Şimdi Ara

Avrupa Cihazlarında sınırlanan kulaklık seviyesine çözüm! (Jailbreak şart değil) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
60
Favori
34.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onlarda da olduğunu ürünü aldıktan sonra fark ettim :)

Araştırma imkanınız var ise çok memnun olurum. Cidden çok baktım ama bir şey de bulamadım pek.
  • hocam merhaba ios 7.1.2 yı yukledım ve o kırmızı barların yerını beyazlar aldı acaba ab ses standartları ios 7.1.2 ile kalktımı bilgisi olan cevap verebilirmi?
  • Merhaba,

Verdiğiniz kodları kopyalayıp, kaydet'e bastığımda bu hatayı alıyorum

Avrupa Cihazlarında sınırlanan kulaklık seviyesine çözüm! (Jailbreak şart değil)
     Avrupa Cihazlarında sınırlanan kulaklık seviyesine çözüm! (Jailbreak şart değil)

• quote:

Orijinalden alıntı: By Fixed

Merhaba,

Koddaki 1.25 yerine 1,25 yapın diğer satırlar aynı kalsın.

resimden anladığım kadarıyla xml görünümde ondalık ayırma formatı farklı görünüyor. virgül yapınca düzelir diye tahmin ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: lodge314

quote:

Orijinalden alıntı: By Fixed

Merhaba,

Koddaki 1.25 yerine 1,25 yapın diğer satırlar aynı kalsın.

resimden anladığım kadarıyla xml görünümde ondalık ayırma formatı farklı görünüyor. virgül yapınca düzelir diye tahmin ediyorum

Çok teşekkürler oldu :)

• Hocam bu durum iOS 8'de de devam etmekte mi? iPhone 6 için aynı şeyi yapmak mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onbeskarakterli

Hocam bu durum iOS 8'de de devam etmekte mi? iPhone 6 için aynı şeyi yapmak mümkün mü?

iOS 8 betada işe yariyordu test etmiştim suan ne durumda bilmiyorum hocam denemedim. iPhone 6 da da denemedim işe yarar bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkürler. iPhone almayı tercih etme sebebim biraz da müzikteki yüksek ses ve müzik kalitesiydi ancak iPhone 4'ten beri iPhone kullanmamıştım. Bu sebeple konunuzu görünce biraz hayal kırıklığı yaşadım. Artık telefon elime geçince duruma bakar, aynı durum mevcutsa çözümünüzü denerim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Bugün iki senelik ABD iPhone 5 + EarPod maceramdan sonra ilk defa TR iPhone 6 ile müzik dinleyeyim dedim. Şok oldum. Kulaklarıma inanamadım. i6'nın earpodunu kutusundan henüz çıkarmadığım için iPhone 5'in earpodunu i6'da denedim, ses, bass falan bitmiş, ses %60-70'te gibi sanki.
    Bu konuyu hatırladım, google'ladım, yazmak istedim.
    Deneyen var mı i6'da?

• Ayarlar-müzik içine girdigimde ses sınırlaması kısmında ab ses düzeyi seçenegi var zaten. Bunu aktif yada pasif yapabiliyoruz. Kulaklık yanımda olmadıgı için ses seviyesindeki kırmızı adetini test edemedim ama burda yazmak istedim, farkeden oldu mu?
    İos 7'de yada 8'de bu dedigim kısım varmıydı hiç bakmamıştım ama şuan 8.1 beta2'de böyle bir ayar mevcut. Ne kadar işe yarıyor test edemedim henüz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SaB0

Ayarlar-müzik içine girdigimde ses sınırlaması kısmında ab ses düzeyi seçenegi var zaten. Bunu aktif yada pasif yapabiliyoruz. Kulaklık yanımda olmadıgı için ses seviyesindeki kırmızı adetini test edemedim ama burda yazmak istedim, farkeden oldu mu?
    İos 7'de yada 8'de bu dedigim kısım varmıydı hiç bakmamıştım ama şuan 8.1 beta2'de böyle bir ayar mevcut. Ne kadar işe yarıyor test edemedim henüz..

Hocam bende de ios8 beta 2 var fakat altta görünen AB ses düzeyi yok sadece üstteki bar var amerika cihazı olduğu için sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanic -- 11 Ekim 2014; 4:38:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okanic

quote:

Ayarlar-müzik içine girdigimde ses sınırlaması kısmında ab ses düzeyi seçenegi var zaten. Bunu aktif yada pasif yapabiliyoruz. Kulaklık yanımda olmadıgı için ses seviyesindeki kırmızı adetini test edemedim ama burda yazmak istedim, farkeden oldu mu?

Hocam bende de ios8 beta 2 var fakat altta görünen AB ses düzeyi yok sadece üstteki bar var amerika cihazı olduğu için sanırım

Evet hocam Amerika cihazlarında bu engelleme olmadıgı için sizde olmaması normal. Bu demek oluyor ki Apple AB ülkeleri kulaklık ses sınırı olayından şikayetci olan kullanıcıları dikkate alarak istege baglı şekilde açıp kapatmak için düzeltme yapmış.
    Düzgün çalıştıgını test edemedim henüz, mesai bitince evde denerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaB0 -- 11 Ekim 2014; 6:23:37 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Bugün iki senelik ABD iPhone 5 + EarPod maceramdan sonra ilk defa TR iPhone 6 ile müzik dinleyeyim dedim. Şok oldum. Kulaklarıma inanamadım. i6'nın earpodunu kutusundan henüz çıkarmadığım için iPhone 5'in earpodunu i6'da denedim, ses, bass falan bitmiş, ses %60-70'te gibi sanki.
    Bu konuyu hatırladım, google'ladım, yazmak istedim.
    Deneyen var mı i6'da?

iPhone 6 da deneyen suan yok hocam, ben ise yarayacağını düşünüyorum ama iPhone 6'm yok muhtemelen de olmayacak :) çevremde de henüz yok o yüzden deneyemedim.
    En fazla cihazı restore yapmak zorunda kalırsınız hocam başka bir riski yok verilerinizi yedekleyip deneyebilirsiniz. Son karar sizin tabi ki

• quote:

quote:

quote:

Evet hocam Amerika cihazlarında bu engelleme olmadıgı için sizde olmaması normal. Bu demek oluyor ki Apple AB ülkeleri kulaklık ses sınırı olayından şikayetci olan kullanıcıları dikkate alarak istege baglı şekilde açıp kapatmak için düzeltme yapmış.

Hocam belirttiğiniz ayar menüsü iOS 6dan beri var o ayar sesi daha da kısıyor.
    Hiçbir işlem yapmazsanız bu menü görünen cihazlarda AB ses sınırı kapalı olsa bile en yüksek ses ABD cihaza gore ~%75, AB ses sınırı etkinlestirdiginizde ~%60. Zaten AB ses sınırını etkinlestirdiginizde kırmızı çubukların tamamen kaybolduğunu görürsünüz bu da seviyenin oraya kadar geldigini gösteriyor.

Bu işlemden sonra ABD cihaz ile %100 aynı olduğunu düşünüyorum :)

• Evet hocam, hafta içi ofiste yapacağım, uyuz oldum.
    Ben Earpodu överken, başka kulaklığa neden para verirsiniz derken karşı çıkanların çoğunun Avrupa iPhone'a sahip olduğunu düşünürsek gayet haklılarmış aslında :)

• Şu an iPhone 6'ya kurdum, evet işe yarıyor, seste artış oldu, aslında son seste kalite düşüyor, seste rahatsız edici diyebilirim.
    CX 300 Street II kulaklıklar ile denedim, isteyen yapabilir.

Bu arada dip not olarak, ayarlar/müzik/ ses sınırını tekrar açarsanız herşey eski haline dönüyor. ayarlar uçuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodge314

quote:

quote:

quote:

Hocam belirttiğiniz ayar menüsü iOS 6dan beri var o ayar sesi daha da kısıyor.
    Hiçbir işlem yapmazsanız bu menü görünen cihazlarda AB ses sınırı kapalı olsa bile en yüksek ses ABD cihaza gore ~%75, AB ses sınırı etkinlestirdiginizde ~%60. Zaten AB ses sınırını etkinlestirdiginizde kırmızı çubukların tamamen kaybolduğunu görürsünüz bu da seviyenin oraya kadar geldigini gösteriyor.

Bu işlemden sonra ABD cihaz ile %100 aynı olduğunu düşünüyorum :)

Peki ya iPod touch 5th nasıl yapıyoruz ? aynı şekilde multi yazınca alakasız şeyler cıkıyor.

• yalnız ses sınırlaması kulaklıkla sınırlı değil

evde bluetooth hoparlör kullanıyorum

iphone 5'ten iphone 6 plus'a geçtim

öyle ufak tefek değil, BARİZ çok daha az ses alıyorum artık bluetooth hoparlörden

önce hoparlör bozuldu sandım fakat kardeşimin iphone 5 ile deneyince sorun olmadığını gördüm

denemek lazım bu yöntemi
  • tristen kullanıcısına yanıt
    Hocam EarPod ile deneme ihtimaliniz var mı acaba?
    i5'te ortalama/düzgün kalitede müziklerle bozulma olmuyordu son seste. Onun için merak ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onur__ kullanıcısına yanıt
    inan EarPod'u paketten bile çıkartma gereği duymadım, son derece dandik bir kulaklık çünkü :))
    Akşam dener, cevabı buraya yazarım.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.