Şimdi Ara

****CHEVROLET KALOS?????? (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
23
Favori
367.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Komple Dış Kapak Değişecek arkdaşım Galiba anladığım kadarıyla Ancak Servisten Temin edebilirsin
  • Arkadaşlar bendede Chevrolet Kalos var. Sürüş izlenimlerim ;
    *Uzun yolda fazla yakmıyor.
    *Eğer devrinde kullanırsanız araba yere resmen kapanıyor.
    *Diğer kullandığım araçlara göre direksiyonu sert.
    *Görüş açıları dar ancak alışınca farketmiyor.
    *İçi çok geniş hb türünde böyle içi geniş araba tanımam.
    *Yerden yüksek.
    *Bagaj hacmi düşük.
    *Şehir içi spor kullanımda çok yakıyor fakat devirinde kullanırsanız yakıt sarfiyatı biraz düşüyor.
    *Çok bağırıyor.
    *Arabada 3 deviri geçtiğiniz zaman devirin 2 saat düşmesini bekliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.EREN -- 6 Ocak 2010; 10:51:56 >
  • arkadaşlar bütçem 1.2 kalos almaya elverişli arabanın içini ve dışını oldukça beğeniyorum 12-13 bin lira param var bu araç ne kadar yakar tüple kullanan oldu mu yakut sarfiyatıyla ve dayanıklılığı ile ilgili herkesten farklı şeyler duyuyorum kafam karıştı. Bir arakdaşta 10 litre yaktığını vs. yazmış bu araba bu kadar yakarsa küçük motorun bir esprisi kalmıyor daha büyük motorlu bir araba almak daha mantıklı oluyor sanki bu sarfiyatlara göre ? Benim hb kalos gibi arabalara bakmamın birinci sebebi yakıt tüketimlerinin az olduğunu düşünmem 10 litre vs. bana çok fazla geldi açıkcası
  • Yok Arkadaşım Ne 10litresi bende bu araca 4.5sene bindim...Bence Paranın Hakkını veriyor.bu araç 1.2 olsada hafifliği bunuda örs pas ediyor 10litre yakıyor diyen arkadaşıma gülüyorum .ben kalosla 50ytllık gittiğim yere şimdi seat toledo 1.6 aracımla 110 120 ytlye gidiyorum...yokuş yukarı zorlarsan ancak o zaman anlarsın benzin deposunun aşağı indiğini samsundan giresuna yaklaşık 200km 25 ytl ye gittiğimi bilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartısılmaz

Yok Arkadaşım Ne 10litresi bende bu araca 4.5sene bindim...Bence Paranın Hakkını veriyor.bu araç 1.2 olsada hafifliği bunuda örs pas ediyor 10litre yakıyor diyen arkadaşıma gülüyorum .ben kalosla 50ytllık gittiğim yere şimdi seat toledo 1.6 aracımla 110 120 ytlye gidiyorum...yokuş yukarı zorlarsan ancak o zaman anlarsın benzin deposunun aşağı indiğini samsundan giresuna yaklaşık 200km 25 ytl ye gittiğimi bilirim...

1.2 kullanan başka arkadaş var mı kaç litre yakıyor kalos v bir de tüple deneyen var mı acaba
  • 1 KALOSU ZORLAMASSAN FAZLA YAKMAZ KARDEŞİM...
  • Ben tüp taktırmadım taktırmamda gerek görmüyorum.Araba süper kaçıyor.Uzun yolda fazla yakmıyor ben full depo ile Ank dan Mersin e gidiyorum çeyrek depo artıyor.
  • konunuzu bir süre rahatsız edeceğim ama bir duyuru yapmak istiyorum:

otomobil genel bölümüne girmeyen kullanıcılar için duyurumu yapmak istiyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_36922111/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm
    eğer ki yukarıdaki linke bakarsanız akaryakıt zamlarına karşı yapılan bir protestoyu görürsünüz.
    desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim.
  • quote:

konunuzu bir süre rahatsız edeceğim ama bir duyuru yapmak istiyorum:

otomobil genel bölümüne girmeyen kullanıcılar için duyurumu yapmak istiyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_36922111/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm
    eğer ki yukarıdaki linke bakarsanız akaryakıt zamlarına karşı yapılan bir protestoyu görürsünüz.
    desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim.

Saolun çok tşk...
  • Merhaba arkadaşlar. Bende 2005 model 1.4 sx Kalos sahibiyim. Sıfır aldığım arabamın kilometresi 17500 (Evet fazla kullanmadım :)) Ama arabamı seviyorum. Tek üzüldüğüm nokta piyasa değerinin çok düşük olması. Geçen ay Atiker LPG taktırdım.

ozzykay arkadaşın benzin depo kapağı sorununu bende yaşamıştım. En son geçen Ağustosta Ankara'daki serviste çok uygun fiyata yaptırdım. Yanlış hatırlamıyorsam 15 yada 20 lira tutmuştu. Bu arada size danışmak istediğim şey şu. Serviste triger kayışımın yılı dolduğu için değişmesi gerektiği söylendi. Bende şu an kilometresi az olduğu için değiştirtmedim. Sizce ne yapmam lazım. Ben 30.000 km de değiştirmeyi düşünüyordum. Bu arada aracınıza hiç ledli lamba taktırdınız mı? Yaptırdıysanız resmini koyabilir misiniz?
  • bi yakıt tüketimi de benden (2005 kalos 1.4sx 16 v) 200 kmsi şehir içi soğuk motorla işyerine 6km gidiş akşamda 6 km geliş, 282 kmsi de şehir dışında 5.viteste 3 deviri geçmeden (yaklaşık 112km hız yapıyor) 3 yetişkin artı tıka basa dolu bagaj ile ortalama tüketim 6.7 litre/100km, ölçüm depo fulleme yöntemiyle yapılmıştır. Ben de tüp taktırmayı pek düşünmüyorum açıkçası...
  • Benim araç 98000 kmde 56000 kmde sıralı atiker taktırdım periyodik bakımlar haricinde servise gitmedim.Şehiriçi 8,5lt benzin 10lt de lpg yakıyor.Full durkkalk trafikte ölçümlerim.Uzun yolda ise 7lt lpg tüketimine kadar düştüm ortalama 120 km sabit hızda.
  • Oncelikle batman77 arkadasa cok tesekkur ederim. Benzin kapagi ile ilgili izmirde sanayi sitesine gittim.. Dış kapakta sorun olmadığını içerdeki küçük plastik dişlilerin kırıldığını söylediler. Onu da ancak Chevrolet'nin kendi servislerinde bulabilirmişim.. yolumun uzerindeki bir yetkili servise ugradim. Plastik dişlilerin 10 Tl oldugunu soylediler.. Allahtan fazla bir yara açmadan bu işi halletmiş oldum...

Yakıt sarfiyatı konusunda daha önce farklı başlıklarda kendi deneyimlerimi yazmıştım. Bir de burda belirteyim...

2005 model 1.2 kalos'um var. 45000 km'de..

Bundan tam 1 yıl önce lpg taktırdım. malum benzin fiyatları iyice çıldırdıktan sonra lpg'ye geçtigim icin cok memnunum. İzmirde birkac kisi birlikte, biraz da mesafeli bir yere gideceksek neredeyse belediye otobusunden daha ucuza gittigimizi soyleyebilirim.

En son hesabima gore (Aygaz Eurolpg+ 2 TL/lt) km'de 14 Krs gibi yakiyor.
    Uzun yolda tuketim daha da dusuyor. km'de 10 krş seviyesine dek indim.. Bu yaz mesela izmirden Marmarise gittim. yaklasik 250 kmlik mesafede 25 TL gibi lpg yakti.

Diger arkadaslara katiliyorum. 1,2 motor bir arac oldugu icin yokusta fazla zorlamak, motora yuklenerek veya asiri hizli performansli kullanmak gibi durumlar elbette yakit tuketimini ciddi sekilde arttiracaktir.

• peki şehirçi kullanımda hangisi daha az ykıyor arkadşalar 1.2 mi 1.4 mü?
    1.2 kendine yetebiliyor mu yani ?
  • 2004 kalos var. araba çok iyi kaçıyo beni şaşırttı doğrusu
  • Arkadaşlar benim 2004 model 1.4 8 valf kalosum var.Arabamdan çok ama çok memmnunum.(1 sene oldu alalı :) ) Ancak aracımı aldığım günden berli debriyej bilyemden cok ses geliyor.Yalnız baskı ve balatalarda bişey yok.Ben debriyej bilyesini değiştirmek istiyorum.Valeo marka bi set aldım baskı+balat+bilye.
    1) Valeo nasıl bi marka?
    2) Sizce sadece bilyeyi mi değiştireyim?Yoksa şanzuman komple ineceği için hepsini mi değiştireyim?(aracım 51000 kmde,değişim işlemini yetkili serviste yaptırmayacağım)

Cevaplarsanız cok memnun olurum.
    Teşekkürler..
  • Sevgili Chevrolet severler,

İzmir'de, Türkiye Chevrolet Kulübü olarak, 31 Ocak Pazar günü toplanmak istiyoruz. Sizlerde katılırsanız, bizi çok mutlu edersiniz...

Buluşma hakkında bilgiyi, BURADAN alabilirsiniz...

Chevrolet'e gönül veren herkesi aramızda görmekten kıvanç duyarız...

Sevgilerimle...
  • sevgili arkadaslar. ilk arabam ins kalos olacak ehliyeti almak üzereyim bugun bi abi de
    Chevrolet
    Seri Kalos
    Model 1.2 SE 8V
    Yıl 2005
    Km 98.000
    Renk Siyah
    Benzinli
    AMERİKAN ÇİZİLMEZ FİLİM 4LASTİK VE ÇELİK JANT KAMERALI GERİVİTES PARK SENSÖRÜ GÖGÜSLÜK MAMON AHŞAP KAPLAMA BEYAZ FAR OTOMATİK CAM KALDIRMA MERKEZİ KİLİT 2011 KADAR VİZELİ

bi arac buldum 14500 istiyor 12000 bin peşin kalanı taksitli.

değerli yorumlarınızı bekliyorum.. cok acil cevap vermem lazım abiye.
  • Bence, 1.2 SE model oluşu size biraz dez avantaj yaratabilir...

Ama ek olarak sunduğu aksesuarlar tatmin edici...

Kilometre ve aracın yaş oranı normal. Eğer bakımları aksatılmadıysa, gereken parçalar değiştiyse güzel.

90.000 bakımı önemli. O bakımda neler yaptığını sormanızı tavsiye ederim...

Fiyat konusunda, bence -500 TL olabilir. Bu aracın değeri, bakımları aksatılmadıysa ve araca güzel bakıldıysa, 14.000 çivarıdır...
  • Arkadaşlar bende satıyorum Chevrolet Kalos 1.4 SX 16V Guiardo 98 Bg Çelik Jant Spoyler mevcut 2005 model 52000 de 15000 tl istiyorum
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.