiyata alınmış yorum yaparsanız evinirim. Şimdi araç temizmi, hasarlımı v.s. sorularınızı duyar gibi oluyorum. Benim amacım bu model bir MAREA'nın piyasası nedir onu öğrenmek.

Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar;

:( Çokmu gereksiz olmuş sorum? Üzüldüm cevap gelmemesine.

sorunuz gereksiz değilde temizmi sorularını duymuşken cevap yazsaymışsınız iyi olurmuş fiyat olarak normal almışsınız piyasası o civarlardadr zaten hatta lpgli olduğu için iyi bile sayılır...97nin donanımı konusunda tam bilgim yok ama elx modeli oldukça özellikli bir model...hayırlı olsun

• herkese merhabalar.. bu üyelik mevzuunu anlayamadım gitti. üyemiyim değilmiyim bilemiyom mesela?
  • 1 numaralı sayfada üye listesini kontrol edebilirsin
    quote:

Orijinalden alıntı: mur-dem

herkese merhabalar.. bu üyelik mevzuunu anlayamadım gitti. üyemiyim değilmiyim bilemiyom mesela?
  • quote:

kardeş ben adıyamandayım ve malesef adıyamanda parça bir tek serviste var....
    apdullah pideciden yardım alabilirsin....
  • ankaradan size temin edip gönderebilir..................
  • 
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.