Şimdi Ara

Oki c301dn sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oki301dn modeli renkli yazıcı aldım toneri bitene kadar gayet iyi idi. Ama toner bittikten sonra reset kartı taktım makineye ve tonerleri doldurdum.olum yaptıktan sonra renkli cıktılarda mavi boydan boya çizgi oluyor ne yapmalıyım. Yardım edecek olan varmı???

• termo61 T kullanıcısına yanıt
    uyumsuz toner tozu koymadın demi
  • ilk once uyumsuz toner tozu koyulmustu ama tamamı boşalttım temizledim şimdi uyumlu toz
    peki uyumsuz toner tozunu drum ünitesinde temizledin mi ? eğer temixzlemediysen uyumsuz toz ile uyumlu toz karşır tekrardan sorun devam eder bunun için en iyi yöntem drum kit teki toner tozunuda tamamen temizlemek olacaktır.
  • tamamen temizlendi
  • led kafaları kuru bir bezle silmeyi deneyin olmaz ise mavi ünütenin sarj rollerını temizleyin.
  • şarj roller nerede
  • sarj roller drum ünitesinin üzerinde bulunur.
    eğer drum ünütesini sökecek tecrübeniz yok ise drumla uğraşmayın bir bilene yaptırın
    yok ben şansımı deneyeceğim diyorsanız toner kutularını çıkarıp led kafaların girdiği kanalları elektrik süpürgesi ile çektirin
    şansınıza belki düzelir.

birde çıktının bir örneğini görebilirsem daha kolay yorum yapmak mümkün olacaktır.
  • çıktılar resimdeki gibi çıkıyor
     Oki c301dn sorunu Oki c301dn sorunu

• bu resimlerdeki kalite problemine; son kullanıcı iseniz müdahale edemezsiniz maalesef.
    sorun doktor blade ahızında katılaşma sonucu mesafenin azalması sonucu oluşuyor(yani manyetik merdane üzerindeki toner kalınlığı mesela 1 mm olması gerekirken
    bu mesafe sizde şu an 0,5 mm'e düşmüş durumda.
    doktor blade'in temizlenmesi sonucu probleminiz ortadan kalkacaktır.fakat toner tanklarını boşaltıp tonerinizi kaliteli bir toner ile değiştirmez iseniz aynı sorunu belli bir kopye sonra tekrar yaşarsınız.
    mag roller bıçağının temizlenmesi gerekli toz yapışmış daha fazla bu şekilde kullanırsan magrollere zarar verir ve kalıcı bi çizik oluşur
  • Ekstradan konu açmak istemedim. Bende de Oki c301dn yazıcı var. Kiraladığım iş yerinde vardı fakat tonerleri bitmişti. bende sanzio marka toner aldm 4 adet ve taktım fakat her çıktıda 3 tane sabit aralıklarla 2 cmlik siyah bir şekil çıkıyor. Ne için yapabilir bir fikriniz var mı acaba?
  • uthgue U kullanıcısına yanıt
    çıktı örneğini yüklerseniz yorum yapmak daha kolay olur.
  • Resim ekledim. Ayrıca sormak istediğim birşeylerde var. İlk tonerlerini alt taraftan dolduramayız mı acaba? ve almış olduğum sanzio marka tonerleri doldurduğum zaman altından çiplerini tekrar yenilemem gerekiyor mu acaba?
     Oki c301dn sorunu
  • sanki bana siyah drum üzerinde leke varmış gibi geldi.sıvı damlamış veya drum darbe almış gibi .
    toner dolumu aslında kolay dolum yapacaksanız cihazda modül yoksa chip takmak gerekiyor,chipler tonerlerin ucuna takılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErkomServis

sanki bana siyah drum üzerinde leke varmış gibi geldi.sıvı damlamış veya drum darbe almış gibi .
    toner dolumu aslında kolay dolum yapacaksanız cihazda modül yoksa chip takmak gerekiyor,chipler tonerlerin ucuna takılacak.

bende çip olmadığı için mi yapıyor peki bunu. siyah renk vede çıkan şekil. resimde yükledim hatta. birşeyi temizlemem mi gerekiyor yoksa çip takmam mı gerekiyor
    toner chipi ile resimdeki izin alakası yok.
    chip : makinanın toner baskı adetini ayarlamak için kullanılıyor ,okadar.
    resminizdeki izin kaynağını tespit etmek için drum ünitesine bakmak gerektiğini düşünüyorum izmirde iseniz yardım ederim değilseniz bulunduğunuz yerdeki
    servis olarak çalışan kişilere baktırmanız gerekebilir.
  • quote:

toner chipi ile resimdeki izin alakası yok.
    chip : makinanın toner baskı adetini ayarlamak için kullanılıyor ,okadar.
    resminizdeki izin kaynağını tespit etmek için drum ünitesine bakmak gerektiğini düşünüyorum izmirde iseniz yardım ederim değilseniz bulunduğunuz yerdeki
    servis olarak çalışan kişilere baktırmanız gerekebilir.

servis ile konuştum drum seti değişmesi gerektiğini söyledi ve fiyatıda yazıcının fiyatı kadar. drum ünitesini temizlemek bir fayda sağlar mı peki?
    üstadım makinada 4 adet drum ünitesi mevcut.4 ünitede bir arada görünür fakat demonte halde 4 ayrı drum vardır.daha öncede ifade etmeye çalıştığım gibi
    siyah drum üzerinde bir leke var ve bu leke kopyeye geçiyor.bunun nasıl oluştuğunu sizin bilmeniz gerekir çünki anladığım kadarı ile sizin yazıcıya bir müdaheleniz söz konusu.
    problem giderilirmi ?
    evet giderilir.
    ayrı ayrı 4 adet ünüte için parça takılırmı ?
    evet takılır.
    masraf etmeden problem giderilirmi sorusuna görmeden cevap veremem.
    bütün mesele makina ne kadarki ? sorusunda bitiyor.
    bulunduğunuz yeri gönderin yardım edecek arkadaş yönlendireyim.
  • quote:

üstadım makinada 4 adet drum ünitesi mevcut.4 ünitede bir arada görünür fakat demonte halde 4 ayrı drum vardır.daha öncede ifade etmeye çalıştığım gibi
    siyah drum üzerinde bir leke var ve bu leke kopyeye geçiyor.bunun nasıl oluştuğunu sizin bilmeniz gerekir çünki anladığım kadarı ile sizin yazıcıya bir müdaheleniz söz konusu.
    problem giderilirmi ?
    evet giderilir.
    ayrı ayrı 4 adet ünüte için parça takılırmı ?
    evet takılır.
    masraf etmeden problem giderilirmi sorusuna görmeden cevap veremem.
    bütün mesele makina ne kadarki ? sorusunda bitiyor.
    bulunduğunuz yeri gönderin yardım edecek arkadaş yönlendireyim.

teşekkürler cevabınız için. Problemi çözdüm. tonerlerin hepsini çıkardım. Drumın bağlı olduğu vidaları söktüm ve drumı çıkardım. drumın altında ki şerit filmin altında bir adet ucak 2 cmlik ince bir plastik vardı onu aldım ve siyah drumın üstünde onun izi çıkmış veya yapışmış onu kazıdım ve yerine taktım. Süper çalışıyor şimdi alet. İzmirdeki servisi drum değişecek diyip salladı belli ki beni :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.