Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.006.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13691370137113721373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar bir süre önce marea liberty almıştım biraz sorun yaşadıktan sonra aracımda neredeyse hiç sorun kalmadı ve çok memnunum iyi ki almışım diyorum

Deri döşeme yaptıran arkadaşlar varmı acaba forumda bi konu gördüm yalnız bi yaptıran varsa resimleri varmı nette ben bulamadımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: fimarea

quote:

Orijinalden alıntı: sametadali

quote:

Sayın Arkadaşlar Ben hala araba arıyorum şuan 3 seçenekle karşınızdayım lütfen bana tecrübeleriniz dahilinde yardımcı olun size iki ayrı araç linki sunuyorum birisi marea 2003 model komple boyalı sayılır ufak tefek kazaları ve masrafları var gittim gördüm alttakım ve 4 adet amortisör istiyor motor iyi diğeri opel vectra cd otomatik vites sağında ve solunda çeşitli zamanlarda yapmış olduğu iki adet kazası var tramerden baktım sahibine sordum o tek biliyormuş göstertti evet sağındada çamurlukta ve arka kapıda işlem var dedi herneyse bana bu seçenekler dahilinde fikirlerinizi iletirseniz bende ona göre daha sağlıklı karar veririm.
    nissan maxima:
    http://www.sahibinden.com/nissan_maxima-50WQQaXQQ11540681WQQpXQQdisplayitem
    bu arabanın beji km 160binde

opel:
    http://www.araba.com/2275232.html

marea:
    http://www.sahibinden.com/fiyati_biraz_daha_asagi_cektim_fiat_marea_2003_model_memurdan_sa-97WQQaXQQ17416138WQQpXQQdisplayitem

not: 3ü de arabalarına 9500 istiyor son.

o marea 2003 olamaz max 2002 dir ve araba çok dandik muhtemelen pertten çıkma...o paraya alacağın o model mareadan hayır gelmez sonra budaki bazı arkadaşlar gibi marea sorunlu diye dolanırsın buralarda...sen en iyisi o paraya 97-98 ama temiz bakımlı masrafsız bir marea bak çok daha fazla işine yarar vectrayla maximayıda boşver vectra iyidir ama masraf çıkartırsa pahalıya patlar...

Daha önc marea kulandım bildiğim araba marea dandik demem merak etmeyin. arabayı gördüm 2003 model eski kasanın sonu aracın sıkıntıları var evet bilmiyorum ki bende illla dört dörtlk ve yüksek model istemiyorum o fiyatlara bulursam düzgün düşük modelde alırım tabii maxımayıda bugün söylediler oda mı ii değil peki aramaya devam ilgi ve alakalarınızdan ötürü tşk ederim devamını beklerim.

asında maxima ve vectra güzel araçlar ama masrafı çok olur diye uzak durun diyoruz eğer başedebilirim derseniz tabiki konforlu ve güzel arabalar

• quote:

Orijinalden alıntı: cihatdag01

selam arkadaşım...3 ay uğraştım..sorun aslında çok basitti belkide ama çözülemedi ...öyle olunca da yolun ortasında kalmaktansa söktürmek daha mantıklı geldi..ve şu an memnunum..lpg gitti sorun bitti :))

peki lpgde sorun neydi ve lpgnin markası neydi?
  • lpg kitin markası KME idi...
    sorun:arabamı çalıştırdıktan bir süre sonra lpg ye geçiyordu (40 derece civarında )
    araba 90 dereceye kadar ısınana kadar yada bayağı bi gezip parkedip stop ettikten sonra aradan yarım saat geçtikten sonra çalıştırdığımda benzinde çalışıyor ama lpg ye geçişte stop ediyordu.
    aslnda sorun ilk lpg takıldığında olmuştu ve tekrar kalibrasyon yaparak düzeltmişlerdi..aradan 3 ay geçtikten sonra tekrar bu problem çıktı ve çözülemedi...günlerce lpg servisine gitti geldi..
    ve en sonunda ruhuna fatiha okuduk....
  • abi aynı marka tüp bende de vardı. iki ay uğraştım kimse çözemedi. sonra kocaelinde bir servise gittim. o aldı eline matkabı o dört lü gazların geçtiği memelerin ağzını biraz açtı. daha bir daha da o istop etmedi de sorunda çıkamadı. ya arkadaşlar, deneyimli abilerim bu far konusunda düm düz bildiğimi yapacam valla. bi akıl verin yaa. bir elmenı aradım. h1 çok pahalıymış, d2s veya h11 al dediler. ne dersiniz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın Arkadaşlar Ben hala araba arıyorum şuan 3 seçenekle karşınızdayım lütfen bana tecrübeleriniz dahilinde yardımcı olun size iki ayrı araç linki sunuyorum birisi marea 2003 model komple boyalı sayılır ufak tefek kazaları ve masrafları var gittim gördüm alttakım ve 4 adet amortisör istiyor motor iyi diğeri opel vectra cd otomatik vites sağında ve solunda çeşitli zamanlarda yapmış olduğu iki adet kazası var tramerden baktım sahibine sordum o tek biliyormuş göstertti evet sağındada çamurlukta ve arka kapıda işlem var dedi herneyse bana bu seçenekler dahilinde fikirlerinizi iletirseniz bende ona göre daha sağlıklı karar veririm.
    nissan maxima:

opel:

marea:
    http://www.sahibinden.com/fiyati_biraz_daha_asagi_cektim_fiat_marea_2003_model_memurdan_sa-97WQQaXQQ17416138WQQpXQQdisplayitem

o marea 2003 olamaz max 2002 dir ve araba çok dandik muhtemelen pertten çıkma...o paraya alacağın o model mareadan hayır gelmez sonra budaki bazı arkadaşlar gibi marea sorunlu diye dolanırsın buralarda...sen en iyisi o paraya 97-98 ama temiz bakımlı masrafsız bir marea bak çok daha fazla işine yarar vectrayla maximayıda boşver vectra iyidir ama masraf çıkartırsa pahalıya patlar...

Daha önc marea kulandım bildiğim araba marea dandik demem merak etmeyin. arabayı gördüm 2003 model eski kasanın sonu aracın sıkıntıları var evet bilmiyorum ki bende illla dört dörtlk ve yüksek model istemiyorum o fiyatlara bulursam düzgün düşük modelde alırım tabii maxımayıda bugün söylediler oda mı ii değil peki aramaya devam ilgi ve alakalarınızdan ötürü tşk ederim devamını beklerim.

asında maxima ve vectra güzel araçlar ama masrafı çok olur diye uzak durun diyoruz eğer başedebilirim derseniz tabiki konforlu ve güzel arabalar

Teşekkür ederim valla ben rahat araba olsun istiyorum marea bulup alamadım bu rahatlığıda başka araçlarda arıyorum parça fiyatlarına baktığımda marea ya eş değer görüyorum yanlışım varmı ? maximanın sahibi ben tamirciyim ve Arabamın motorunu açıp kendim revize ettim alttakım amortisörler debriyaj seti balatalar lastikler değişti dedi yani aklımı alan kısım burası allahtan kaza bela olmazsa masrafsız kaza olursada dediğim gibi parçaları zaten mareaya yakın fiyatlarda ,ha birde mitsubishi carisma var 99 model dijital klimalı 1,8gdi motor oda diğerleri ile aynı fiyat km de 78bin ,nissan maxima ve mitsubishi ikinci elde zayıf biliyorum ama allahtan bir mani olmazsa uzun süre binmek istiyorum sırf rahat oldukları için düşünüyorum bilgi paylaşımı için sağolun. Ama hala karar veremedim iyi kötü bende biliyorum düzeni ama ne biliyim araba konusu beni yıprattı biran önce sorunsuz bir araca binmek istiyorum beni anlayın ve yardım edin arkadaşlar belkide acele etmemeliyim bayramdan sora uygun fiyatlı araçta bulurum ama dediğim gibi artık çilem bitsin istiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

nissan maxima:

opel:

marea:

Teşekkür ederim valla ben rahat araba olsun istiyorum marea bulup alamadım bu rahatlığıda başka araçlarda arıyorum parça fiyatlarına baktığımda marea ya eş değer görüyorum yanlışım varmı ? maximanın sahibi ben tamirciyim ve Arabamın motorunu açıp kendim revize ettim alttakım amortisörler debriyaj seti balatalar lastikler değişti dedi yani aklımı alan kısım burası allahtan kaza bela olmazsa masrafsız kaza olursada dediğim gibi parçaları zaten mareaya yakın fiyatlarda ,ha birde mitsubishi carisma var 99 model dijital klimalı 1,8gdi motor oda diğerleri ile aynı fiyat km de 78bin ,nissan maxima ve mitsubishi ikinci elde zayıf biliyorum ama allahtan bir mani olmazsa uzun süre binmek istiyorum sırf rahat oldukları için düşünüyorum bilgi paylaşımı için sağolun. Ama hala karar veremedim iyi kötü bende biliyorum düzeni ama ne biliyim araba konusu beni yıprattı biran önce sorunsuz bir araca binmek istiyorum beni anlayın ve yardım edin arkadaşlar belkide acele etmemeliyim bayramdan sora uygun fiyatlı araçta bulurum ama dediğim gibi artık çilem bitsin istiyorum.

dostum en dogrusunu sonda soylemişsin valla onemlı olan acele etmemek acele etme bence içine sonuna kadar sinen bi araba al acaba ile alınan arabadan pek hayır gelmiyor tecrube etmiş biri olarak acele etme ve cok fazla kimseyide dinlemeden içine sinen arabayı al bence ama mutlaka iyi bir servise goster arabayı sahibinin lafına bakıp alma sonradan basın arımasın

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

nissan maxima:

opel:

marea:

Bence aralığa kadar bekleyin aralıkta sıfırlarda cazip kampanyalar olur firmalar 09 modelleri bitirmeye çalışır bu arada çok kişide arabasını yeniler 2.ci eller canlanır fiyatlar bir iki belki artar ama iyi arabalar bulunur

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

nissan maxima:

opel:

marea:

dostum maximayı boşver...nissan primera bak hyundai elantra dediğin gibi carisma citroen xsara marea bunlardan uygun fiyatlı temiz bulduğunu alırsın...hayırlısı olsun...

• iyi akşamlar marea dostları
    formlara pek katılmasamda sürekli olarak formunuzu takip ediyorum daha yeni marea sahibi oldugum ve yakın cevremdede mareası olan arkadaşlarım olmadığı için sizin formunuzu takip edip marea araçları tanımaya çalışıyorum. forumlarınızı takip ederek aracımda oluşan arazıları kendim bile yapmaya başladım örnek olarak araç ilk çalışma sırasında eror hatası veriyordu, sizlerin konuya verdiği cevap doğrultusunda arcın sağ aynasında bulunan dış hava sıcatlık sensörünün boyalı olduğu görüp temizleyince bu sorun çözüldü. bence marea araçlar için kullanma kitapçığına gerek formunuzu takip etmek yeterli. benim siz marea dostalarından yine yardım istiyorum bu gün aracıma bindiğim zaman kontak anahtarını çevirip araç çalıştıktan sonra gösterge panalindeki benzin göstergesi, devir saati km hız saati hareret göstergelerinin ibreleri 3 saniye çalışıp kesildi bulundugum ilde tamirci ve sirvis olmadığı için oto elektirikçine aracı gösterdiğimde aracın kontak termiğinin arızalı olduğu bundan dolayı bu arızanın meydana gelebileceğini söyledi ancak ancak kontak anahtarını takıp boşta sağa sola çevirip boşlukvarmı diye kontrol ettiğim zaman hız göstergesi dışındaki göstergelerin ibreleri çalıştı aüma km hız göstergesi çalışmadı bu arıza sebe nedir yardımlarınızı bekliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim (burası türkiyenin dogusu ne usta ama ne mareaların degeri bilinler)

• quote:

Orijinalden alıntı: eminusta27

iyi akşamlar marea dostları
    formlara pek katılmasamda sürekli olarak formunuzu takip ediyorum daha yeni marea sahibi oldugum ve yakın cevremdede mareası olan arkadaşlarım olmadığı için sizin formunuzu takip edip marea araçları tanımaya çalışıyorum. forumlarınızı takip ederek aracımda oluşan arazıları kendim bile yapmaya başladım örnek olarak araç ilk çalışma sırasında eror hatası veriyordu, sizlerin konuya verdiği cevap doğrultusunda arcın sağ aynasında bulunan dış hava sıcatlık sensörünün boyalı olduğu görüp temizleyince bu sorun çözüldü. bence marea araçlar için kullanma kitapçığına gerek formunuzu takip etmek yeterli. benim siz marea dostalarından yine yardım istiyorum bu gün aracıma bindiğim zaman kontak anahtarını çevirip araç çalıştıktan sonra gösterge panalindeki benzin göstergesi, devir saati km hız saati hareret göstergelerinin ibreleri 3 saniye çalışıp kesildi bulundugum ilde tamirci ve sirvis olmadığı için oto elektirikçine aracı gösterdiğimde aracın kontak termiğinin arızalı olduğu bundan dolayı bu arızanın meydana gelebileceğini söyledi ancak ancak kontak anahtarını takıp boşta sağa sola çevirip boşlukvarmı diye kontrol ettiğim zaman hız göstergesi dışındaki göstergelerin ibreleri çalıştı aüma km hız göstergesi çalışmadı bu arıza sebe nedir yardımlarınızı bekliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim (burası türkiyenin dogusu ne usta ama ne mareaların degeri bilinler)

Aynı olay benim de başıma gelmişti,sigortasını değiştirmiştim gösterge panellerinin düzelmişti

• Selamlar;

Arkadaşlar kısa bir araştırma sonucunda polo palio derken 2 hafta önce 1997 model 140.000Km. İtalyan MAREA ELX 1.6 16V aldım. Araca 9.000TL verdim. Atiker sıralı taktırdım ve şimdilik memnunum. Performansta pek bi hissedilir düşüş olmadı. (şimdilik)

Bu model (97) aracın tam donanım bilgilerine çok fazla ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Birde sizce nasıl bir fiyata alınmış yorum yaparsanız evinirim. Şimdi araç temizmi, hasarlımı v.s. sorularınızı duyar gibi oluyorum. Benim amacım bu model bir MAREA'nın piyasası nedir onu öğrenmek.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerempitbull -- 7 Kasım 2009; 19:43:23 >
  • slm arkadaşlar mareasında voltran marka lpg kullanan varmı,varsa sıkıntı yaşıyormu?
    ben 2004 yılında voltran marka sıralı lpg taktırdım,ozamanlar amasyada bildiğim bir yer vardı,oda voltranı tavsiye ediyordu,brc yi hiç duymamıştım o yıllarda,servisede sordum marea için orjinal uygulama gibi bişeyden bahsetti ve ozamanın parası ile 3000 tl fiyat verdi,fiyatı fazla olduğu için sanayide voltran taktırmak zorunda kaldım 1300 tl ye,ve artık silkeleye silkeleye gitmesinden bıktım,ilk zamanlar iyiydi,4-5 ay sonra sorunlar başladı,benzine geçtiğinde araç ilk günki gibi,fakat lpg de sürekli;ya hava emiş hortumu çıkıyor ya enjektör bozuluyor,yada regülatör ve ekü ayarı dengesizleşiyor,sürekli servise gitmektende bıktım,hergün stop etmesindende,en kısa sürede söktürmeyi düşünüyorum,aracım 1.6 liberty,tecrübelerinizen yola çıkarak bana hangi marka lpg yi önerirsiniz,şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: legendmarea

slm arkadaşlar mareasında voltran marka lpg kullanan varmı,varsa sıkıntı yaşıyormu?
    ben 2004 yılında voltran marka sıralı lpg taktırdım,ozamanlar amasyada bildiğim bir yer vardı,oda voltranı tavsiye ediyordu,brc yi hiç duymamıştım o yıllarda,servisede sordum marea için orjinal uygulama gibi bişeyden bahsetti ve ozamanın parası ile 3000 tl fiyat verdi,fiyatı fazla olduğu için sanayide voltran taktırmak zorunda kaldım 1300 tl ye,ve artık silkeleye silkeleye gitmesinden bıktım,ilk zamanlar iyiydi,4-5 ay sonra sorunlar başladı,benzine geçtiğinde araç ilk günki gibi,fakat lpg de sürekli;ya hava emiş hortumu çıkıyor ya enjektör bozuluyor,yada regülatör ve ekü ayarı dengesizleşiyor,sürekli servise gitmektende bıktım,hergün stop etmesindende,en kısa sürede söktürmeyi düşünüyorum,aracım 1.6 liberty,tecrübelerinizen yola çıkarak bana hangi marka lpg yi önerirsiniz,şimdiden teşekkür ederim.

Benim bildiğim kadarıyla servislerin orjinal dedikleri lpg kiti sanırım brc öyle birşeyler kalmış aklımda kesin bilen arkadaşlar vardır yalnışsa düzeltirler sizin taktırdığınız dönemlerde fazla firma/rekabet olmadığından uçuk fiyatlar verilmiş ama genel olarak çoğunlukta herkes brc ve atiker tercih ediyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serisonu101

arkadaşlar acil marea lazım satmak isteyenler pm atsın model 2004 ve üzeri olacak tüplü olacak ayrıca şu full modelinden olacak excluve mi neydi işte ondan. kmde düşük bakımlı temiz masraf çıkarmayacak bir araç arıyoruz

dostum marea çok yakar diye bağırıyodun bi aralar hayırdır?

doğru yolu buldu demekki arkadaş

• bir arkadaş istiyo yapma etme diyos ama illede marea diyor ben diyorum opel al focus al sonra ne benzin ne gaz yetiştirecek marea ya parça desen yok bulsan pahalı bu araçlara lpg olmazzzz süreklii hata veriyor lpg ye uyumlu bir model değil arkadaşlar bu marealar ne derseniz deyin bi kaç sorun çıkartmaz ondan sonra emdiğiniz süt burnunuzdan gelir ben söliyem size yok şehiriçi 150kuruş yakıyom falan diyede kendinizi kandırırsınız dizel araba bile kışın 170/180den aşağı yakmıyo marea mı yakacak ya yapmayın sorunlu bi araç olmasa nie madem 2004/2007 model ful arabalar 12/14bin tl herkes bilmiyo bi sizmi biliyonuz iyi olduğunu sanki. ayrıca düz yol arabası iki bozuk yola gir bakalım heryerden gacurt gucurt ses gelecek ön takım zaten vasat ötesi hemen dağılacak tempradan farksın ön konsoldan sesler gelecek dökülecek gidecek tempra tipo marea bunlar kaymak gibi yol olacak o zaman arıza vermicek gidecek git o zaman kendine bisiklet al daha iyi. kendine ne diye marea alıp masraf çıkartacaksınki çok yakın arkadaşımda var 2004model liberty yazın adam usul usul giderken 190kuruş yakıyor kışın nolcak 210/220 direk yakacak git opel al focus al 2000 model olsun hiç olmazsa sorunsuz binersin

• quote:

Orijinalden alıntı: serisonu101

bir arkadaş istiyo yapma etme diyos ama illede marea diyor ben diyorum opel al focus al sonra ne benzin ne gaz yetiştirecek marea ya parça desen yok bulsan pahalı bu araçlara lpg olmazzzz süreklii hata veriyor lpg ye uyumlu bir model değil arkadaşlar bu marealar ne derseniz deyin bi kaç sorun çıkartmaz ondan sonra emdiğiniz süt burnunuzdan gelir ben söliyem size yok şehiriçi 150kuruş yakıyom falan diyede kendinizi kandırırsınız dizel araba bile kışın 170/180den aşağı yakmıyo marea mı yakacak ya yapmayın sorunlu bi araç olmasa nie madem 2004/2007 model ful arabalar 12/14bin tl herkes bilmiyo bi sizmi biliyonuz iyi olduğunu sanki. ayrıca düz yol arabası iki bozuk yola gir bakalım heryerden gacurt gucurt ses gelecek ön takım zaten vasat ötesi hemen dağılacak tempradan farksın ön konsoldan sesler gelecek dökülecek gidecek tempra tipo marea bunlar kaymak gibi yol olacak o zaman arıza vermicek gidecek git o zaman kendine bisiklet al daha iyi. kendine ne diye marea alıp masraf çıkartacaksınki çok yakın arkadaşımda var 2004model liberty yazın adam usul usul giderken 190kuruş yakıyor kışın nolcak 210/220 direk yakacak git opel al focus al 2000 model olsun hiç olmazsa sorunsuz binersin

sen harbi komiksin ya...sana şehir içi 15 kuruş yakıyo diyen olmadı şehir içi 18-19 kuruş şehir dışı 13-14 kurş yakıyor ister inan ister inanma..2 yıldır 30 bin km yol yaptım arabam şuan 154 bin kmde ve hiçbir sorun çıkartmadı...şimdi ben kendi yaşadığımamı inanayım sanamı inanayım buradaki herkes bu arabaya sahip ama sen şuan kusura bakma ama dış kapının mandalısın herkes bu arabayı kullanıyor bir zahmet senden iyi bilelim bizim adımıza karar verme...arkadaşında doğru yolu bulmuş temiz bir marea bulursa sorunsuz kullanır sen ne dersen de...bu arada opel ford dediğin araçlar ne kadar yakıyor? sanki şehir içi 15 kuruşmu yakıyorlar?? sen nerde yaşıyorsun mareanın 19 kuruş yaktığı yerde focusda 19 kuruş yakar

• selamlar...

benim arabam lpg li iken uzun yolda sakin kullanımda 0.13-0.14 arası yakıyoordu...şehirdışı ise 0.17-0.18 yakıyoordu.....
    benzinde de uzun yol ve sakin kullanımda 0.22-0.23 ve şehir içinde de 0.28-0.30 yakıyordu...

lpg yi söktürdüm çünkü sorun vardı...ve eğer bana sorun olmayacağını %100 garanti eden ve örnek uygulamalı araba sahibiyle-sahipleriyle görüşştürmek isteyen usta yada servis bulursam tekrar lpg taktırırım...

serisonu arkadaşım galiba ulaşamadığı ciğere mundar diyenlerden ve mareanın m sinden bile habersiz olan bir arkadaşımız galiba...mareaları halk diliyle değerlendirenleri kapsama alanı dışına çıkartarak muhatap almamayı öneriyorum.......
    focus öneriyor arkadaşımız...sanayi ve servis değerlendirmelerine bi baksın bakalım...türkiyedeki 3 focustan biri servis yada sanayiden çıkamıyor...mareaların hangiisi servis yada sanayiyi uzun süre aşındırmış.....opeller içinde aynı durum söz konusu değilmi sanki...adı var güya...
    halkım böyle işte...diyecek bişey yok......

• Öncelikle selam arkadaslar benım bir sorum olucaktı yaklasık 1 aydır ankaradan marea arıyorum 97-98 üstü model 10750 civarında ama buldugum araclar ya komple boyalı yada degişen parçası olmus oluyor 1-2 arabayada bakmaya gittim ve inanın adam arabanın içine paspas bile koymamıs 98 Sx buldum yarın bakmaya gidicez 60.000 km de sağ ve sol camurlugu boyanmıs 9400 fiyat vermiş arkadaslar ama araba sx in boş modeli ön camlar otomatik degil klima yok bu aracın piyasası ne kadar birde alıcak olsam ön 2 kapıyı otomatik cam a cevirtebilirmiyim orjinale yakın hale masraf ne kadar tutar Teşekkürler hepinize Ankara civarı temız bakımlı mareasını satmak isteyen varsa mesaj atarsa sevinirim
  • Birde bu Sx modeli boş olanları hakkında bilgi verirseniz sevinirim Olmadı yarın gene araba pazarındayız :) Ek olarak Araç Lpg siz+lastik masrafı varmıs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth630 -- 7 Kasım 2009; 17:07:14 >
  • 
Sayfa: önceki 13691370137113721373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.