Şimdi Ara

Kör tarama nedir?(Blind scan)Ne işe yarar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
9.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Jameson 3004hd receiverı kurcalarken gördüm.Bu blind scan nedir ve ne işe yarar acaba?SerkanGüzel üstat biliyor ama müsait olmayabilir.Bilen anlatırsa sevinirim. Bir de modüllü D smart kullanıyorum.Bu gece yeni uyduyu ayarlarken sil menüsünden Türksat uydusunu silmeli mi yoksa tek tek transponderları mı silmeli?11844 lü TP yi de silip yeniden mi kaydetmeli ? Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba.

Kör tarama :

http://www.turke****.com/satforum/showthread.php?t=542753#.VBmaIZR_uE4

Digital platformlar (digitürk-dsmart) güncellemeyi otomatik yapacağı için sizin bir şey yapmanıza gerek yok.
  • Teşekkür ederim ama D smartı modülle ve kendi Jameson 3004HD receiverımla seyrediyorum.Dolayısıyla otomatik bir güncelleme olamayacak.Diğer adres te diğer uydu forumu galiba ama açık link veremeyince o forumda bu konuyu bulmak ta üye olmadığım için oldukça zor.Yine de sağolun.
  • haklısınız şimdi kontrol ettim link açılmıyor.

Kör tarama yani Blind Scan frekans vermeden aramak demektir.
    Uydu alıcısındaki otomatik taramadır, birçok frekansı bulamayabilir.
    Bunun yerine manuel arama yapmak ve Türksat'ın güncelleme frekanslarını girerek ağ aramayı açık olarak seçmek gerekmektedir.

Uydu cihazınınz kendinizin olduğuna göre otomatik güncellenmeyecek sizin de dediğiniz gibi.
    Türksat'ın basın açıklamasını okuyun isterseniz, neler yapılacağını da açıklamışlar :
    http://www.turksat.com.tr/tr/haberler/272-turksat-4aya-kanal-gecisleri-yapiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alacatan -- 17 Eylül 2014; 17:56:02 >

• NIT arama açıksa cihazda kayıtlı transponder sayısı ve yapısının hiç önemi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.